Úvodní stránka
TolkienCon 2023 >>
Články, zprávy (566)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (482)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 757 lidí

Celkem návštěvníků
12234874

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
20.1. 2003
Jaký byl Tolkien Con? Reportáže, fotografie a především vaše názory - jaký pro vás byl víkend mezi fanoušky díla profesora Tolkiena? (doplněno 22.1. v 0:08)Verze pro tisk

V tomto článku se setkáte s reporty z Tolkien Conu, odkazy na informace a tak podobně. Stránky http://tolkiencon.panprstenu.info budou postupně doplněny o texty přednášek a seminářů, možnost objednat si CD či DVD s videozáznamem a tak podobně. Budu rád, pokud se k celé akci vyjádříte v komentářích. Vaše připomínky a podněty nám jistě příště pomohou spoustu věcí vylepšit...

Tolkien Con z pohledu organizátora...
Pokud vás mrzelo či zarazilo, že přes víkend nebyl aktualizován tento web, jistě jste správně pochopili, že důvodem byl Tolkien Con, který probíhal v Praze od pátku až do neděle. Mnohem více o programu a tak podobně získáte v reportech dalších lidí, má kratičká zpráva bude pohledem jednoho z organizátorů a v podstatě i přednášejícího. Takže jdeme na věc...

Hned na začátku vám všem zúčastněným musím poděkovat. Byli jste skvělá parta a jsem vděčný za to, že se neobjevila žádná skupina "rušivých elementů". Vše probíhalo v přátelského atmosféře v příjemném souznění a to se mi moc líbilo. Kvality účastníků ocenila i televize a další média. Jak mi sdělil pan Chlumský z ČT, nestává se jim často, aby byl každý oslovený kvůli rozhovoru úplně v pohodě, schopen v klidu a souvisle mluvit na kameru a ke všemu i k věci.

Další poděkování patří přednášejícím a aktérům dalších doplňujících programů. Tolkien Con byl (alespoň pro mne) první akcí tohoto druhu, kdy bylo možné jít na každou přednášku či seminář na předem ohlášené místo a v programu uvedený čas :o) Výjimkou se stala tradičně Františka Vrbenská, kterou jsme již při plánování programu umístili až na jeho úplný závěr, protože nám bylo jasné, že pokud má její přednáška trvat od devíti do jedenácti, ještě ve dvě ráno bude probíhat živá diskuse a Františka dál přednášet... což se také stalo a i za to musím poděkovat.

A aby nebylo těch děkování dost, to další patří aktérům divadelního představení. Byla to paráda. Obzvláště musím vyzdvihnout výkon Andreho v roli mlynáře. Andre nejdříve strhnul pozornost fantastickou a velmi vážnou přednáškou Pojetí zla a Melkorův pád, aby večer předvedl, že krom role vysokoškolského profesora by se mohl živit i jako profesionální bavič... 

S celým Conem byla spousta práce. Sebral nám hromadu času. Díky Mladé frontě a Lidovým novinám, kterým předal člověk, který Con vůbec neorganizoval a neúčastnil se ho, chybné informace, na něj přišlo poměrně hodně neregistrovaných lidí, které bylo nutné z kapacitních důvodů poslat pryč a to nám bylo opravdu hodně líto. I tak nás byl úctyhodný počet (postupně se prostřídalo hrubým odhadem 320 lidí) a přípitek ke 111. narozeninám profesora Tolkiena stál za to. Celá akce nám dala strašně moc. Ukázala, že fanoušci Tolkienova díla jsou skvělá parta lidí, která dokáže strávit víkend opravdu moc příjemným způsobem.

V nejbližších hodinách se zde objeví první desítky fotek z Conu (a někde skrytě i z afterparty JCsoftu), snad potěší všechny zúčastněné i ty, kteří nakonec přijet nemohli. V závěru tohoto textu najdete 35 otázek, které jsem vám pokládal ve znalostním kvízu. Mám pocit, že rekord byl pouze tři špatné odpovědi.

Na tomto místě bych také rád řekl něco k tématu Tolkien Con 2004... nic nevylučuji. Tato akce byla pořádána především kvůli důležitému výročí profesorova narození, ale za rok se můžeme oficiálně sejít třeba kvůli premiéře Návratu krále. Tak uvidíme, určitě se o všem dozvíte tady na stránkách. Stejně jako o dalších akcích, které Společnost přátel díla profesora J.R.R. Tolkiena pořádá.

