Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1267 lidí

Celkem návštěvníků
7530624

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
25.3. 2002
Malé zamyšlení nad výsledky Oscarového klání; National Geographic - dokument o natáčení LOTRaVerze pro tisk
Malé zamyšlení nad výsledkem Společenstva v Oscarovém klání

... přes den jsem hodně přemýšlel o tom, proč asi bylo rozdělení Oscarů takové, jaké nakonec bylo. Hned na úvod musím říct, že dle mého názoru nejsou Oscaři jen nějakou nedůležitou perličkou na dortu, ale mohou mít poměrně zásadní vliv na celý film. Specielně pro nás, fanoušky, může velký úspěch znamenat větší ochotu dávat na DVD všemožné bonusy a podobně. Ale dočkejme času, 26. března chystá New Line velké prohlášení, které prý všem vyrazí dech.

Ale zpět k těm cenám. Stále více chápu rozhodnutí udělit cenu za kostýmy filmu Moulin Rouge. Totiž ve Společenstvu Prstenu jsou sice kostýmy nádherné a je jich spousta, ale to v Moulin Rouge také. A možná je trošku sporné, co vše ještě zapadá do kategorie kostým a co už je maska. A za masky LOTR Oscara dostal. S výpravou (v originále Art direction) se asi nesmířím. Vybudovat kopii Moulin Rouge, všechny ty interiéry a tak, bylo jistě obtížné, ale to, co bylo předvedeno ve Společenstvu, je ještě o řád jinde. Vybudování Hobitína, vázání tisíců umělých listů na stromy, neskutečně dokonale propracované sochy, které se v záběry třeba jen mihnou, dokonalé zapracování scenérií Nového Zélandu ... porotci to očividně vidí jinak.

Cena za hudbu pro mne byla hodně velkým překvapením. Nečekal jsem, že by ji Howard Shore mohl získat, ale moc mu ji přeji. Howard má na kontě velikou spoustu soundtracků a tu sošku si zasloužil. Velkým zadostiučiněním je určitě také to, že soupeřem v tomto klání mu byl John Williams (nominován hned za dva filmy), se kterým se původně pro hudbu k LOTRovi počítalo, ale byl zvolen Howard Shore jako "levnější varianta".

Nemohu příliš soudit, zda Společenstvo dostalo kameru po právu či ne. Určitě byla skvělá, ale to v ostatních filmech z mého pohledu taky. Možná šlo o rozhodnutí "aby se neřeklo, že má Oscarů málo". Kdo ví. Každopádně střih pro "Černého sestřeleného jestřába" mne mrzí. LOTR by si jej zasloužil víc. Na druhou stranu (musíme o tom přesvědčit sami sebe) se třeba porotcům líbil střih jako takový, ale mrzel je "sestřih" na pouhé dvě hodiny a tři čtvrtě :o) Do myslí porotců nevidím.

Co se cen za nejlepší film a režii týče, tak to nebylo téměř žádným překvapením. Po pravdě jsem měl článek o výsledcích Oscarů napsaný ještě před udělením těchto dvou cen a jen čekal, zda se potvrdí můj předpoklad a ceny získá Čistá duše. A stalo se. Film je to jistě výborný a do kina na něj půjdu. Zatím mohu hodnotit jen podle ukázek a recenzí.
Někdo se v komentářích pozastavoval nad tím, jak může Oscara někdy dostat velkofilm jako Gladiátor a jindy "umělecký" film typu Čistá duše. Projeďte si výsledky minulých ročníků. Docela pravidelně se střídají právě velkofilmy se snímky "uměleckými". Loni zvítězil Gladiátor, takže letos .. holt na řadě je umění. Což dává Peteru Jacksonovi dobré vyhlídky pro příští rok. Věřím, že Dvě Věže budou opět na režii a nejlepší film nominovány. A kdo ví, zda nebude "náš" snímek stát proti útočícím klonům v Epizodě II a dalšímu dílu Harry Pottera. V takovém návalu fantastiky by měl určitě velké šance.

Jan Belcarnen Čeřovský, 25.3.2002Beyond The Movie - The Lord Of The Rings
Na www.filmcity.cz můžete od dnešního dne objednat dokument z dílny National Geographic, který se celý věnuje filmovému hitu Pán prstenů. Níže si můžete přečíst recenzi na daný titul. Více informací naleznete zde.

