Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1178 lidí

Celkem návštěvníků
5503878

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
17.6. 2002
Hra Společenstvo Prstenu ... nové informace a fotografie; Titulky k parodii na koncil u Elronda; Aragorn je všeuměl; Zasněžená Hora Osudu; Další Flash animace; Jak také může vypadat vydání Pána Prstenů; Frodo a bulvár ...Verze pro tisk

Hra Společenstvo Prstenu ... nové informace a fotografieSedm nových fotografií z připravované hry uvolnila společnost Universal Interactive, distributor tohoto napjatě očekávaného titulu, který pro ně však vytváří Surreal Software, z jehož dílny pochází například velice zajímavý Drakan. Majitelé Playstation 2 si tedy budou moci na obrazovce projít prvním dílem knihy Pán Prstenů v této akční adventuře, ve které budou hrát za Froda, Gandalfa či Aragorna.

Co se tedy ví? Hra se snaží držet co nejvěrněji knihy. Začneme v Kraji a skončíme na břehu řeky Anduiny. Během hraní nebudou chybět Mohylové Vrchy a podobné scenérie, které byly ve filmu vypuštěny. Všechny lokace budou specielně připraveny pro zvláštní schopnosti každé z postav. Ať již Frodovo plížení a vyhýbaní se nestvůrám, Aragornův boj jak na blízko tak lukem, či Gandalfovo kouzlení.

Možná si teď říkáte - ale co zbytek členů Společenstva? Ano, ti samozřejmě nebudou chybět. Ovládat je však bude počítač. Snad bude jejich "inteligence" dostatečná a nebudou se jen plést do cesty. 

Tvůrci hry se snaží být co nejvěrnější knize, takže nečekejte, že se Gandalf bude během hraní učit nová kouzla a podobně. Vše má být co nejrealističtější. Snad se to také povede.

Autoři sice mluví o tom, že převedli všechny lokace z knihy a hra je tak velice rozsáhlá, ale přesto udávají dobu hraní okolo 15 - 20 hodin, což mi přijde dost málo. Možná je to dnes standart, ale já jsem "odkojen" na hrách, u kterých se dalo strávit stovky hodin čistého času a stále být na počátku (Knight's Lore). Opět se budeme muset nechat překvapit. 

Krom Společenstva a vámi ovládaných postav se setkáme ještě s řádkou tzv. NPC postav. Za všechny jmenujme například Gluma či z filmu vypuštěného (k velké lítosti mnohých) Toma Bombadila. Na vývoj celého projektu (nejen jeho vizuální podobu) dohlíží Tolkien Enterprises. To by mělo mít za efekt jediné - co největší přiblížení vzhledu hry představám profesora Tolkiena. Zní to hezky, ale ... nikdo si asi nedělá plané naděje. Film není kniha a hra jí bude ještě o kus méně. 

Lidé od Surreal Software jsou podle všeho velkými fanoušky díla J.R.R. Tolkiena a to by se mohlo na hře hodně projevit. Na dotaz, zda nechtějí převést do formy počítačové hry i Silmarillion, odpovídají jen "možná". Ale nadšeně přitakávají na hlášku "Dovedete si představit, jak COOL by musela být pavoučice Ungoliant ve 3D?" :o)

Zdroj: GameSpot

 
Titulky k parodii na koncil u Elronda
Case, ač sám nijak fascinovaný touto parodií, vytvořil pro všechny ne příliš zběhlé v angličtině kvalitní titulky. Jako krátký textový soubor je najdete ZDE. Informace o parodii a odkazy na stažení pak najdete TADY.


Aragorn je všeuměl ...
 
Viggo Mortensen není jen výtečným hercem, ale jak již mnohokrát potvrdil, dokáže psát i výtečné básně, kreslit a jeho fotografie vypadají fantasticky. Vzpomeňme třeba na snímek Éomera.
Nyní spolu s Pilar Perezovou založil malé vydavatelství "Perceval Press", jež si pro začátek připravilo hned nějaké ty knihy od Mortensena. Coincidence of Memory je průřezem jeho básnické, malířské a fotografické tvorby. V Hole in the Sun najdeme umělecké fotografie bazénů. Aragornova představivost opravdu nezná mezí.Recent Forgeries je kniha fotografií a maleb doplněných básněmi, ke které je přiloženo i CD s hudbou. A nakonec v Sinlanguage najdeme fotky a malby z výstavy stejného jména, jež se konala na Novém Zélandě. 

