Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1085 lidí

Celkem návštěvníků
8620125

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
7.1. 2003
Přepis rozšířené verze Společenstva i s překladem!; Chcete si koupit hobití noru?; Měl by Glum dostat Oscara?; Kde najdete skladby ze soundtracku ve filmu; Co si také můžete přečíst o Dvou Věžích například v PrávuVerze pro tisk

Přepis rozšířené verze Společenstva i s překladem!
Připravil Annaí

Zdravím všechny fanoušky Pána Prstenů. Opět jsem tu, a tentokrát s českým (anglicko-českým, rozumí se, jako vždy) přepisem rozšířené verze Společenstva. Jde o překlad mé nedávné anglické verze, ale i při poslední kontrole jsem ještě našel něco málo k doplnění, takže to vlastně úplně stejné není... A dalo by se doplňovat stále, pořád ještě mám spoustu detailů k dispozici, ale žádný z nich už není příliš důležitý a nikdy bych asi neskončil a přepis by rostl a rostl, a on je už teď poněkud přerostlý... A navíc, Dvě věže už klepou na dveře a bude třeba dát se do nich!

Přepis jsem sestavil s použitím různých zdrojů, ale je v něm i dost mého původního - je pozoruhodné, že žádný z podobně postižených šílenců na webu nezachytil např. scénu v Morii, kde Boromir jen tak tak unikne smrti, nebo úvodní rozhovor s Celebornem při příchodu Společenstva do Caras Galadhonu atd., navíc jsem doplnil a rozšířil téměř každou scénu. Také jsem vše přeložil a při té příležitosti jsem kompletně zrevidoval i dřívější překlad kinoverze Společenstva (poslední verzi z 13.9.02).

Stahovat můžete:


Měl by Glum dostat Oscara?
Uvedení Dvou Věží do kin nastolilo okamžitě jednu velkou otázku - mohl by Glum dostat Oscara? Většina lidí mi dá za pravdu, že jeho herecký výkon je naprosto fantastický, na čemž naprosto nic nemění to, že je na plátně generován počítačem. Peter Jackson se pro Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli pokouší prosadit Andy Serkise, který Glumovi propůjčil hlas a pohyby, a právě on tvoří velkou část, tu nejzásadnější, jeho kouzla. Přesto je zde stále onen problém počítačové reprezentace toho všeho. Dvě Věže jsou jistě horkým favoritem na Oscara za vizuální efekty, ale Glum si zaslouží vlastního! Pokud ne v nějaké speciální kategorii "Nejlepší počítačová postava", kde by mohl (a někdy to tak je) soupeřit s Dobbym a Yodou, tak rozhodně jako herec ve vedlejší roli. Co vy na to? Myslíte, že doba pokročila tak daleko, aby bylo možné v hereckých kategoriích nominovat a ocenit počítačovou postavu?


Chcete si koupit hobití noru?
Na http://www.lordoftheringsauction.com/ máte možnost! S rozměry 4.5 metrů na šířku, 2.1 na výšku a asi 1.2 metru "hloubky" ji tři silné dospělé osoby sestaví tak za dvě hodiny, pokud mají k dispozici nějaké ty solidní štafle. Dražba propagační nory právě začala a cena je zatím velmi nízká. Výherce dražby bude ale muset zaplatit navíc přes 1000$ dopravních poplatků. K dražení je třeba platná kreditní karta VISA, MasterCard, American Express nebo Discover. Jdete do toho?


DetailKde najdete skladby ze soundtracku ve filmu
Na adrese http://www.moviemusic.com/mb/Forum1/HTML/010649.html funguje stále doplňovaný seznam toho, kdy a kde se která část jednotlivých skladeb ze soundtracku ke Dvěma Věžím objevuje přímo ve filmu. Popis je to vyčerpávající a asi jen pro opravdové hudební fajnšmekry. Inu přesvědčete se sami. Pokud má někdo chuť text přeložit a poslat, máte možnost...


