Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1562 lidí

Celkem návštěvníků
5503452

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
24.2. 2003
Britské filmové ceny (BAFTA) - jak to dopadlo?; Další ocenění pro Společenstvo a Dvě Věže; Koupíte si Legolasův luk?; Brad Dourif mluvil o rozšířeném DVD; Co říká Gimli Haldirovi?Verze pro tisk

Britské filmové ceny (BAFTA) - jak to dopadlo?
Loni touto dobou jsem informoval, že Společenstvo proměnilo pouze pět z dvanácti nominací. A jak to dopadlo letos? Dvě Věže mají celkem tři ceny - jsou "Filmem roku" dle diváků (cena Orange film of the year). Cenu za nejlepší film podle kritiky získal místo nich snímek Pianista. Jim Rygiel a Randy Cook převzali cenu za nejlepší vizuální efekty, která jim bez nejmenšího sporu patří. Richard Taylor pak převzal (a zde Britská akademie projevila na rozdíl od Americké trochu inteligence) cenu za nejlepší kostýmy. Cenu za režii bohužel Peter Jackson nezískal, pyšnit se jí může Roman Polanski za Pianistu. Ani nejlepší kameru Pán Prstenů nezískal, cenu obdržel Conrad L. Hall za práci na snímku Road to Perdition. Dvě Veže také nakonec nemají ani cenu za nejlepší zvuk (zvítězilo Chicago), masky a make-up (Frida), střih (City of God) ani výpravu (Road to Perdition)
[stránky BAFTA]


Další ocenění pro Společenstvo a Dvě Věže
Ale nejsou to jen Britské filmové ceny, o Pána Prstenů panuje mezi kritiky velký zájem i jinde. Následuje malý přehled ocenění v poslední době...

  • Howard Shore obdržel cenu Grammy za nejlepší soundtrack k filmu (Společenstvo Prstenu)
  • Dvě Věže mají cenu Art Directors Guild Award za nejlepší výpravu v historickém či fantasy filmu
  • Viggo Mortensen získal 79.7% hlasů v anketě o nejvíce sexy mužského herce na hollywood.com
  • Dvě Věže mají 8 cen z 9 nominací na ceny udělované Visual Effects Society (více)
  • Dvě Věže získali pět cen Cinemarati, mimo jiné pro nejlepší film a nejlepší režii
  • Hollywood Makeup Artists a Hair Stylists Guild Monday udělili Dvěma Věžím ceny za nejlepší make-up a úpravu vlasů
     


Koupíte si Legolasův luk?
Tento výjimečný výrobek je prodáván jako sada tří částí - zvlášť luk, stojánek a samostatně jsou i šípy. Ceny jsou vskutku lidové. Za luk zaplatíte 300,- a za stojánek či šípy 80,-. Samozřejmě že ne korun, ale pěkně euro. Takže kdo má chuť objednávat...

 

Brad Dourif mluvil o rozšířeném DVD
Na RingConu představitel Červivce řekl něco málo o rozšířeném DVD Dvě Věže. Prý nás čeká prodloužení scény na schodech před Meduseldem (když je Červivec vyhozen a následně se jej snaží Théoden zabít). Král Théoden prý také "uvidí Prsten". Jak to proběhne a o co se přesně jedná opravdu netuším.


Co říká Gimli Haldirovi?
Na Pragoconu mi byl při přednášce položen dotaz, co říká Gimli ve scéně na začátku Lothlórienu v rozšířeném Společenstvu Prstenu. Myšlen byl onen moment, kdy pronese cosi trpasličtinou a asi to není zrovna slušné. Byl jsem nucen přiznat, že naprosto netuším. A co vy? Máte překlad? Co si myslíte, že by tak Gimli mohl říkat?

