Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1491 lidí

Celkem návštěvníků
15689181

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


Nutnost větší databáze a finanční záležitosti - zasponzorujete web ?

Spousta věcí se změnila, ostatně vše potřebné je v článku Bitva o hosting je u konce, válka se serverem teprve začíná... finační i jiné problémy webu, které v důsledku mohou vést k úplnému zastavení provozu. Pomůžete?
3.3.2003 - Rozhodl jsem se, že bude nutné trochu "aktualizovat" tuto stránku. Ponechávám všechny původní texty (včetně čísla účtu) a doplňuji několik dalších informací. Předem chci poděkovat za všechny příspěvky na provoz, které jsem již obdržel. Díky nim byla uhrazena část nákladů na provoz v minulém roce a je k dispozici zhruba třetina částky, kterou budu muset jako základ zaplatit v červnu roku tohoto. Do článků jsem přidal "počítadlo" aktuálního stavu vybraných financí, takže můžete sami sledovat, jak se věci mají. Pokud se podaří vybrat do června dostatečně velkou sumu, bude provoz webu snad bez větších problémů zajištěn. V opačném případě to pro mne bude znamenat velkou spoustu problémů a komplikací, které se v nejhorším případě projeví i na omezení provozu vlastního webu (zvláště věcí tvořících velké datové přenosy a zátěž databáze).

Předem děkuji za jakoukoliv podporu. Nebráním se ani nabídkám možnosti hostovat např. downloady někde zdarma, vše se hodí a přispěje k větší kvalitě a spolehlivosti provozu stránek. 


Následující text byl sepsán okolo dubna 2002. V závěru stránky najdete doplnění o současnou situaci po krizi v prvních dnech měsíce června.

Web je úspěšný, líbí se. Těší mne to. Jenže ... data na webu rostou kriticky rychle. Pohlednice, komentáře ... ale hlavně diskusní fórum. Už teď přetahuji díky ochotě administrátora povolený limit na zaplacené variantě hostingu. Ale to nepůjde věčně (přesněji půjde to ještě pár týdnů než překročím i tu o 30 MB nastavenou hranici). Promažu hromady starých neaktuálních pohlednic, zničím tisíce neužitečných záznamů v místnostech jako The Story či Žížalí legenda. Ale tím se získá doslova jen pár dní. Přepíšu a optimalizuji pár skriptů, to taky nějak pomůže. Ale i tak ... je potřeba hosting s větší (řádově) databází, s větší tolerancí zátěže. Převedeno na finance, je potřeba zhruba o 500 korun měsíčně víc na provoz. Při současném technickém stavu udržím web do června, ne déle. Pak budu mít na stole faktury na další rok provozu. 10 000 korun. Nemám je. Ale i kdybych je zaplatil, během pár týdnů už uvidíte jen lakonickou hlášku "Not enough space in primary database file" ... uvidí ji všichni na kterékoliv části webu. Bazaru knih, LOTR webu, fóru, chatu, ... nic nepojede. Řešení je poměrně snadné. Zaplatit na fakturách o zhruba 5 000 víc. To už nemám tuplem.

Pokud si někdo teď říká, že si přeci musím něco vydělat reklamou, na kterou jste nuceni se koukat, plete se. Vše je výměnný systém. Vy koukáte na cizí reklamy a na jiných webech zase uživatelé koukají na tu mou. Nic víc a nic míň. A pokud si pamatujete, žádnou jinou komerční prezentaci třeba figurek k LOTRovi nebo něčeho podobného jsem tu nikdy neměl. Za celé dva roky provozu vydělal web 1000,- korun. Teď v březnu, bannerem na Bazaru knih.

Asi je vám všem jasné, a nemá cenu to jakkoliv zapírat, že tenhle web prostě jen tak nezmizne ze světa. Nemám na to s ním seknout. Pravda, žere mi hromadu peněz a zvláště v poslední době hodiny času denně. Ale je to koníček. Víc než to. Je to závislost, způsob života. Beze mne by tenhle web neexistoval a bez něj bych já nebyl tím kým jsem. Nedokázal bych s ním seknout. Jednou jsem se o to již pokusil. Někteří z vás to pamatují, jiní znají i hlubší pozadí celé události. Vydržel jsem to týden. Pak web znova povstal z popela, jako bájný pták Fénix. A vzlétl k obloze nečekaným způsobem. Je jedním z nejnavštěvovanějších webů s tematikou fantasy u nás a součást o filmu Pán Prstenů může směle konkurovat i oficiálnímu internetovému partneru filmu pro ČR. Jenže čím výše Fénix letí a čím jasněji září, tím nesnadnější je zadržet ho, aby nespálil sám sebe. Spousta vzletných slov a řečiček, které mají předcházet jedinému strohému údaji - číslu účtu.

