Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 977 lidí

Celkem návštěvníků
8652422

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


Tolkien Con 2004 - přihláška a informace


TolkienCon skončil!

Reportáže, fotky, videa a další informace budou postupně doplňovány do článku o Conu.

Ve dnech 16. - 18. ledna 2004 se v Praze uskuteční setkání všech těch, které uchvátilo dílo profesora J.R.R. Tolkiena. Tolkien Con je pořádán již druhým rokem tímto webem a Společností přátel díla pana J.R.R. Tolkiena (www.tolkien.cz), tentokráte bez výraznějšího omezení kapacity, s ještě bohatším programem a v lépe vyhovujících prostorech, které zajišťujeme díky hlavnímu partnerovi akce, společnosti Eurotel s.r.o.     

[ Detaily ] [ Soutěže ] [ Registrační formulář ]
[ Program ] [ Press-kit ]


Detaily o Tolkien Conu 2004

Kdy: 16. - 18. ledna 2004, vstup možný od 16:30 

Kde: Praha, Gymnázium Christiana Dopplera (Zborovská 45, Praha 5 - Smíchov). Budova gymnázia leží v centru Prahy, na levém břehu Vltavy poblíž Malé Strany na Újezdě. Pomocí MHD se k ní dostanete více než snadno, stačí vystoupit z tramvaje na zastávce Újezd (jezdí např. z Malostranské, Anděla, Národní třídy) či pěšky. Od školy je to do kina a třeba na Václavské náměstí shodně zhruba 1300 metrů. Ve škole budou k dispozici učebny pro menší přednášky, semináře a doprovodný program a pro hlavní linie pak aula pro minimálně 200 sedících lidí a tělocvična doplněná zvukovým systémem pro dalších maximálně 400 lidí. 


Detail mapky

A kam půjdeme na Návrat krále? Ve Village Cinemas na Smíchově bude od 20:00 připravena vyhrazená projekce v sále číslo 11, který má jako jediný v ČR certifikaci THX, a garantuji vám, že pořádný zvuk u tohoto filmu oceníte.

KAPACITA SÁLU ZAPLNĚNA - Ač prostory školy jsou velké, pro Návrat krále máme vyhrazen jeden sál o kapacitě 300 lidí a ta je nyní již naplněna. Bohužel není možné rezervovat další sály. Možná by to bylo snadné u nějakých kravin, ale pro Návrat krále jsou v tuto dobu již všechna představení od půlnoční premiéry přes celý víkend z velké části vyprodána! Už takto byl problém zajistit celý sál jen pro nás. Pokud máte zájem, na Conu jste samozřejmě vítání i když na film nepůjdete, však to není Con o filmu. Každopádně pokud nebudou všechny rezervované lístky zaplaceny předem do 10. ledna (jak bylo od začátku avizováno), budou k dispozici v pátek mezi 18:00 - 19:00 přímo u registrací na akci K PLATNÉ PŘIHLÁŠCE NA CON! Vzhledem k umístění Conu není problém zkusit zajít do Palace Cinemas Smíchov, Slovanský dům nebo Village Cinemas na Andělu a zakoupit si vlastní lístek na jiné představení. Nějaké místečko se někdě jistě najde. Ale to už je jen na vás...  

O co jde: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru - od zajímavostí o filmech a knihách, až po "hypotézy o podstatě zdrojů světla v Tolkienově světě". Na pátek se chystá vyhrazená noční projekce Návratu krále v multiplexu Village Cinemass. Na film i Con doporučujeme přijet ve stylovém kostýmu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v centru Prahy, takže o všemožné restaurace a obchody není ani o víkendu nouze. K dispozici bude bar se základním občerstvením (čaj, káva, oplatky, bagety atp.). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku je nutné odeslat do 6. ledna. Stejně tak potřebná částka na vstupné a případné kino a ubytování musí být odeslána nejpozději v tuto dobu a na účtu do 10. ledna. Na akci je možné dorazit i nepřihlášen, ale veškeré částky za vstupné a ubytování mohou být vyšší, nebo nemusí být vstup doplněn brožurou či jinými materiály. Kino je zajišťováno pouze pro předem přihlášené účastníky, jejichž platba dorazí na účet do 10. ledna 2004 .

Cena:  Vstupné na celé tři dny je 160 Kč. Ubytování pak 40 Kč / 1 noc. Lístek na film Návrat krále přijde na 160 Kč (jednáme o nižší ceně, případný rozdíl vám bude navrácen formou občerstvení na akci) . Například za celé tři dny i s ubytováním a lístkem na film zaplatíte přesně 400 Kč. Součástí vstupného je brožura se spoustou zajímavých tematických textů a časopis.  