Jan "Belcarnen" Čeřovský, 20. 1. 2003


Tolkien Con - fotografie od Gwynbleidda


Tolkien Con - fotografie od Wulfa

Report z TolkienConu jak jej sepsala Ruby
Tak čím vlastně začít…? Dělo se toho tolik a všechno stojí za velmi podrobné popsání a rozvedení. Ale to by se pak tenhle report nedal vůbec číst… Takže radši rozumně stručně… :-)

Idea oslavy Tolkienových 111. narozenin se vynořila z hlav několika vyvolených z řad Společnosti přátel díla JRRT a jednoho šílence, co má na svědomí tyto stránky :-) Pracovali jak mourovatí a výsledkem byly tři úžasné dny přetékající přednáškami, semináři, živými diskuzemi, báječnými písničkami a vůbec skvělou atmosférou. Prostě to stálo za všechnu tu dřinu a nervy, kterými za to zaplatili, a já jsem jim za to strašně vděčná. Také si dovolím vyslovit přání, které je pro ně v tuto chvíli asi malou noční můrou, tedy že by se takováto setkání mohla stát každoroční tradicí…

Ale k samotnému popisu velkolepého TolkienConu…
Pro mě začal už několik dní předtím, kdy jsem zvažovala možnost vlastní přednášky na téma draci, ale nakonec se projevila má přirozená bázlivost (no dobře, tak jsem teda měla strašnou trému ;-)) a nedostatek času a já se této myšlenky vzdala. Kostým jsem však ušít stihla a přes mé obavy se nakonec dal i nosit. Dokončila jsem ho na poslední chvíli, v den půlnoční premiéry Dvou Věží; mou recenzi na tento dlouho očekávaný filmeček najdete tady, mezi ostatními diváckými recenzemi.

V pátek 17.1.2003 jsme společně s Belem dorazili do školy, kde se celý ten cirkus měl odehrát, jako úplně první a trošku vynervovaní možností, že jsme na špatném místě, jsme čekali na ostatní. Proběhla dohoda a platba u paní ředitelky, která nám skutečně hodně vyšla vstříc a dokonce dovolila využít víc prostor školy, než bylo původně dohodnuto. Do tělocvičny, která byla myšlena jako jediné místo na spaní, by se totiž všichni prostě nevmáčkli, bylo tedy potřeba velké množství z nich rozhodit i po chodbě a do některých tříd. To už dorazily i nejrůznější materiály a začali přicházet první účastníci. Času bylo málo, všichni organizátoři pobíhali sem a tam a zaměstnávali, koho mohli. Nakonec se ale všechno stihlo, lístky na film i informace ke Conu přišly do správných rukou a samotný Con mohl začít.

Úvodní řeč byla pronesena v tělocvičně, kde se všichni dozvěděli, co rozhodně nesmí, co třeba i mohou a co by se jim mohlo stát, kdyby nějaké to pravidlo porušili :-) Pak následovala první přednáška, kterou schytal naprosto nepřipravený Belcarnen. Zvládl to ale skvěle, když přednášku nechal zvrhnout v zodpovídání dotazů na Návrat Krále. Přesně třičtvrtě hodiny před začátkem Dvou Věží se všichni vydali na působivý pochod pozdně večerní Prahou, při které byli točeni nadšeným televizním štábem. Neubránila jsem se přitom představě Prvorozených, putujících na Západ :-D Trošku nás sice roztrhaly semafory, ale nakonec jsme dorazili včas. Já film viděla podruhé a už jsem si ho tak neužila, možná trochu i kvůli něčemu, co jsem při tomto sledování skutečně nečekala – tedy kvůli skupince lidí sedících nade mnou, která se neustále o něčem bavila, pochechtávala se na nevhodných místech a dost často něčím šustila.

Po kině jsme se rozprchli do všech stran, ať už zpět do školy, domů nebo někam do hospody. Ráno se vstávalo těžce, ale nakonec jsme se vyhrabali. Zatímco Bel vyrazil do rádia, aby se propotil živým vysíláním, já se rozhodla před první sobotní přednáškou trošku projít a cestou něco zakousnout. Do školy jsem dorazila právě včas na Monstrovo velmi geometrické pojednání o Ainur, ke kterým se ale už jaksi nedostal. I tak to bylo velmi odborné, velmi složité a překvapivě i pro mne občas pochopitelné :-) Z přednáškové třídy jsme se přesunuli do tělocvičny, kde vedl Silent seminář o rasismu v Tolkienových knihách. Myslím, že jsme se nakonec všichni shodli, že Tolkien rasista naprosto určitě nebyl. Celá debata probíhala v příjemné atmosféře, takže mi přišla krátká. Teď už nás ale čekalo další přemisťování do druhého patra, kde Andre všechny strhl svou dynamickou přednáškou o Melkorovi, Ungoliant a Zlu jako takovém. Protrpěl si i tak trošku dotěrného kameramana, který měl nejspíš zálibu v detailních záběrech. I tak šlo beze sporu o nejlepší přednášku celého Conu, zvlášť v kombinaci s následující a vlastně plynule navazující Láďovou úvahou o zdrojích světla a nesvětla, která probíhala v pohodě a pochopení.

