Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1561 lidí

Celkem návštěvníků
5503509

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
11.2. 2003
Soutěž o lístky na přehlídku filmů Petera Jacksona; Andy Serkis - muž skrytý za Glumem; Co nového o DVD Dvou Věží; Dvě Věže v ČR po třech týdnech a v USA překonán Harry PotterVerze pro tisk

Soutěž o lístky na přehlídku filmů Petera Jacksona
Zdroj: maillist kina Aero

Vyhlasujeme soutez na kvapem se blizici prehlidku filmu rezisera Pana Prstenu PETERA JACKSONA /21.-26.2.2003/. 
Pujde o vskutku mimoradnou prilezitost seznamit se s kultovnimi filmy tohoto tvurce. Jeho cernohumorne horory, na ktere vzdy padnou jeden az dva vlaky kecupu jsou jiz legendou. Bude se navic jednat o plnohodnotne projekce z 35mm filmovych kopii, pro ten ucel dovezenych primo z Noveho Zelandu. Tedy vskutku mimoradna prilezitost. Brozura s texty k filmum i povidanim o autorovi jsou umisteny na nasem aerowebu. Zde jsou otazky:

1/ Peter Jackson je:
a/ Australan
b/ Novozelandan
c/ Kanadan

2/ Jaký z filmu, jez hrajeme v ramci prehlidky Petera Jacksona je loutkovy:
a/ Vesmirni kanibalove
b/ Zapomenuté stribro
c/ Meet the Feebles

3/ Jak se jmenuje kristalova koule skrze kterou Sauron ovlada Sarumana:
a/ Harantyr
b/ Palantyr
c/ Kvartyr

Uzaverka této souteze je do pulnoci 18.2. 2003 a odpovedi piste na adresu soutez@kinoaero.cz


Andy Serkis - muž skrytý za Glumem

Pro běžného Britského herce může být opravdu velkým oříškem zahrát scvrklou, pološílenou postavu s velkýma očima a špatným účesem, obzvláště pokud není na plátně on sám, ale počítačem animovaná postava. Inu zeptejte se Andy Serkise. Veterán těch z nejlepších Anglických jevišť, který si obrousil zuby na hrách Williama Shakespeara, strávil zásadní část posledních třech let hraním Gluma ve filmové adaptaci knihy J.R.R. Tolkiena Pán Prstenů a to i přes to, že knihy před začátkem natáčení nečetl.

Když mu jeho agent nabídl roli, která, jak říkal, zahrnovala jet na Nový Zéland a namluvit nějakou postavu, Andy váhal. "Pomyslel jsem si něco ve smyslu `V Pánu Prstenů je spousta postav, proč mi nemůže dát nějakou slušnou roličku přímo na plátně?`" 

Ale role ho nadchla ve chvíli, kdy zjistil, jakým způsobem Glum zapadá do příběhu a potom, co mu Peter Jackson vysvětlil, jak chce Andyho roli rozvinout. "Tolkien dává herci hodně", říká Andy a dodává, že i tak musel sám rozvinout motivaci postavy. "Musel jsem pro sebe najít velmi silnou metaforu toho, čím Prsten je."

Pro Serkise se metaforou stala závislost - Glumova závislost na moci nabízené Prstenem a co s ním dělá absťák po této moci, obzvláště v jeho fyzickém vzhledu a vystupování. "On je něco jako kříženec feťáka bez domova a bývalého vězně z koncentračního tábora."

Serkis, který hrál role v divadelních a televizních produkcích her "Macbeth," "Cabaret," "Někdo to rád horké" či  "Oliver Twist" uznává, že postava Gluma je výsledkem společného úsilí jeho, výtvarníků a animátorů. "Je to bez debat sňatek schopnosti spousty různých lidí. To nejlepší na celé věci je, že vlastně nemůžete pořádně říct, co to je."

Ale ve stejnou chvíli dodává, že jeho výkon by měl být brán a hodnocen jako u každé jiné role. "Já byl zodpovědný za herecké volby - za fyzické vystupování, psychologii, za rozhodnutí hrát jej jako heroinového závisláka, za volbu hrát jej na všech čtyřech, za způsob jak zní, za volbu jakým je - kým je."