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu tolkiencon@jcsoft.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček vás variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky!  

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu, nejlépe na přilehlém Střeleckém ostrově. 

Chcete se podílet na programu? Součástí programu bude i výstavka ilustrací a poetická čajovna. Chcete-li se aktivně zúčastnit, nezapomeňte si své příspěvky. Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás kontaktovat!


Soutěže

Na Conu proběhne vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže. Do literární části zasílejte své příspěvky na tolkiencon@jcsoft.cz, nezapomeňte doplnit jméno. Ve výtvarné části přivezte své dílo přímo na Con. Pokud půjde o počítačovou grafiku, je vhodné dovézt ji na CD/disketě a zároveň vytištěnou ve formátu nejlépe A4 a větším. 

Literární soutěž v kategoriích:

  • Povídka na téma Ztracení hrdinové Středozemě (viz. tento článek)
    Maximální délka 10 normostran (15000 znaků včetně mezer)

  • Báseň inspirovaná dílem J.R.R. Tolkiena

  • Odborné pojednání nad zvoleným tématem z díla J.R.R. Tolkiena

Výtvarná soutěž v kategoriích:

  • Kresba (malba, počítačová grafika...) libovolnou technikou inspirovaná dílem J.R.R. Tolkiena

  • Jiné umělecké dílo (socha atp.) inspirovaná dílem J.R.R.Tolkiena


Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné a případné kino a ubytování musí být na účtu do 10. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na tolkiencon@jcsoft.cz

15.1.2004 19:35 - REGISTRACE UKONČENY
Je možné dorazit neohlášen i na místo, informace viz výše

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Ubytování:
Lístek na Návrat krále: Bohužel byla překročena kapacita 
vyhrazeného sálu, lístky není možné rezervovat.
Více viz. ZDE
* Poznámky: 


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

 

Program

Hlavní program se bude odehrávat v sobotu. Těšit se můžete jak na "mainstreamovou" linii opravdu pro každého, tak i na menší přednášky jdoucí opravdu do hloubky zvolených témat. K dispozici budou vyhrazené prostory pro hráče karetních a deskových her, jednáme o zapůjčení techniky pro možnost vyzkoušet si počítačové hry inspirované Pánem prstenů. Na akci budou k dispozici tematické "LOTRovské" výrobky, všemožné fantasy knihy a mnoho dalšího.  

Toto je téměř definitivní podoba programu, ale k některý změnám, přesunům a doplněním ještě nejspíše dojde.

Pátek:

16:30 – 18:00 Registrace
(pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu)

18:15 – 19:00 Úvod TolkienConu 
Přehled, co vás čeká a nemine, a pár vřelých slov na uvítanou a proč tady vlastně kdo jsme (organizátoři). 
Představení se Diskusního fora JCsoft, české Literární společnosti přátel díla JRRT a slovenského Spoločenstva Tolkiena.

po 19:00 – Přesun do kina 
(individuální i hromadný – kostýmový průvod pro obveselení nevědomé veřejnosti)

20:00 – 23:45 NÁVRAT KRÁLE – FILM 
(v kině Village Cinemas Nový Smíchov)

0:30 – 2:00 NÁVRAT KRÁLE – BESEDA 
Po shlédnutí filmu v kině a přesunu zpět moderovaná noční debata nejen o Návratu krále, ale o celém filmovém zpracování Pána prstenů, co se nám líbilo a nelíbilo. Stejně se o tom budete do noci bavit ;-) Pro ty, co nepůjdou do kina, začne už dříve.Sobota:

1. přednášková linie - Tělocvična

Tzv. intelektuální blok. Snaha malého kolektivu představit v sérii přednášek svou vizi Tolkienova světa (aneb kvůli čemu jsem si na sebe upletl bič a souhlasil být jedním z organizátorů Tolkienconu (pozn.Láďa))

Přednášky tohoto bloku spolu souvisí, občas na sebe budou i odkazovat, přesto není nutné slyšet kvůli jedné i ostatní. 

