Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1154 lidí

Celkem návštěvníků
15738637

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


Komentáře k filmu
Kilburn, přidáno 6.2. 2003 11:16:20
Pavel: souhlas, moc nas to neposunulo, ale alespon to bylo zabavne a trovhu i poucne, alespon pro mne. Po pravde jsi me predbehl o par hodin, hodlal jsem navrhnout neco podobneho.
Je fakt, ze souhrn sil B a GŠ musel byt docela brutalni. A je vazne asi zbytecne debatit, zda by samostatne zborili tu vez. Podle meho ano, ale to je fuk.
Ted uz vsem: No, Stredozem stala uz dlouho predtim, nez se objevily Prsteny a nakonec i Jeden. Takze tu musi zakonite byt tvorove, kterym je Prsten leda u ..ocasu(budme slusni).
Kdyz uz jste tu nakousli Odulu. Napada me-nema ona neco do pribuzenstva s tou potvorou (nemuzu si vzpomenout na jmeno), co sezrala skoro vsechny Sillmarily a zamotala do site Morgotha(ze ktere ho shodou okolnosti vysekali prave balrogove)? Ja vim, ze sezrala i sve potomky, ale co kdyz na nekoho zapomnela?
A ze jsou Sauron, Balrog a Odula "stari znami" je hodne pravdepodobne. Vzdyt Sauron za sve sluzby Morgothovi musel znat a vedet temer vsechno-musel je tedy znat.
Poznamka mimo debatu: Konecne se i me volejbalove hlave podarilo rozlustit taje tengwaru a sestavil jsem si abecedu. Muzu si psat elfim pismem co chci-HEUREKA. Jdu to oslavit.

Pavel, přidáno 6.2. 2003 11:06:50
Ekan: Jen pro upřesnění... takže vlastně říkáš, že GB je jiná inkarnace (tělo.. persona... ego), než byl GŠ, ale "podstata" (ten Maia) je táž... je to tak?? Jestli jo, tak si notujeme..
Ekan, přidáno 6.2. 2003 10:32:02
Pokud jde o Balroga, pak bych řekl, že je to s jeho vztahem k Sauronovi stejné jako u Oduly. Je si vědom jeho přítomnosti a moci, ale nijak mu nepodléhá. A Sauron je rád, Mórii má pod palcem jeho dávný kamarád a nemusí se o ni starat. Nejspíš i s tím, že kdyby časem dělal Balrog nějaké problémy, tak pokud by Sauron měl Prsten, nebyl by pro něj problém Balroga zpacifikovat. Bez Prstenu by to už mohl být problém větší.
Ekan, přidáno 6.2. 2003 10:28:59
Kilburn, Pavel: Jak GB tak GŠ jsou stále táž "osoba" - Maia Olórin, jen inkarnace (tělo) GB nemá taková omezení jako GŠ.
Pokud jde o Sarumana, tak ten na počátku byl kvalitativně roven GB (Sám GB říká, že je Saruman, tedy takový, jakým Saruman měl být). Kdežto Saruman v době Války o Prsten už není Sarumanem Bílým, ale, jak sám sebe nazývá, Sarumanem mnoha barev, čímž ztrácí tu část moci, která je založená na (jak Leif trefně označíl) BÍLÉ.

Pavel, přidáno 6.2. 2003 8:12:48
Kilburn: Nelenil jsem a mrknul jsem na to do knihy. Ten souboj je tam popsanej moc hezky. Takže pro tuhle chvíli necháme spekulace cobykdyby (tím v žádným případě nechci říct, že by Tvoje připomínky nebyly trefný.... jen nás to v řešení toho, co ten souboj vlastně znamená, nikam moc neposunuje), souhlas?

