Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1504 lidí

Celkem návštěvníků
7530736

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
3.4. 2002
Výročí těchto stránek aneb „Už vás tu otravuji dva roky“Verze pro tisk
Ne! Neudělám to! Nesmím, znovu ne. Je to silnější než já … I amar prestar aen. Jako by tpopovídámo bylo včera, když jsem psal článek o prvním výročí těchto stránek. Čas se neúprosně žene kupředu, a tak vás nyní budu otravovat článkem k výročí druhému. Možná se divíte, že loni jsem text uveřejňoval koncem dubna a nyní to dělám na jeho začátku. Skutečné datum "spuštění webu" je poněkud sporné a považuji za něj celý duben. Tak ať se to trochu vystřídá.

Nikdy bych nevěřil, kolik se toho může udát během pouhého roku. Kolik nových lidí se zde objeví, jak pár desítek kilobajtů textu a naprogramovaných skriptů dokáže zamotat osudy mnoha lidí, a ne nejméně tím mým. Ale svět už je takový. Vždy vás dokáže překvapit, zklamat. Připravit vám spoustu nečekaných situací a donutit vás řešit je, nebo se vzdát. Svět už je takový. Web je součástí tohoto světa a řídí se naprosto stejnými pravidly.

Vezmu všechny ty důležité a zlomové události za poslední rok života webu postupně. Doba od května do června se nesla především ve znamení budování části věnované filmu Pán Prstenů. Koncem června došlo k přestěhování celého webu na naprosto nový hosting. Tento krok byl učiněn po sérii neskutečných výpadků a problémů s provozem. A to nemluvím o nepříjemné události, kdy (do této doby neidentifikovaný) nějaký "obdivovatel" zlikvidoval obsah všech databází těchto stránek ve snaze srazit je na kolena. Data byla obnovena ze zálohy jen proto, aby byla o pár desítek minut později zlikvidována znova. Rezignoval jsem. Byl pevně odhodlán s tím seknout. Na návštěvníky webu začalo vyskakovat podivné okénko s mým proslovem a důležitou informací - web pořádně nejede a taky nepojede kdo ví jak dlouho. A pak mi přišel jeden mail … "Číst ten text na stránkách je horší, než koukat na tvé jméno na náhrobku. Ale vím, že až v pondělí přijdu, zase si na chatu a fóru." O pár desítek minut později jsem na mail odpovídal něco ve smyslu, že lidé z webu mne znají lépe než se znám sám. Stala se totiž jedna velice příjemná věc. Administrátor nového hostingu v čase mezi obnovením a opětovným sestřelením dat provedl jejich zálohu k sobě. A tak, během pár hodin, web naběhl nejen se všemi daty, ale i na novém místě, kde funguje dosud a stěhovat se nehodlám.

V průběhu prázdnin se vše tak nějak pomalu vyvíjelo. Nedocházelo k žádným zásadnějším změnám, ale pozorný návštěvník viděl pozvolný růst. A pak .. se stalo spoustu věcí. A najednou, na celý týden, web přestal fungovat a na obrazovce se místo něj skvělo pouze něco takového. Žádný útok hackera, žádné technické potíže. Mé vlastní rozhodnutí a dočasná … jak to říct … psychická indispozice. Snaha něco si dokázat, s něčím se vypořádat. Týden. A po něm následoval tento článek a opětovné spuštění všeho v původní podobě. A víc než to! Rozvoj, který web zaznamenal, se nedá porovnat s žádným obdobím předtím. Zaměřil jsem se především na co největší aktuálnost a obsahovou bohatost webu o filmu Pán Prstenů a přeměnu poměrně primitivního diskusního fóra v pokročilejší systém. Dnes už mohu říci, že se tento krok vyplatil. Na diskusním fóru funguje bezvadná komunita lidí, která pravidelně pořádá srazy "v reálném světe", organizuje virtuální školu čar a kouzel, debatuje na desítky všemožných témat. A LOTR web? Fenomén sám o sobě. V dnešní době jde spolu s oficiálním internetovým partnerem filmu o nejnavštěvovanější stránky věnované tomuto tématu u nás. A když zrovna nekonkuruje šílenostem jako soukromé deníčky postav zaměřené na jejich homosexualitu či stovkám fotek vytežených z ukázek, stojí si více než dobře. Sami můžete vidět denně hromady nových komentářů k článkům, fotografiím či recenzím. O snaze psát co nejvíce a co nejaktuálnějších článků a uveřejňovat zajímavé nové fotografie nemluvě. Právě LOTR stránky jako vlajková loď celého webu mají od března nový design a opět si myslím, že tento krok byl jen ku prospěchu (viz. výsledek ankety o designu a článek o změně).

