Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1645 lidí

Celkem návštěvníků
5503294

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
5.2. 2003
Tajný zdroj z WETA mluvil o Odule; Peter Jackson relaxuje než se mu začne vracet Král; Přehlídka filmů Petera Jacksona v kině AeroVerze pro tisk

Tajný zdroj z WETA mluvil o Odule
Zdroj: DarkHorizons.com 
Tvrdí, že práce na této potvůrce ještě vůbec nebyly zahájeny (takže v ukázce se nejspíš nic o¨moc neobjeví). Základní natáčení (tj. jeskyně plné pavučin atp.) jsou hotové, ale počítačové efekty (tedy vlastní Odula) se budou vyvíjet až do uvedení filmu. Bude to tedy velmi podobné jako třeba s Balrogem či Stromovousem, kdy v ukázce byla vidět vždy jen malá část celé postavy (dopadající ohnivá noha, ruka zvedající Smíška atp.) a až do premiéry ne celek...


Peter Jackson relaxuje než se mu začne vracet Král
Tento víkend překonaly Dvě Věže svého předchůdce - Společenstvo prstenu - když překročily sumu 313 milionů dolarů. Týden po týdnu máme možnost sledovat zajímavá čísla ohledně návštěvnosti a zisků. Například v Kanadě dosáhl tento snímek vůbec nejrychleji v historii této země hranice 50 milionů dolarů.

Režisér Peter Jackson si užívá trochy té relaxace po fantastickém úspěchu druhého filmu Pána prstenů. Minulý rok touto dobou se novozélandský rodák vydával na pětitýdenní putování po světě s cílem upoutat pozornost a zvýšit šance filmu při udílení Oskarů. 

Jackson řekl The Sydney Morning Herald, že to bylo právě v této době, kdy se octnul pod největším tlakem od počátku natáčení trilogie. Ukázalo se, že se Dvěma Věžemi bude daleko více práce než se Společenstvem a zpoždění způsobené "oskarovým turné" situaci rozhodně nezlepšilo.

Společenstvo by přímočarý, lineární příběh. Záleželo tam na přesunování postav po krajině, rozhodovalo se o tempu, sestřihu scén a tak podobně. U Dvou Věží máte tři hlavní dějové linie. Bylo to jako vytvářet tři filmy a kombinovat je," řekl režisér. 

PJ chce, aby byl Návrat Krále více lineární a on sám mohl pracovat "civilizovaný" počet hodin a dávat si volno o víkendech, které chce trávit s rodinou. Také přiznal, že by opravdu dobře zvážil natočit Hobita, kdyby mu byla tato možnost nabídnuta (což se zatím nestalo).


Přehlídka filmů Petera Jacksona v kině Aero
Zdroj: pravidelný měsíční mailík kina Aero

Podařilo se nám zorganizovat naprosto výjímečnou přehlídku filmů režiséra Petera Jacksona, jež je znám v českých kinech především jako režisér Pána Prstenů. Nicméně tento novozélandský režisér natočil několik velmi podivuhodných filmu, které ho představí v naprosto jiném světle, než jak ho známe v Pánu Prstenů. A mnohdy v daleko oslnivějším světle. Opět naprosto výjimečná událost, kopie filmu vezeme až z Nového Zélandu a po týdnu zase vracíme zpět. Velmi doporučujeme. Texty k filmům na webu, či obsáhleji v brožuře k přehlídce, která bude od 5.2 volně k rozebráni v kině.