Cesta tam a zase zpět
Jistě jste z nadpisu dokázali postřehnout, že řeč bude o filmu, který od počátku roku hýbá světem a, jak se zdá v nejbližších dnech zahýbá i zlatou soškou Ceny Akademie USA – Oscary. Ano, jde o DVD Pán prstenů: Společenstvo prstenu, přestože v podstatě ještě nic není známo a přesto je jeden server, a tím je www.filmcity.cz, který již DVD nabízí. Nelekejte se, že je to fáma, nelekejte se, že je to nějaký podvrh, rozhodně to však není to, co čekáte, ale možná i něco víc … :-) Konečně je možné si objednat na DVD i VHSNational Geographic - Beyond The Movie - The Lord Of The Rings
Konečně se na DVD i VHS dostává dokument od zvučné značky National Geographic. Jedná se o dokument, který má přiblížit vše o „Středozemí“. Nejde o žádnou fikci, nejde o nějaké tlachání, je to opravdu skvělý dokument, který se snaží ukázat, jak jedinečný byl Tolkien, a jak dokonalým se snaží být Peter Jackson.Možná si mnozí říkají, že jsem nějak zaujatý, ale nejsem. Podle mého názoru, i když to v prvních chvílích byl šok, je PJ tím pravým, kdo mohl tyto knihy převést na stříbrné plátno. Nejspíše jej členové štábu srovnávají s  Hobity právem :-)
V dokumentu, který vše ve stylu NG pojal velmi hluboce, se dozvíme nejen mnoho zajímavých informací o natáčení filmu, ale pochopíme i souvislosti, které ty či oné záběry podnítily. V dokumentu, který spojuje vlastně několik dokumentů, se především prolíná samotné natáčení s biografií samotného Tolkiena – „otce Hobitů“. V cca 50 minutách se dozvíte téměř vše, co chcete vědět. Možná se zaleknete toho, že se v dokumentu prolínají i záběry z Druhé Světové Války. Je to záměr. Tento dokument se snaží ukázat i pohnutky samotného Tolkiena a okolnosti, které jej vedly k započetí práce na legendách „Středozemě“.
V dokumentu naleznete spousty malých dokumentů z mytologie, o elfech … cestovatelích podobných Frodovi, a to vše se prolíná s ukázkami ze samotného filmu LOTR.
Podobný dokument, jakým je tento, je společností National Geographic připravován i „pro film“ Pearl Harbor.

DVD National Geographic - Beyond The Movie - The Lord Of The Rings stejně tak i VHS jsou dostupné pouze v angličtině bez titulků. DVD neobsahuje žádné titulky a jen jedinou audio stopou a tou je anglický dabing. Na disku nenaleznete žádné bonusy nebo doprovodné „vychytávky“, obsahuje jen dokument o délce cca 52 min. Menu disku je naprosto jednoduché a má jen dvě položky. První je puštění samotného dokumentu a druhým bodem je přesun do dvou obrazovek s přímým přístupem do jednotlivých kapitol (osmi kapitol na stránce vždy po čtyřech), které svým názvem jasně specifikují obsah kapitoly (např.: The Elves – zde Vám předvede Liv Tyler jak umí plynně hovořit Elvsky …).
Hovořil jsem se zástupcem NG pro ČR a ptal jsem se, zda uvažují tento titul alespoň na VHS pro naše fanoušky vydat. Bohužel se zatím nijak nevyjádřili a nejspíše sami ze své iniciativy nic nepodniknou – musíme tedy čekat, až jim NG samo titul pro vydání nabídne.

Petr Svoboda, www.filmcity.cz

Přečteno celkem 13732x, verze pro tisk

Další článek - 29. března bude čtyřminutová ukázka ze Dvou Věží v kinech ... co obsahuje ?

Předchozí článek - Oscarové šílenství je za námi - jak dopadlo Společenstvo Prstenu ? (doplněno o fota)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Grka, poidáno 31.3. 2002 20:43:42
Nedávno někdo řekl: Na všech filmových školách po celém světě se už v 1. ročníku učí, že správný film je ten, který má všechny své složky vyvážené. Pokud se tedy o filmu řekne, že má třeba dobré efekty nebo masky, tak je to špatně. Proto by měl opravdu dobrý film dostat buď všechny Oskary, nebo žádného. K tomu prvnímu nedošlo (a asi ani nedojde), takže Oskary byly zase uděleny jenom těm horším filmům...
Míšánek, poidáno 29.3. 2002 9:26:48
Titanic, ta nebetyčná sračka, dostala Oskarů 11 (tuším), je tedy podle americké logiky skoro 3x lepší, než FOTR... tfuj tajxl. A Oskary příště vyžere Spielberg s E.T. Potřeboval prachy, tak to trochu přetočil, přidal pár minut a zase budou lidi bláznit. Copak nikdo nepochopí, že Pán Prstenů je příběh, který ve světové literatuře jen těžko hledá konkurenci? A film, ať už se na něj díváte z kterékoli stránky, je skvělej. To mi nikdo nevymluví. Není v historii kinematografie mnoho takových, na které bych byl ochoten jít víckrát do kina než jednou. U 99 % filmů marně hledám důvod, proč bych je měl vidět aspoň jednou.
Johny, poidáno 28.3. 2002 9:50:58
Já si nemůžu pomoct, ale Moulin Rouge je prostě film o kurvě a basta - tím se diskvalifikuje z jakýchkoliv cen ...
Jinny, poidáno 27.3. 2002 13:34:01
Kdyže se tak zamyslím nad příštíma Oscarama, mám pár tipů. Dvě věže nemůžou chybět, protože první díl s 13 nominacema a další bez? Spielberg natočí bude ve hře s Minority report (což je sci-fi, takže leda za technický kategorie) a Shadow wariors ze II. světový, na což bude Akademie slyšet, takže PJ má zase po hehe. A Matrix bude silná konkurence za kameru, triky, střih. Snad ale konečně vyjde scénář, herci a výprava.
Ivetir, poidáno 26.3. 2002 19:26:06
Táta sehnal SP na CD, ale DVD to není
petruschka, poidáno 26.3. 2002 18:17:08
...Lucasova taktika je mi jasná a přijde mi dost nechutná - snaží se prostě ze svého životního díla vytřískat co to dá i za cenu jeho znehodnocení.