Když GB svejm společníkům ten souboj popisuje, říká, že ... tu věž na tom vršku roztřískali při tý řeži na prach.... a taky říká, že.... kdyby to někdo viděl (ten souboj), připadalo by mu to jako zuřivá bouře.... To je moc pěkně napsaný. Z toho teda na nás kouká: Při jejich střetu vzniká síla, kterou ani jeden z nich sám o sobě nevládne (samozřejmě se zase můžeme šťouravě dohadovat, jestli jo, jestli by B nebo GŠ sám o sobě dokázal roztřískat tu věž na prach..... ale.... nedokázal..... jinak by ten souboj nemusel proběhnout..... a on musel), jejich střet, souboj, je „bouře“ takový síly, která sílu každýho jednoho z nich daleko přesahuje (jsou každej jeden krutě vyhecovaný, a navíc se to v konečným efektu spojuje.... hrubě a zjednodušeně řečeno). Ten, kdo z toho povstane, GB, má v sobě sílu tý bouře.... dalo by se říct – on tou bouří JE. Tady je ten rozdíl mezi GŠ a GB – KVALITATIVNÍ rozdíl. Zatímco GŠ vyplašil tak leda Bilba (prosím, nerejpat, je to jen pro přiblížení:-)) ), z GB si strachy nadělá do brnění 10 000 Uruk-Hai. Právě, když se řítí (GB) do bitvy v H.Ž., tak je tou bouří.

Ztacenej pamatovák: v knize GB říká (volně parafrázováno) .... „BYL jsem Gandalf“ (to znamená „už nejsem“, ne?)... a o pár řádek dál.... „..můžete mi říkat Gandalf...“.... je to někdo jinej. Proč si pamatuje? No protože přeci „vzešel“ z GŠ a B, z jejich střetu. Jako má vzpomínky GŠ, tak má něco jako vzpomínky B.... jen o tom nemluví.

B a Sauron: To je zajímavý, a možná bychom to mohli otevřít jako další téma do debaty...... Je evidentní, že ve Středozemi jsou bytosti, který ta lapálie s Prstenem netankuje ani trochu, maj jiný starosti, jejich osudy s Prstenem nejsou svázaný – Tom Bombadil.... Odula ..... ty bytosti, co hryžou svět u kořenů a jsou starší než Sauron.... mám za to, že mezi ně patří i tenhle Balrog.....

Kilburn, přidáno 5.2. 2003 18:30:21
Jeste dodatek. Pavel: Na hledani Prstenu byli asi lepsi Nazgülove(dale jen N). B by se vyjimal az prilis napadne. N byli mnohem rychlejsi a navic nenapadnejsi. Proti B, kdyby se objevil pobliz Roklinky ci Kraje, by se urcite postavili ti nejmocnejsi-Elrond, Glorfindel, GŠ, atd. A verim, ze by mu docela zatopili. N byli v 9 silnejsi a jistejsi. Ze to zadrbali, to je jejich problem.
Kilburn, přidáno 5.2. 2003 18:24:41
OK, podleham presile dukazu, otevira se mi obzor a beru B dale jako Maiar.
Leif: Tak mi teda rekni, jak to, ze si GB nepamatuje sve jmeno GŠ, ale jinak si pamatuje uplne vsechno. Tim nechci byt vecny oponent, jen by me to zajimalo, ponevadz mi to trochu nedava smysl. Takova castecna ztrata pameti je trochu divna, ne?:-)
Pavel: Myslim, ze nikdo tu nepochybuje o tom, ze setkani GŠ a B bylo rizenim osudu. A ze se GŠ do Morie nechtelo, to se vubec nedivim (ja bych tam nevlezl ani za nic).
No, ta zaverecna spekulace ma trochu smysl. Ale nejak si nedovedu predstavit, jestli ma B na to, aby vladl Prstenem. A nejsem si jisty, jak by zvladl SAM!! souboj s celym Lorienem. On spis vedel, na co ma a na co ne. A dole u "korenu zeme" mu zjevne nic nechybelo. Rozhodne tam byl silnejsi a jistejsi nez venku. A navic. Dokud ho neprobudili trpaslici, o vnejsim svete asi vedel velke h...o.
A ze neslouzil Sauronovi, to bych tak jiste netvrdil. Nikdo to vedet nemuze, ale nejspis Saurona znal ze "starych dobrych casu" a Sauron musel vedet, ze B v Morii je. A kdo byl ten nejlepsi hlidac??? Skreti asi ne. Takhle mel Sauron jistotu, ze Morii temer nic neprojde.