Je to ten zvuk, Glumův životem unavený hlas, který je nejznatelnější. "Psychologie za tím hlasem byla snaha najít kde se skrývá Glumova bolest. Fyzicky to vzešlo ze sledování koček u mne doma."

Co nového o DVD Dvou Věží
Klasická edice se objeví na DVD koncem června a bude krom kino sestřihu (179 minut) filmu obsahovat i druhý disk s bonusy. Ten bude, stejně jako u Společenstva, obsahovat krátké internetové dokumenty (některé ke stažení již dnes) a televizní speciály. A pravděpodobně i upoutávku na Návrat Krále.

Ke konci roku (v průběhu listopadu) přijde rozšířené DVD - celkem 4 disky nabité obsahem. Dva plné bonusů, které mapují mimo jiné více než 600 efektových záběrů ve filmu a detailně se věnují tvorbě postav Gluma a Stromovouse. Vlastní film by měl být opět na dvou discích a rozšířen o více než 30 minut.


Dvě Věže v ČR po třech týdnech a v USA překonán Harry Potter
Druhý díl Pána Prstenů se v naších kinech prohání už více než tři týdny. Jak si při tom vede? Dle očekávání velmi dobře. Hranice půl milionu diváků a padesáti milionů korun na tržbách se nezadržitelně blíží.

Ve Spojených státech dokázal náš drahý (doslova, kolikrát jste už byli v kině) film "nemožné" - ač druhým dílem porazil Harry Pottera a Kámen Mudrců, když dosáhl na tržbách více než 321 milionu dolarů. Pánové z New Line jsou jistě nadšením bez sebe a přemýšlí, jak utržit ještě víc na Návratu Krále :o)

Přečteno celkem 10313x, verze pro tisk

Další článek - Známe definitivní Oscarové nominace!; Proč nezpívala Glumovu píseň Björk?; Kritika Pána Prstenů v Rudém právu; To nejlepší z časopisů Palantír, Thorin a Minas Tirith

Předchozí článek - Skvěle zpracovaný kompletní přepis Dvou Věží včetně překladu a textů písní; Titulky ke Dvěma Věžím - 2CD verze; Bude kvůli válce s Irákem odloženo předávání Oscarů?; Občasné problémy s přidáváním příspěvků na stránky

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
allie, poidáno 18.3. 2003 14:43:49
oki doki
Asfaloth, poidáno 18.2. 2003 13:58:25
to stanny: dík moc, už jsem to objevila. asi jsem byla slepá. Už se mi tím čtením LOTRa asi kazí zrak :) četla jsem to už kolikrát...
Asfaloth, poidáno 13.2. 2003 13:49:12
to R@venhorst and Stanny: děkuji za info. ste zlatí. ale hoci si jdu oči vyočit ani na jedném ani na druhém po tom sundtracku není ani stopy. žeby vyprodáno? nemáte ještě nějaké jiné nápady?
Blixa, poidáno 12.2. 2003 12:22:52
Je tam cca 20 minut dlouhej dokument o nataceni Dvou vezi.. Bohuzel dabovanej :/
stanny, poidáno 12.2. 2003 8:59:00
Asfaloth: Mají to na vltava.cz
Fosko, poidáno 11.2. 2003 20:58:35
Na LEVELu něco je? Tento měsíc??? Jestli jo tak to du honem zjistit!:-)
R@venhorst, poidáno 11.2. 2003 19:09:04
Asfaloth >> Zkus se podívat na www.bontonland.cz, ale teď je nějakej spadlej. Třeba tam nějaký zapomenutý CD maj.
R@venhorst, poidáno 11.2. 2003 19:06:33
Rozšířený Společenstvo je perfektní. Sice jsem ho v kině neviděl, ale na počítači to stačí. Už aby byly Dvě Veže :-)
Asfaloth, poidáno 11.2. 2003 17:22:07
Sorry. Společenstvu.
Chybička se mi tam vloudila.
(aspon vidíte, jak se po něm třesu :)

