Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 955 lidí

Celkem návštěvníků
9346815

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
19.9. 2002
Jak bude vysoký Stromovous?; Sada nepodložených zvěstí a podivných svědectví vyhrabaných různě po Internetu; Světový rekord v hraní kartiček a možnost zkusit si je zdarma; Ian McKellen o rozšířeném Společenstvu; Oslavíte narozeniny Bilbo Pytlíka?Verze pro tisk

Jak bude vysoký Stromovous?
Obdržel jsem zajímavou informaci o výšce napjatě očekávaného Stromovouse. Tato postava je přísně tajná až do října 2002, kdy se pravděpodobně objeví trochu více v nové ukázce, která se (údajně) chystá právě začátkem tohoto měsíce. Zatím jsou k dispozici pouze dva velice úchylné obrázky figurek a několik málo informací (viz. zde). Ale abych vás dlouho nenapínal ... Stromovous se bude tyčit do výšky pěti a čtvrt metru (přesněji 17 stop a 4 palce). Držet hobity, kteří mají něco přes čtyři stopy (zhruba do 130 cm), pro něj tedy nebude žádný problém :o)
Za informaci děkuji Kaltenovi a závidím všem reklamním a dalším agenturám, které mají přístup k materiálům pro výrobu propagačních předmětů k filmu, do kterých jsem měl to štěstí nahlédnout.


Sada nepodložených zvěstí a podivných svědectví vyhrabaných různě po Internetu

  • O vztahu Aragorna, Arwen a Éowyn: "Ano, v dalším díle bude milostný trojúhelník. Trochu víc jsme to prodchli sexem." [zdroj]

  • Dle Warner Home Video bude do specielně označených balení "Platinové edice" rozšířeného Společenstva na DVD a VHS přidáván lístek na Dvě Věže. Tato informace se bohužel týká zatím jen USA. Snad něco podobného vymyslí i u nás ...

  • Včera to bylo přesně tři měsíce do světové premiéry Dvou Věží. Ale už dnes, 19. září, začíná v některých kinech v Německu předprodej lístků! Žádné předobjednávky nebo rezervace. Musíte být na místě a lístek si přímo zakoupit. Že by kina očekávala velký zájem?

  • Ve včerejších nejnovějších fotografiích jsem uveřejnil sadu 4 plakátů. Ukázalo se však, že nejde o plakáty, ale o potisk takových těch hranatých krabiček na popcorn, co prodávají v multiplexech! Každopádně na tom by nebylo zas až tolik zajímavého. Debatu totož rozproudil hned první obrázek ...    Aragorn na něm, podle bystrého zraku několika pozorných fanoušků, drží v ruce Andúril, tedy opět skutý Narsil. Co si o tom myslíte? Jak Aragorn meč získá není vůbec jisté. Dle některých zdrojů mu bude přivezen do Helmova Žlebu, jinde se zase tvrdí, že jej obdrží až v Návratu Krále. Inu nechme se překvapit ...

  • Organizace MPAA, která měla nedávno možnost vidět Dvě Věže, zařadila tento film do kategorie PG-13. Tedy přístupnost snímku bude stejná jako v případě Společenstva. Členové asociace prý prohlásili, že "Dvě Věže jsou nejen lepší než Společenstvo, ale jde vůbec o nejlepší film, jaký kdy viděli." Mnohem zajímavější je však údaj, žeDvě Věže budou o něco kratší než Společenstvo - konečný sestřih do kin je prý 163 minut.


Světový rekord v hraní kartiček a možnost zkusit si je zdarma
Karetní hry typu LOTR TCG jsou neskutečně návykové. Vím, o čem mluvím, protože u Magic The Gathering jsem strávil stovky hodin. Decipher, výrobce LOTR TCG, se rozhodl pokořit právě na této hře světový rekord v souvislém hraní, který do té doby činil 28 hodin. A po složitém organizování a shánění hráčů se vše nakonec podařilo. Tom Lischke, Kathy Lischke, Evan Lorentz, Geoff Snider, Chuck Kallenbach, Cheryl Kallenbach a spousta kafe, to je složení herního týmu ...

Jejich ambicí bylo hrát nejméně 40 hodin v kuse, ale nakonec se museli spokojit s velice slušným výsledkem 32 hodin. Nevím, jak vy, ale já si dovedu představit lépe strávený den a kus :o) Ale pokud se chcete přesto pokusit rekord překonat, zde najdete oficiální pravidla, aby byl váš výkon uznán a zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

Pokud o karetní hře LOTR TCG víte jen něco málo a ještě nikdy jste ji nehráli, můžete to změnit 26. - 29. září v Letňanech, kde se koná Veletrh hraček.U stánku C 120 si můžete projít instruktáží a zkušební hrou zdarma.


Ian McKellen o rozšířeném Společenstvu
Ian měl možnost vidět rozšířenou verzi dokonce v kině. Jeho názor, jako člověka přímo se účastnícího celého projektu, je jistě velice zajímavý.

