Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 672 lidí

Celkem návštěvníků
9310627

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
20.3. 2002
Magická zkušenost Iana McKellena; Kde uvidíme Legolase příště; Ukázka definitivně potvrzenaVerze pro tisk
Magická zkušenost Iana McKellena
Překlad Nenwen, díky moc ...


Během natáčení "Prstenů" se Ian McKellen zamiloval do své role, Nového Zélandu a nového partnera.

Když byla Siru McKellenovi nabídnuta role Gandalfa v "Pánu prstenů", připouští, že si nebyl "moc jistý, co to opravdu je", protože nepatřil k těm přibližně 100 milionům lidí, co četli Tolkienovu trilogii Pán prstenů, a netušil, jaký ohlas kniha způsobila.

Bylo mu jen oznámeno, že ztvární vousatého čaroděje, nicméně "rychle jsem si uvědomil, že na mém webu se objevili tisíce, možná miliony dychtivých čekatelů na film, kteří byli značně zděšeni, protože to nebyla jejich verze Středozemě. No, nemohla být, ne? Byla Petera Jacksona."

Ačkoli film získal 13 nominací na Oskara a stal se kasovním trhákem, projekt byl považován za riskantní. "Myslel jsem, že budou proti," řekl McKellen nedávno v San José, kde přebíral cenu na Cinequest Film Festival."Schválí (fanoušci knihy), co viděli, a zaujme film i lidi, kteří nemají v úmyslu přečíst si knihu?"

Loni v létě, když byla promítána 20-minutová ukázka z filmu na festivalu v Cannes, se předseda Miramaxu Harvey Weinstein vyjádřil o producentech a distributorech jako o "velmi statečných", že vynaložili tak velké investice."Myslím, že ten pocit měla většina lidí." říká McKellen. (pozn. film měl původně produkovat právě Miramax, ale nebyl ochoten uvolnit tolik peněz a projekt nakonec připadl New Line Cinema; Belcarnen)

Pro McKellena, který strávil na Novém Zélandu rok natáčením filmu a jeho dvou dalších dílů, byl Pán prstenů velkou výhrou v mnoha směrech.Získal svou druhou oscarovou nominaci a podle GoldDerby.com (webová stránka hodnotící oscarové předpovědi) je předním favoritem na ocenění.

Ale McKellen (63) si Nový Zéland doslova zamiloval."Byl jsem trochu překvapený," říká. "V té zemi je, lépe než jinde, možné vést dobrý život."

Tam během posledních dnů potkal McKellen svého nynějšího partnera, studenta umění Nicka, který s ním bude také na Oscarech."Prostě jsme se potkali na ulici," říká, "což se na Novém Zélandě stává, protože lidé se na sebe dívají a usmívají a povídají si."

"Část toho, co na něm miluji, je to, co miluji i na zemi, ze které pochází. Velkou upřímnost." S ohledem na to, že se zamiloval do Nového Zélandu, potkal tam svého partnera a pracoval na "tomto úžasném tématu", McKellen říká, že jeho pocity z Pána prstenů jsou nerozlučně spjaty s jeho osobním štěstím.

"Shrnu to prohlášením, že to byla nejlepší práce jakou jsem kdy měl." Přestože mu bylo řečeno, že má šanci dostat příští neděli Oscara, McKellen si není tak jistý. "Před třemi lety mi říkala strašná spousta lidí, že dostanu Oscara za roli Jamese Whalea (ve filmu Gods and Monsters).Takže když mi teď říkají, že ho určitě dostanu za Gandalfa, nevěřím jim."

Nicméně McKellen je rozhodnut si drama Oscarového souboje užít. "Minule jsem hrál ve třech hrách na severu Anglie a nebyl v dosahu pro všechny ty oficiální výlety za jejich peníze, které po vás chtějí studia."

"Tentokrát jsem si rozmyslel, že to udělám. Je velmi zajímavé moci se zúčastnit a ne jen pořádat svou soukromou oscarovou party u televize. Budu tam, a to je vzrušující."