Těm, kteří sbírají vše co se byť jen okrajově týká Pána Prstenů, nastávají krušné časy :o)


Zasněžená Hora Osudu

Včera jsem uveřejnil fotografii (viz. náhled vlevo), na které hasiči likvidují sníh na Mt. Ruapehu, tedy Hoře Osudu. Tato fotečka si zaslouží delší komentář ...

Je tomu jen pár dní, co se Sean Astin (Sam), Elijah Wood (Frodo) a Andy Serkis (Glum) potáceli nahoru na Mt. Ruapehu (poblíž národního parku Tongariro). Natáčejí se totiž další scény, ve kterých hobiti následují Gluma na cestě do Mordoru. Jediný drobný problém bylo, že horké počasí ve Středozemi poblíž Mordoru není zrovna ideální pro výskyt sněhu ... a Mt. Ruapehu je jím kompletně pokryta.

A co uděláte, když potřebujete dostat sníh z kamenů a trávy v poměrně dost obtížném terénu? Zavoláte hasiče, aby jej odplavili. Již dříve měl Peter Jackson velkou podporu státní správy, která si dobře uvědomila přínos jím natáčeného snímku pro ekonomiku. Vzpomeňme třeba zapůjčení novozélandské armády pro davové scény se skřety.   


Další Flash animace ...
Iluvatar zaslal pokračování své Flashové animace. Tentokráte se podíváme do jeskyně ke Glumovi. Ovládání vám snad bude jasné. K přehrávání je nutný Macromedia Flash. Velikost animace je 236 KB a není vhodná mladším 18 let :o)


Pustit ...


Jak také může vypadat vydání Pána Prstenů
 
Efča zaslala oskenované obálky jednoho z anglických vydání Pána Prstenů. Pokud se chcete opravdu dobře zasmát (nebo si upřímně poplakat), podívejte se na následující obrázky. Zlatý Alan Lee či John Howe ...


Frodo, Legolas, Karel Gott ... aneb bulvár ...
Nedávno jsem jako součást článku uveřejnil informaci o tom, že Elijah Wood chodí s Frankou Potente, a jako důkaz jsou i fotografie líbajícího se páru. Scan fotografie, které se objevila tuším v Bravo Girl (nebo nějakém podobném časopise) jsem ztratil. Inu uveřejnil jsem tuto informaci bez fotografie a čekal, kolik fanynek si o ni napíše. Žádná! Díky moc. Ani nevíte jak strašně jsem rád, že se čtenářská obec vykrystalizovala na úroveň, na které je teď.
Na levé straně tohoto textu máte možnost spatřit záběr našeho drahého páru. Nejedná se však o záběry "ze života", ale z filmu Try Seventeen, který spolu natáčí v Kanadě.

Přečteno celkem 14723x, verze pro tisk

Další článek - Velké horko a Galadriel v našich lesích; ToyBiz ruší edice hraček k Pánu Prstenů; Ammo.sk je banda arogantních ***; Úsměvná poznámka o rozšířené edici DVD; Meče od United Cutlery i v ČR; Ještě nejste na diskusním fóru ?

Předchozí článek - Pán Prstenů se stává uměním; Truck ve stylu LOTRa; Frodo se nám zamiloval; Čtvrteční minisraz proběhl úspěšně; DVD bude možné kopírovat

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Yavanna, poidáno 28.8. 2002 11:55:10
Kterej _._._ vymyslel ty obalky? je to odporny!!!
Sasheenka, poidáno 19.6. 2002 13:51:53
Diky
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.6. 2002 15:57:34
Je to v článku z 9.6. v bloku "co nového ke stažení" :o)
Sasheenka, poidáno 18.6. 2002 15:53:04
Nejak nemuzu najit ten první Iluvataruv Hobit. nevite kde je?
Sasheenka, poidáno 18.6. 2002 10:56:11
Jo ten Hobit je fakt skvělej, a souhlasim že ty obálky jsou fakt hrozný, vypadá to spíš jako parodie.
Ruby, poidáno 18.6. 2002 10:39:22
Ten Hobit je docela nářez! :o)))
A ty obálky... aúúúúú !!! :oO

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.6. 2002 9:55:30
heh ... Mrs. ... jsem to ale pako %-) Už jdu opravovat. Díky za připomínku. To je tak, když se překládají texty po osmi hodinách manuální práce a o hladu :o))))
Tinne, poidáno 18.6. 2002 9:49:42
Mám jen malou připomínku k článečku o Viggovi, Pilar Perez není muž ale dáma Pilar Perezová :-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1405 - 64,51% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,1% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,55% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,15% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 13,82% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,69% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,73% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,39% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,75% ]
Určitě ne
[ 181 - 8,31% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!