Pavel, přidáno 5.2. 2003 15:29:12
Kilburn: K tomu souboji.... je to Gandalfův OSUD, stejně jako je to OSUD Balroga. Ten souboj MUSÍ proběhnout, protože „si to doba vyžaduje“ :-)... musí se objevit GB a ten se může zrodit jen s tohodle střetu.

Je to vidět na tom ,že GŠ do Morie evidentně moc nechce, zdráhá se, chce se tomu vyhnout, protože ví, co tam na něj čeká ( na tohle je supr rozšířená verze Společenstva), ale je to jeho OSUD, nakonec se tomu nevyhne.

Na druhou stranu nevíme, co se asi tak honí hlavou Balrogovi, ale... vypadá to, jako by v tý Morii čekal vyloženě na GŠ. Dá se dohadovat, že B je nezávislej na Sauronovi, protože kdyby ne, tak by asi už dávno vyrazil hledat Prsten („ hele, Saruman má Gandalfa, cesta je free, tak s sebou Balrogu hoď a ať je ten Prsten u mě cobydup!“), nebo třeba likvidovat Lorien (má to kousek). Ale nic z toho nedělá, sedí v Morii a čeká, až přijde ten „Servant of the secret FIRE“, kterej je mu souzenej. Spekulace, ale.... trochu to dává smysl, ne?

Pavel, přidáno 5.2. 2003 15:17:15
Servus Leife.

No, a co sem mám teď psát, kurnik.

Leif, přidáno 5.2. 2003 15:14:00
2 Kilburn (a Pavel)

Balrogove byli ti z Maiar, kteri podlehli svodum Morgotha, takze Gandalf a Balrog (v tomhle pripade s velkym "B" anzto jde o jednoho konkretniho balroga) jsou kvalitativne na stejne urovni. Ty ohne jsou v podstate dva -Flame of Anor a Flame of Udun (ten "secret fire" se muze vztahovat k Flame of Anor a celkove situaci nemeni). Dale - jak muzeme vedet, ze Balrog tam totalne "exnul", kdezto Gandalf Sedy si jen odskocil na pokec s Valar a vratil se jen trochu belejsi? Oba, Balrog i Gandalf prece opustili svou telesnou schranku... co my vime, CO se stalo tam, kde neni casu... Kazdopadne, Gandalf Bily NENI Gandalf Sedy, to je snad i v knize vyjadreno vic nez jasne (resp. jinak - JE tu spojeni mezi Gandalfem Sedy a Gandalfem Bilym, ale je tu podstatny rozdil kvalitativni, viz dale). Gandalf Bily je Bily Jezdec (tady doporucuji podivat se na tuto symboliku v ramci Indoevropskych mytologii), je to jakysi "nad-Gandalf" a *nikoliv* Gandalf Sedy, ktery se vraci z nejakyho komatu. Ostatne, ona symbolika barev je tez vice nez vymluvna - "seda" je vlastne "BILA v mezich mozneho". Musime rozlisovat kvalitativne - bila barva Sarumanova je prave bila a nikoliv BILA, je na rovni Gandalfove "sedi". Gandalf BILY je proto tez vyse nez Saruman Bily, proto nad nim Saruman nema tez zadnou moc (nad Gandalfem Sedym ji mel). Cili, videl bych to podobne jako Pavel - Gandalf Sedy (+ Maia) a Balrog (- Maia) se navzajem v boji na zivot a na smrt zabiji a z jejich smrti povstavat Gandalf BILY, ktery je NAD onou dualitou, kterou Gandalf Sedy a Balrog predstavuji (BILA coby barva, ktera zahrnuje cele spektrum). Proto to vzpominani pusobi pomerne verohodne... "ano, byval tu Gandalf Sedy, ale ja jsem Gandalf Bily" (BTW - NECITUJU, to aby si nejakej perfekcionista nestezoval...pouze shrnuju)... ale tady asi stop, protoze jsem se rozjel az moc... :-)
L.F.