Všechno tohle pro mne znamená strašně moc. Investují do webu poměrně dost peněz a co je mnohem "horší" také spoustu času. Specielně o problémech s financováním tohohle všeho jsem nedávno napsal tento text. Uvidíme, zda se něco změní. Ale každopádně - baví mne to! Dělám to nejen ze snahy podávat vám informace které vás zajímají, ale také pro sebe. Je to způsob života, jako pro některé co já vím jízda na motorce nebo hraní divadla. A je to život někdy trochu hektický, někdy šíleně lezoucí na nervy. A častěji naplňující člověka příjemným pocitem, když sleduje organizaci webového srazu, nová vznikající přátelství, snahu lidí inspirovaných díly jejich kolegů psát vlastní povídky či básničky, …

Děkuji. Děkuji všem návštěvníkům těchto stránek. Nebýt vás, byla by všechna tahle práce asi úplně zbytečná. Díky vám má tenhle web smysl, stále ještě existuje a tak vůbec je tím, čím je.V závěru článku zmíním pár jmen. Obvykle jde o lidi z diskusního fóra či aktivní "komentátory" na LOTR webu. Ač články zde píší převážně jen já, právě oni jsou pilíři toho všeho - oni tvoří tu báječnou komunitu webu JCsoft`s Fantasy … a vlastně nejen webu. Určitě jsem na hromadu lidí zapomněl a tímto se jim omlouván. Ale vy víte, že do té skupiny patříte taky.

 • Kanyapi … Nejsou žádné hranice ani omezení, Neo …
 • Yenna … If you see me falling, will you be there ?
 • Ruby … "Nejsi náhodou Belcarnen?" :o)
 • Monster … snad neskončí všechny paralely stejně jako pro mne
 • Garion … stále ti dlužíme za benzín na Brněnský sraz :o)
 • QCPX … magnát v počtu místností a příspěvků :o)
 • Disease … asi bych ti měl vrátit FairyLand, že? :o)
 • Andre, Tinúviel, Kin, Melian, Desgenais, Milmor, Shackal, Renno, Punkerka, Ymber, Marwin, Megajohn, Tragos, Loinkama, Aelirenn … kde by bez vás bylo fórum …
 • Calis, Rían … škoda těch chat-sessions …
 • Neuron … "Na fóru bych si asi neměl o čem povídat" :o)
 • Celebrin Edhel … elf a organizátor povídkové soutěže …
 • Namarie, Wan, Culrodwen … má drahá Zmijozelská kolej …
 • Ellanor … spolu s Garionem dvorní fotografové :o)
 • Loen … kde by bez jejího nakopnutí byl první sraz? Mimo jiné …
 • Evita … relikt minulosti … chat tě postrádá … taktéž mimo jiné
 • (v)Eru … díky za překlady a fajn komentáře
 • Lollitka … jen víc recenzí :o)

Napsal: Jan "Belcarnen" Čeřovský dne 3. dubna 2002
E-mail: cerovsky@jcsoft.cz

Přečteno celkem 14399x, verze pro tisk

Další článek - Orlando Bloom a Richard Taylor o Dvou Věžích; Útržky z Lord Of The Rings párty; Co přinesla upoutávka na Dvě Věže; Popis obsahu ukázky

Předchozí článek - V rostoucí temnotě - Skutečný svět potřebuje Někoho, kdo ponese prsten

