Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1035 lidí

Celkem návštěvníků
8945368

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
5.9. 2001
Hledání Froda a další tajemství z castingu (2.)Verze pro tisk
Část 2.
--------

Mezitím na Novém Zélandě pomocná castingová režisérka Liz Mullane a její asistentka Miranda Rivers prohledávaly kraj a hledaly masy pro zaplnění Středozemě. "Obvykle je kompars pouze křoví v pozadí", říká Liz Rivers. "Ale v Pánovi Prstenů je kompars enormně důležitý jako podpora celkového vzhledu a atmosféry filmu."

Castingové agentky, obě bývalé herečky, dostaly za úkol najít více než 4000 lidí k doplnění do 20000 a další herce pro scény točené na místech po celém Novém Zélandě. A na vrch tohodle všeho bylo jejich úkolem nalézt dvojníky a kaskadéry pro každého herce v hlavních rolích.

Otevřená setkání se konala po celém Novém Zélandě v počátku roku 1999, za podpory místních médií. Každý kandidát se podrobil rozsáhlým interview a "měřícím" procesům..

"Museli jsme je testovat na klaustrofobii a alergie, které mohou uškodit schopnosti nosit masky," vysvětluje Mullane.

A pak zde byl "T-test". "Kvůli délce a náročnosti záběrů jsme věděly, že si nemůžeme dovolit kompars který se nechá vyvést z míry a propadá vzteku," říká Mullane. "Většina lidí byla fantastická, ale když jsme narazily na problém, napsali jsme velké T ("tosser", novozélandský slang pro idiota) na jejich formulář."

Takže, kdo vlastně rozhodoval a proč? Obvykle došlo na velikost a vzhled. "Tolkien popsal svůj svět velice konkrétně, takže jsme se cítily povinnovány najít lidi tak blízké těmto popisům jak to jen šlo," říká Mullane.

Získat roli elfa - nejúžasnější rasy ve Středozemi - bylo vůbec nejsložitější. "Elfové museli být vysocí nejméně 177 cm (u ženy) či 183 cm (u muže), velmi štíhlí, se světlou pletí a bezvýhradně krásní," jak říká Miranda Rivers. "Bojující elfové se museli vejí to zbroje dělané pro 91cm široké boky, takže museli být "bez zadnice" :) "

Jednodušší říci než udělat. "Většina novozélanďanů prostě takhle nevypadá!", povzdechne si Miranda. "Museli jsme elfy hodně "recyklovat", což vytvořilo z udržení kontinuity noční můru."

Na role impozantních Uruk-hai, LOTR povolal jednotky z novozélandské armády. "To nejlepší na práci s armádou je jejich disciplína," říká Miranda. "Zkuste donutit 100 civilistů pochodovat synchronně, je to nemožné. S těmihle chlapci seržant prostě zařval `Tennn-hup! Faaaaall in!` (ponechávám v originále :o) a měli jste ten nejlepší bojující stroj jaký jste kdy viděli."

Přestože jich nebylo tolik, aby se s nimi dalo dosáhnout konečného úspěchu v hledání, byla zde stále naděje.
"Každý může být skřet ... tak dlouho jak se dokáže vypořádat s maskou", říká Liz.

Aby se vyhnuli opakováni práce kdyby někdo odřekl, kompars s mluvenými rolemi byl hledán tak blízko filmování jak to jen šlo. "Vyvinulo to velký tlak na společnost WETA (společnost Petera Jacksona stojící za efekty a rekvizitami k filmu) aby doručila kostýmy a masky rychle."

Během filmování se práce castingu změnila z hledání na "matku doupěte". Liz a Miranda byly zodpovědné za platby komparsu, koordinování kostýmů a make-upu a poskytování ramene na kterém se šlo vybrečet. "Po dva roky jsme říkaly lidem vše od `Prosím opusťte scénu` až po `Váš otec zemřel`. Poznaly jsme každého opravdu dobře, " říká Miranda.

