Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 740 lidí

Celkem návštěvníků
8640305

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
17.3. 2002
Chcete Jeden Prsten?; Aktuální tržby filmu; Kdy bude ukázka na Dvě Věže?; Cesta k Oskarům ...Verze pro tisk

Chcete Jeden Prsten? Máte ho mít !
V efektní dřevěné krabičce, pěkně ze zlata a s nápisem elfským písmem. Samozřejmostí je i "certifikát pravosti". A kolik že vás bude stát? Nic moc, jen 295 dolarů ... objednávat můžete zde.

The One Ring
Detail ...

Na prodej jsou i další prsteny. Už ne tak kvalitní (také stojí necelý 17 dolarů), ale pro fanatické sběratele určitě nezbytnost. Objednat si tedy můžete prsten krále Prstenových přízraků, prsten Elrondův (Vilya), prsten Galadriel (Nenya) a konečně i prsten Barahirův.

Nazgul Vilya Nenya Barahir

 

Aktuální tržby filmu
Film Společenstvo Prstenu zatím ve Spojených Státech vybral na vstupném zhruba 307 milionů dolarů. Ve světě pak dalších 477 milionů. To jej řadí na 7. místo v nejvyšších historických ziscích filmů. V České Republice film k 14.3.2002 shlédlo 729.291 diváků a určitě jich ještě pár tisíc přijde. Velký nárůst se očekává v případě, že i u nás bude na konec Společenstva přidávána skoro čtyřminutová upoutávka na Dvě Věže. No a pokud k tomu všemu ještě pustí do kin delší verzi filmu ... to ale bude miliónků do kapšišek New Line Cinema. O tom, že samozřejmě před premiérou druhého dílu do kin první půjde znovu a všichni se na něj pro oživení preventivně zaskočíme, raději ani nemluvím  ...

Kdy bude ukázka na Dvě Věže?
Chaos. Jedině tak se dá popsat stav okolo přesného data, kdy se veřejnosti poprvé představí ukázka na Dvě Věže (oficiálně v kině, kdy ji někdo ukradne a hodí na net je ještě nejistější). Původní datum bylo 22. března. To bylo následně změněno na 28. března (+/- den), tedy dobu pár dní po udělení Oskarů. Jenže ... ze spoustu zemí začala od zástupců kin prosakovat zpráva, že právě u nich pojede trailer již v původně předpokládané době, tedy 22. března, nebo v den udílení Oskarů. Jak to nakonec bude? Kdo ví ... podle všeho termín uvedení závisí jen na distributorovi filmu v té které zemi ...
Ukázka pojede na konci Společenstva, ale ještě před závěrečnými titulky! Jak to bude u nás a zda se s ukázkou v kinech vůbec setkáme (vzhledem k tomu, že původní Společenstvo se stále ještě promítá) zatím nevím. Každopádně ukázka tu bude. Dřív nebo později se začně objevovat i u jiných filmů a na internetu bude pár hodin po prvním uvedení v kinech ...

Nahlášené uvedení traileru do kin:
Belgie - film půjde znovu do kin od 20. března a prý již s ukázkou !
Německo - nevědí o ukázce vůbec nic a tvrdí, že "22.3. je možná datum pro nový internetový trailer či něco s DVD, ale rozhodně žádnou ukázku do kin"
Anglie - po 28. březnu (a předpokládá se velká reklamní kampaň)
Kanada - 29. března (chystá se velká propagace v novinách atp., k dispozici je už i seznam kin, kde trailer bude k vidění)
Dánsko - 24. března prý v souvislosti s Oskary pojede v jednom kině mimo jiné série ukázek z nejočekávanějších filmů a Dvě Věže nebudou chybět ...
Brazílie - 29. března
Norsko - 29. března
Thajsko - 22. března
Itálie - 29. března
Turecko - 5. dubna

Já osobně bych nejvíce věřil údajům právě z Anglie a Kanady. Je možné, že na nějaké speciální akci (viz. Dánsko) bude povoleno ukázku pustit dříve, ale jinak asi ne ...


Cesta k Oskarům - článek z Entertainment Weekly
Přeložila Jana, vzdejte ji tímto své díky ...