9:00 – 10:30 STVOŘENÍ A PÁD (ANDRE) 
V této přednášce s tak vznešeným názvem se budeme zabývat problematikou Ainur (možná dojde i na oblíbený problém rozmnožování Ainur, problém magie) a stvoření, s tím souvisejícím pojetím quenijského Fear a Hroar („elfského těla a duše“ - nepřesné a ilustrativní označení), pokusím se vám to vymluvit :-) a na to navazující kolování či vznik Fear. Dále také rozebereme příklady velikých „Pádů“, Melkora a Ungoliante a jedno z nejdiskutovanějších a také možná největších a nejodpornějších pokažení Ardy, vznik skřetů (zbytkové dobro v nich, otázky jejich původu apod.). Dojde nejspíše i na Tolkienovy inspirace v tomto, kde se dají najít analogie v germánské, ale i jiných mytologiích či dokonce náboženských systémech. Toto je jen zevrubná anotace.

10:45 – 12:15 OHEŇ A VYMEZENÍ (LÁĎA)
aneb hádala se duše s tělem, různá pojetí v různých koncepcích. Fea k Hroa jako Oheň k EA? Oheň Tvoření jako Duch Svatý? A co na to Svatá Trojice, aneb tři v jednom; „Al-lláh“; Bráhman a Átman; a buddhismus s ateismem? Nahá fea a fea v čirém majestátu. Může fea vyhasnout? Není nicota jako Nicota. Co znamená „mimo prostor a čas“? Důkazy boží existence a neexistence a jejich vyvracení a co je to vlastně „skutečnost“? A co může znamenat „jednat v souladu s Ilúvatarovým záměrem“ aneb proč by z pohledu křesťana měl být dobrý ateista největší oslavou velikosti stvoření ;-)

12:30 – 14:00 OD GEOMETRIE K VALAR A MAIAR (MONSTER) 
Svět reálný a jiný, třeba svět idejí apod. Různá forma náhledu na svět, od matematické po mytologickou, ve starověku, středověku i novověku, geometrie a nekonečna, a bohové, démoni, andělé, ďáblové, nadčlověk, bohočlověk, Bůh a paralely navzájem a s Valar a Maiar.

14:15 – 15:45 FENOMÉN A PODSTATA (ANDRE + další)
Jednotlivé hlavní fenomény dobra a zla, každý krátce, jejich podstata, původ a smysl v Tolkienově díle. Především se zaměříme na fenomény zla (možná i dobra :-)), poněvadž veškerá historie Ardy a její záznamy jsou podávány z pohledu těch „dobrých“, proto nahlédneme nejprve na „druhou stranu barikády“. Podíváme se na Balrogy, Prstenové přízraky, Sarumana, Mlčenlivé bdící, Mohylové duchy, draky, vlkodlaky, pavouky, apod. (Toma Bombadila, orly, enty atd.) a samozřejmě Saurona.

16:00 – 17:15 ZDROJ A SĺLA (LÁĎA + další)
Odkud se bere světlo v Tolkienově světě aneb o rozdílu mezi Lampami a Stromy, navíc ještě trochu kvantové polívčičky v mytologii a Ungoliant jako černá díra v obraze mýtu; symbolika dvou světel aneb věda a umění v Tolkienově světě; jedinečnost díla u Tolkiena, Tři Prsteny, proč musí být Jeden zničen, narůstající křehkost Ardy; holá naděje, či víra, naděje a láska (aneb nehumanitní nekřesťan se pokouší sdělit stěžejní základ (nejen) křesťanského poselství vyjádřeného dle mého názoru v PP:o))

Konec organizovaného bloku

17:30 – 19:00 MOC A VLÁDA NA ARDĚ (NENYMIR)
Podtitul: Svoboda a zodpovědnost jednotlivce v závislosti na předurčení a vyšších bytostech. Politologickým rozkladem pozadí osudu Středozemě - sudba Noldor jako zlo a zároveň cesta k největším činům (osobnost Fëanora, silmarilly ), geografie a geopolitika - neschopnost nepřítele podmanit si vodu a její důsledky, legalita a legitimita nástupnictví (Númenor - Elendilův rod), dělení elfů odrážející se na jejich odlišné úloze v dějinách Ardy etc. Vše prostupujíc moc Eruova, omezeně Valar, svévole Eldar, svoboda lidí.2. – linie přednášek – Aula 

(reálie Tolkienova světa a zajímavosti související s Tolkienovým dílem)

9:00 - 10:00 ELFOVIA (SHADOW) Elfovia všetkých typov, farieb a vežkostí. Prednáška o elfoch a to nielen o tých z pod Tolkienovho pera. Široké spektrum informácii o týchto bytostiach a ich vzájomné porovnávanie. 10:00 - 10.30 ISTARY (SILWEN LINDARIEL + RANDIR) Všeobecná prednáška o tom, kto to vlastne Istary boli, odkiaž prišli, aké boli dôvody, ktoré ich prijmeli k činom a samozrejme sa tiež dozviete informácie o jednotlivcoch, ktorí sa týmto pojmom označovali.

