Úvodní stránka
TolkienCon 2023 >>
Články, zprávy (566)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (481)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1292 lidí

Celkem návštěvníků
11595850

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
1.12. 2002
Rozhovor s Davidem „Faramirem“ Wenhamem nejen o filmu Dvě Věže; Bitva o Helmův žleb - popis celé operace včetně nákresu; Peter Jackson se stává jedním z nejbohatších obyvatel Nového Zélandu Verze pro tisk

Rozhovor s Davidem „Faramirem“ Wenhamem
Přeložila (v)Eru, díky moc!

Interview se odehrávalo v Palazzo Versace u bazénu, toto luxusní místo, na kterém David pevně trval, pěkně ladí k současné fázi jeho úspěšné kariéry. Právě tady v Gold Coast natáčí nízkorozpočtový snímek Gettin‘ Square, krimi komedii, která ho znovu přivedla ke spolupráci s režisérem Jonathanem Teplitzkym, který natočil Better Than Sex (Lepší než sex). 

Naproti tomu o Vánocích bude mít premiéru „megarozpočtový“ Pán prstenů: Dvě věže, v kterém Wenham hraje roli Faramira, bratra Boromira. S dlouhými vlasy a zrzavým strništěm a velmi velmi velkým mečem strávil Faramir mnoho let bráněním hranic Gondoru ve snaze získat přízeň svého otce. Minulý týden se David stal jedním z mála lidí, kteří již měli možnost shlédnout konečnou verzi filmu. 

--------------
„Je opravdu úžasný“, říká, „je to přesně to, co Peter Jackson chtěl od druhého filmu. Je hodně temný, tak jako kniha. Objeví se několik světlých momentů, ale spíš je to opravdu ponurý film se spoustou násilí a krve.“

Budou fanoušci knihy spokojeni? „No, trochu se obávám. V druhém filmu je totiž vědomá snaha udělat Faramira o něco temnějšího než jaký je v knize.“
--------------

A Wenham opravdu umí být temný. Například jeho divadelní (a poté i filmová) role nelítostného zabijáka Bretta Spraguea ve hře Gordona Grahama The Boys, která odstartovala jeho kariéru. Robert Connolly, producent hry říká, že Wenham hrál tak skvěle hrozivě, že se bál vlézt do jeho šatny.

Na druhé straně spektra stojí role Divera Dana v SeaChange. Tady hraje muže, který umí vařit, je okouzlující a mluví několika jazyky a jehož manželka ho opustila kvůli ženě, jen aby ho naučila trochu více soucítit s lidmi. Hra měla fenomenální úspěch a Wenham se přes noc změnil z psychopata v sexuální symbol, což ho poněkud zaskočilo. 

Faramir by mohl být rolí, která by ho katapultovala do první herecké ligy, ačkoli on o tom nechce ani slyšet. Když byl diktafon vypnutý, byl to příjemně sarkastický zábavný společník, ale jakmile se nahrávalo, upovídanost ho opustila. „Vím, že nemám moc co nabídnout. Je to strašné“.

Ačkoli by se dalo říci, že se stal slavným, vede úplně normální život. Má dlouhodobou přítelkyni Kate Agnew, která také hraje a navíc učí jógu. Nepřipouští si, že by se to mělo nějak změnit poté, co ho miliony Tolkienových fanoušků uvidí na velkém plátně. „Opravdu nevím, nepřemýšlím o tom. Fakt ne.“

David Wenham je nejmladší ze sedmi dětí. Ve škole vždycky hrozně zlobil. Jeden z učitelů ho přivedl do hereckého kroužku, což se Davidovi hrozně zalíbilo a později se přihlásil na universitu a začal hrát v universitním divadle. Nejdříve to byli jen malé role, ale věci se rychle změnily. Na rozdíl od mnoha jiných herců ho jeho televizní role katapultovaly na velké plátno a úspěch SeaChanges a The Boys mu umožnil zkusit si hodně dalších zajímavých projektů. 

Po uvedení The Boys v kinech mu bylo nabídnuto mnoho podobných rolí jako v tomhle filmu, ale jeho zásadou je neopakovat se. Hrál v několika dalších hrách a filmech (Better then sex, The Bank, Dust, také si zahrál malou roličku v Moulin Rouge – zženštilého spisovatele Audreyho a Sama Flynna v Crocodile Hunter: Collision Course, což – jak sám smutně přiznává – byl trochu krok vedle). 

Jeho snem je založit rodinu a věnovat se jí, být víc doma – v Austrálii. Také by si chtěl zkusit režírovat. Byla to dohoda mezi ním a režiséry Connollym (The Bank), Woodsem (The Boys) a jím (musí vymyslet taky něco na „B“). „Ohledně toho jsem pragmatický, vím, že nemá cenu na to spěchat nebo to nějak znásilňovat. Ale pomalu se ze mě stává frustrovaný režisér v hereckém těle.“

Ideální pro něj by bylo hrát v jednom australském a jednom zámořském filmu ročně. Potom by byl naprosto spokojen.