[ Předchozí ] [ Další ]
[ 1 - 10 ][ 11 - 20 ][ 21 - 30 ][ 31 - 40 ][ 41 - 50 ][ 51 - 60 ][ 61 - 70 ][ 71 - 80 ][ 81 - 90 ][ 91 - 100 ][ 101 - 110 ][ 111 - 120 ][ 121 - 130 ][ 131 - 140 ][ 141 - 150 ][ 151 - 160 ][ 161 - 170 ][ 171 - 180 ][ 181 - 190 ][ 191 - 200 ][ 201 - 210 ][ 211 - 220 ][ 221 - 230 ][ 231 - 240 ][ 241 - 250 ][ 251 - 260 ][ 261 - 270 ][ 271 - 280 ][ 281 - 290 ][ 291 - 300 ][ 301 - 310 ][ 311 - 320 ][ 321 - 330 ][ 331 - 340 ][ 341 - 350 ][ 351 - 360 ][ 361 - 370 ][ 371 - 380 ][ 381 - 390 ][ 391 - 400 ][ 401 - 410 ][ 411 - 420 ][ 421 - 430 ][ 431 - 440 ][ 441 - 450 ][ 451 - 460 ][ 461 - 470 ][ 471 - 480 ][ 481 - 490 ][ 491 - 500 ][ 501 - 510 ][ 511 - 520 ][ 521 - 530 ][ 531 - 540 ][ 541 - 550 ][ 551 - 560 ][ 561 - 570 ][ 571 - 580 ][ 581 - 590 ][ 591 - 600 ][ 601 - 610 ][ 611 - 620 ][ 621 - 630 ][ 631 - 640 ][ 641 - 650 ][ 651 - 660 ][ 661 - 670 ][ 671 - 680 ][ 681 - 690 ][ 691 - 700 ][ 701 - 710 ][ 711 - 720 ][ 721 - 730 ][ 731 - 740 ][ 741 - 750 ][ 751 - 760 ][ 761 - 770 ][ 771 - 780 ][ 781 - 790 ][ 791 - 800 ][ 801 - 810 ][ 811 - 820 ][ 821 - 830 ][ 831 - 840 ][ 841 - 850 ][ 851 - 860 ][ 861 - 870 ][ 871 - 880 ][ 881 - 890 ][ 891 - 900 ][ 901 - 910 ][ 911 - 920 ][ 921 - 930 ][ 931 - 940 ][ 941 - 950 ][ 951 - 960 ][ 961 - 970 ][ 971 - 980 ][ 981 - 990 ][ 991 - 1000 ][ 1001 - 1010 ][ 1011 - 1020 ][ 1021 - 1030 ][ 1031 - 1040 ][ 1041 - 1050 ][ 1051 - 1060 ][ 1061 - 1070 ][ 1071 - 1080 ][ 1081 - 1090 ][ 1091 - 1100 ][ 1101 - 1110 ][ 1111 - 1120 ][ 1121 - 1130 ][ 1131 - 1140 ][ 1141 - 1150 ][ 1151 - 1160 ][ 1161 - 1170 ][ 1171 - 1180 ][ 1181 - 1190 ][ 1191 - 1200 ][ 1201 - 1210 ][ 1211 - 1220 ][ 1221 - 1230 ][ 1231 - 1240 ][ 1241 - 1250 ][ 1251 - 1260 ][ 1261 - 1270 ][ 1271 - 1280 ][ 1281 - 1290 ][ 1291 - 1300 ][ 1301 - 1310 ][ 1311 - 1320 ][ 1321 - 1330 ][ 1331 - 1340 ][ 1341 - 1350 ][ 1351 - 1360 ][ 1361 - 1370 ][ 1371 - 1380 ][ 1381 - 1390 ][ 1391 - 1400 ][ 1401 - 1410 ][ 1411 - 1420 ][ 1421 - 1430 ][ 1431 - 1440 ][ 1441 - 1450 ][ 1451 - 1460 ][ 1461 - 1470 ][ 1471 - 1480 ][ 1481 - 