Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1243 lidí

Celkem návštěvníků
8945320

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Tragos
11.9. 2001
Třicetiminutová ukázka očima fanouškaVerze pro tisk

Tato zpráva pochází od člověka, který se pohybuje ve světě společenských obleků a schůzí, které má New Line po celém světě... a on/ona je OBROVSKÝM Tolkienovým fanouškem! Takže se máte na co těšit! VARUJI VÁS, je to narvané úžasnými novinkami !

Vydal jsem se tedy na promítání v Cannes, které se konalo v menším kině, kam proudily davy lidí. Bylo to šílené. Chvíli jsme mluvili s lidmi ze Spolku a pak jsme zamířili dovnitř.

Znáte VIP salónky? Pojmou asi 24 lidí, mají hezká sedadla a obsluha chodí pro objednávky až k vám... Jenže jsou trošku dražší a mají malé plátno, takže tam nikdy nechodím. I přesto jsem se teď v jednom z nich ocitl.

Seděli jsme na velké pohodlné pohovce a plátno nebylo tak obrovské, jak to mám u filmů rád. I přesto to bylo OPRAVDU... myslím OPRAVDU skvělé! Pojďme na to:


Začíná to krátkým záběrem na Petera Jacksona a Iana McKellana (v Gandalfově oblečení), jak jedou do Kraje po mapě Středozemě. Peter se omlouvá publiku, že se nemůže dostavit osobně, oba se zasmějí a odjedou. Potom už začíná samotná ukázka a jsem si dost jistý, že tímhle způsobem začne i film (pokud vím, tak film začne tím, že Galadriel pronáší Stromovousova slova "Svět se mění..." - pozn. překladatele); Gandalf jede do Kraje, pak "vyjede" z mapy a zaklepe na Bilbovy dveře. Všechno kolem je nádherné, a když Bilbo přijde otevřít, usmějí se, navzájem se obejmou a vejdou dovnitř. Hobití nora je překrásná s jasně osvětlenými chodbami a nádherným zařízením. Gandalf se udeří hlavou o nízký strop, ale bylo to spíš jen z legrace.

Scéna skočí dopředu k Bilbovým narozeninám přesně k jeho proslovu. Bilbo si právě nasazuje Prsten a přede všemi se stává neviditelným. Rychle vejde do nory, kde si ho se smíchem sundává, a kde už na něj čeká Gandalf. Bilbo se zdráhá Prsten odevzdat. V tomto okamžiku je vidět scéna z druhé ukázky, kde se Prsten na dlani stane dvakrát větším a my jím proskočíme na další scénu. V ukázce z Cannes je však vidět v třesousí se dlani Prsten v normální velikosti. Děj pak skočí dopředu k místku, kdy se Frodo rozhoduje odejít s Prstenem a krátce rozmlouvá s Gandalfem.

Ocitáme se v Hůrce, kde Sam říká panu Frodovi: "Ten temný cizinec se na nás dívá celou noc!" Vidíme Chodce s nasazenou kápí a s dlouhou dýmkou v ústech. Jeho tvář je skryta ve stínu. ÚŽASNÉ! Děj pak přeskočí rovnou do Roklinky na Elrondovu Radu. Všichni účastníci jsou postupně představováni podle své rasy. Skvělé!

Pak Smíšek, Pipin a Sam vpadnou do pokoje a křičí, že Frodo bez nich nikam nepůjde, že by je museli svázat, aby je zastavili! Skvělé! Následuje scéna z ukázky, jak Společenstvo kráčí přes kopec jeden za druhým. Opět nádherné! Potom Gandalf mluví o tom, že nemohou jít dál a Gimli navrhuje Morii. Ukázka se přenese k bráně Morie, která se otvírá a družina vchází. Vznášíme se nad jezerem a vidíme otevřenými dveřmi dovnitř Morie, jak tam Společenstvo vchází! Bylo to krásné, ale nezdálo se, že družina spěchá, proto si myslím, že příšera z jezera ve filmu nebude... je to opravdu jen domněnka, ale vcházeli pomalu a za sebou. Uvidíme. Takže se ocitáme v Morii a to je část, kdy jsem začal plakat.

Je to Morie. Žádná náhrada. Je to Morie. Až to uvidíte, potečou vám slzy. Je to nádherné a rozlehlé a žal z toho, co se tu událo, je ve filmu skvěle zachycen. Jackson je mistr a tohle je mistrovská práce. Bylo to nádherné a já vám nemůžu říct více, než že... pochopíte až uvidíte. Družina se pohybuje Morií a kamera nám z různých úhlů ukazuje, jak obrovská a prostorná a prázdná Morie je. Pak nachází stránku z knihy popisující závěrečný boj trpaslíků i hrob Pána Morie. Gimli je vznešený!