Co si také můžete přečíst o Dvou Věžích například v Právu
Dnes a denně se objeví více či méně fundované články o filmovém zpracování Dvou Věží a Pána Prstenů obecně. Často se v ČR jedná o překlady ze zahraničí, kdy dotyčný překladatel netuší o tematice vůbec nic a podle toho to také dopadá. Následující text bylo možné číst v Právu a náš oblíbený Hobit má opravdu skvělé jméno, mimo jiné :o)

Právo 03.01.2003 - (DPA) - str. 08

Tolkienovi fanoušci slaví 111. narozeniny autora Pána prstenů

LONDÝN - Od londýnského náměstí Leicester Square přes bary v Mexiku až po proslulý Sunset Boulevard i v Hollywoodu - tam všude chtějí dnes tisíce fanoušků uctít památku britského autora fantastických příběhů Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Kultovní autor trilogie Pán prstenů, která zažívá ve filmové podobě nevídaný úspěch, se narodil 3. ledna 1892 v Jižní Africe. Narozeniny se třemi jedničkami jsou pro jeho ctitele mimořádně významné i proto, že hrdina jeho románu Malý hobit, Bilbo Beutlin, slaví hned v úvodní kapitole Pána prstenů stejnou dobu od chvíle, kdy přišel na svět. Ačkoli se Tolkien v žertu označoval za Hobita, věku své postavy nedosáhl: zemřel před třiceti lety, jako 81letý, v britském přístavním městě Bournemouthu. Jak ve čtvrtek napsal list The Guardian, počet členů britské Tolkienovy společnosti se po úspěšném zfilmování eposu Pána prstenů více než zdvojnásobil. "Filmy zaznamenaly po celém světě naprosto nečekaný příznivý ohlas," uvedl mluvčí společnosti Ian Collier. Na sklonku loňského roku se Tolkien dostal na první strany novin poté, co americký vědec Michael Drout (34) oznámil, že v univerzitní knihovně v Oxfordu vlastní dosud neznámý Tolkienův rukopis. Nešlo o spisovatelův nový román, ale o vědecký komentář a překlad více než tisíc let staré hrdinské básně Beowulf o dvou tisíci stranách. Ve třiatřiceti letech se Tolkien - tehdy už otec tří dětí - stal profesorem anglosaštiny v Oxfordu. O sedm let později dne prý opravoval práce svých studentů, když tu narazil na jeden prázdný list. A na tu stránku napsal: V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit. Pak se plně ponořil do světa fantazie, až v roce 1937 vyšel Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. Ohlas byl nečekaný jak v Británii, tak za oceánem, kde vyhlásili Hobita dětskou knihou roku.

Přečteno celkem 25206x, verze pro tisk

Další článek - Dvě Věže stále stojí, ale Král už přijíždí a jde mu to sakra dobře...; Několik zajímavostí ze Dvou Věží; SMS hry s tematikou Pána Prstenů na mobilech Eurotelu

Předchozí článek - Takový malý úvodník..., Pán Prstenů podle Antoine de Saint-Exuperyho, Samuela Becketta, Hanse Christiana Andersena, televize CNN či kapely Queen

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Lucik, poidáno 29.1. 2004 22:00:11
čaute, už dlouho scháním anglické titulky k oboum dílům, pokud je někdo máte, mohli by ste mi je poslat? díky
Dandali, poidáno 28.1. 2003 19:05:20
Alex: :o)
Alex, poidáno 24.1. 2003 19:05:40
Dandali: Zase jedna spřízněná duše :o)
Dandali, poidáno 23.1. 2003 22:30:58
recenze Spáčilové nemám ráda a od jistých dob je už ani nečtu, protože zatím zkritizovala každý film a nenechala na něm suchou ani nitku.
Proto mě její recenze Dvou věží (donutila jsem se si ji přečíst) velice mile překvapila...

Alex, poidáno 13.1. 2003 16:46:37
Souhlasím, že v recenzi na Dvě Věže hodně změnila názor a byl sem jí mile překvapen.
Olga: Ta věta je vytržená z kontextu a snaží se opravit dojem, který vyvolaly předchozí řádky.

Olga, poidáno 13.1. 2003 16:32:25
Alexi, nejsi nejakej divnej? Schvalne jsem si tu recenzi znovu nasla. Tady mas kousky a ukaz mi, kde tvrdi, ze je FOTR nic moc. Hned prvni veta Te usvedcuje z omylu:

Odmyšleno od senzací, reklamy a rekordních tržeb, je Pán prstenů - Společenstvo prstenu opravdu dobrý film? Je. … Při vší efektnosti, neboť výsledek je opravdu hlavně velikou podívanou…. (druhy dil) už je natočen a třetí také; zásadně zklamat nebo překvapit tedy mohou jen stěží. Ale nelze se na ně netěšit.