Tady jsem se rozhodla přece jen si na chvilku odpočinout, a tak jsem opustila Andreho, trošku tápajícího při dalším semináři, který měl být původně o Silmarillionu a mýtech, ale protože hlavní přednášející Eružel nemohla přijet, nakonec se diskuze plynule přelila ke Dvěma Věžím. Při své přestávce a hledání Bela, který si mezitím odskočil na oběd, jsem nakoukla i do Poetické čajovny, kde se zrovna rozebírala slavná písnička Jede Bulva Cvalimír, kterou jsem ale neslyšela, což mě mrzí. Prošla jsem i kolem hráčského doupěte, ale většině her tohoto druhu stejně nerozumím, takže o tom bude muset poreferovat někdo jiný. Následující přednáška od Laisi FInwen mě tak trošku zklamala. Čekala jsem nové informace o skřetech, ale s výjimkou úplného začátku, kde byla i velmi pěkná scénka, ve které si zašermovali ohavný skřet a Monster jakožto rytíř-zachránce unesené elfí holčičky (jedné z Laisiných dcer), a krátké Láďovy vsuvky o zbytkovém dobru skřetů, se o skřetech řeklo více méně jen to, že si za to, že jsou skřeti, můžou sami a že jim v podstatě jde pomoci, ale naděje je mizivá. Celé zbývající dvě hodiny se mluvilo o elfech a jejich kultuře, až na výjimky věci, které jsem už znala. Ve vydýchaném prostředí narvané tělocvičny bylo sledování velmi tiše a pomalu mluvící Laisi dost náročné a mnoho jejích posluchačů usnulo nebo odešlo. Mrzí mě to, protože zrovna na tuhle část Conu jsem se těšila.

V přestávce mezi Laisi a dalším programem jsem se s několika dalšími lidmi usadila v organizátorské místnosti, dozvěděla jsem se, že Bel koupil skleničky na přípitek, na které jsme ráno zapomněli, a k tomu ještě láhev dobrého vína, takže jsme i trošku ochutnali. Andre se mezitím učil svou roli mlynáře a narychlo dával dohromady nějaký kostým. Nakonec se mu obojí povedlo, divadelní představení o Farmáři Jiljím bylo perfektní a sklidilo zasloužený potlesk. Pak už si všichni přinesli skleničky, bouchlo se šampaňské a Jana Syrovátková pronesla působivý proslov na počest profesora, se stylovou číší v ruce. Všichni jsme ťukali sklenkami, hrníčky i plastikovými kelímky a usrkávali bublinky. Prostě úžasný den :-)

Po oficiálním přípitku se začali někteří lidé balit a definitivně odcházet, hodně jich rozjelo afterparty v okolních i vzdálenějších restauracích a hospůdkách, další se usadili v tělocvičně a užívali si koncertu. Po něm byla na řadě Františka Vrbenská, již známá svými nezapomenutelnými přednáškami. Zůstali jsme s ní dvě hodinky, které utekly jak nic, a museli jsme ke své velké lítosti odejít, protože jsme měli dohodnuté posezení a hlavně večeři v blízkém Tipsportu. Po vynikajícím jídle, doplňovaném diskuzemi o jednotlivých přednáškách, o filmu a řečmi úplně o něčem jiném, jsme se uhnízdili u Kahlan Amnell, která propůjčila svůj byt k pokračujícím radovánkám :-) Já a Bel ještě s Fanaurwen jsme to ve čtyři ráno zabalili a odešli se zase aspoň na pár hodin prospat.

Nedělní program totiž začínal znalostním kvízem, který si na sebe vymyslel Bel. Sešlo se překvapivě hodně lidí, i když někteří jen jako diváci. Celkem bylo položeno a co nejlépe zodpovězeno 35 otázek, všichni zúčastnění dostali jako bolestné obrázek, ti nejúspěšnější pak i ryze komerční předměty, jako například akční figurku plastového Legolase nebo hru Magický trojúhelník polepenou obrázky Oka. Já vyhrála Nazgúla i s koněm, kterému rudě svítila očička, když jste ho tahali za uzdu. Prostě nádhera :-D Pak ještě přišlo na řadu oficiální ukončení Janou, velký úklid a pomalý rozpad účastníků do všech světových stran. Skupinka pěti nejvěrnějších ve složení já, Belcarnen, (v)Eru, Láďa a Celebrin Edhel vyrazila na čínu a já krátce nato na vlak směr domov.

Byl to báječný hypersraz s neuvěřitelnou účastí, která se průběžně pohybovala kolem 300 lidí, z nichž dobrých 250 obsadilo kino. I při této kumulaci lidí nejrůznějšího věku, pohlaví i druhu nedošlo k žádným výtržnostem nebo jakkoli nevhodnému chování, všichni spolupracovali a společně vytvářeli nezapomenutelnou atmosféru TolkienConu. Namárie.


Scalexův report z TolkienConu:
TolkienCon byl velmi nudný. Žádné překvapení... přednášky začínaly včas, byly tam, kde byly psané v programu, nic se nepřesouvalo... zkrátka, nuda nuda, šeď šeď.

Všude courali divný lidi v divnejch hadrech, mávali dřevěnejma šavličkama jako blbečci, kudrnatili si vlasy a podobně. Vůbec se mi nelíbíli a vůbec nechápu, co tím chtěli naznačit.