21. pá 18.00 ZAPOMENUTÉ STŘÍBRO (Forgotten Silver)
NZ 1995, režie Peter Jackson a Costa Botes (53 minut, anglická verze / simultánní překlad do sluchátek)
Režisér Peter Jackson si pro film Zapomenuté stříbro vymyslel novozélandského filmového průkopníka Colina McKenzieho. Aby smyšlence dodal na věrohodnosti, doplnil tištěné prameny, dokumenty, začlenil ukázky z dochovaných děl a navíc přidal svědectví na slovo vzatých odborníků (nalezneme mezi nimi i uznávaného encyklopedistu Leonarda Maltina!).
Na základě zjištěných údajů se pak jal rekonstruovat osudy fenomenálního filmového tvůrce, který se ztratil v bouřlivých dějinách 20. století a až teď byl znovu objeven. Nový Zéland má tradici mnoha nadaných a osobitých režisérů. Už v roce 1929 neúnavný vynálezce Ted Coubray zkonstruoval svůj vlastní systém na ozvučení filmů. V 70. letech Geoff Murphy předvedl místnímu filmovému průmyslu, že je možné vytvořit skvělé akční efekty s minimálním rozpočtem. Dějiny novozélandského filmu vždy obsahovaly přímočarou, až rukodělnou rovinu, která nutně vyžadovala naprosté zaujetí všech zúčastněných. 
Peter Jackson patří do této tradice – a láskyplně na ni odkazuje ve svém "dokumentu" o skvělém filmařovi Colinu McKenziem Zapomenuté stříbro. Colin McKenzie během své dráhy dosáhl řady prvenství: první zvukový film (bohužel v čínštině), první barevné sekvence (bohužel označované za pornografické), biblický velkofilm ve stylu Cecila B. De Milla ještě před Cecilem B. De Millem. Na některé diváky logika filmu silně zapůsobila. Telefonáty do Jacksonovy kanceláře následujícího dne s dotazy po více informacích o McKenziem sahaly od nadšení až po vztek. Novozélanďané si uvědomili, že hrdina formátu McKenzieho je příliš dokonalý, než aby to mohla být pravda. Peter Jackson: "Zapomenuté stříbro jsme připravovali s Costou Botesem. Před dvěma či třemi lety jsme si pohrávali s myšlenkou natočit dokument o fiktivním novozélanském filmařovi. Vždycky se mi líbila myšlenka mít novozélandského hrdinu. Člověka, který se drží při zemi a dělá různé věci dřív než ostatní, ale nikdy se mu to úplně nepovede. Takže jsme přišli na nápad mít chlápka jménem Colin McKenzie, který se málem stane filmovým průkopníkem, ale nic neudělá úplně správně. Nemá v sobě ten instinkt k dosažení velikosti."
Zdroj: www.artfilm.cz
(vstupné 90,-)

21. pá 19.30 ŽIVÍ MRTVÍ (Braindead)
NZ 1992, režie Peter Jackson (104 minut, anglická verze / simultánní překlad do sluchátek)
Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice, a tak se po smrti proměnila v olezlou zombii. Lionelovi, novodobému Normanu Batesovi, se matčino tajemství nepodaří skrýt před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzivní párty a jenom on ví, že všechny zombie, jak píšou v amerických komiksech, je třeba rozsekat… - Braindead, vítěz mnoha hororových festivalů, dokazuje, že Peter Jackson má ďábelský smysl pro černý humor a mimořádný vizuální talent. Snímek plný šokujících scén, dynamického střihu, komiksového vidění a těch nejnepravděpodobnějších zápletek vzkřísil poetiku němých grotesek. Satira, která sebejistě balancuje na surrealistickém ostří hororu a komedie.
Zdroj: www.artfilm.cz
(vstupné 90,- / Dolby Stereo)

21. pá 22.00 PŘÍZRAKY (The Frighteners)
NZ-USA 1996, režie Peter Jackson (122 minut, anglická verze / simultánní překlad do sluchátek)
Další z bizarních filmů Petera Jacksona, který opět bravurně využívá všech optických efektů, nabízí vedle kvalitní zábavy i režisérův nefalšovaný satirický škleb a fenomenální smysl pro řeč filmu. Roztržitý Frank Banister (Michael J. Fox) získal po tragické nehodě schopnost vidět ektoplasmu. V zapadlém městečku si tak přivydělává jako vymítač duchů. Jednoho dne však narazí na mysteriózního 'lovce hlav', který kosí jednu oběť za druhou. Agent Denis (Jefrey Combs), který po Banisterovi pase již od záhadné autonehody, je přesvědčen, že za vším se skrývá Banisterovo druhé já. Nikdo z hrdinů však zatím netuší, že cesta k pravdě je skryta v tragické sérii vražd, ke kterým došlo před léty ve zdejší nemocnici.
Zdroj: www.artfilm.cz
(vstupné 90,- / Dolby Digital)