Zjednodušeně řečeno - ať se poděje cokoliv, udržím tenhle web nad vodou. Peníze na provoz už nějak seženu. Být fanda do motorek, taky musím kupovat benzín. Jenže motorkář může měsíc šetřit a nejezdit a bude to vadit jen jemu. Já to tak snadné nemám. Udělám pro další fungování vše. I kdyby mělo dojít k dočasnému povolení fóra jen vybraným uživatelům, výmazům starších komentářů nebo podobným zvěrstvům, ten web pojede. Ale všechno by bylo mnohem snažší a další rozvoj reálnější, kdyby byla k dispozici částka na zaplacení dalšího provozu. Jak jednoduché by bylo rozjet třeba Zdrambův seznam fantasy a sci-fi literatury i se všemi detailními informacemi, kdyby bylo více místa v databázi. Až skončím s tou pitomou civilkou a budu normálně dělat, stejně bude nutné zakoupit vlastní server. Ale do té doby ...

V závěru tohoto textu najdete číslo účtu a adresu. Doufal jsem, že nebude nutné se k tomuto kroku uchýlit. Bohužel, stalo se. Nikoho k příspěvku na provoz nenutím. Nehodlám tu ani vytvářet nějakou "platící elitu" s privilegii. Každopádně budu vděčný za jakoukoliv částku, kterou budu moci využít pro tenhle web. Celý problém platby bude opravdu aktuální, jak už jsem psal, v průběhu června. Času na první pohled hodně, ale v poslední době to všechno nějak zběsile rychle utíká ...

Samozřejmě krom přímého finančního příspěvku ocením i takové věci, jako dohození nějaké zajímavé práce (víte o někom, kdo potřebuje naprogramovat e-shop nebo udělat web?) a tak podobně. To už nechám na vás. Teď následuje ono zmíněné číslo účtu a adresa. Nebráním se ani předání příspěvku z ruky do ruky někde na sraze webu, ale to se budu cítit opravdu trapně.

Číslo účtu: 1164838103
Kód banky: 0800
Variabilní symbol: nic nebo vaše identifikační číslo na fóru (viz. dále)

Adresa:
Jan Čeřovský
Donská 10
101 00 Praha 10


- ID na fóru zjistíte tak, že najedete na ikonku u vašeho příspěvku. Dole ve stavovém řádku uvidíte něco jako userinfo.asp?id= ... a právě to za rovnítkem je vaše ID12.6.2002 - Provoz webu na další rok v podstatě zajištěn ...

Jak je napsáno zde, během června mělo dojít k finanční krizi ohledně dalšího provozu webu. Stav, který jsem vylíčil na stránce o sponzorování webu, se téměř do puntíku splnil. Nejprve došlo ke krátkému zhroucení stránek v důsledku chybějícího místa v databázi, které asi nikdo z vás ani nezaznamenal. Byl jsem upozorněn Neuronem z fóra velice rychle a v krizové situaci neměl moc na výběr ... přiobjednal jsem dalších pár desítek megabajtů prostoru. Zároveň s řadou dalších opatření (archivace příspěvků na fóru, systém exportu komentářů k obrázkům atp.) budu schopen držet web další měsíce. Doména JCsoft.cz byla zaplacena a v nejbližších dnech bude zaplacen i hosting. Ten pouze díky operativní půjčce od Ruby, které tímto děkuji. Podle všeho se tu tedy budeme vídat i nadále. Máte se na co těšit :o)
Zároveň bych na tomto místě rád poděkoval všem, kteří už nějaký příspěvek (ať již na účet nebo pomocí I Like Q) zaslali. Děkuji za pomoc. Web peníze vesele polyká, odjet na Bahamy se nechystám.
Text na této stránce o sponzorování je samozřejmě nadále platný. Uvítám jakoukoliv formu financování dalšího provozu (resp. nyní splacení dluhu za ten současný) či spolupráce. K dispozici je i reklamní prostor na těchto stránkách (viz. zvětšenina obrázku u tohoto sloupku). Prosím jen o jediné - PR články se srdceryvným propagováním výrobků týkajících se filmu Pán Prstenů (snad krom DVD :o) po mně nechtějte (jeden už jsem odmítl, možná se tak připravil o pár set korun ...). Banner mi nevadí (stejně se tu ve výměnné reklamě protáčí šílená zvěrstva), ale lhát lidem o "užasných mečích z trvanlivého plastiku" či "propracovaném pexesu s fotografiemi postav" nehodlám.

Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!