Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1064 lidí

Celkem návštěvníků
8945775

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Tragos
30.9. 2001
Další rozhovor s GandalfemVerze pro tisk
Starý čaroděj míří vzhůru po horské stezce a špička jeho sukovité hole rytmicky klepe o kamenitou zem. Za ním kráčí společenstvo jedněch z nejoblíbenějších hrdinů, kteří kdy byli zrozeni ze studny fantazie: hobiti Frodo Pytlík, Pipin Bral, Sam Křepelka a Smíšek Brandorád; elf Legolas; trpaslík Gimli; Boromir z Gondoru; a hraničář Aragorn. Samozřejmě, že čaroděj - mocný mág jménem Gandalf - se nehrbí doslova. Ústřední postava všech Tolkienových "středozemských" mýtů, Gandalf, je možná nejdůležitější osobnost v moderní fantasy a při nejmenším největší kouzelník od dob Merlina. Když Gandalf dosáhne vrcholu horského svahu, upraví si širokou střechu svého špičatého klobouku a vznešeně pokračuje v cestě. Kráčí vstříc napínavému příběhu... které Sir Ian McKellen dobře zná. McKellen, uznávaný britský herec, který se těší úspěchu už více než tři desetiletí, je publiku nejznámější jako Magneto, záporný hrdina z loňského trháku X-Men. 19. prosince se McKellen představí na plátně jako památný Tolkienův čaroděj v dlouho očekáveném zpracování Společenstva Prstenu režírovaném Peterem Jacksonem. McKellen laskavě souhlasil, že si najde chvilku ve svém nabitém programu, a na chatu na www.mckellen.com nám zodpoví pár otázek o Gandalfovi...


OTÁZKA: Hodně se debatovalo o tom, čím Společenstvo Prstenu začne; Bilbovou oslavou narozenin nebo historií Války o Prsten?
MCKELLEN: Od Tolkienova začátku bylo upuštěno. Celé to začne vyprávěním Bilba, dobrodruha z Tolkienova Hobita, o Isildurovi a Sméagolovi, kteří oba najdou a ztratí Prsten. Uvidíme Bilba ve Dnu Pytle, jak začíná psát své paměti. Gandalfův příjezd do Hobitína na velkolepou oslavu Bilbových 111-tých narozenin otevírá film právě tak, jako otvírá první knihu, ale byl rozšířen kvůli snadnějšímu vysvětlení situace. Spousta jmen a faktů v Prologu by mohla vyčerpat publikum.


OTÁZKA: Mohl byste přirovnat Gandalfa k některé z vašich dalších rolí?
MCKELLEN: Považuji Gandalfa za důvěrně známého a pokládám za nemožné, aby se dal přirovnat k nějaké jiné postavě, kterou jsem hrál. K Prosperovi, Shakespearově čaroději, kterého jsem hrál před Gandalfem? Nebo k praktickému Kentovi, který provázel krále Leara a jeho nástupce Edgara na jejich cestách? Ale ne, Gandalf je jedinečný a já jsem rád, že jsem ho za posledních víc než deset měsíců dobře poznal.

OTÁZKA: Uvidíme ve filmu Gandalfův prsten - Naryu?
MCKELLEN: Narya bude zjevena ke konci třetího filmu. Prsten byl vyroben v dílně WETA, která vyrábí všechny rekvizity. Jednou jsem si jej na konci natáčení zapomněl sundat, což způsobilo, že si celé oddělení rekvizit prožilo bezesnou noc.

OTÁZKA: Nyní je už natáčení dokončeno, připadáte si někdy jako Gandalf, převzal jste některé jeho zvyky?
MCKELLEN: Možná to pro vás bude překvapivé, ale zdá se mi, že jsem zanechal Gandalfa na Novém Zélandu. Asi jsem jako malíř, který smazal své plátno, aby mohl nakreslit další postavu.

OTÁZKA: Odbočme na chvíli od Gandalfa, existuje nějaká Tolkienova postava, která vás zaujala víc než ty ostatní?
MCKELLEN: Můj oblíbenec je Stromovous. Každý, kdo je ztracený v lese jako třeba v Blair Witch, může věřit, že stromy chodí a mluví.

OTÁZKA: Některá další role, kterou byste si chtěl zahrát?
MCKELLEN: Kdybych byl mladší, rád bych ztvárnil Froda; vždycky mě přitahovaly postavy, které se vydaly na cesty a díky tomu vyzráli.

OTÁZKA: Kromě vás, koho byste zvolil do role Gandalfa?
MCKELLEN: Fanoušci projevili nadšení pro Seana Conneryho, Anthony Hopkinse a Christophera Leea. Já bych zvolil Paula Scofielda. Získal Oskara za "A Man of All Seasons" a byl tak znamenitý v roli mrtvého otce Mela Gibsona v Zeffirelliho Hamletovi.

OTÁZKA: Které další herce obdivujete?
MCKELLEN: Ty, kteří si troufají na odlišné role. Ty, kteří mají rádi výzvy a tvrdou práci. Ty, kteří peníze a prestiž staví nízko na žebříčku hodnot. Judi Dench, Johnny Depp, Robert Downey Jr., Michael Gambon, Dustin Hoffman, Robert Lindsay, Sean Penn, Meryl Streep a mnoho dalších, kteří ještě nejsou tak známí.

OTÁZKA: Co byste změnil na příběhu, kdybyste mohl?
MCKELLEN: Chtěl bych natočit některé epizody z knihy, které se do filmu nevešly. Ale to je zcela hypotetické a dalo by se to provést jen tehdy, pokud by se točilo pět nebo možná šest filmů.


OTÁZKA: Ovlivnil úspěch Hvězdných válek rozhodnutí rozdělit příběh na tři části?
MCKELLEN: Všichni filmaři obdivují trilogii Hvězdné války, je to tedy určitá tradice. Z hlediska příběhu bylo nutné, aby Peter Jackson trval přinejmenším na dvou filmech. Byl velmi šťastný, když mu New Line Cinema nabídla peníze pro filmy tři. Rozhodli se díky internetu - 6,6 milionů downloadů ukázky Pána prstenů za první týden. To by byl zahajovací víkend, kdyby si tihle všichni koupili lístky!


OTÁZKA: Za předpokladu, že film bude megahit, a my myslíme, že bude, trápí vás myšlenka, že pro většinu lidí budete navždy Gandalfem?
MCKELLEN: Schválně jsem vyhledával různorodé role a vždycky jsem si přál být hercem, který zvládne úspěšnou roli. Jak na mě nahlíží kritici nebo publikum mě příliš nezajímá, dokud mám nabídky na divadelní nebo filmové role. Jsou horší věci, než být neustále spojován s velkou literární postavou.

Pozn. Belcarnen a Tragos: některé věci, které Gandalf říká, jsou dost sporné. Například to o začátku filmu. Vždyť nedávno potvrdil, že se znovu jelo na Nový Zéland točit záběry příjezdu do Hobitína, které se použijí pro začátek filmu. Tentokrát to vyvrací. Skutečně nevím jak to tedy je.
V textu se Ian McKellen projevil ... řekněme jako poněkud "svérázný" herec. Však si udělejte obrázek sami.


Překlad: Tragos

Přečteno celkem 6653x, verze pro tisk

Další článek - JVC Promo, kartení hra, WETA krabice a
nabídka Games Workshopu


Předchozí článek - Burger King, Enya, šípy ve filmu a klapka
Aragorn opět v televizi


[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Zatím bez komentářů


Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2466 - 75,9% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 26 - 0,8% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 101 - 3,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,26% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!