Zdroj: http://www.sfgate.com/


Kde uvidíme Legolase příště ?
Orlando Bloom, který si zahrál elfa - lukostřelce v Pánu Prstenů, bude ke spatření ve dvou nových filmech. Tentokrát už jako hrdinský člověk.
Bloom, který měl také roli ve snímku "Black Hawk Down" (Černý Jestřáb sestřelen), bude hrát vedlejší roli v "The Kelly Gang" po boku Heatha Ledgera jako neblaze proslulého Australského bandity Neda Kellyho. Bloom si zahraje jeho nejlepšího přítele Joe Byma. Režisér Gregor Jordan začíná natáčet 29. dubna v Austrálii.
Jeho další (tentokrát hlavní) rolí bude Britský mlékař s ocelovou čelistí, který poslouží jako náhradní boxer v zápase proti Americkému šampiónovi. Film se jmenuje "The Calcium Kid" a režie se ujal Alek De Rakoff.
Za oběma projekty stojí Britská produkční společnosti Working Title Films.

Zdroj: news.yahoo.com

Z obou rolí mám nejasný pocit, že Bloom byl dosazen (a asi slušně zaplacen) jen proto, aby získal docela podivným filmům slušnou diváckou základnu v podobě fanynek "Legolase". Ale třeba se pletu jsem jen zbytečně zaujatý ...

Definitivní potvrzení data uvedení ukázky
Kolegové z Německého webu Der Herr der Ringe obdrželi oficiální fax od distributorů filmu, ve kterém je potvrzeno uvedení ukázky ze Dvou Věží od 29. března. Tj. někde již tento datum, jinde později ... ale ne dříve. Jak už jsem informoval dříve, ukázka má délku zhruba tři a půl minuty (popis obsahu zde) a přidávána bude na konec Společenstva Prstenu před závěrečné titulky.
Přečteno celkem 15644x, verze pro tisk

Další článek - Lidé ve stínu hvězd - Peter Owen, mistr parukář - aneb jak dlouhý má vlastně Gandalf vous ?

Předchozí článek - Svět se změnil … mnohá výročí …

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.3. 2002 14:23:19
Přesně tak :o) Jinak toho 29. platí pro asi 2000 kin v USA a další v Německu a Anglii. Jak (a jestli vůbec na konci LOTRa) to bude u nás nevím ...
(v)Eru, poidáno 22.3. 2002 14:17:08
To bylo humbuku kvuli polibku Wooda a Blooma a po Gandalfovi nestekne ani pes...A s tou ukazkou - nemohu tomu uverit, myslite tim ze kdyz jako 29. pujdu na PP, tak uvidim ukazku na DV? Uz jsem ztracela nadeji...Jdu koupit lupen :o)
Eva, poidáno 21.3. 2002 19:03:02
Hmm,tak to je pro mě úplná novinka,asi to bude tím,že mě drby nějak nezajímají. Ale souhlasím,že na jeho výkon ve filmu to nemělo žádný vliv.
Dila, poidáno 21.3. 2002 14:21:39
Kdopak to v létě tvrdil, že se svojí role snadno zbavil, protože Gandalfa neznal? Nebo si nechával zadní vrátka, co kdyby se to nepovedlo?

Ruby, poidáno 21.3. 2002 7:53:37
Aspoň, že se za to nestydí. Taky proč...
Takže 29.3. hurá do kin! :o)

petruschka, poidáno 20.3. 2002 23:05:26
...nic takového jsem s ani nepokoušel naznačit...i když s Frodem si rozumí až podezřele dobře ;}
Andre, poidáno 20.3. 2002 22:56:34
Ano,jeho role se opravdu na orientaci neptá:o))
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.3. 2002 22:06:50
Ano, i mně přijde představa homosexuálního Gandalfa úsměvná. Ale Ian McKellen se svou orientací nijak netají. A myslím, že to ne jeho výkonu ve filmu nic nemění ...
petruschka, poidáno 20.3. 2002 20:02:49
...nic proti...ale představa teplého Gandalfa mi přijde celkem úsměvná :)

...no spíš si neumím Gandalfa představit v jakémkoli sexuálním kontextu

Eva, poidáno 20.3. 2002 19:40:54
Jakého partnera,něco důležitého mi snad uteklo?:-)
MEGAJOHN, poidáno 20.3. 2002 15:37:09
Toš dobré, no
Tak 29.3 si to vychutname :-)

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2469 - 75,81% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 29 - 0,89% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 103 - 3,16% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,84% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,74% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!