"Můj dojem je takový, že tento střih je mnohem lepší než ten předchozí. A je obrovská škoda, že se zatím neuvažuje o jeho uvedení v kinech, protože managerům vadí tří a půl hodinový film bez přestávky a tím pádem i menší zisky na prodeji občerstvení. Ale mohu se i mýlit. Možná je to jen lačnost již jednou nasyceného, která dělá tenhle zákusek tak lákavým. Na první vidění může být původní sestřih možná lépe stravitelným, ale tenhle mohu jen a jen doporučit.

Co se uvedení delšího sestřihu v kinech týče, tak o tom jsem zde psal již dříve. Peter Jackson a jeho tým jej připravovali rovnou na filmový pás (ne jen v digitální formě pro transfer na DVD a VHS), takže promítání v kinech by nebyl technicky žádný problém. Jde skutečně jen o rozhodnutí "pánů v oblecích". Musíme se nechat překvapit, třeba nám časem, za pár let, udělají radost i v kinech.


Oslavíte narozeniny Bilbo Pytlíka? A pojedete na Bitvu Pěti Armád?

Po celém světě se konají párty na oslavu narozenin našeho oblíbeného hobita. "Bilbovky", jak se této události říká u nás, se budou konat 20.-22.9.2002 na zámečku Karlov mezi Čimelicemi a Pískem v jižních Čechách, kde se loni pořádala i Oslava Durinova dne. Hosté jsou očekáváni v pátek od 16. hodiny, počítá se s tím, že akce potrvá do nedělního dopoledne. Více informací najdete na stránkách http://www.sweb.cz/bilbovky/

Např. v tomto článku jsem psal o tom, že skupina lidí z tohoto webu se chystá na Bitvu Pěti Armád. Pokud také chcete pochodovat pod standartou JCsoftu :o), můžete se hlásit v místnosti o dřevárnách na diskusním fóru. Více o akci na http://www.mujweb.cz/zabava/ameba/bpa2002.

Přečteno celkem 13325x, verze pro tisk

Další článek - Sběratelská karetní hra - The Lord of The Rings TCG - o co se vlastně jedná? Jaký je princip hraní? Kde si můžete hru vyzkoušet?

Předchozí článek - Scénář rozšířeného Společenstva Prstenu na DVD a VHS - co nového uvidíte ve třiceti minutách navíc?

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Pipi, poidáno 4.2. 2006 10:05:18
mvbncvcvbnnxcvbnmdfghjkqwertzuiopúasdfghjklůyxcvbnm,.-poiiuzr abcdefghchijklmnopqrstuvwxyz
Rogue, poidáno 22.9. 2002 20:04:03
No tak tohle je něco tak nechutnýho...!!!!!!!!!!
Jestli to myslí vážně tak se nedožiju premiéry Dvou věží!

Rozzuřený fanda, poidáno 21.9. 2002 18:39:51
Jestli to pujde timto tempem dál,tak Návrat krále půjde do sexshopů
Rozzuřený fanda, poidáno 21.9. 2002 18:39:25
Jestli to pujde timto tempem dál,tak Návrat krále půjde do sexshopů
Nenymir syn Nemirův, poidáno 20.9. 2002 22:27:03
Snaha prodchnout PP sexem mi přijde stejně stupidní. Na Excalibur to nepředělaj a jinde to nevyšlo...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.9. 2002 22:06:45
Galois: třeba odejde z promítání a bude vyžadovat vrácení peněz :)
Galois, poidáno 20.9. 2002 21:30:34
Alwen: Povídáš "tak za sebe neručím !!", to jako budeš dělat co, platonická hrdniko.
Láďa, poidáno 20.9. 2002 12:54:33
Tohle tam snad opravdu nebude, jsou to nepotvrzené zprávy, nepropadejte panice.
MEGAJOHN, poidáno 20.9. 2002 12:48:45
Ja uz oslavuju, udelal jsem dnes souborku :-D
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.9. 2002 9:37:33
Pipi: tohle není na Peteru Jacksonovi, bohužel ...
Pipi, poidáno 20.9. 2002 8:02:27
Já bych neprapadala předčesně panice-to by snad PJ neudělal.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.9. 2002 22:53:33
No jasně :o) A když Éowyn zjistí, že ten přívěšek na krku má Aragorn od jiné ženské, tak se ho pokusí zabít mečem :) jak je to v těch ukázkách :-D
Alwen, poidáno 19.9. 2002 22:32:37
Jestli se ti magoři pro větší atraktivnost filmu pro sexuchtivé diváky odváží udělat z platonické lásky Éowyn k Aragornovi něco víc, tak za sebe neručím !!
Lenwell, poidáno 19.9. 2002 18:41:04
Proč "pánům kravaťákům" nevadila délka 3,5 hodiny u Titanicu?? To je diskriminace!
Eleazar, poidáno 19.9. 2002 14:30:59
No zupá..!
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 2
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 3
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 2
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 123
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 3
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 50

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2469 - 75,81% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 29 - 0,89% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 103 - 3,16% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,84% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,74% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!