Rovněž přednášející byli slabí. Mluvili tiše a monotónně, takže mne to uspávalo, nebo mluvili tak nahlas, že se u toho spát nedalo. Navíc pořád mleli jen o Tolkienovi, jako kdyby to tam někoho zajímalo.

Taky organizátoři se na celou akci pěkně vyflákli a celou dobu se jen mediálně zviditelňovali před kamerami a mikrofony, zatímco návštěvníci mezitím trávili nudné chvíle na únavných přednáškách, deskových hrách, divadle, koncertech a podobných otravných věcech. Jako by to nestačilo, do kina nás pořadatelé neodvezli limuzínami, jak bylo původně slibováno, ale hnali nás přes půl Prahy v mrazu a slotě. V kině nás pak posadili na ta nejhorší místa (já se krčil na míste F 10) a pustili nám jakýsi patrně sovětský válečný film, protože ty chodící stromy znám z Mrazíka, a ten plešatej vyhublej, co žral syrový maso, hrál v bitvě o Stalingrad... dobře si ho pamatuju. Zpátky nás opět hnali pěšky, jako by to prvně nestačilo.

A pak nás ani nenechali pořádně vyspat a od rána do nás hustili ty přednášky. Já šel na tu o světle a nesvětle, páč jsem elektrikář a tahle problematika mne zajímá, ale co tam ten hejhula mlel za nesmysle, to jsme na učňáku nebrali. 

Taky jsem se šel podívat na elfí jazyk. Ale zklamalo mne to. Čekal jsem, že to bude něco k snědku, jako je uzený jazyk. Místo toho tam byla nějaká paní a mluvila srbochorvatsky.

Večer po tom nepovedeném divadle, kde například mlynář vůbec neměl bílou zaprášenou čepici a pes nevrtěl ocáskem, se konal přípitek. Původně jsem si myslel, že proti tomuto bodu programu nebudu mít žádné výhrady, ale mýlil jsem se. Umrněná troška bublavého vína v plastovém kelímku nebyla podle mého gusta. Naštěstí všichni okolo mne poslouchali projev jakési slečny na židli a tak jsem stíhal upíjet z okolodržených kelímků a užil si tak přípitek více než ostatní.

Dosyta napitý jsem chvíli poslouchal následující koncert, ale nehráli nic od Tří sester ani od Rammsteinů a tak jsem se šel vyspat do jedné třídy.

To jsem tomu dal. Za chvilku tam přišla nějaká teta a začala tam povídat o mýtech. Já proti vybírání mýtného nic nemám, ale proč o tom přednášet pár hodin před půlnocí a pár hodin po půlnoci. Naštěstí se tam pár lidí začalo dohadovat a já se radoval, že bude rvačka. Ale nebyla. Jednak je to tam samej slušňák a za druhé to ta teta vždycky nějak uklidnila. Příště si na ni dám pozor.

No zkrátka, nebylo o co stát a kdo tam nebyl, rozhodně neudělal chybu. V televizi Nova dávali mnohem lepší program a já doufám, že pořadatelům došlo, že dělat takovéhle akce je zbytečné, protože se to v podstatě nikomu nelíbilo a všichni odjížděli pěkně votrávení a zpruzení.

1) Prvním králem Arnoru byl
a) Elendil
b) Isildur
c) Anárion

2) Symbolem Gondoru a Arnoru je
a) Bílý strom a loď
b) Bílý strom a sedm hvězd
c) Bílý strom a věž

3) Glumovu píseň pro film Dvě Věže nazpívala:
a) Enya
b) Emiliana Torinni
c) Isabel Bayrakdarian

4) Haldira ve filmu hraje:
a) Craig Parker
b) Mark Ferguson
c) Harry Sinclair

5) Fëanor měl:
a) sedm synů
b) osm synů
c) devět synů

6) Znakem Dol Amroth je
a) Bílá severní hvězda
b) Bílý kvetoucí strom
c) Bílá labutí loď

7) Přes jaké hory vstoupili Sam a Frodo do Mordoru?
a) Přes Ephel Dúath
b) Na pomezí Ephel Dúath a Ered Lithui
c) přes Ered Lithui

8) Celebrimborův otec byl:
a) Celegorm
b) Carathir
c) Curufin

9) Herec, který ztvárnil Legolase, se narodil v:
a) USA
b) Velké Británii
c) Austrálii

10) Herec, který ztvárnil Sarumana, je vysoký:
a) 196 cm
b) 193 cm
c) 185 cm

11) Túrin a Tuor byli:
a) bratranci
b) bratři
c) dvojčata

12) Původní jméno Minas Tirith bylo
a) Minas Morgul
b) Minas Ithil
c) Minas Anor

13) Velké beranidlo, použité při obléhání Minas Tirith se jmenovalo
a) Gothmog
b) Morgoth
c) Grond