1490 ][ 1491 - 1500 ][ 1501 - 1510 ][ 1511 - 1520 ][ 1521 - 1530 ][ 1531 - 1540 ][ 1541 - 1550 ][ 1551 - 1560 ][ 1561 - 1570 ][ 1571 - 1580 ][ 1581 - 1590 ][ 1591 - 1600 ][ 1601 - 1610 ][ 1611 - 1620 ][ 1621 - 1630 ][ 1631 - 1640 ][ 1641 - 1650 ][ 1651 - 1660 ][ 1661 - 1670 ][ 1671 - 1680 ][ 1681 - 1690 ][ 1691 - 1700 ][ 1701 - 1710 ][ 1711 - 1720 ][ 1721 - 1730 ][ 1731 - 1740 ][ 1741 - 1750 ][ 1751 - 1760 ][ 1761 - 1770 ][ 1771 - 1780 ][ 1781 - 1790 ][ 1791 - 1800 ][ 1801 - 1810 ][ 1811 - 1820 ][ 1821 - 1830 ][ 1831 - 1840 ][ 1841 - 1850 ][ 1851 - 1860 ][ 1861 - 1870 ][ 1871 - 1880 ][ 1881 - 1890 ][ 1891 - 1900 ][ 1901 - 1910 ][ 1911 - 1920 ][ 1921 - 1930 ][ 1931 - 1940 ][ 1941 - 1950 ][ 1951 - 1960 ][ 1961 - 1970 ][ 1971 - 1980 ][ 1981 - 1990 ][ 1991 - 2000 ][ 2001 - 2010 ][ 2011 - 2020 ][ 2021 - 2030 ][ 2031 - 2040 ][ 2041 - 2050 ][ 2051 - 2060 ][ 2061 - 2070 ][ 2071 - 2080 ][ 2081 - 2090 ][ 2091 - 2100 ][ 2101 - 2110 ][ 2111 - 2120 ][ 2121 - 2130 ][ 2131 - 2140 ][ 2141 - 2150 ][ 2151 - 2160 ][ 2161 - 2170 ][ 2171 - 2180 ][ 2181 - 2190 ][ 2191 - 2200 ][ 2201 - 2210 ][ 2211 - 2220 ][ 2221 - 2230 ][ 2231 - 2240 ][ 2241 - 2250 ][ 2251 - 2260 ][ 2261 - 2270 ][ 2271 - 2280 ][ 2281 - 2290 ][ 2291 - 2300 ][ 2301 - 2310 ][ 2311 - 2320 ][ 2321 - 2330 ][ 2331 - 2340 ][ 2341 - 2350 ][ 2351 - 2360 ][ 2361 - 2370 ][ 2371 - 2380 ][ 2381 - 2390 ][ 2391 - 2400 ][ 2401 - 2410 ][ 2411 - 2420 ][ 2421 - 2430 ][ 2431 - 2440 ][ 2441 - 2450 ][ 2451 - 2460 ][ 2461 - 2470 ][ 2471 - 2480 ][ 2481 - 2490 ][ 2491 - 2500 ][ 2501 - 2510 ][ 2511 - 2520 ][ 2521 - 2530 ][ 2531 - 2540 ][ 2541 - 2550 ][ 2551 - 2560 ][ 2561 - 2570 ][ 2571 - 2580 ][ 2581 - 2590 ][ 2591 - 2600 ][ 2601 - 2610 ][ 2611 - 2620 ][ 2621 - 2630 ][ 2631 - 2640 ][ 2641 - 2650 ][ 2651 - 2660 ][ 2661 - 2670 ][ 2671 - 2680 ][ 2681 - 2690 ][ 2691 - 2700 ][ 2701 - 2710 ][ 2711 - 2720 ][ 2721 - 2730 ][ 2731 - 2740 ][ 2741 - 2750 ][ 2751 - 2760 ][ 2761 - 2770 ][ 2771 - 2780 ][ 2781 - 2790 ][ 2791 - 2800 ][ 2801 - 2810 ][ 2811 - 2820 ][ 2821 - 2830 ][ 2831 - 2840 ][ 2841 - 2850 ][ 2851 - 2860 ][ 2861 - 2870 ][ 2871 - 2880 ][ 2881 - 2890 ][ 2891 - 2900 ][ 2901 - 2910 ][ 2911 - 2920 ][ 2921 - 2930 ][ 2931 - 2940 ][ 2941 - 2950 ][ 2951 - 2960 ][ 2961 - 2970 ][ 2971 - 2980 ][ 2981 - 2990 ][ 2991 - 3000 ][ 3001 - 3010 ][ 3011 - 3020 ][ 3021 - 3030 ][ 3031 - 3040 ][ 3041 - 3050 ][ 3051 - 3060 ][ 3061 - 3070 ][ 3071 - 3080 ][ 3081 - 3090 ][ 3091 - 3100 ][ 3101 - 3110 ][ 3111 - 3120 ][ 3121 - 3130 ][ 3131 - 3140 ][ 3141 - 3150 ][ 3151 - 3160 ][ 3161 - 3170 ][ 3171 - 3180 ][ 3181 - 3190 ][ 3191 - 3200 ][ 3201 - 3210 ][ 3211 - 3220 ][ 3221 - 3230 ][ 3231 - 3240 ][ 3241 - 3250 ][ 3251 - 3260 ][ 3261 - 3270 ][ 3271 - 3280 ][ 3281 - 3290 ][ 3291 - 3300 ][ 3301 - 3310 ][ 3311 - 3320 ][ 3321 - 3330 ][ 3331 - 3340 ][ 3341 - 3350 ][ 3351 - 3360 ][ 3361 - 3370 ][ 3371 - 3380 ][ 3381 - 3390 ][ 3391 - 3400 ][ 3401 - 3410 ][ 3411 - 3420 ][ 3421 - 3430 ][ 3431 - 3440 ][ 3441 - 3450 ][ 3451 - 3460 ][ 3461 - 3470 ][ 3471 - 3480 ][ 3481 - 3490 ][ 3491 - 3500 ][ 3501 - 3510 ][ 3511 - 3520 ][ 3521 - 3530 ][ 3531 - 3540 ][ 3541 - 3550 ][ 3551 - 3560 ][ 3561 - 3570 ][ 3571 - 3580 ][ 3581 - 3590 ][ 3591 - 3600 ][ 3601 - 3610 ][ 3611 - 3620 ][ 3621 - 3630 ][ 3631 - 3640 ][ 3641 - 3650 ][ 3651 - 3660 ][ 3661 - 3670 ][ 3671 - 3680 ][ 3681 - 3690 ][ 3691 - 3700 ][ 3701 - 3710 ][ 3711 - 3720 ][ 3721 - 3730 ][ 3731 - 3740 ][ 3741 - 3750 ][ 3751 - 3760 ][ 3761 - 3770 ][ 3771 - 3780 ][ 3781 - 3790 ][ 3791 - 3800 ][ 3801 - 3810 ][ 3811 - 3820 ][ 3821 - 3830 ][ 3831 - 3840 ][ 3841 - 3850 ][ 3851 - 3860 ][ 3861 - 3870 ][ 3871 - 3880 ][ 3881 - 3890 ][ 3891 - 3900 ][ 3901 - 3910 ][ 3911 - 3920 ][ 3921 - 3930 ][ 3931 - 3940 ][ 3941 - 3950 ][ 3951 - 3960 ][ 3961 - 3970 ][ 3971 - 3980 ][ 3981 - 3990 ][ 3991 - 4000 ][ 4001 - 4010 ][ 4011 - 4020 ][ 4021 - 4030 ][ 4031 - 4040 ][ 4041 - 4050 ][ 4051 - 4060 ][ 4061 - 4070 ][ 4071 - 4080 ][ 4081 - 4090 ][ 4091 - 4100 ][ 4101 - 4110 ][ 4111 - 4120 ][ 4121 - 4130 ][ 4131 - 4140 ][ 4141 - 4150 ][ 4151 - 4160 ][ 4161 - 4170 ][ 4171 - 4180 ][ 4181 - 4190 ][ 4191 - 4200 ][ 