10:45 - 12:15 TOLKIEN V RUSKU (JANA KOPECKOVÁ) Vydání Tolkienova díla v SSSR a Rusku, tolkienovské společnosti v Rusku. Literární díla inspirovaná Tolkienovým světem. Perumov, N. Vasiljevová, Ješkov, muzikál Silmarillion a další zajímavosti.

12:30 - 13:30 O AUTOROVI (JANA SYROVÁTKOVÁ) Životopis J.R.R.T., jeho knihy a mnoho dalšího.

13:45 - 14:45 KOŘENÍ A OBCHODNÍ CESTY VE STREDOZEMI (HAD) Koření, jeho výskyt a užívání různými rasami. Kupecké stezky a karavany na nich, doprava a uskladnění. Krátká exkurze do rozličných kuchyní (aneb Legolas v kuchařské čepici).

15:00 - 16:00 PROFESIONÁLNÍ PRÁCE J.R.R.T. A INSPIRACE LITERÁRNÍ TVORBY (SILENT) Tolkienovy zdroje, inspirace, případně specializovanější záležitosti a Tolkienova práce takříkajíc mimo Ardu (stvoření out of stvoření ;) - myšleno jeho práce profesionální, nespisovatelská.

16:15 - 17:00 TRPASLÍCI V TOLKIENOVI A V LITERATURE OBECNE (DAIN) Přednáška zaměřená na porovnávání popisu trpaslíku a jejich reálií v různých sériích děl (Edda, LOTR, Zeměplocha, Warhammer, bratří Grimové apod.) s důrazem na hledání motivu odchylek popisu v těchto dílech, resp. toho podstatného motivu a to, proč lidé a zvláště elfové nemají trpaslíky příliš v lásce.

17:15 - 18:15 NAZGÚLOVIA (LADY KISSILIEN) Vše, čo ste chceli vedieť o týchto stvoreniach temnoty a báli ste sa ich opýtať. Prednáška o jednotlivých sluhoch temného pána, o ich pôvode, dôvodoch a tak všeobecne o nich.

19:00 - 20:00 O KOVANÝCH PRSTENECH, MITRILU A JINÝCH NESMYSLECH (LEONARD MEDEK)

21:00 - 23:00 VÝVOJ JAZYKU A PÍSMA NA ARDE (SILENT+ADOLESCENT+ALEŠ) Rúmilova abeceda (prehled systému, historie atd.), inspirace pro queniju a sindarin, trpasličí runy, rohirština, futha/ork, a mnoho dalšího

23:00 - 1:00 STŘEDOZEM MEZI NEBEM A ZEMÍ (FRANTIŠKA VRBENSKÁ). Mýtické podhoubí a kontrast reality. Jsou elfové snobi, hobiti měšťáci, skřeti komunisté? Principy sociální nerovnosti, antifeminismu, rasismu a kastovnictví - co z nich proniklo do Středozemě? Do jaké míry se v Tolkienově světe odrážejí dozvuky viktoriánské éry autorova mládí? Může za to všechno Tolkien, nebo mýty, na nichž stavěl? Modely chování z legendárních příběhů. Neznámé předobrazy Středozemě: zapomeňte na Tolkienův prsten. (Upozornění: Přednáška nevychází ze známé fiktivní novinové recenze z času totality!)


3. - linie přednášková - odborné práce od návštěcníků conu - třída 

17:30 - 19:00 Daně ve Středozemi, Rúmilovi runy, ...


4. linie - kulturní

Třídy - paralelně

POETICKÁ ČAJOVNA (J. D. Kočí) – celou sobotu přes den a dost možná i celou noc.
Typy a druhy poezie, četba autorské tvorby i prozaické, včetně četby výherců literární soutěže, předvedení výherců soutěže výtvarné i modelářské.