Velice rád bych se ohledně SW2 pletl, ale dá se snad říci, že do trailerů se většinou používají zajimavé a atmosféru filmu vystihující scény. To co jsem viděl z Útoku klaunů bylo více než výstižné - samé uvzdychané kecy o lásce + pár akčních momentů.
Je mi jasné kam Lucas míří - ti co hltali jedničku jsou dnes už možná puberťáci na které slabomyslné vzdychání před praskajícím krbem, ocicmávání s Leiou a kecy typu - ochhh - Vždyť rytíři Jedi se nemohou zamilovat...blablabla - hup na ni. platí nejvíc.
Máme asi štěstí, že Lucas dvojku nezpracoval jako teenage komedii, ve které Leia přichází o panictví s R2D2 a Darth masturbuje někde v rožku se světelným mečem, což má být podle někoho vtipné.
...no trojka už snad bude ke koukání, i když při dnešním trendu z ní udělají spíš bezduchou akční podívanou...

Eva, poidáno 26.3. 2002 17:47:05
No,Američani si holt představujou umění jinak...

(v)Eru, poidáno 26.3. 2002 14:43:42
Eeh chtela bych to, slozime se na to a ja si to pak necham, jo? (ten dokument) :o)
Jinny, poidáno 26.3. 2002 14:15:18
Nechte SW, není fér odsuzovat film, když jste ho neviděli. O Oscarech se už nedá diskutovat, i když se komise nejspíš zbláznila (Ron Howard to měl těžší, ne? Ten musel přečíst scénář, životopis a ještě navíc uřídit dialogy. Asi jim připadalo, že film s 13-ti nominacema se natočil sám.) Po tom dokumentu brzy skočí Nova, když je FOTR taková "komerčárna" a už se na něj třesu. Víte, že v Praze v Bontonlandu si můžete koupit DVD s tím animovaným PP a další o Tolkienovi? A samozřejmě taky figurky, tašky a trička hned vedle těch Potterovských :-)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.3. 2002 13:25:39
Andysek: ano a je to logicke. Jak vidno ze zaveru te informace o dokumentu, jde o VHS ci DVD objednavane ze zahranici. Mistni distributori to zatim neprodavaji, proto ta obrovska cena ...
Krysař, poidáno 26.3. 2002 6:50:03
K Hvězdným válkám: Skrytá hrozba byla natočená tak, aby do kina přitáhla novou generaci(tzn. usmrkané haranty) a tenhle záměr se podařil na výbornou. Ani nelze porovnávat Epizodu I s jakýmkoliv dalším dílem. Sám Lucas o Epizodě II - Válka Klonů prohlásil, že bude mnohem temnější a já mu věřím. A jinka nechápu, jak někdo může kritizovat film podle ukázek. Zdá se, že film Pán Prstenů "zatemnil" několika lidem mysl a připravil je o soudnost.
To je snad horší, než si koupit triko "Legolas žije"...

Andysek, poidáno 25.3. 2002 23:41:03
Dodatek: a to jde o videokazetu. DVD je jen asi o 120 Kč dražší.
Andysek, poidáno 25.3. 2002 23:38:29
Tak jsem se koukala na filmcity ohledně toho dokumentu. Málem jsem šla do bezvědomí, když jsem zjistila, že 52minutový dokument bez českého dabingu stojí 1 169,- Kč. To si snad dělají legraci!!!!
Andre, poidáno 25.3. 2002 23:12:51
:o)))SW od vás docela dostali,ale Lucas slibuje velmi temnou atmosféru ve trojce:o)))

Jinak NG velmi zajímavé,jistě to bude stát za to.....

petruschka, poidáno 25.3. 2002 21:38:18
SW2 bude totální blitka! Z jedničky udělali film pro usmrkané haranty a z dvojky se klube zamilovaná s**čka...Lucas by zasloužil pověsit za koule do průvanu
MEGAJOHN, poidáno 25.3. 2002 20:58:29
Jojo, s vypravou to posrali
jinak ukazku na epizodu2 sem videl nedavno pred Lotrem a byl jsem z ni totalne zhnusenej
Ten dokument hned zacnu hledat na direct connectu

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!