Gandalfova hůl vydává modré světlo, které jim svítí na cestu. Gandalf čte knihu, líčící příběh posledních trpaslíků. Pipin zaklepe na kostru u studny... kolem kostry je ovinut řetěz, na kterém je zavěšeno vědro... všechno to s obrovským rachotem padá dolů. Kamera jakoby následuje zvuk a my vidíme, jak hluboká je studna, a kam až zvuk doléhá. Úžasné! Gandalf pronáší větu "Hlupáku Bralovská" podtrženou mistrovstvím Iana McKellana a pak zazní z hlubin bubny. Frodo tasí Žihadlo, které se barví do modra... Skřeti jsou blízko!!!

Boj a útěk z Morie zabraly nejvíc z 25 minut ukázky. Ukazují úplnou scénu, jak Boromir (Sean je SKVĚLÝ) a Aragorn zaklíňují dveře a družina se připravuje na útok skřetů. Ti udělají do dveří nejdřív díru, kterou na ně Aragorn s Legolasem střílí... potom se dveře prolomí a skřeti vrazí dovnitř. Následující záběr je zachycen na jednom obrázku - čtyři hobiti sestoupení zády k sobě (obrázek je v kalendáři). Na obrázku je však Žihadlo normální, kdežto ve filmu je modré...skvělé!

Takže skřeti vbíhají do místnosti (někteří dokonce lezou po stěnách, aby se dostali přes jiné skřety) a je tam totální zmatek. Legolas dál střílí z luku, zatímco Aragorn s Boromirem se ohánějí meči. Boromir je se svým kulatým štítem ohromný! Gimli se ohání se sekyrou a Gandalf používá zároveň Glamdring i svou hůl. Je to úžasné! Hobiti bojují skvěle! Pak vrazí do místnosti obr! Je OBROVSKÝ, v jedné ruce má velký kyj a v druhé řetěz, kterým máchá všude kolem. Pak spatří Legolase, který stojí na nějaké plošině nad ostatními, a rozhodne se pro něj. Máchá řetězem po úspěšně uhýbajícím elfovi až do okamžiku, kdy se řetěz ovine kolem sloupu. Toho Legolas využije, proběhne podél řetězu nad obrovo rameno, skočí mu na shrbený krk a bodne ho přímo do nechráněných zad. Pak seskočí, ale obr ještě není mrtev. Všichni kolem bojují, zatímco se obr pouští za Frodem a sleduje ho kolem sloupu. Pak si k hobitovi několikrát přičichne, což Froda odhodí pryč. Aragorn to spatří a rozhodne se vzít kopí a bodnout jím obra do břicha. Jenže obr udeří Aragorna hřbetem ruky a ten odletí (tato scéna je ve čtvrté ukázce - pozn. překladatele). Obr pak vezme kopí a přimáčkne jím Froda! V té chvíli Společenstvo dorazí skřety a věnuje se už jen obrovi. Gimli s Gandalfem ho bodnou a ustoupí. Obr se zapotácí a začne řvát. Legolas má natažený luk a vyčkává na svou příležitost. Pak vystřelí a šíp trefí obra přímo do otevřené tlamy, proletí jeho hlavou a vyletí na druhé straně lebky. ÚŽASNÉ!! Obrova hlava se rozprskne po zemi a družina se rychle sbíhá k Frodovi.

Aragorn ho obrací a zjišťuje, že hobit je v pořádku. Frodo odkrývá své mitrilové brnění! Vypadá to skvěle! Družina rychle pospíchá a my vidíme skvělý záběr, jak Společenstvo utíká okolo mohutných sloupů v Morii. Ale skřeti přibíhají ze všech stran, dokonce slézají ze sloupů jako opice!!! Je to děsivé a vzrušující! Společenstvo je brzy obklíčeno a připravuje se na závěrečný boj, ve kterém téměř jistě všichni zahynou (jsou tam tisíce skřetů!), když v tom se ozve řev a my vidíme, jak se na vzdálených sloupech rozlévá rudé světlo. Jeho původ je neznámý, ale vy i já víte, kdo ho způsobuje! Skřeti začnou ječet a v hrůze prchají. Aragorn se ptá Gandalfa, co to je, a Gimli se jen zasměje, přičítaje skřetí strach statečně bojující družině! Gandalf se chvíli soustředí a pak odpoví... "Balrog."

Družina utíká po dlouhém spirálovitém schodišti, které končí kdesi dole ve tmě (schody můžete vidět v druhé ukázce). Takže družina utíká dolů po schodech až k místu, kde pár schodů chybí. Legolas díru přeskočí a pomůže i Boromirovi a Gimlimu. Náhle začnou kolem nich létat šípy, ale žádný nezasáhne cíl. Legolas natáhne luk, otočí se a spatří kousek nad nimi střílející skřety. Elf na ně střílí, trefujíc každého skřeta s nečekanou přesností!! Bylo to ohromné. Mezitím se vršek schodů začne otřásat. Balrog rozbíjí zeď, aby se dostal skrz. Členové družiny postupně přeskakují na druhou stranu, zatímco se kousky schodů odlamují a padají dolů.

