Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1025 lidí

Celkem návštěvníků
9367241

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
18.3. 2002
Saruman recituje a zpívá; Tisková konference s Boromirem; Obal na pirátská CD s filmem; Nadobro zapomenutí hrdinové Středozemě ...Verze pro tisk

Saruman recituje a zpívá!
Christopher Lee právě dokončil nahrávání alba AT DAWN IN RIVENDELL (Za úsvitu v Roklince) pro The Tolkien Ensemble's. Náš drahý záporák Saruman recituje okolo 20 básní z Pána Prstenů za hudby Caspar Reiffa a Petera Halla. A co víc! Dokonce zpívá postavu Stromovouse! Toto CD přijde na trh (jenže na náš) okolo října.
Zájmy Christophera, který účinkoval ve více než 250 filmech, jsou tedy opravdu různorodé. Na plátně jej můžeme vidět samozřejmě ve filmu Pán Prstenů a má roli i v dalším dílu Hvězdných Válek (mám pocit, že právě on je ten klon co útočí :o)
 

Japonská tisková konference s Seanem Beanem
Překlad (v)Eru, díky moc !

Herec známý z Vysoké hry patriotů, Sean Bean hraje Boromira, člověka, společníka hlavního hrdiny Froda. Boromir je klíčová postava v prvním příběhu „Pána Prstenů“. Ze všeho nejdřív jsem se Seana zeptal, co si myslí o roli Boromira.

SB: Myslím, že Boromir je velmi zajímavá postava. Je to velmi silný muž, ale starost kvůli nebezpečí, které hrozí jeho zemi ho činí uvnitř slabým. Jak cesta pokračuje, stává se posedlý myšlenkou dostat se k Prstenu, který by mu umožnil vládnout světu.  Má velmi složité pocity a ode mě to  vyžadovalo hodně, abych ho mohl zahrát.  Myslím, že si každý najde něco, kvůli čemu by se mohl s Boromirem ztotožnit.

Zajímalo by mě, jestli byly na herce kladeny nějaké specifické požadavky od režiséra Petera Jacksona během natáčení filmu.

SB: Nejúžasnější věc na něm byla, že nás donutil si věřit. Donutil nás myslet způsobem „Peter nás pro tyhle role vybral  takže můžeme dokázat cokoli se nám zlíbí a co si usmyslíme“. Myslím že tohle je pro herce mnohem důležitější, než když vám někdo říká přesně, co udělat.

Jackson je novozélandský zázrak, natočil krvavé horory jako Bad taste nebo Brain Dead (Vesmírní kanibalové). Ale Seanovi se jevil jinak, zdál se mu být velmi milý, asi jako hobit.

SB: Myslím, že jsem ho poprvé potkal v Covent Garden v Londýně, a byl opravdu srandovní, byl přesně jako hobit! Kulaťoučký, chlupatý cvalík s jiskřičkami v očích. Poprosil mě abych přečetl Boromirův text, tu scénu jak chce Boromir ukrást prsten Frodovi.  Potom se 6 měsíců nic nedělo a já už jsem si říkal, co se děje, a pak mi nakonec zavolali. Byl jsem moc rád, že jsem tu roli dostal.

Když Sean dostal první scénář a podíval se na titulek na první stránce, stálo tam „Jamboree“ (což je mezinárodní sraz skautů). Byl z toho zmatený a zavolal svému agentovi, jestli je to skutečně scénář pro LOTRa.

SB: Nejdřív jsem tomu vůbec nerozuměl, skauti?? (směje se). Ve skutečnosti filmoví producenti nechtěli, aby  se projekt dostal na veřejnost a chtěli ho utajit jak jenom to šlo. Takže dali do titulu slovo, kterému nikdo nerozuměl.