Přečteno celkem 11092x, verze pro tisk

Další článek - Takový malý úvodník...; Orlando Bloom a jeho nový film Piráti z Karibiku; Aragorn a Brégo - co uvidíme v rozšířené verzi Dvou Věží?; Dvě Věže pirátsky v televizi; Pozvánka na TaurCon 2003 ve dnech 1. - 4. května; Vánoční pohlednice diskusního fóra

Předchozí článek - Čtyřdisková verze Společenstva k dispozici a Dvě Věže k předobjednání; `Aktuálně politická` Variace na rozhovor Gandalfa se Sarumanem; Pragocon 22. - 23. února; Pán Prstenů míří do vesmíru

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Morgot, poidáno 15.7. 2008 19:51:22
Tak za takovejhle krám nedám ani padesátník a natož 11040 kč (euro=24kč).
A asi ste všichni blbý protože tenhle luk není legolasův a nedostřelí ani 5m!!krám jeden nikdo ho nekoupí..

Kerltir, poidáno 11.4. 2004 11:40:05
k Maeras jsem našel komentář v poznámkách k Nedokončeným příběhům. Je to plurál staroanglického (teď mě omluvte, když to napíšu nepřesně, nemám to u sebe) maerh=kůň... Překlad "Komoňstvo" pokládám za více než zdařilý.
Garion, poidáno 7.3. 2003 19:09:35
Asfaloth: Už v komentářích, kde ses poprvé ptala na ty runy na obalu, tak ti někdo odpověděl o pár komentářů výš. Když se na něco zeptáš v komentářích, musíš se tam často vracet. Vždyť ostatní na to reagujou většinou ještě měsíc od uvedení.

Ten luk sice moc vábně nevypadá, aleasi bych ho bral. Ale jestli si ho můžou objednat jen v německy mluvících zemích, tak máte všichni smůlu. Včetně mě.

Aubi ml., poidáno 6.3. 2003 12:57:17
No, Nedokončený příběhy myslím mám, ale jsou asi tak 300 kiláků ode mě, takže se nemůžu podívat, ale to je jedno. Dík za informace.
Trpaslík, poidáno 6.3. 2003 8:42:10
Aubi ml.: Pochopila-li jsem dotaz, tak v Nedokončených příbězích. Ale určitě to bude taky v History. Na tu teprve vydělávám.
Aubi ml., poidáno 5.3. 2003 22:11:35
Jasně... to je te Sillmarilionu?
Trpaslík, poidáno 5.3. 2003 21:12:52
Aubi ml.: mearas = jsou to potomci Felarófa, nenosili nikoho než krále Jízdmarky, a to ještě jen když chtěli.
Aubi ml., poidáno 5.3. 2003 20:49:07
Ruby, Ramgad: no, já už z toho něco udělám, dík.
Tengrimor z Chandu, poidáno 5.3. 2003 12:18:54
Bel:No tak sorry pane webmaster...
Ramgad, poidáno 4.3. 2003 14:45:09
Asfaloth:volakde som ti nieco prelozila
Karmel:prepac,zabehni tada na www.uib.no/people/hnohf ,mozno sa tam dozvies viac,ale je to anglicky
Aubi ml:Legolas hovorí:Je z rodu Mearas,ledaže by ma oči šálili dákym kúzlom.

Nemethé, poidáno 3.3. 2003 19:15:01
Čo hovorí Gimli v DVD SP? Neviem, ale znie to dosť neslušne, takže by to pokojne mohlo byť... "f--- you, elf", ALE RADšEJ budem veriť jemnejšiemu :"ty hlupák!"
Lajka, poidáno 27.2. 2003 15:12:26
ad prsten ... kdyz uz JINY prsten, tak spis ten gandalfuv nez aragornuv, ne? doufam, ze to tu nekde neni, nejsem moc pozorny ctenar :-)

anaxtal, poidáno 26.2. 2003 20:35:06
Já chci ten luk, prosím, prosím, bráška NESNÁŠÍ Pána Prstenů (nemusíte komentovat, že není normální, protože to už dvacet let vím) a já chci vidět jeho výraz, když si něco "takového" přitáhnu domů! Bude nadávat nebo pukne smíchy? Stálo by za to, to zjistit. :-D
Ungel, poidáno 26.2. 2003 20:18:07
Nooo...Luk mě příliš nezajímá,ale dost mě štve,že sem nevyhrála tu soutěž o meč nazgula...:o(((((((((


elf_s, poidáno 25.2. 2003 21:04:42
já ho koupím, jsem asi mrtvej muž ale koupím!