14) Kdo nezemřel na Pelennorských polích?
a) Forlong
b) Húrin Vysoký
c) Hirluin

15) Moriquendi jsou:
a) zelení elfové
b) temní elfové
c) šedí elfové

16) Kolik obezděných kruhů tvořilo Minas Tirith?
a) 5
b) 7
c) 9

17) Jaký věkový rozdíl je mezi Boromirem a Faramirem?
a) 2 roky
b) 3 roky
c) 5 let
18) Kdo zavázal ke splnění přísahy Stínové vojsko mrtvých?
a) Elendil
b) Isildur
c) Arathorn

19) Gandalf je třikrát nesen Pánem orlů Gwaihirem, kam?
a) Edoras, Orthank, Mordor
b) Edoras, Caras Galladon, Mordor
c) Minas Tirith, Caras Galladhon, Mordor

20) Kolik dní putoval Boromir do Roklinky, aby našel odpovědi na hádanku ze sna?
a) 60 dní
b) 99 dní
c) 110 dní

21) Kde byl vyroben Gandalfův meč Glamdring?
a) Roklinka
b) Gondolin
c) Morie

22) Jak se jmenovalo Gil-galadovo kopí?
a) Orcrist
b) Aiglos
c) Ereinion

23) Elendilovi synové byli
a) Elros a Elrond
b) Elladan a Elrohir
c) Isildur a Anárion

24) Kolik dětí celkem má Elrond?
a) 2
b) 3
c) 4

25) Kde se narodila a kde zemřela Arwen Undómiel?
a) Lothlórien, Minas Tirith
b) Roklinka, Minas Tirith
c) Roklinka, Lothlórien

26) Kdo vylovil z Velké řeky prsten?
a) Glum
b) Sméagol
c) Déagol


27) Kolik bylo Palantírů, které do Středozemě přivezl Elendil?
a) 5
b) 7
c) 9


28) Jaká byla barva šípu, který jako volání o pomoc posílal Gondor Rohanu?
a) černá
b) bílá
c) rudá

29) Mundburg je
a) rohanské jméno pro Minas Tirith
b) skřetí jeméno pro Minas Tirith
c) skřetí jméno pro Barad-dur

30) Kdo byl otcem Elendila?
a) Valandil
b) Amandil
c) Sorondil

31) Jak se jmenoval Červivcův otec?
a) Gálmod
b) Gríma
c) Glarmod

32) Herec, který ztvárnil Froda, má oči:
a) Modré
b) Zelené
c) Hnědé

33) U kterých z hobitů byste se mohli setkat s vousy?
a) U Plavínů
b) U Statů
c) U Chluponohů

34) Architektem elfích staveb se pro film stal:
a) John Howe
b) Alan Lee
c) Ted Nasmith

35) Kdo nosil Vilyu, Prsten vzduchu?
a) Gil-galad a Celeborn
b) Gil-galad a Elrond
c) Galadriel a Celeborn

 

Přečteno celkem 22569x, verze pro tisk

Další článek - Dvě Věže a rekordní návštěvnost v ČR; Fenomenální finanční úspěch, ale filmové ceny nepřicházejí...; Co nás čeká a nemine - termíny DVD a VHS

Předchozí článek - Dnes začíná Tolkien Con; Rozhlasové hry Společenstvo Prstenu a Dvě Věže ke stažení; Video - souboj Legolase s Boromirem; Dvě Věže a tržby ve světě; Zajímavá recenze na Dvě Věže