Bitva o Helmův žleb - popis celé operace včetně nákresu
New Zealand Herald dal ke stažení zajímavý PDF dokument, ve kterém najdete nákres Helmova žlebu a jeho okolí, včetně šipek a označení jednotlivých jednotek účastnících se bitvy. Dokument má 4.4 MB, zde máte k dispozici překlad jednotlivých bodů ...

  1. Je po půlnoci, obloha je ozářena blesky. První útok je veden proti hradbách a na příjezdové cestě k hlavní bráně.Útočící divocí lidé z Vrchoviny používají proti bráně beranidla.
  2. U brány bojují mimo jiné Aragorn s Éomerem. Divocí lidé prchají, brána je zevnitř zatarasena závorou a zpevněna hromadou kamenů.
  3. Přichází druhá vlna útoku. Skřeti používají háky na lanech a dlouhé žebříky, aby se dostali na hradby. Rohanští odpovídají deštěm šípů.
  4. Skřeti se dostávají dovnitř přes říční propusť a bojují poblíž stájí. Jsou zatlačení ke zdi a nemilosrdně pobiti. Propusť je zablokována kameny.
  5. Přichází finální útok. Brána leží v troskách a skřeti se vrací i k propusti, ke které instalují pekelný oheň z Orthanku. Exploze rozmetá část zdi a průchod je volný.
  6. Lidé ustupují do jeskyní a Hlásky. Nepřítel má pod kontrolou celé hradby i prostor za nimi.
  7. Protiútok tlačí skřety od Hlásky k vnější zdi. Aragorn volá po vyjednávání. Bitva se znovu rozhoří explozí klenutého oblouku brány, na kterém Aragorn stojí.
  8. Zazní roh. Král Théoden a Rohanští jezdci vedou mohutný protiútok z Hlásky, který rozpráší nepřátele do všech stran. Erkenbrand, pán Helmova žlebu, se objevuje v údolí s muži ze Západní marky. Síly se začínají obracet.
  9. Nadchází úsvit a v údolí se objevuje podivný les. Skřeti prchají do jeho hloubi, aby unikli spojeným silám Helmova žlebu, ale už je nikdo nikdy nespatří ...


Stáhnout PDF dokument (4.4 MB)


Peter Jackson se stává jedním z nejbohatších obyvatel Nového Zélandu ...
... a to především díky 10%, která má z tržeb Pána Prstenů. Tedy jen z vlastního promítání v kinech. Nejspíše bude mít i nějaké to procento z DVD/VHS a licenčních komerčních předmětů. Společenstvo v kinech vydělalo zhruba 1.7 miliardy novozélandských dolarů, takže do Jacksonovy kasičky přibylo 170 milionů.  Dvě Věže a Návrat Krále jistě nebudou propadáky, PJ tedy může počítat s tím, že na jeho účtu se objeví minimálně příjemná půlmiliarda. Na hezké peníze si přišel i Harvey Weinstein, ředitel studia Miramax. Ten přenechal Pána Prstenů New Line Cinema s tím, že mu zaplatí 12 milionů amerických dolarů nákladů, které s projektem již měl, a z tržeb dostane 5%. V podstatě "za nic" tedy získal zatím 85 milionů. Inu přejme jim to. Až půjdeme po páté na Dvě Věže, v klidu u kasy popřemýšlejme o tom, z jakého důvodu se celý Pán Prstenů točil :o)

Přečteno celkem 20077x, verze pro tisk

Další článek - Dvě Věže - v podstatě kompletní děj prozrazen!; Hlavní kameraman Andrew Lesnie mluvil o výrazných scénách a místech Dvou Věží!; Další reklama na Dvě Věže; Glumova píseň - překlad od WeeDee

Předchozí článek - Popis prvních deseti minut Dvou Věží!; Video - televizní reklama na Dvě Věže! (doplněno 1.12. v 13:10) ; John Rhys-Davies mluvil o jedné scéně s Enty!; Jak se dělal motion capture pro Pána Prstenů a kolik skřetů bude v Návratu Krále

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Pulper, poidáno 11.12. 2002 16:40:15
Pětkrát? No přátelé to sna ne? Čtyřikrát, dobře, dejme tomu, ale pětkrát?!?
Diaboliq, poidáno 4.12. 2002 13:51:06
Uz mi to poslal kdrat,diky za ochotu.
Diaboliq, poidáno 3.12. 2002 14:53:16
Čau lidi, nemáte někdo to pdefko jako jpeg?Docela bych na to kouknul,ale nechce se mi stahovat 4 a půl MB
Tobold Troubil, poidáno 1.12. 2002 22:38:00
Já po páté tedy rozhodně půjdu, to vím jistě.
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2023
Dne 8.11.2022 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 417
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 606
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 390
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 259
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 386
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 444
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 412
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 129
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 181

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2557 - 76,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 31 - 0,92% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 105 - 3,13% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,75% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 302 - 9% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,45% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,51% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,55% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,79% ]
Určitě ne
[ 190 - 5,66% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!