Na cestě k letošním Oscarům s největším počtem nominací, film Pán prstenú Společenstvo prstenu Petera Jacksona pokračuje v mediálním útoku na několika frontách - zaměřuje se jak na ty, co v rámci Akademie hlasují, tak na řadové filmové diváky (kteří zatím v celosvětovém měřítku utratili nějakých 710 mil. USD)

I když se film se svými 13 nominacemi zařazuje do společnosti sběratelů Oskarů typu Zamilovaný Shakespeare a Forrest Gump, ve Středozemi není nic jistého. Kasovní úspěch Společenstva a téma jiného světa ho zrovna tak může zařadit mezi popkornové snímky typu ET a Star Wars - tedy klasické Oskarové propadáky. Dobrou zprávou je, že "Lidi nevnímají LOTR pejorativně jako "fantasy", říká z Inside Oscar 2, Damien Bona a připomíná, že posledních 6 vítězů v kategorii nejlepší film byly epické příběhy. Když už je řeč o epických ambicích, New Line rozšiřují svou Prstenovou kampaň o plán na dva DVD "balíky" pro Společenstvo. Podle Jacksona se provedení pro kina dostane do obchodů v srpnu, podzim přinese několika diskovou verzi s 30 minutami navíc a s novou hudbou od skladatele Howarda Shorea. Scény navíc přinesou rockující hobity (vůbec netuším o co jde) či příběh mysteriozního otrhance Aragorna :) (Viggo Mortensen), a rozšířenou scénu předávání darů Cate Blanchett, tedy její elfí královny. "Ve filmu je Galadriel zobrazena spíš jako poněkud děsivé orákulum / zjevení" říká Jackson. "Toto je pak její jemnější / laskavější podoba".

29. března budou New Line lákat fanoušky, aby Společenstvo ještě jednou shlédli na plátně. Návnadou má být 3,5 minutový trailer na prosincové Dvě věže sestřihaný Jacksonem - trailer bude zařazen na konec filmu. "Prošel jsem konečné F/X záběry (vizuální efekty) a vybral ty, které vypadaly opravdu dobře", říká Jackson.

Zatímco Jackson & Co. neříkají nic konkrétního, zde je pár podrobností, které EW ke Dvěma věžím (mají mít kolem 600 F/X záběrů, tedy asi o 80 více než Společenstvo) posbírali.

Zbědovaný Mizera .... Jedním z populárních týpků ve Dvou věžích je Glum, předchozí vlastník Jednoho Prstenu, a stále po něm prahnoucí, který je donucen putovat s Frodem (Elijah Wood) a Samem (Sean Astin) k Hoře Osudu. Ale Glumovy intriky proti hobitům z něj dělají hrozbu na třetí. "Je to nesvatá trojice", říká Jackson. "Psychologické hry hrajeme s daleko větší intenzitou, než jak je tomu v knize". Kromě toho, že se herec Andy Serkis postaral o skřípavý zvuk animovaného Gluma, hrál své scény s Woodem a Astinem v lykrovém trikotu pokrytém stovkami sensorů. Serkisovy pohyby pak byly přeneseny tak, aby vznikl CGI Glum. "Andyho tělo tvoří značnou část toho, jak Glum bude vypadat na plátně", říká výkonný producent Mark Ordesky.

Bestiář: Skandál ! Odula, pavouk, jenž zápasí se Samem na konci Tolkienových Dvou věží, byl přesunut až do třetího filmu. "Pokud bychom začali Návrat krále až po Odule, tedy tak, jak je to v knize --- nezbylo by toho moc na Froda a Sama", říka Jackson. Zrovna teď, starý dobrý Stromovous, nejstarší bytost Středozemě, prochází posledními CGI úpravami co se týká kůry a listí s tím, že hlas mu propůjčuje John Rhys-Davies (hraje zároveň Gimliho). A pak je tu Brad Dourif coby odporný Gríma Červivec, dvojitý Sarumanův agent (Christopher Lee). "Brad ho nepředstavuje coby servilního patolízala, " říká Lee, " spíš se tak kolem mě motá a našeptává tím svým jemně nakřápnutým hlasem."

Duch boje: Jackson má kolem 15 až 20 hodin stopáže klíčové bitvy v Helmově Žlebu, v které bojuje armáda elfů a lidí s cca 10,000 Uruk-hai (nad-skřeti stvoření Sarumanem). ''Helmův Žleb je je jednou z nejživějších Tolkienových próz'' říká Jackson . "Je přímo cítit, jak mu krev vře v žilách" . Jak bude znít armáda běsnících Uruk-hai ? Jako stadion plný novozélandských fanoušků kriketu. V únoru se Jackson objevil na zápase Nový Zéland - Anglie a požádal dav, aby se bili do prsou (svých vlastních :-) , pochodovali na místě a aby předvedli něco dialektu. " Je tam ten bojový pokřik Uruků v temném jazyce," říká Ordesky. "Přepsali jsme to foneticky na plátno Diamond Vision a Peter nutil 25.000 lidí řvát 'Rrwaaa harra farr rrara!''. Což by se zrovna tak dalo přeložit jako "Oskara, prosím !".
Přečteno celkem 13678x, verze pro tisk

Další článek - Saruman recituje a zpívá; Tisková konference s Boromirem; Obal na pirátská CD s filmem; Nadobro zapomenutí hrdinové Středozemě ...

Předchozí článek - Jak se točil Pán Prstenů - 1500 hodin záznamu; Ian McKellen odpovídal na otázky ...