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
(v)Eru, poidáno 3.3. 2003 12:20:39
Jů, co všechno se může stát za 1 rok...:)
Lollitka, poidáno 15.4. 2002 14:24:26
Jé, tak dík, objevila jsem to tu až dneska. Recenzi... no tak jo, přidám ještě nějakou myšlenku.
Luciana, poidáno 15.4. 2002 12:43:45
Ehm. Nevím co mám říct aby to vystihlo jak moc mám tenhle web ráda. Tak snad..ehm...DÍKY! Je vidět, že spousta lidí ho má ráda stejně jako ty, Bele. Takže: hodně štěstí v dalším roce!
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.4. 2002 23:48:49
rrr: teď jsem to testoval a všechny fungují tak jak mají, zkus to ještě jednou. Napsal bych ti mail, ale vyplnil jsi neplatný ...
Magdaléna, poidáno 14.4. 2002 20:13:05
Na tomhle webu jsem denne. Kvůli tobě se ještě stanu závislá!!! Fakt skvělí. Nevím co bych ještě řekla. Třeba: blahopřeji, jen tak dál, lepší web jsem ještě neviděla, úžasný, ale to tady už všichni řekli. Nemúžu nic dojemnýho vymyslet. Hmmmmm....... počkej..... už to mám! Všichni tě máme moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc a moc rádi!!!
Fanaurwen, poidáno 11.4. 2002 9:17:21
Díky.
desgenais, poidáno 9.4. 2002 19:08:14
Ad Yenna: A na srazu ti tu písničku klidně zahraju na klavír, když seženeme zpěváka a hromadu kapesníků na utírání slz.
Andruiel, poidáno 8.4. 2002 11:39:35
Ráda bych se chtěla přidat k Tvým gratulantům. Tvoje webové stránky jsou velmi a velmi dobré. Ať se Ti pořád dělají lépe!
Yenna, poidáno 6.4. 2002 14:31:00
...
I''ll take your part
When darkness comes
And pain is all around
Like a bridge over troubled water
I will lay me down
...

Já vím, že se tu všichni opakujeme ... DÍKY :o)

Celia, poidáno 5.4. 2002 20:44:08
Bele, jesteeeee:) Tyhle stranky jsou vazne moc fajn, porad naky novinky, postrehy a fotky (a casto velmi zabavne komentare:) ) Tem par ostatnim webum, na ktery jsem se jen tak pro srovnani jukla, nak chybelo to zapaleny fanouskovsky nadseni a az takova ta rodinna atmosfera, co je tady. Jukat dal nema smysl:) Takze hodne elanu, zdaru a ctenaru!
Arteal, poidáno 5.4. 2002 20:12:58
Ano,musím se taky připojit gratulacím ,protože JC je web kam se vždy vrátím,je to tu skvělé.Nechávám se otravovat už asi rok,ikdyž sem tu moc dlouho nebyl(modem) a mnoho se změnilo a byly to skvělé změny a není co dodat "Tyto stránky jsou nejlepší z fantasy a já na ně nikdy nezapomenu a já vím že teď nějakou dobu nebudu mýt internet po ruce a chtěl bych takhle rozloučit na nějakou dobu se všemi mými kamarády zde".A určitě na tenhle web zamířím jak budu zase "připojen".Díky za cše Bele.
Gimli, poidáno 5.4. 2002 18:22:00
Ano, i já se přidávám k díkům!!! Zůstaňte takle dobrý a svět bude v Pohodě!
petruschka, poidáno 5.4. 2002 18:22:00
...gratuluju a dík za všechno, co tady děláš
glum, poidáno 5.4. 2002 15:06:50
tahle www je moje nejoblibenejsi ;-)
Scalex, poidáno 4.4. 2002 23:41:46
I já se přidávám k díkům za tyhle stránky i za bazar knih, který je také super.
Shackal, poidáno 4.4. 2002 22:29:17
No vida, tak už dva roky...
Bravo, Bele, jen tak dál a drž se!!
Hmmm...podtitulek "Už vás tu otravuji dva roky" není tak úplně přesný...spíš si měl napsat: "Už vás oblažuji dva roky"...

Ivetir, poidáno 4.4. 2002 21:12:20
Vzlyk...jak dojemné...no co dodat k těmto stránkám...prostě TOP!
Byv, poidáno 4.4. 2002 20:53:41
Je to první stránka, kam se po připojení dívám. Dík
Veronika, poidáno 4.4. 2002 20:48:10
Blahopřeji!! Doufám, že Ti to nadšení vydrží ještě alespoň další dva roky.
Dodatečně též děkuji za Valentýnku, moc jsi mě pobavil. Díky