ELFÍ KOUTEK (LAISI FINWEN a doprovod – cca 10 lidí) – cca 11:00–19:00
Pokus přiblížit elfí reálie nejen slovem, ale i prostředím a společným životem pořadatelů i hostí.
V době od 12:00 do 14:00 se bude podávat občerstvení (příspěvky na suroviny dobrovolně, avšak vzhledem k tomu, že nám smrtelníci nic zadarmo nedají, životně důležité!).
V době od 14:00 do 16:00 poběží výtvarná dílna se zaměřením na spony k plášťům a jiné šperky (materiál - kůže, drát, polodrahokamy apod. - bude třeba si buď donést vlastní nebo si - v omezeném množství - koupit na místě).
Po celou tuto dobu - tedy od 11:00 do 16:00 - bude možnost povídání o všedním životě u elfů, jejich rodinných vztazích, umění a právních zvyklostech, jakož i o metafyzických aspektech jejich života, pro větší i menší skupinky, ale vždy podle přání hostí - tj. nebude tedy pevná „přednáška“.
V době od 16:00 do 17:00 bude možnost informací o quenijštině a poradna pro ty, kteří by si rádi zvolili elfí jméno.
V době od 17:00 do 19:00 se bude konat slavnost „esseklime“, rodinná slavnost pro dítě, jehož jazykové cítění dozrálo natolik, že si samo volí jméno. Hosté vítáni, ale nebude možnost vstupovat dovnitř kdykoli během konání slavnosti - v momentech, kdy by přecházení sem a tam rušilo důležité okamžiky, bude místnost uzavřena. K závěru slavnosti neodmyslitelně patří hostina, za stejných podmínek jako v poledne.
V koutku bude též k dostání (za cenu 50 Kč) CD s elfími písničkami z Laisiných stránek plus některými novými. 

HRÁČSKÉ DOUPĚ Celý den a noc, vlastně celý con; kartičkové, destičkové, RPG a další hry všeho typu s tolkienovskou i netolkienovskou tematikou

19:00 - 20:00 ŽIVOT A UTRPENÍ MISTRA ELRONDA (F(AL)EŠNÉ SPOLEČENSTVO)
Píseň doprovázená loutkovým divadlem a přednáškou.

Tělocvična

20:15 - 20:30 MUZIKÁL – LOTR 
Lehce parodická verze nazpívaná pouze dvojicí lidí ve vícero rolích.

20:30 – 20:45 DVE VEŽE (Tom „Loki“ Bombadil, Ganjalf, Depres) 
Alebo o tom, ako to vlastne v skutočnosti bolo - krátka divadelná paródia z produkcie Ochotníckeho divadla Spoločenstva Tolkiena. Nesie sa v duchu klasických slovanských zvykov zasadených do Stredozeme a deja Pána prsteňov.

21:00 – 22:45 KONCERT 
Písně Poetického i Falešného Společenstva.

Neděle:

1.linie přednášek

9:30 – 11:00 STROJOVÉ A MOTOŘI (ADOLESCENT)
Podtitul: Parní stroj na Númenoru - Obří helikoptéra „Ancalagon“ - Spadl kámen Erechu opravdu z nebe?
Stručná, výběrová a lehce spekulativní sonda do technologických reálií zemí smrtelníků Slunečních věků, popsaných J. R. R. Tolkienem. Seminář s bulvárním názvem a seriózním obsahem.

11:15 – 12:45 BEOWULF (MICHAEL BRONEC)
Starý anglosaský válečnický epos; o čem tato sága vlastně je, děj plus její historický kontext a vysvětlení, proč je tak důležitá jako původní zdrojový text. 

2. linie přednášek

9:00 – 10:30 SVĚT FILMOVÉHO PÁNA PRSTENŮ (BELCARNEN) 
Převod knihy na film a mnoho dalšího.

11:15-12:45 KOSTÝMY V LOTROVI


Soutěžní znalostní kvíz

13:00 – 13:45 Závěrečný kvíz o ceny 

13:45 – 14:00 Vyhlášení výsledků znalostního kvízu, předání cen za kvíz i literární a další soutěže


po 14:00 Ukončení TolkienConu 2004


Press-kit

Materiály pro přetištění, grafické prvky pro webové stránky atp.
V případě zájmu o další informace a podklady kontaktujte cerovsky@jcsoft.cz


TolkienCon 2004 - 16. - 18. ledna v Praze


<center><a href="http://tolkiencon2004.panprstenu.info">
<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tc2004imag/tc_banner1.gif" width="468" height="60">
<br>TolkienCon 2004 - 16. - 18. ledna v Praze</a></center>


<a href="http://tolkiencon2004.panprstenu.info">
<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tc2004imag/tc_banner2.gif" width="125" height="250"></a>
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!