eowyn, poidáno 25.2. 2003 20:21:47
Ta veliká "KRÁSA", ten LUK je dělán z trvanlivého ratanu, údajně i střílí, ale výrobce nebere odpovědnost za poškození během střelby!!:-D Stojánek je BUKOVÝ! A šípy jsou s pravým peřím!! Nevím jak vy, ale já to prostě mít musím, musím, musím.. :-)))))))
MEGAJOHN, poidáno 25.2. 2003 17:32:50
V Bafte se moc nepredali :-(
Ruby, poidáno 25.2. 2003 17:11:09
Aubi ml.: Pokud se nepletu, tak "mearas" je označení koňských potomků Oromëho stříbrného hřebce.
Nelenya, poidáno 25.2. 2003 16:55:09
Ty z BAFTA jsou pekny kurvy. Teda sorry,ale jinak to rict neumim. Legolasuv luk, jezisi. Je to aspon normalni luk? Pac jestli to je takovyto 20-ti cm tak se snad ustrikli za tu cenu...
Aubi ml. , poidáno 25.2. 2003 16:20:56
Když už jsme u toho tlachání, nevíte někdo, co to Legolas říká, když poprvý zahlídně Stínovlase? "Je z rodu Mearasov", co mám v titulkách, mi nepřipadá moc věrohodný.
asfaloth, poidáno 25.2. 2003 15:01:59
V prvym rade se chci moc omluvit jestli jsem nekomu skazila prvni dojem. Ja jen byla stastna a Tengimorovi jsem chtela odepsat.Byt prvni to se mi sotva povede napriste, tak se to uz nebude opakovat.
a aby mi Bel znovu nenapsal, ze tlacham, uz po tretikrat napisu svou malicku psosbicku, ktera se taky tyka prekladani.Vedel by mi nekdo konecne(prosim:) povedet, co je napsano na titule knih LOTRa (Mlada fronta) trpaslicimi runami. Ja se pokousela to prelozit:
the-lord-of-the-rings-?-from-the-redbook
mohlo by jit v pripade ? o "translate" Ja uz nevim koho bych se mela zeptat, kdyz na tomhle webu mi nik neodpovi(tak uz nik).Jestli to nekdo cte uz potreti, taky se omlouvam.
A jeste cosi: co krici Frodo, kdyz probiha branou mezi Bdicimi."Aiya elenion ancalima!" Mnohi se v elfstine vyznate jiste lepe nez ja...

asfaloth, poidáno 25.2. 2003 15:00:24
V prvym rade se chci moc omluvit jestli jsem nekomu skazila prvni dojem. Ja jen byla stastna a Tengimorovi jsem chtela odepsat.Byt prvni to se mi sotva povede napriste, tak se to uz nebude opakovat.
a aby mi Bel znovu nenapsal, ze tlacham, uz po tretikrat napisu svou malicku psosbicku, ktera se taky tyka prekladani.Vedel by mi nekdo konecne(prosim:) povedet, co je napsano na titule knih LOTRa (Mlada fronta) trpaslicimi runami. Ja se pokousela to prelozit:
the-lord-of-the-rings-?-from-the-redbook
mohlo by jit v pripade ? o "translate" Ja uz nevim koho bych se mela zeptat, kdyz na tomhle webu mi nik neodpovi(tak uz nik).Jestli to nekdo cte uz potreti, taky se omlouvam.
A jeste cosi: co krici Frodo, kdyz probiha branou mezi Bdicimi."Aiya elenion ancalima!" Mnohi se v elfstine vyznate jiste lepe nez ja...