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]




Saruman, poidáno 2.4. 2002 21:32:32
Pros uz nemaji prsteny elronda, galadriel, atd.?
Glum, poidáno 24.3. 2002 16:43:25
Cože!!!!Za mého miláška chtějí takovýhle peníze???????To je teda pěkná zlodějna!!!To by bylo u klenotníka levnější.Prsten z mosazy a vyrytí stoji 2000kč.
draculka, poidáno 22.3. 2002 17:27:56
belcarnen: tezko :) na prsten si muzes nechat vyrejt, co chces... a co vim, napis na prstenu v elfstine theme mark nema :) a ze by byla elfstina licencovana? :)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.3. 2002 14:36:29
Jen doufejme, že ta paní nebude mít problémy s právy na výrobu něčeho takového ... aby třeba neplatila tak velkou pokuty, že ani všechno zlato co má v krámě by jí nepomohlo ...
draculka, poidáno 21.3. 2002 23:37:59
Ahoj. Prsten si muzete koupit i u nas. Jedna zlatnice v Praze uz ma vzor (podle Prstenu, ktery jsem dostala od rodicu jako daressssek k narozeninam :) a rada vyrobi dalsi. Ja mam sice ze zlata (ten vyjde asi tak o tretinu levneji nez ten "originalni") ale da se udelat i z jineho kovu, nebo napr. pozlatit. Vice informaci na mem mejlu.
Durin, poidáno 19.3. 2002 20:56:43
No, sice bych opravdu prsten moci velice chtěl, ale 12 000Kč bych za něj asi nedal.
Ivetir, poidáno 19.3. 2002 20:15:27
Prstýnky teda rozhodně chci!!!!!! Ale dost my chybí Narya! :-(
(v)Eru, poidáno 19.3. 2002 14:03:49
Hm uz jsem lehce nervozni. Naposled jsem PP videla uz pred mesicem (pocitacove verzi stale odolavam) a mam tudiz dosti silny abstak, ale slibila jsem si ze pockam az na verzi s ukazkou z DV...Jsem tezce pod vlivem, a to si ani nemusim kupovat Jeden!
Jinny, poidáno 19.3. 2002 13:34:57
Ježiš, to bude nářez! Jestli to PJ nepřežene se změnama, tak je v mojem parthenonu režisérských bohů.
archenemy, poidáno 18.3. 2002 20:21:30
Ten prsten CHCI!!! Ukazku na Dve veze CHCI!!! A Jane vzdavam dik.
Pulper, poidáno 18.3. 2002 19:43:35
Dobrá ironie: Obchody plné krabiček s prsteny, a na výkladu nápis: Kupte si jeden prsten!
Eva, poidáno 18.3. 2002 19:35:10
No,podle mě jsou elfové v Helmově žlebu jen proto,aby se na plátně mohla objevit Liv Tyler-protože jinak by ve filmu neměla ani štěk.
Martinka Bloom, poidáno 18.3. 2002 9:07:23
Pána prstenů jsem viděla 16x a jak tak slyším upoutávky na Dvě věže, vypadá to, že nejvíc peněz, které jsem kdy utratila bude za trilogii Pán prstenů. Já ten film miluju a Orlanda miluju ze všeho nejvíc!!!!!!!!!!
Ruby, poidáno 18.3. 2002 8:42:10
Ach jo, já se snad Dvou věží nedožiju... Jen mi vadí ty narážky na "elfí armádu"... Takhle Legolasova přítomnost vyzní úplně jinak, než bylo původně myšleno... A chudák Gimli, jediný trpaslík široko daleko...
Melvin, poidáno 18.3. 2002 8:24:49
Není to asi podstatné,ale podle toho,co jem na netu našel já,tržby ve Státech jsou nižší,než je zde uvedeno...LOTR ještě třísetmiliónovou hranici nepřekonal.K 17.březnu činí tržby 294,3 milionů dolarů.
Lara, poidáno 18.3. 2002 6:50:49
Proč nežiju ve Wellingtonu? Proč je na Nový Zéland tak daleko? Ach jo...ten prsten je nááádhernej! And it´s mine, mine own...my precioussssss.
Andre, poidáno 17.3. 2002 21:07:17
Ad.zvuky:Nicméně to bude mít dokonalý efekt,protože na kriketu se řve skoro jako na Nou Campu:o))))))
wooloong, poidáno 17.3. 2002 20:33:00
To určitě! Koupím si Jeden prsten, vypláznu za to skoro třista doláčů a dopadnu jako Glum. Hrozná perspektiva! Já už se tak hrozně těším na další díly!
FlyCyber, poidáno 17.3. 2002 20:22:38
PJ má skutečně zvláštní způsoby, jak schánět zvuky :-D
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:



V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]



Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotek



Dvě Veže - 15 fotek



Comics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)



Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!