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
unreceCef, poidáno 13.2.2023 14:09:36
by Michele Verroken 4 <a href=http://cialis.motorcycles>buy cheap generic cialis online</a>
Anypott, poidáno 10.2.2023 13:14:09
<a href=https://vkamagras.cyou>;cialis and kamagra together</a> Mean SD cumulative fluid balance at 72 h from randomization was 1080 mL 2003 mL in the restrictive fluid management arm and 61 mL 3131 mL in the usual care arm, mean difference 95 CI 1148 mL 2200 to 96 mL, P 0
AdvokDold, poidáno 9.2.2023 4:56:14
Cramping and spotting after embryos are transferred to the uterus but most women feel better after a day or two <a href=https://stromectol.skin&gt;stromectol 3 mg tablets price</a>
AdvokDold, poidáno 8.2.2023 22:01:59
What Types of Antibiotics Are Used <a href=https://clomid.beauty>buy clomid</a> amiodarone api pharmatech Not only was the film a pleasure to watch, but so too was the process by which it came together, as described by Amy Acker, who plays Beatrice
Augmeft, poidáno 8.2.2023 19:39:35
This medicine may cause changes in your blood sugar levels <a href=https://lasix.mom>online lasix</a> There was a statistically significant decrease of HCT 45
HetAidedo, poidáno 7.2.2023 12:19:13
Wear underpants with a cotton crotch <a href=https://clomid.pics>clomid 50mg</a> P P P a; d, inset; f; i are 10 ÎĽm
torturn, poidáno 6.2.2023 18:00:53
Bottom line, she was amazing and it was a very different, but rewarding process <a href=http://cialis.makeup>online generic cialis</a> khristina August 17, 2010 at 4 20 am
torturn, poidáno 4.2.2023 2:49:03
<a href=http://lasix.beauty>can lasix be given im</a> Studies have already shown that women taking tamoxifen for 10 years have fewer recurrences of their cancer than those on the drug for five years
Lelveslak, poidáno 2.2.2023 6:12:28
1 4 10HPF 100 7cm 77 Wile 16 <a href=http://acialis.top>buying cialis online reviews</a> Infertility Females Based on the mechanism of action, the use of prostaglandin mediated NSAIDs, including flurbiprofen, may delay or prevent rupture of ovarian follicles, which has been associated with reversible infertility in some women
Hiniagoop, poidáno 1.2.2023 8:00:56
Hussaini SH, Farrington EA <a href=https://doxycycline.buzz&gt;doxycycline sun sensitivity</a>
torturn, poidáno 28.1.2023 12:29:16
<a href=https://cialis.christmas&gt;buy cialis generic online cheap</a> 0009, which were secondary endpoints
Spoonsove, poidáno 28.1.2023 4:25:41
0 ppm accompanied with acetone at 30 <a href=http://stromectol.skin>;buy stromectol without prescription</a>
Lelveslak, poidáno 27.1.2023 1:30:57
Can Anti Anxiety Medication Lower Blood Pressure <a href=http://doxycycline.buzz&gt;allergic reaction to doxycycline</a>
CimaEffiz, poidáno 25.1.2023 19:52:51
Is adjuvant trastuzumab a cost effective therapy for HER 2 neu positive T1bN0 breast cancer <a href=https://clomid.buzz>buy clomid</a>
HetAidedo, poidáno 24.1.2023 20:56:31
Habits are creatures that have a life of their own <a href=https://nolvadex.best>buy nolvadex canada</a> Lower Blood Pressure With Multiple Readings In A Row
Boubolo, poidáno 23.1.2023 12:19:32
<a href=https://lasix.mom>lasix Deutschland</a> Knobil E, Hotchkiss J 1988
plodish, poidáno 14.12.2022 13:58:57
<a href=http://zithromax.one>zithromax azithromycin</a> A total of 146 patients 68 did not fulfil the diagnostic criteria of Lyme borreliosis
Emonsed, poidáno 13.12.2022 13:10:22
<a href=https://accutane.one>how much is accutane with insurance</a> 12 Occasionally, severe diarrhea may result in significant volume loss and may require administration of parenteral fluids
Endobby, poidáno 12.12.2022 18:37:25
<a href=http://clevitras.monster&gt;cout levitra 10</a> Anordrin ANO exerted the opposite effect to inhibit Hec1A proliferation stimulated by tamoxifen TAM Fig
plodish, poidáno 9.12.2022 17:54:40
<a href=http://clomids.icu>order clomid from india online</a> Rowlinson, B
sountee, poidáno 8.12.2022 1:40:09
Tarima, William B <a href=https://sviagrass.monster>recreational viagra use</a> 17 beta estradiol activates rapid signaling pathways involved in rat pachytene spermatocytes apoptosis through GPR30 and ER alpha
queerma, poidáno 21.11.2022 16:52:23
<a href=http://stromectol.ink/>;stromectol tablets</a> Cabergoline Dostinex dosages
updalia, poidáno 19.11.2022 7:45:59
quinidine will increase the level or effect of amantadine by decreasing renal clearance <a href=https://clomid.mom/>buy clomid online ship usa</a> Quincy fqeKHRPxSkWdiczt 6 17 2022
cermmulge, poidáno 18.11.2022 22:43:27
Laboratory personnel were masked to both subject identification and quality control status <a href=http://doxycycline.world/>how long for doxycycline to work</a> PMID 34498495 Free PMC article
queerma, poidáno 17.11.2022 8:41:40