Asfaloth, poidáno 11.2. 2003 17:20:33
Bude někdo tak hodní a napíše mi, jestli se ještě dá sehnat soundtrack ke Spolecečenstvu ?
Renata, poidáno 11.2. 2003 13:39:56
Souhlasím se Somou. I když rozšířenou verzi znám, zážitek z kina je něco jiného televizní obrazovka. Vřele doporučuji. Ještě se chci zeptat, nevíte někdo, jaké ukázky z natáčení jsou použity na DVD přiloženém k časopisu LEVEL ?
Diaboliq, poidáno 11.2. 2003 12:45:34
Aragorn je holt dobrej že odolal tečka Ten záběr je pozadu - všimněte si Curunírových vlasů.Takhle to zvorat!
Stanley, poidáno 11.2. 2003 11:59:58
zaber na Sarumana vyzera byt fakt odzadu... vsimol som si to uz davnejsie... ale mozno sa nam to len zda, pretoze na to nemali absolutne ziaden dovod...
Bellatrix, poidáno 11.2. 2003 11:45:16
Diaboliq: nevolá ho Sauron a podle mě ani sám Prsten. Myslím, že je to prostě to, co dotyčný slyší, když ho Prsten začíná ovlivňovat, ale je to způsobeno slabostmi a sklony toho člověka. Aragorn slyší volání "Aragorne, Elessare", protože jeho slabostí by mohla být touha být co nejdříve a nejsnadněji králem.
Karmel, poidáno 11.2. 2003 11:42:50
To Diaboliq: Kdyby ho volal přímo Sauron, tak vůbec nemusíme mít k dispozici knihu, protože by tím pádem nebylo o čem psát.. Sauron by ihned věděl, KDO má prsten zrovna v prackách a KDE se nachází, a tak by chudák Frodo vůbec nemusel nikam putovat (jen by doma ve Dně pytle přijal neočekávanou návštěvu..:-)a Sauron by nemusel nikoho (tedy chudáška Glumíška) vyslýchat....atd.atd. Prsten není Palantír...Byl vytvořen aby ovládal všechny ostatní, protože "into this ring he poured his cruelty, his malice, and his will to dominate all life" Jen se chce dostat ke svému Páneškovi a skrze lidi, kteří velmi touží po moci a dají se dobře ovládat by se mu to zadařilo velmi rychle, a proto vábí koho může - tedy i Elessara :-) To jen tak na okraj - a mě se to tam líbí
Diaboliq, poidáno 11.2. 2003 10:53:35
A kdo ho volá? Sauron? To se mu pak nemusel ukazovat v Palantíru, ne?
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.2. 2003 10:26:53
Diaboliq: volá Aragorna, aby si jej zkusil nandat a zjistil, jaké je to vládnout jeho mocí ;)
Diaboliq, poidáno 11.2. 2003 10:07:01
Vysvětlí mi někdo proč Prsten(nebo Sauron skrze něj) ve FotR (tušim že to bylo na Parth Galenu)šeptá "Aaa-raaaa-gooorn"? A všimli jste si ve Dvou Věžích při ničení Železného pasu Enty,že záběr na Sarumana na "balkóně" je pozpátku ?
Soma, poidáno 11.2. 2003 10:05:19
Prominte,ze nepisi komentar.Chci vam sdelit zazitek z extended verze v "multikine" Modrany.Takze,salecek ma 6 rad,pro dlouhany nedoporucuju jina mista nez kraj(malo mista na nohy),platno cca 2,5 x 4,5 m mozna min,FANTASTICKY zvuk (ale nekde nekdo neco 1.pulku filmu vrtal).Prodlouzena verze vazne uzasna, uzasna! Ac jsem LOTRa videla nejmene 20x, jela jsem z ty hnusny prazsky periferie doslova na dusi pohlazena.At zije Jackson, uvedomuju si to cim dal tim vic!
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1405 - 64,51% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,1% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,55% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,15% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 13,82% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,69% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,73% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,39% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,75% ]
Určitě ne
[ 181 - 8,31% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!