Hobiti se vrhají přes díru lidem do náručí. Když na horním okraji zůstane jen Aragorn s Frodem, začnou se po schodech valit kameny, takže nemohou přeskočit. Další velká rána a obrovský balvan padá skrz kamenné schodiště kousek nad Aragornem a Frodem. Stupeň, na kterém stojí, se začne viklat a jakmile se pohnou, schod se nakloní a dá se do pohybu! Aragorn zakřičí "PŘEDKLOŇ SE!!!! DOPŘEDU!!!!" a oba to udělají. Schod se pohybuje dopředu směrem ke zbytku Společenstva a dvojice k nim pak přeskočí. Rychle prchají dolů po schodech zatímco za nimi hřmí balrog. Když už jsou nedaleko můstku, který je vyvede z Morie, Gandalf říká Aragornovi, aby vedl družinu a sám se obrací k Balrogovi. Balrog se konečně objevuje. Když přistává před Gandalfem, tak je ještě zahalený v temnotě. Je OHROMNÝ... GIGANTICKÝ!!!!!!

Jeho hlava je rohatá jako hlava býka, není jako hlava lva od Ralpha Baskhiho. Gandalf zavolá "Neprojdeš!" a záběr ztemní. Družina se ocitá v Lothlórienu, kde je dlouhý rozhovor Galadriel s Frodem. Potom dostávají elfí pláště a odplouvají na loďkách. Je to nádherné, jakoby z jiného světa!

Film pak ukazuje útržky z dalších dvou dílů, zahrnující Arwen jedoucí na koni (přísahám, že vezla Froda přes brod do Roklinky - nemohlo to být nic jiného). Vidíme také Eowyn, jak se zamilovaně dívá na Aragorna; Froda s Faramirem a jeho muži; krále Theodena ve zbědovaném stavu; hrozivě bledou Arwen na posteli (jakoby byla mrtvá!); Červivce vrženého ze schodů; bitvu v Helmově žlebu; část Sarumanova a Gandalfova setkání, když Saruman ukazuje svoji pravou tvář; znovuzkutí Aragornova meče; Aragorna oblékajícího se do brnění před bitvou v Helmově žlebu (SVĚLÉ!).

Následuje Sam bojující se skřety, jak se snaží zachránit Froda z věže v Cirith Ungolu; Sam držící Froda (oba vypadají PŘÍŠERNĚ jakoby neměli jídlo a pití opravdu dlouho!), jak říká, že se nemůže postarat o Froda i o Prsten!

Potom, závěrečná scéna... Frodo stojí na Hoře Osudu s Prstenem. "Nehodím ho tam. Prsten je MŮJ!" a nasadí si ho na prst. Konec!


Nebylo nám dopřáno vidět enty nebo Gluma... ale to se dalo čekat. Byl jsem tak ohromený... hluboko v srdci cítím, že tento film je to, na co my všichni celý život čekáme. Hudba byla perfektní, efekty naprosto přesvědčivé, herecké výkony bezvadné. Absolutně perfektní. Bez pochyby. Díky Peteru Jacksonovi, obsazení a filmovému štábu... a také Tolkienovi!

Zdroj: TheOneRing.net
Překlad: Tragos - díky moc !

Přečteno celkem 10237x, verze pro tisk

Další článek - Nový šetřič obrazovky a video z Větrova

Předchozí článek - Dabování filmu (MF Dnes)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
TINÚVIEL, poidáno 25.9. 2001 20:51:31
Musí se to povést.Na film se těšim s knížkou v ruce a na pčítači stahnutej program na počítání zbývajícího času do premiéry.Jasně,že to neuvidim hned na premiéře,ale aspoň pro ten pocit...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 17.9. 2001 23:34:21
Všichni musíme doufat ... snad se to povede!
Miroslav Valta;, poidáno 17.9. 2001 17:12:12
Plně souhlasím s názorem, že tento film, je jistě snímkem, na který již mnoho lidí dlouho čeká včetně mě. Doufám jen, že vše bude tak fantastické a realisticky zpracované jak je uvedeno v tomto příspěvku. MV
Tethtoril, poidáno 15.9. 2001 21:30:55
Jen by mě zajímalo jestli to co budem cítit mi pocítí i ti,kteří knihu nečetli...jestli ne,tak se připravují o kus života...
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2466 - 75,9% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 26 - 0,8% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 101 - 3,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,26% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!