Natáčení v malém městečku Twizel byla největší výzva castingového týmu. "Odvedly jsme každého v tom městě na role skřetů," směje se Miranda. "Naším mottem se stalo `Když dýcháš jsi přijat!`. Nejstaršímu skřetovi bylo 65 let!"

Novozélanďané se nezastavili před ničím aby pomohli. Když se autobus plný komparsistů pracujících na vzdáleném Mount Potts porouchal na cestě zpět, kompars pomohl dostat ho domů, navzdory 16 hodinám práce. Byli zpět v práci hned další den po méně něž dvou hodinách spánku.

S neustále se měnícím programem, casting byl stále napjatý aby měl ty správné komparsisty na scéně.

Miranda vzpomíná na příhodu, kdy skupina maurských a polynéských komparsistů byla na scéně a měla hrát Uruk-hai. Došlo k náhlé změně v programu a Jackson potřeboval tým rohanských vojáků se světlou pletí a vlasy. "Nebyl čas najít náhradníky, takže jsme vzaly ty chlapce na make-up a daly na ně paruky a spoustu bílého prášku."

Po čase castingový tým zaznamenal, že kompars se vžívá do svých rolí. "Hobiti byli strašní žvanilové, jak děti tak dospělí," směje se Miranda. "Měly jsme 30 hyperaktivních hobitů mezi scénami v Hobitíně. Naučily jsme se šetřit s červenými bombóny s želé náplní," říká Miranda.

Elfů se nejvíce dotýkalo jejich oblečení, vlasy a makeup. "Byla tu skutečná rivalita mezi elfy, skřety a Uruk-hai, což byla děsná zábava," říká Miranda. "Skřeti si zvykli nazývat elfy `cukroušci`"

Dva roky, 274 dnů natáčení, nespočetně hrnků kávy a déšť papírování později, casting skončil při natáčení bez ztráty jediného hobita. "Měli jsme fantastické obsazení které dalo tomu projektu vše co mělo," říká Ordesky.

Když natáčení skončilo, castingový tým se vrátil do normálního života. Tedy ... skoro ...

"Shledávám že jdu okolo supermarketu, zírám na lidi a říkám si Hmmm...skvělý elf...můžeme ho mít?", říká Mullane. "A pak zjistím co to dělám a nechám toho."


Zdroj: E! Online

Překlad: Jan "Belcarnen" Čeřovský

Přečteno celkem 11050x, verze pro tisk

Další článek - Čtvrtá ukázka je na světě !!!

Předchozí článek - Hledání Froda a další tajemství z castingu (1.)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.9. 2001 19:02:26
Edie: díky moc. Ozvalo se pár lidí, ale jde to tak různě. Každou pomoc uvítám
TINÚVIEL, poidáno 9.9. 2001 18:46:48
S těma překlady bych sice hrozně ráda pomohla,ale jaksi nemam jak,protože s angličtinou jsem na tom dost bídně.
Edi, poidáno 9.9. 2001 16:21:52
Belcarnen:Jestli se zatím nikdo neozval,tak já bych třeba s překlady ráda pomohla:-)))
Mortimer, poidáno 8.9. 2001 11:56:07
Proč nemáš nový komerční trailer?Odkaz je http://www.fantasyplanet.cz/lotr/art.asp?id=170
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 6.9. 2001 11:26:06
Není zač. Jen znovu prosím ... je-li tu někdo kdo by mohl s překlady pomoci, prosím ohlašte se mi. Nemohu nabídnout nic než poděkování a pocit že děláte něco, co ostatní velice ocení ...
AD Rohirové ... v článku bylo jenom armáda. Ale doufám že šlo o jízdu :)

glum, poidáno 6.9. 2001 8:24:58
MOC DIKY ZA PREKLAD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! doufam, ze z Rohiru neudelaji pesaky ... neni nic impozantnejsiho nez utok jizdy
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2466 - 75,9% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 26 - 0,8% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 101 - 3,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,26% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!