Karmel, poidáno 25.2. 2003 14:23:13
to Ramgad: béé, teď jsi mi hodila hračky do kanálu :-)) no co se dá dělat :-))
hOBITKA, poidáno 25.2. 2003 14:17:41
Taky bych se přikláněla k tomu,že si to vymysleli,ale jestli to zní trpajslovsky......těžko říct
Ramgad, poidáno 25.2. 2003 14:07:52
Citala som v pomerne vierohodnom clanku,len neviem kde,ze Trpaslictinu si domysleli,teda tak aby to znelo trpajslovsky.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 25.2. 2003 13:21:06
Exot: neřekl bych. Dourif přeci ví, jaké scény PJ natáčel. A také byl u toho, když se řešil problém dotáček atp. Tu informaci bez problémů mít může
Trpaslík, poidáno 25.2. 2003 13:15:12
Mám pocit, že až se dozvíme, jak a kdy Théoden viděl prsten, tak budeme zase mít řeči.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 25.2. 2003 12:10:41
Tinne: napadlo mne to, ale to by asi Dourif nedával k dobru jako zajímavost.
TINNE, poidáno 25.2. 2003 11:55:59
Nemohl by vidět Théoden jiný prsten, třeba ten co nosí Aragorn (Barahirův prsten) pak by mohl tušit, či vědět kdo vlastně Aragorn je.
Bellatrix, poidáno 25.2. 2003 10:17:26
ad trpasličtina: já mám pocit, že trpasličtinu si do filmu vymysleli, protože v knize je o ní tak málo... ale fakt mě to nezajímalo tak moc, abych si pamatovala, kde jsou to četla nebo slyšela a jak to přesně bylo...

ad Gríma: nemáte někdo odkaz, kde o tom "prstenu" Gríma mluví?

eowyn, poidáno 24.2. 2003 23:07:30
Většina těch výrobků je opravdu hrůza!Obzvláště plastové, ty... přímo nemám ráda..:) Ale zase některé jsou podařené,bohužel, není jich moc.
Ale stojí za to být členem společnosti Teda Nasmithe a Johna Howa. Ty jejich malby prostě nemají chybu (až na tu cenu pochopitelně), ale když chceš a máš na to můžeš je mít. To je zase můj sen!

eowyn, poidáno 24.2. 2003 22:47:50
Tak z www.elbenwald.de (odkud je luk a i jiné předměty) se k nám do republiky nezasílá. Pouze do německy mluvících zemí - zjištěno přímo od Gimliho - je to smlouva mezi Němci a NLC. U nás lze koupit meče na www.highlife.cz (ale jsou o 2000Kč dražší než v Německu- asi naše DPH), brož lze koupit na www.artdeko.cz (současný šperk-brož a stojí 2000Kč). I když si to člověk nekoupí, stojí to za vidění. Mimochodem existuje i The Tolkien shop, kde seženete všechno, od originálů Alana Leeho až po plastikové "velmi vkusné" figurky hobitů apod.Dále Mordor - the Land of Shadoow (dobře zpracované stránky) apod. Ale to určitě znáte, takže více se rozepisovat nebudu,bylo by to nošení dříví do lesa. Ahoj.
Smaug, poidáno 24.2. 2003 22:32:16
Ach ta komerce. A na sipech umela hmota. Pred jistou dobou se mi podarilo vytvorit velice slusnej luk, dostrel asi 40 m., lec byl problem, ze jeho uziti predstavovalo nebezpeci pro me okoli. Ty rezby by asi nejakej ten den zabraly. Proc se z LOTRa dela pouhy objekt komerce a z elfskych vytvoru ubohe spotrebni cetky? Ach jo, tento svet je vazne v upadku...Jsem smutny drak...
Trpaslík, poidáno 24.2. 2003 22:03:52
Karmel: Jenže když chci něco říct a chybí mi slova, dají se vymyslet. Pokud je to tak, a já si myslím, že je, mrzí mě na tom jenom to, že nevím, co říká!!!!
Film roku -pochopitelný, vizuální efekty - ještě aby ne, kostýmy - pohoda.
Ty masky a zvuk by si to taky zasloužily.

el, poidáno 24.2. 2003 21:49:08
Pokud rejža zrovna neřekl Gimlimu"teď něco zahuhláš...."
Karmel, poidáno 24.2. 2003 21:43:20
ad BAFTA) aspoň, že končně někdo ocenil ty kostýmy! hurá !
ad Gimli) PJ a spol. se přeci snažili striktně se v těchto věcech držet knihy (a to třeba i v detailech, kterých si při běžném či i několikerém shlédnutí filmu ani nevšimneme), takže mi připadá celkem divný, že by v otázce Gimliho rodné řeči šel "nad to co je psáno" :-)