<a href=https://stromectol.ink/&gt;stromectol stock price</a> All these transgenic cell lines are resistant to tamoxifen, due to expression of the transgene Van Agthoven et al, 1998; Brinkman et al, 2000; Meijer et al, 2006; Van Agthoven et al, 2009b
cermmulge, poidáno 17.11.2022 1:09:38
<a href=https://doxycycline.world/>half life doxycycline</a> While side effects are possible when taking Myrbetriq, they can be prevented or minimized
Vostupe, poidáno 13.11.2022 7:46:42
A review of the current evidence <a href=http://nolvadex.one/>nolvadex testosterone</a>
tatriatty, poidáno 11.11.2022 11:08:33
EXAMPLE 3 Preparation of Drug Loaded Microspheres with Non Ionic Contrast Agent <a href=https://priligy.me/>buy priligy in usa</a>
Vostupe, poidáno 11.11.2022 5:47:15
<a href=http://nolvadex.one/>buy nolvadex</a> Bonnefont Rousselot D
coobbykal, poidáno 1.11.2022 1:05:55
After electrophysiological recording, the slices were fixed with 4 paraformaldehyde in Sorensen s phosphate buffer, pH 7 <a href=http://stromectol.autos/&gt;stromectol tĂĽrkiye</a>
coobbykal, poidáno 29.10.2022 20:11:38
Our updated combined analysis of data from SOFT and TEXT showed that after a median follow up of 9 years, treatment with OS E resulted in sustained and consistently higher rates of DFS and freedom from distant recurrence than the rates with OS T, they concluded <a href=https://stromectol.autos/>stromectol spc</a> Anton TjmdSjiJEtUCvnXK 5 20 2022
beitose, poidáno 13.10.2022 8:42:56
Whole genome sequencing identifies EN1 as a determinant of bone density and fracture <a href=https://bestcialis20mg.com/>buy generic cialis online</a> Clinical features and outcome of patients with non small cell lung cancer who harbor EML4 ALK
immigue, poidáno 13.10.2022 7:19:14
The battle line between fiscal responsibility and irresponsibility they obscure as best they can <a href=https://bestcialis20mg.com/>cialis for sale</a> Cytoreductive surgery and hyperthermic intraperitoneal chemotherapy for the treatment of advanced epithelial ovarian carcinoma upfront therapy, at first recurrence, or later
Jantaby, poidáno 7.10.2022 16:51:19
I thank Anna Mlynek Kalman for the suggestion that led to the blog and all of our dear friends who contributed to the blog in their own ways <a href=https://buylasixon.com/&gt;does lasix contain sulfa</a> How do you integrate all the products into your daily life
accessals, poidáno 17.9.2022 15:03:48
Cefditoren is stable in the presence of a variety of b- lactamases, including penicillinases and some cephalosporinases. <a href=https://buydoxycyclineon.com/>cheap doxycycline online uk</a> You will likely also be asked about other factors that may cause irritation or inflammation in the urinary tract and or genitals.
avadvatry, poidáno 13.9.2022 10:55:21
Overall mean age was noted to be 25. <a href=https://tamoxifenolvadex.com/>does tamoxifen make you tired</a> Amenorrheic patients undergoing ivf icsi.
Disredo, poidáno 13.9.2022 10:46:09
<a href=https://tamoxifenolvadex.com/>tamoxifen endometrial</a> AMBETTER OF NC Accepted at all locations.
enfople, poidáno 10.9.2022 8:30:45
AF arrived on Monday of this week. <a href=http://clomida.com/>clomid generic</a>
HiniLiecy, poidáno 7.9.2022 11:03:41
For him, maintaining France means maintaining his own dignity <a href=https://cheapcialiss.com/>buy cialis online</a> Zinc is necessary for the normal functioning of several bodily processes
greatroca, poidáno 7.9.2022 10:53:56
<a href=http://cheapcialiss.com/&gt;cialis generic cost</a> by Grohmann, Dieter Michael - Narrative Short
vactapvob, poidáno 5.9.2022 9:04:28
<a href=http://vtopcial.com/>cialis coupon</a> Moderate creatinine clearance 31 to 50 mL min A starting dose of 5 mg not more than once per day is recommended, and the maximum dose should be limited to 10 mg not more than once in every 48 hours
huloubY, poidáno 5.9.2022 8:32:28
Levitra vardenafil , prescribing information <a href=http://vtopcial.com/>generic cialis online</a>
PsydaySap, poidáno 3.9.2022 10:16:00
Tadalafil should be taken at least half an hour before sex <a href=http://buypriligyo.com/&gt;where to buy priligy in malaysia</a> Only after two weeks of treatment, I can see a significant improvement
Affenotef, poidáno 1.9.2022 6:20:41
Unfortunately, they don t sell Tadalista, but they offer cheap generic Cialis pills and other generic drugs containing tadalafil as their active ingredient <a href=https://cialisfstdelvri.com/>cialis</a>
ObjevaFab, poidáno 1.9.2022 5:46:27
<a href=https://cialisfstdelvri.com/>buy generic cialis online</a> This Patient Information leaflet summarizes the most important information about VIAGRA
KeetteLen, poidáno 22.8.2022 10:33:46
Generic Propecia Accutane <a href=https://iverstromectol.com/>stromectol online kopen</a> Baclofene Renaud De Beaurepaire
Arsiméné, poidáno 2.4. 2003 19:18:00