22. so 18.00 VESMÍRNÍ KANIBALOVÉ (Bad Taste)
NZ 1987, režie Peter Jackson (90 minut, anglická verze / simultánní překlad do sluchátek)
Mimozemšťané podnikající v potravinářském průmyslu navštíví novozélandské městečko Kaihoro. První vzorky jsou natolik překvapivé, že výrobu homoburgerů čeká hvězdná budoucnost, ovšem....! Ještě je tady speciální komando A.I.D.S. (Alien Investigation Defense Service), které pod vedením nebojácného Dereka (Peter Jackson) vyhlásí vesmírným gurmánům krvavý souboj.
Fenomenální debut novozélandského režiséra Petera Jacksona, Zeleného Raoula angloamerické kinematografie, patří k nezapomenutelným satirám všech dob. Snímek, který byl ve své době (1987) noční můrou mnoha cenzorů a v Německu byl zakázán kompletně, nešetří svérázným humorem a bravurní obrazovou poetikou. Kromě zlých mimozemšťanů dostanou na frak i samotní Beatles včetně jedné nevinné ovce.
Zdroj: www.artfilm.cz
(vstupné 90,-)

22. so 20.00 PŘÍZRAKY (The Frighteners) – viz 21.2.

22. so 22.30 MEET THE FEEBLES
NZ 1989, režie Peter Jackson (94 minut, anglická verze / simultánní překlad do sluchátek)
Dva roky po svém legendárním debutu Bad Taste se multitalent z Nového Zélandu rozhodl vytvořit satiru na centrum zábavního průmyslu a la Hollywood. V jeho loutkovém snímku máte možnost seznámit se se vznikem spektakulárního programu, který připravují Feeblovi, obdoba Hensonových Muppetů. Vedle toužebně očekávaného muzikálového pozlátka však nahlédnete pod kůži monstrózního kolosu a zabřednete do bahna neřesti, drog, tvrdého porna, nejšpinavější korupce, ale také poznáte zamilovaný příběh zhrzené hrošice Heidi. To vše pod dynamickou taktovkou režiséra, který i tentokráte hýří gejzírem těch nejneuvěřitelnějších nápadů od satiry na Apokalypsu Now, Lovce jelenů až po králíka rozežíraného AIDS. 
Zdroj: www.artfilm.cz
(vstupné 90,-)

23. ne 18.00 ŽIVÍ MRTVÍ (Braindead) – viz 21.2.

23. ne 20.30 VESMÍRNÍ KANIBALOVÉ (Bad Taste) – viz 22.2.

24. po 18.00 MEET THE FEEBLES – viz 22.2.

24. po 20.30 ZAPOMENUTÉ STŘÍBRO (Forgotten Silver) – viz 21.2.

25. út 18.00 ŽIVÍ MRTVÍ (Braindead) – viz 21.2.

25. út 20.30 PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU (The Lord Of The Rings: Fellowship Of The Ring)
NZ-USA 2001, režie Peter Jackson (178 minut, anglická verze / české titulky)
(vstupné 90,- / Dolby Digital)

26. st 17.30 a 21.00 PÁN PRSTENŮ : DVĚ VĚŽE (The Lord Of The Rings: The Two Towers)
USA-NZ 2002, režie Peter Jackson (179 minut, anglická verze / české titulky)
(vstupné 100,- / Dolby Digital)

Přečteno celkem 14083x, verze pro tisk

Další článek - 1. lekce elfštiny a Sindarin ze Společenstva Prstenu

Předchozí článek - Kompletní scénář Dvou Věží i s překladem ke stažení!; BBC adaptace Pána Prstenů a Comics ke stažení; Silmarillion: Síla dezinformací

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
majki, poidáno 25.4. 2004 20:17:23
já doporučuju choking hazard
je to pocta braindeadu a spol i když méně krvavá a víc česky ironická ale stejně
ty lidi evidentně tenhle typ filmů zbožňují a umí se mu hluboce poklonit

Moredhel, poidáno 10.2. 2003 16:48:11
Vesmírný kanibalové jsou super - obzvlášť scéna s motorovou pilou
Na druhou stranu jsem si nedávno sehnal Meet the feebles a to je hnus nejhnusnější a brak nejbrakovatější. Jestě že jsem to neviděl dřív než PP, protože bych byl asi hodně zaujatej.