Míšánek, poidáno 4.4. 2002 12:19:35
Kdyby nebylo takových lidí, jako Ty, Belcanere, nikdy bychom se na Pána Prstenů v kině nepodívali a myslím, že by ani knížka nevznikla. Nekonečné díky všem, kteří se dokáží pro skvělou myšlenku zapálit a věnují se jí bez ohledu na to, co z toho budou mít.
Pip, poidáno 4.4. 2002 11:09:00
Diky za vytrvalost a nadseni. 7506...... ;-)
Eltharion, poidáno 4.4. 2002 7:54:12
Já už tenhle web navštěvuji přes rok. A i když jsem se doposud do žádné diskuze nikdy nezapojil, teď se poprvé vyádřím. Díky, Bele. Díky za všechny ty kvanta informací, za všechny názory a postřehy i všem pravidelným debatníkům za jejich názory. Dělejte dál nejlepší webovou stránku všech dob...
(v)Eru, poidáno 3.4. 2002 22:55:10
Myslim, ze pokud to nezapichnes, budes mit porad vic a vic nadsenych "zakazniku" (dalsi minimalne dva roky mas o praci vystarano). Ty uz svuj maly Prsten mas a preju ti, at ho doneses hodne daleko :o)
TINÚVIEL, poidáno 3.4. 2002 21:53:23
Co dodat?Prostě:"Jen tak dál,Bele:o)))"
Lescou De Lanien, poidáno 3.4. 2002 21:30:17
Všichni se tu máme prostě rádi a jsme velcí kamarádi. :-D
Bele moc dik že se staráš o tyto stránky a tim zároveň i o nás.Přeji těmto stránkám nejmíň dalších takových krásných vnoha let.Moc díky Bele.
Lescou De Lanien

typek, poidáno 3.4. 2002 20:55:41
jo víme. ale jak si jednou řek'',mám moc dlouho přezdívku. takže by tam teď zabírala moc místa,je mi to jasný ;-D nééé,teď vážně-doufám že se web bude i nadále rozrůstat,protože tím se rozrostou i řady jeho návštěvníků. a tak je to správné
FlyCyber, poidáno 3.4. 2002 20:46:50
Blahopřeji!!!!
Nifredil, poidáno 3.4. 2002 19:13:23
Všechno nejlepší!
Andre, poidáno 3.4. 2002 19:13:19
Každé výročí má něco do sebe:o),a tohle dává prostor k tomu abych řekl, že na počátku stálo vůbec to, že jsi to rozjel a tím to vše umožnil,takže ten základní tmelící faktor je tvým dílem BELE a za to ti DÍKY:-)
desgenais, poidáno 3.4. 2002 18:43:11
Jsem zvědav, co budeš psát za rok, dva, tři....
Kacenka, poidáno 3.4. 2002 16:04:24
Já zacala tvé stránky navštěvovat někdy od října minulého roku. Jako milovník knih Tolkiena jsem se nemohla dočkat zpracování filmu a tak jsem byla zvědavá. Poznala jsem tak, že existuje spousta lidí, kteří se nebojí snít a to je úžasný pocit. A taky doufají jako já....
Goldberry, poidáno 3.4. 2002 15:21:40
Tyhle stránky jsem objevila teprve před třemi měsíci a od tý doby je navštěvuju téměř denně. I díky nim jsem objevila žánr, který mi do té doby zůstal utajen: fantasy. A jsem Ti za to moc vděčná, Belcarnene. Díky.
MEGAJOHN, poidáno 3.4. 2002 14:57:25
Zmen bylo hodne, ale jsem rad ze k lepsimu
Númen, poidáno 3.4. 2002 13:34:49
Sem na tom stejně jako ty ostatní přede mnou a jen tak se nevzdám:-D Za rok už tu budu možná taky známá jako ty lidičkové nahoře:-DDDD Jo,ale mám malou připomínku...deníčky sou super.
Hilka, poidáno 3.4. 2002 13:16:55
Jsem na tom stejně jako předchozí pisatelé...tyhle stránky znám asi tři měsíce a musím říct, že jsou skvělé, skvělé a skvělé. Díky za ně.
Dana, poidáno 3.4. 2002 12:58:49
Taky jsem Tě našla poměrně nedávno, ale každopádně tyhle stránky navštěvuji denně několikrát a těším se na každý nový článek, každou novinku. Hodně zdaru do dalších let! :-))
Elleth, poidáno 3.4. 2002 12:42:35
Je to úplně nedávno, co jsem objevila tyto stránky. Ale chci říct, že se vždycky nemůžu dočkat, až zde objevím něco nového. Že jsem ráda, že můžu potkat (i když zatím jen na netu) takové lidi, jako jsi Ty, Belcarnene, a samozřejmě i ostatní nadšence. Jednoho v tom dnešním světě potěší, že "postižený"-čímkoli- není sám.
wooloong, poidáno 3.4. 2002 12:32:56
Já se od tebe nechávám otravovat asi jen dva měsíce a doufám, že se zde budu moct otravovat ještě hodně dlouho. Moc mě to baví!!!:-):-):-):-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!