Honza Dave, poidáno 13.1. 2003 14:07:59
Si přečtěte recenzi na Dvě Věže od Mirky Spáčilové. myslím, že tam moc kritiky na film nenajdete....
Alex, poidáno 10.1. 2003 19:53:00
to Olga: promiň, ale nikde sem nenapsal, že ze sronání se SW nebo Indim plyne špatnej film, ale že z recenze plyne, že jde o špatnej film, což je dost velkej rozdíl. Jedná se o to, že Mirka tyto filmy nemá ráda a její přirovnání k nim je nezakrytě ironické. Já sem to uved pro ilustraci konkrétních věcí. Mirka vlastně nepíše, že je to paralela k těmto filmům, ale, že je Jacskon okopíroval a vykrad z nich některé nápady, což je úplná blbost. Doporučuju ti si ten článek radši znovu přečíst, protože ti patrně unikají některý skrytý významy a celkové skeptické vyznění, stejně jako sis důkladně nepřečetla, co sem napsal.

PS: Jak si proboha přišla na to, že Rambo(myslím I.) je špatnej film. Je to jeden z mála Stalloneho filmů, kterej měl i průměrný kritiky a je u něj ceněno psychologické zpracování postavy veterána z Vietnamu, což bylo v USA velmi aktuální téma. Tvoje srovnání z vlasama je trošku zcestný. Mělo by bejt třeba jako,že Morie připomíná důl, kterým Rambo prchá.

Olga, poidáno 10.1. 2003 15:49:34
to Alex: jak jsi proboha prisel na to, ze z toho srovnani plyne, ze Pan prstenu je "nic moc film"? Kdyz napisu, ze Indiana Jones ma tmave vlasy stejne jako Rambo, znamena to, ze Indiana Jones je spatny film?
Nenwen, poidáno 10.1. 2003 14:35:00
Hehehe, Beutelová je mje kamarádka, až jí to řeknu....
Alex, poidáno 10.1. 2003 0:13:56
Díky, hned ráno ho jdu sehnat.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 9.1. 2003 22:54:05
Sírwen: souhlas, speciál v Premiere je mnohem lépe zpracovaný. Nedostat ji zadarmo na půlnoční premiéře nového Bonda, tak si ji snad dokonce koupím :)
Alex, poidáno 9.1. 2003 21:38:37
A co Premiere?Příde mi celkem slušnej, ale rád bych na něj znal i názor ostatních.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 9.1. 2003 21:00:54
ailyn: ehm.. nějaký článek zpět jsem psal i o Cinemě. Taky tam má hezký balík chyb. Klasický problém rodinných vztahů o Rohanských atp. :o)
ailyn, poidáno 9.1. 2003 20:14:10
ať si říká kdo chce co chce, řekla bych, že věci o filmu dělá nejlíp fakt asi cinema... to je ovšem časopis SPECIALIZOVANÝ na film, takže se to od nic více méně očekává.
Tenhle článek v právu očividně spáchal nějaký guma (ne gluma ani gríma, ale guma :-)), který Tolkienovo jméno nejspíš slyšel poprvé a Bilbovo taky. běžnému smrtelníkovi bych to i odpustila, ale když o něčem patlám článek, tak snad vím, o čem vlastně mluvím, ne? :-)

pivli, poidáno 9.1. 2003 14:27:37
Paní Spáčilová zkritizuje všechno a každého.ne nadarmo se říká,že většina kritiků jsou jedinci,kteří kritizují druhé za to,co sami nedokážou.Ale chtěli by....:))))
Alex, poidáno 8.1. 2003 22:03:15
Olga: Já Mirku Spáčilovou znám, takže vim o čem mluvim a uvědom si jednu věc-dělá to hlavně pro peníze a ne pro dobrej pocit. Jelikož jsem zapřísáhlej tolkienista, tak mě její recenze popudila, protože z ní vyplývá, že je to nic moc film, s čímž rozhodně nesouhlasím, navíc se toto přirovnání objevilo již o den dříve, tušim, že v Právu...

Bellatrix... nerad jsem se tě dotknul, asi to není zřejmé ale nebylo v mým úmyslu hanět Star Wars ani Indiana Jonese, ale recenzi Mirky Spáčilové. Navíc Star Wars jsou pro mě stejně svatý jako Tolkien a občas se i pohádám při jejich obhajobě. Mám původní trilogii v DivX na compu a nemůžu se jí nabažit. Navíc mám sbírku figurek ze SW. Tak jenom pro pořádek...

Arsiméné, poidáno 8.1. 2003 21:14:45
OSCARA PRO GLUMA! OSCARA PRO GLUMA!
Který trdlo proboha spáchalo ten článek v Právu?!
Na srovnávání Hvězdných válek a Lotra jsem taky alergická. Rada OSN - to mi přijde trapné a bez smyslu.

Bellatrix, poidáno 8.1. 2003 12:13:10
ALEX:... a nešahej mi na Star Wars! (teda na ty nové můžeš šahat jak chceš, klidně :o))
Já mám ráda recenze v Cinemě. Netvrdím, že vždycky souhlasím, ale většinou z toho dost dobře poznám, jaký na mě ten film udělá dojem.