Corwin, poidáno 10.2. 2003 6:49:08
a ja uz mam na 12.2 zamluveny listky:-))muhehehehehe:-))
el, poidáno 8.2. 2003 22:32:17
SAKRA!!! DO modřanského multikina to mám čtvrt hodinky a budu na horách!!!Ach jo....:((((
Harra, poidáno 8.2. 2003 22:03:32
A v brne to treba neplanujou? ja nemam DVD a asi ani mit nebudu dokud bude muj pC dedecek slouzit:-(
Corwin, poidáno 7.2. 2003 13:50:28
Tak to jsem na ty Modrany zvedav,sxvalne tam pujdu:-))
Renata, poidáno 6.2. 2003 15:11:47
Volala jsem do kina, povolené to prý mají.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 6.2. 2003 14:58:11
Ano, podle všeho půjde o DVD projekci. Snad to mají povolené :-)
Corwin, poidáno 6.2. 2003 14:43:58
Hmm,to byx taky rad vedel rozsirene je prece jenom DVDcko....Takze jak to je??:-))
Renata, poidáno 6.2. 2003 13:51:58
Adresa multikina Modřany je Sofijské náměstí 2, Praha 4. Z Kačerova tam jede autobus č. 139, stanice "Poliklinika Modřany". Začátky představení 13:00, 16:30 a 20:30.
Soma, poidáno 6.2. 2003 12:34:28
ano, je to pravda, psala jsem to webmasterovi! Vite nekdo jak se tam dostat?
Renata, poidáno 6.2. 2003 11:00:46
Teď jsem se dozvěděla, že v pražském kině "Multikino Modřany" budou ve dnech 10.-12.2. promítat rozřířenou verzi Společenstva prstenu.
Bellatrix, poidáno 6.2. 2003 8:57:54
Zapomenuté stříbro dávali nedávno v televizi. No... nedávno zrovna ne, asi tak rok a půl předtím, než šlo v kinech Společenstvo. Bylo to fakt dobrý, takový novozélandský Jára Cimrman :o)

Škoda, že v rámci přehlídky jeho filmů nedávají Nebeská stvoření, to je opravdu skvělý film.

Míšánek, poidáno 6.2. 2003 7:21:48
Je to tak. Na Braindead a Bad Taste se není možné dívat jako na závažná filmová díla. Jsou to jakési protiváhy hollywoodské tvorbě, absurdita dotažená do naprosto nekonečné absurdní absurdity. Škoda, že tyto filmy nejsou k mání na DVD...
Legsie, poidáno 5.2. 2003 20:42:37
já jsem si nedávno půjčovala Přízraky.super film
Cali, poidáno 5.2. 2003 19:09:34
Já zase doporučuju Zapomenuté stříbro. Geniální fikce v cimrmanovském stylu.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 5.2. 2003 18:47:46
Rogue: na základce ti to přijde trapný, protože to bereš jako vážný film :) s tím správným odstupem je to geniální :)
Rogue, poidáno 5.2. 2003 18:38:54
No já nevim. Živý mrtví jsem viděla před několika lety na základce a přišlo mi to pěkně trapný. :-(
Sandy, poidáno 5.2. 2003 18:35:32
Doporučuji Braindead.
Je to drsná parodie na zombieky. Nedávno jsem to viděl a jsou tam drsný seky a nechutný záběry. Je to čistě parodie, tak nečekejte žádnou uměleckou hodnotu. Ale kdyby ve "Dvou Věžích" byla jen 1/10 krve, co je v Braindead, tak by to byl drsný krvák. :o)))

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1405 - 64,51% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,1% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,55% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,15% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 13,82% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,69% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,73% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,39% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,75% ]
Určitě ne
[ 181 - 8,31% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!