Taky jsem měla pro změnu pocit, že někam patřím, i když 99,9 procent účastníků jsem neznala.
ARAGORN9, poidáno 1.4. 2003 14:07:10
TOLCIJEN CON byl super
Calarien, poidáno 21.2. 2003 19:10:53
Vím, je trochu pozdě, ale kdyby snad někdo nevěděl a měl zájem: V Instinktu 4/2003 vyšla o conu docela pěkně zpracovaná reportáž od paní Spáčilové, i s pár fotkami(např. velké foto hobita Maeglina:-))
Malhviel, poidáno 20.2. 2003 8:35:15
Astray, poidáno 19.2. 2003 18:27:27
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.2. 2003 22:21:16
Meg, poidáno 18.2. 2003 18:13:08
Lasiríen, poidáno 18.2. 2003 13:11:36
Astray, poidáno 17.2. 2003 18:42:57
xaint, poidáno 8.2. 2003 21:49:59
Legolas, poidáno 5.2. 2003 14:03:24
Legolas, poidáno 5.2. 2003 14:02:15
Lobca, poidáno 29.1. 2003 21:29:04
Michal Kara, poidáno 24.1. 2003 19:17:25
Scalex, poidáno 24.1. 2003 14:09:46
(v)Eru, poidáno 24.1. 2003 14:01:11
Legolas, poidáno 24.1. 2003 7:49:44
Sauronek, poidáno 23.1. 2003 21:08:19
Lindatirion, poidáno 23.1. 2003 19:39:37
Lindatirion, poidáno 23.1. 2003 18:53:49
Halis, poidáno 23.1. 2003 14:08:59
Legolas, poidáno 23.1. 2003 13:37:01
Scalex, poidáno 23.1. 2003 11:22:00
pivli, poidáno 23.1. 2003 7:36:48
werenys, poidáno 22.1. 2003 20:39:20
Arsiméné a Ar Pharazon, poidáno 22.1. 2003 19:17:19
Emer Eledhwen, poidáno 22.1. 2003 19:06:38
Calarien, poidáno 22.1. 2003 18:59:37
Saruman Bílý, poidáno 22.1. 2003 18:13:06
Legolas, poidáno 22.1. 2003 13:31:57
Eskarina, poidáno 22.1. 2003 8:01:50
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.1. 2003 0:14:01
Lindatirion, poidáno 21.1. 2003 23:12:03
Aelinwen, poidáno 21.1. 2003 19:47:36
pivli, poidáno 21.1. 2003 15:32:08
pivli, poidáno 21.1. 2003 15:31:00
Eversmile, poidáno 21.1. 2003 14:36:39
adolescent, poidáno 21.1. 2003 13:49:25
Maeglin, poidáno 21.1. 2003 13:20:00
Smaug, poidáno 21.1. 2003 11:13:08
hustey, poidáno 21.1. 2003 10:35:55
Morgaine, poidáno 21.1. 2003 9:44:20
Wulf, poidáno 21.1. 2003 4:58:42
MEGAJOHN, poidáno 20.1. 2003 23:59:49
Tinwe, poidáno 20.1. 2003 21:46:31
Tar-ara z Galdoru, poidáno 20.1. 2003 21:07:17
Eskarina, poidáno 20.1. 2003 21:05:44
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.1. 2003 20:54:05
Olórin, poidáno 20.1. 2003 20:49:21
Tar-ara z Galdoru, poidáno 20.1. 2003 20:44:05
Heathlen, poidáno 20.1. 2003 20:21:11
Cali, poidáno 20.1. 2003 19:50:48
Eskarina, poidáno 20.1. 2003 19:50:16
Šarkan, poidáno 20.1. 2003 19:49:08
Erchamion, poidáno 20.1. 2003 19:27:48
Saruman Bílý, poidáno 20.1. 2003 19:21:40
Meg, poidáno 20.1. 2003 18:49:27
Arsiméné, poidáno 20.1. 2003 18:44:19
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.1. 2003 17:47:45
Renno, poidáno 20.1. 2003 17:45:18
adolescent, poidáno 20.1. 2003 17:35:12
Emer Eledhwen, poidáno 20.1. 2003 17:24:02
adolescent, poidáno 20.1. 2003 17:16:48
Beladona, poidáno 20.1. 2003 17:04:34
altariel, poidáno 20.1. 2003 16:37:48
Beladona, poidáno 20.1. 2003 16:20:50
Olórin, poidáno 20.1. 2003 16:18:31
Olórin, poidáno 20.1. 2003 16:16:42
Olórin, poidáno 20.1. 2003 16:16:39
Olórin, poidáno 20.1. 2003 16:13:57
pivli, poidáno 20.1. 2003 14:53:50
Annaí, poidáno 20.1. 2003 14:31:09
pivli, poidáno 20.1. 2003 14:23:42
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.1. 2003 13:51:39
Legolas, poidáno 20.1. 2003 13:34:09
Legolas, poidáno 20.1. 2003 13:33:19
pivli, poidáno 20.1. 2003 13:32:15
Legolas, poidáno 20.1. 2003 13:31:46
pivli, poidáno 20.1. 2003 13:30:18
Annaí, poidáno 20.1. 2003 13:14:53
pivli, poidáno 20.1. 2003 13:05:17
Legolas, poidáno 20.1. 2003 12:54:37
pivli, poidáno 20.1. 2003 12:32:40
Ruby, poidáno 20.1. 2003 11:51:51
pivli, poidáno 20.1. 2003 11:32:27
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2023
Dne 8.11.2022 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 417
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 606
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 390
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 259
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 386
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 444
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 412
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 129
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 181

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2558 - 76,18% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 32 - 0,95% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 106 - 3,16% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 302 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,45% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,51% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,55% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,79% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,69% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!