Olga, poidáno 8.1. 2003 11:17:38
Alexi, Mirak Spacilova je velmi fundovana a inteligentni dama a jeji srovnani - pripominam ze jedineho aspektu - FOTRa a Hvezdnych valek ve zminovane recenzi bylo pomerne prilehave. Ano, v obou pripadech zalezi spasa sveta na "hrstce statecnych". Nechapu, co Te na tom popudilo. A "Elrondova rada OSN"? To je trefne a vtipne. Proc Te to rozciluje?
Alex, poidáno 8.1. 2003 2:15:48
Honza Dave: Nemůžu s tebou souhlasit ohledně Mirky Spáčilové, která ve své recenzi na premiéru přirovnala Společenstvo svým příběhěm k slátanině Hvězdných Válek, Indana Jonesa a dalších filmů krom "Elrondovy rady OSN". Normálně jsem k českým filmovým recenzích velice tolerantní, protože jsem na novinářských předpremiérách viděl diletanty, kteří je ze zahraničních materiálů šmudlaj, ale její recenze mě poslala do kolen jako bin Ládin WTC (promiňte to přirovnání, ale nic výstižnějšího mě nenapadlo).
Honza Dave, poidáno 7.1. 2003 22:07:12
Uroven korporativnich medii v ceskych zemich stoji vesobecne za starou belu.Pise tam kdejakej kreten. Jediny, co se da cist jsou fejetony Tomase Hanaka v LN a filmovy recenze Mirky Spacilove v MFDnes. A to v podstate neni zpravodajstvi. To treba takovej The Guardian, tomu uz se da rikat noviny.

Andy Serkis Oscara!

Annaí, poidáno 7.1. 2003 18:39:52
Bel : jo, MFDnes to má řekněme správně, ale má tam datum úmrttí JRTT 3. ledna, a má být 2. září 1973.
Erchamion, poidáno 7.1. 2003 14:44:10
Belcarnen: Jo, to je fakt, v te MFDnes to bylo prelozene spravne.
Jana Müllerová, poidáno 7.1. 2003 14:36:07
Teda Annaí ... Jedeš jako drak!!! (To už tu někdo řek, ale myslim si to taky.)

Beutlin - chichichi, und die Sackville-Beutlichens ...

Andy Serkis - Oskara, jak jinak!!!

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 7.1. 2003 14:19:41
Erchamion: Mladá Fronta to má taky, ale prý se správným překladem :o)
pivli, poidáno 7.1. 2003 14:10:38
To se pozná,komu vlastně náš "český" tisk patří!Když to ani nepřeloží z němčiny.:)))Bylo to skutečně v právu.a článeček ve 100+1 je taky dost dobrej.:)))
Erchamion, poidáno 7.1. 2003 13:01:17
Je to urcite z Prava? Ja stejny text cetl vcera v MFDnes.
Bellatrix, poidáno 7.1. 2003 12:29:12
BEUTLIN je to německy, nechápu, jestli to ten člověk překládal z německého zdroje, že mu nedošlo, že to příjmení je taky německé slovo. Protože by mu snad pak i došlo, že možná existuje český ekvivalent, nebo alespoň kdyby si zjistil původní anglický, to bych mu klidně odpustila...
(v)Eru, poidáno 7.1. 2003 12:04:43
Annaí ty jedeš jako drak :)
Soma, poidáno 7.1. 2003 11:59:16
Hm, pekne, co byste ale cekali od Prava...to je lepsi si koupit 100x1 ZZ, kde se doctete opravdove perly, typu"virtualni mesti Isengard je zniceno podivnymi vysokymi tvory zvanymi Enti" ci pod foto, kde je Gimli,Legolas a Aragorn obkliceni Eomerem a Rohanskou jizdou je tento pozoruhodny text"Knize Eomer se pripravuje na bitvu se svymi knizaty". Uznejte, od takoveho casaku byste to necekali. Pod "textem" ¨neni uveden autor, ouze zdroj, Times, Warner Bros. (btw. ty Timesy mam a toto tam teda neni.)Asi ve 100+11 ZZ neumeji anglicky...
[]D[][]V[][]D, poidáno 7.1. 2003 11:36:51
roman Malý hobit, hlavni hrdina Bilbo Beutlin .)) ach jo ..... jaky je presne pracovni postup novinare, aby se dostal k podobne prekvapujicim informacim ?
Annai: dobra prace, zbytecne dobre .)

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!