Sean hrál teroristu IRA ve Vysoké hře patriotů a velitele zločinecké organizace ve Zlatém oku. Také hrál zločince, který zahnal do kouta Michaela Douglase v Neříkej ani slovo. Hrál tudíž mnoho zloduchů a může dělat trochu dojem drsného chlapíka.  Ale Sean, jak tu sedí přede mnou, se zdá být vyrovnaný a vnímavý člověk spíš než „špatňour“. A tak moje poslední otázka byla, co si o sobě myslí.  Sklopil oči a zdál se být v rozpacích a pak řekl: „To je těžká otázka…“ Chvilku přemýšlel a pak odpověděl jakoby sám sobě.

SB: Vždycky dělám věci když je chci dělat, i když jsou obtížné. Chci stoprocentně uspět.  V tomhle se cítím být silný. Asi mám velmi silnou vůli.
(pozn. Belcarnen - jojo, to je ve Společenstvu opravdu dobře vidět)

Následující interview bylo přeloženo z japonské Flix stránky  (překlad do angličtiny: Yukiko Nakahata)

Obal na pirátská CD s filmem ...
Míšánek pro vás připravil obal na CDčka s filmem Pán Prstenů. Doufám, že se budou líbit. Ale uvědomte si, že tento způsob šíření snímku není zrovna legální a také sledování filmu na počítači nepřináší ani zdaleka takový zážitek jako návštěva dobrého kina. Přesto .. jestli už film na CD máte, můžete si alespoň vyzdobit krabičku.

 
Přední a zadní inlay CDčka ...

Nadobro zapomenutí hrdinové Středozemě ...
Před nedávnou dobou proběhla ne webu povídková soutěž "Zapomenutí hrdinové Středozemě", o které jsem informoval i v článku zde. Jak již jméno napovídá, úkolem bylo napsat povídku, jejíž ústřední postava se ztratila v proudu dějin Tolkienova světa, ale přesto byla více než důležitou. Tedy dodatečně dávám na vědomí, že vítěznou povídkou se stal Fréva autorky Ruby. Gratuluji tedy i na tomto místě :o) Na následujících odkazech najdete všechny soutěžní povídky ...

Přečteno celkem 18316x, verze pro tisk

Další článek - Svět se změnil … mnohá výročí …

Předchozí článek - Chcete Jeden Prsten?; Aktuální tržby filmu; Kdy bude ukázka na Dvě Věže?; Cesta k Oskarům ...