Trpaslík, poidáno 24.2. 2003 21:29:17
Je tu ještě jedna možnost, a to poslat mailika (a taky ho znát) Fran Welsh a Philippě Boyens a doufat, že odpoví. Ty to mordyjé vědět musejí!
Annaí, poidáno 24.2. 2003 21:01:26
Trpaslík : to si myslím také. A http://www.elvish.org/gwaith/movie_fotr.htm#ishkhaqwi, odkud to pochází, také - na jiném místě to nazývají neo-khuzdul.
Trpaslík, poidáno 24.2. 2003 20:37:28
Oprava: Možná něco ze Společenstva ..... by tomu mohlo odpovídat.
Trpaslík, poidáno 24.2. 2003 20:35:36
Ať koukám, jak koukám, čím dál tím větší pocit mám, že ta neznámá slova nejsou Tolkienův khuzdul, ale něco pseudo. Možná něco ze Společenstva, když před Morií Gimli říká "Temné jsou vody Kheled-zaram..." (přesně si to nepamatuju). Ve filmu jsou některé dialogy i monology posunuty proti knize jinam.
Kasandra, poidáno 24.2. 2003 19:51:24
Když ten luk pozoruji, přemíšlím jestli by se z něj dalo vystřelit. Jinak ty řezby jsou pěkný.
Lúthien, poidáno 24.2. 2003 19:27:19
Abyste rozuměli:kdyžsem to zkoušela naposled šíp se zabodl 2m přede mě do země,taková ostuda!
Lúthien, poidáno 24.2. 2003 19:24:47
Já sem si myslela že ten luk přece nemůže stát 300Kč že vtom bude určitě nějakej háček,no škoda kdyby to bylo Kč tak si ho třeba ikoupím aspoň bych se cvičila ve střelbě.
Annaí, poidáno 24.2. 2003 18:49:56
Pardon chyba : zaram = voda, jezero
Annaí, poidáno 24.2. 2003 18:49:17
Celé to je :

Gimli: And you know what that Dwarf says to that? Ishkhaqwi ai durugnul! ('Plague on your necks!')

Gimli : A víš, co na to odpoví trpaslík? Mor na vaše hlavy!

Ale předtím v Morii u Balinova hrobu Gimli naříká :

Kilmin malur ni zaram kalil ra narag
Kheled-zâram... Balin tazlifi.

Co tohle znamená?... (Já zatím mám jen narag = voda, jezero, narag Kheled-zâram = temné Zrcadlové jezero; víc zatím nejsem s to zjistit, ale pracuji na tom.)

Lucille, poidáno 24.2. 2003 18:42:28
Ishkhaqwi ai durugnul. Tohle Gimli rika, ale co to znamena...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.2. 2003 17:53:30
Asfaloth, Tengrimor: Ty komentáře tu nejsou kvůli tlachání, na to máte k dispozici chat. Pokud to není k tématu článku nebo diskuze, která se pod ním rozběhla, nechte si to prosím na jiná místa...
Asfaloth, poidáno 24.2. 2003 17:46:57
to Tengimor z Chandu: to víš někdy letím, až to fičí (třeba když musím zachránit Froda) a jindy mi to trošku trvá...asi na tom nesejde, ale bude to od toho jak se napapkám.Zrovna teď pozoruji, že bych si něco zakousl(a:)
Tengrimor z Chandu, poidáno 24.2. 2003 17:02:40
Asfaloth:Noro lim Asfaloth,noro lim.:-)Zda ze Arwenina prosba byla vyslysena...a Asfaloth si skutecne pospisil:-))))
Asfaloth, poidáno 24.2. 2003 16:35:43
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1405 - 64,51% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,1% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,55% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,15% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 13,82% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,69% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,73% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,39% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,75% ]
Určitě ne
[ 181 - 8,31% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!