4201 - 4210 ][ 4211 - 4220 ][ 4221 - 4230 ][ 4231 - 4240 ][ 4241 - 4250 ][ 4251 - 4260 ][ 4261 - 4270 ][ 4271 - 4280 ][ 4281 - 4290 ][ 4291 - 4300 ][ 4301 - 4310 ][ 4311 - 4320 ][ 4321 - 4330 ][ 4331 - 4340 ][ 4341 - 4350 ][ 4351 - 4360 ][ 4361 - 4370 ][ 4371 - 4380 ][ 4381 - 4390 ][ 4391 - 4400 ][ 4401 - 4410 ][ 4411 - 4420 ][ 4421 - 4430 ][ 4431 - 4440 ][ 4441 - 4450 ][ 4451 - 4460 ][ 4461 - 4470 ][ 4471 - 4480 ][ 4481 - 4490 ][ 4491 - 4500 ][ 4501 - 4510 ][ 4511 - 4520 ][ 4521 - 4530 ][ 4531 - 4540 ][ 4541 - 4550 ][ 4551 - 4560 ][ 4561 - 4570 ][ 4571 - 4580 ][ 4581 - 4590 ][ 4591 - 4600 ][ 4601 - 4610 ][ 4611 - 4620 ][ 4621 - 4630 ][ 4631 - 4640 ][ 4641 - 4650 ][ 4651 - 4660 ][ 4661 - 4670 ][ 4671 - 4680 ][ 4681 - 4690 ][ 4691 - 4700 ][ 4701 - 4710 ][ 4711 - 4720 ][ 4721 - 4730 ][ 4731 - 4740 ][ 4741 - 4750 ][ 4751 - 4760 ][ 4761 - 4770 ][ 4771 - 4780 ][ 4781 - 4790 ][ 4791 - 4800 ][ 4801 - 4810 ][ 4811 - 4820 ][ 4821 - 4830 ][ 4831 - 4840 ][ 4841 - 4850 ][ 4851 - 4860 ][ 4861 - 4870 ][ 4871 - 4880 ][ 4881 - 4890 ][ 4891 - 4900 ][ 4901 - 4910 ][ 4911 - 4920 ][ 4921 - 4930 ][ 4931 - 4940 ][ 4941 - 4950 ][ 4951 - 4960 ][ 4961 - 4970 ][ 4971 - 4980 ][ 4981 - 4990 ][ 4991 - 5000 ][ 5001 - 5010 ][ 5011 - 5020 ][ 5021 - 5030 ][ 5031 - 5040 ][ 5041 - 5050 ][ 5051 - 5060 ][ 5061 - 5070 ][ 5071 - 5080 ][ 5081 - 5090 ][ 5091 - 5100 ][ 5101 - 5110 ][ 5111 - 5120 ][ 5121 - 5130 ][ 5131 - 5140 ][ 5141 - 5150 ][ 5151 - 5160 ][ 5161 - 5170 ][ 5171 - 5180 ][ 5181 - 5190 ][ 5191 - 5200 ][ 5201 - 5210 ][ 5211 - 5220 ][ 5221 - 5230 ][ 5231 - 5240 ][ 5241 - 5250 ][ 5251 - 5260 ][ 5261 - 5270 ][ 5271 - 5280 ][ 5281 - 5290 ][ 5291 - 5300 ][ 5301 - 5310 ][ 5311 - 5320 ][ 5321 - 5330 ][ 5331 - 5340 ][ 5341 - 5350 ][ 5351 - 5360 ][ 5361 - 5370 ][ 5371 - 5380 ][ 5381 - 5390 ][ 5391 - 5400 ][ 5401 - 5410 ][ 5411 - 5420 ][ 5421 - 5430 ][ 5431 - 5440 ][ 5441 - 5450 ][ 5451 - 5460 ][ 5461 - 5470 ][ 5471 - 5480 ][ 5481 - 5482 ]

Jméno: E-mail:

Komentář:

Přepiš heslo   --> 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!