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.3. 2002 15:26:44
Petrushka: taky pravda :o) Jinak Bad Taste byl na programu ElfConu a musím uznat, že na plátně vypadá skutečně skvěle :)
petruschka, poidáno 22.3. 2002 18:19:05
...nevím, ale já v Tarantinovi nikde neviděl jak se někdo prochází davem zombie se sekačkou na trávu přivázanou na břiše a hraje přitom hokej s hlavou bez spodní čelisti, která pořád ještě koulí očima nebo třeba kněze, který se po karatistickém skoku nabodne na vztyčený prst sochy anděla. Ono to ani tak není zaměřené na akci (taranťácké přestřelky a bleskurychlé vystřelování mozků z hlavy) jako na krvavé gagy. I když samozřejmě kapku to podobné je...už se vás někdy pokoušela zaškrtit něčí střeva?
slim, poidáno 22.3. 2002 17:03:15
nebo spíš v Od soumraku do úsvitu
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.3. 2002 14:35:25
Ano. Je to taková ta "Tarantinovská" brutalita, u které se prostě válíté smíchy ... něco jako scény v Pulp Fiction nebo spíš Natural Born Killers. A úvod Desperada :)
Jinny, poidáno 22.3. 2002 12:36:27
No já jsem je viděla a pokud jste otrlejší, dost se u nich nasmějete.
Míšánek, poidáno 22.3. 2002 6:13:43
Oba filmy uvedla před drahným časem (považte!) TV NOVA a dokonce nejméně 2x. Jsou skvělé. Vesmírní kanibalové je film o jakýchsi hnusných mutantech z vesmíru, kteří vypadají jako opuchlí Michelini, ovládli nějakou vesnici a parta mladejch kluků si to s nimi vyřizuje. Veškeré brutální scény jsou 100x přehnanější, než v jiných filmech amerických (Noc živých mrtvých apod.), mnohé dotažené až do takové absurdity, že jsem se u filmu hrozně nasmál - např. jak se jeden z kluků si motorovou pilou udělal v podlaze díru, pod dírou stál mutant a chlapec se spustil zhora do mutanta skrze jeho otevřenou tlamu a vypadl z něj dole (pila byla po celou dobu v chodu). Živí mrtví je zase o jakémsi neznámém druhu opice, který když člověka poraní, tak zemře, ale není mrtvý, stane se z něj zoombie, zabíjí další živé lidi, ze kterých se také stávají zoombie atd. řetězovou reakcí. Brutální scény ještě absurdnější ale zároveň komičtější. Oba filmy patří k tomu nejlepšímu, co jsem v tomto žánru viděl, ale rozhodně je nedoporučuji něžnější části čtenářů této stránky a slabším povahám vůbec.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.3. 2002 16:18:06
Slim: už jsem je před lety viděl :) Ale po pravdě si z nich moc nepamatuju, jen nějaké otevřené lebky jako baštu :)
slim, poidáno 20.3. 2002 11:23:01
Bel: mimochodem oba filmy doporučuju, pokud je někdo nezná, i když z Bad taste jsem viděl jenom ukázku kdysi dávno na Miniconu při přednášce deset nejlepších filmových smrtí (Braindead tam dávali skoro celý). Oba filmy dávali už i na ČT, ale bohužel jsem byl příliš líný na to, abych je nahrál
petruschka, poidáno 19.3. 2002 23:10:21
...teďka sem četl (nevím jestli je to pravda), že Meet the Feebles musel Jackson dotočit až po zadaném termínu (měl na to grant, ale přetáhl termín tak odevzdal jen to, co už měl) a pak se s kamarádama vloupal do archivu a zaměnil tu nedodělanou verzi za plnou :)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.3. 2002 22:09:52
Slim: jen tak pro pořádek nejspíš jsou. Ta závorka je tam tak podivně, protože jsem si nebyl jist, k čemu to jméno vlastně patří (překladatelka nechala jména filmů na mně)
slim, poidáno 19.3. 2002 21:43:49
Jen tak pro pořádek, nejsou Vesmírní kanibalové spíš Bad Taste než Brain Dead?
Ivetir, poidáno 19.3. 2002 20:19:21
No, táta už má něco jako FotR na CD. Už se těším...
Eva, poidáno 19.3. 2002 19:33:43
Nejlepší je,že Bean hraje skoro samé záporné role a když ho někde vidíte je strašně příjemnej chlapík. A jako Boromir byl skvělej.(To asi proto,že je Brit-podle mě jsou úžasní herci,budu se asi opakovat,ale viz. A. Rickman)
FlyCyber, poidáno 19.3. 2002 19:27:18
Jamboree, hahaha :-))) tak to fakt legrace!!!
Lollitka, poidáno 19.3. 2002 13:51:05
Ach jo, proč musel umřít... Můj milovaný záporák, to je přesný, Jinny.
Jinny, poidáno 19.3. 2002 13:41:57
Můj milovanej záporák :-) Kdo umí, ten umí a je jenom škoda, že v dalších dílech nebude. Wenham coby Faramir bude mít co dělat, protože srovnání se nevyhne.
Ruby, poidáno 19.3. 2002 7:46:28
Sean je prostě Boromir. Líp vybrat nemohli.
MEGAJOHN, poidáno 18.3. 2002 22:37:54
Sean je vazne moc fajn a je skvelej herec
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 7
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 6
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 6
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 160
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 127
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 250
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 7
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 51

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2469 - 75,81% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 29 - 0,89% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 103 - 3,16% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,84% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,74% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!