Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1218 lidí

Celkem návštěvníků
15466781

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2006 - přihláška a informace


Con už škončil...
Reportáže, fotografie, nahrávky...


Stredozem tabuleVíkend v polovině ledna začíná již tradičně patřit dalším ročníkům TolkienConu. Jelikož stále jezdíte a na akci si více méně nestěžujete, uskuteční se i v roce 2006! Ve dnech 13. - 15. ledna 2006 se sejdeme doufejme v hojném počtu za účelem oslavy narozenin profesora Tolkiena, příjemného povídání, spousty zajímavých přednášek a kulturních programů. I tentokrát akci organizuje téměř stejná skupinka lidí, takže pravidelní účastníci tuší, co mohou očekávat. Poučeni z předchozích ročníků a po Vašich připomínkách však přeci jen zavedeme pár změn a novinek. V případě zájmu čtěte dále...     

[ Detaily ] [ Soutěž a volba nejlepšího kostýmu ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]

 


Detaily o Tolkien Conu 2006

Kdy: 13. - 15. ledna 2006 od 16:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov
[MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]


O co jde: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s "přáteli", lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Prahy, takže o všemožné restaurace a obchody není ani o víkendu nouze. K dispozici bude bar se základním občerstvením (čaj, káva, oplatky, bagety atp.) a pokud vše vyjde, bude možné se stravovat v "Čajovně" stejně jako loni. 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře aktivního od 1. listopadu 2005. Přihlášku bude nutné odeslat do 8. ledna. Bez registrace nemá příliš velkou cenu na Con chodit, kapacita je obsazena.

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 150,- Kč, ubytování na jednu noc pak 25,- Kč. Při platbě až na místě je cena 250,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu) a 40,- Kč / 1 noc.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu tolkiencon@jcsoft.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=537
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba článek o minulém ročníku, kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky!  

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás kontaktovat!


Soutěž a volba nejlepšího kostýmu

Vzhledem k relativně nízkému počtu příspěvků do soutěží bylo rozhodnuto, že kategorie jednoduše sloučíme a vybereme tři nejzajímavější příspěvky. Účastnit se můžete s povídkou, básnickým dílem či tematickým oborným pojednáním. Dodat můžete kresbu (olejomalba, počítačová grafika - fantazii si meze nekladou), sošku, model Minas Tirith v životní velikosti i s funkčním kanalizačním systémem - tohle je prostě na Vás! Čím originálnější dílko, tím větší šance na úspěch! Do literární části zasílejte své příspěvky předem na tolkiencon@jcsoft.cz, nezapomeňte doplnit jméno.

TolkienCon v minulých letech spousta lidí pojala jako příležitost blýsknout se novým kostýmem a k vidění byla spousta nádherných výrobků. Letos (na radu Scalexe, díky) se z kostýmů stane "oficiální součást programu" a během sobotního večera proběhne vyhlášení těch nejlepších. Hlasovat budou všichni a to jednoduchou formou. U registrace každý obdrží řadu žetonů a získá možnost jimi "obdarovat" právě ty, jejichž kostým považuje za nejlepší. Žetony si může nechat, rozdělit mezi několik lidí či dát všechny jen jedné osobě. To už bude na vás.


Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné musí být na účtu do 10. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na tolkiencon@jcsoft.cz
Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Přednášející?
Ubytování:
* Poznámky: 

Kapacita Conu je plně obsazena a další registrace již nejsou možné. Pokud máte nějaký zásadní důvod, proč registraci potřebujete (např. jste přednášející :o), kontaktujte nás na tolkiencon@jcsoft.cz


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

 

Program Tolkienconu 2006
Poslední aktualizace: 7.1.2006

PÁTEK

Registrace účastníků - 16:00 - 18:45 (a dále méně masově)


BESEDA
(19:45 - 22:15)
Františka Vrbenská, Michael Bronec, Nenymir, Andre, Silent a Láďa
Podobně jako loni, i v podobném složení, panelová diskuze o významných tématech, která by měla postupně přejít v moderovanou besedu všech účastníků.


SMAUG
(22:45 - 23:30) – Tolkien na Novém Zélandě, aneb výlet do země filmového Pána prstenů
Název je současně i kompletní anotací, doprovázeno bohatou obrazovou dokumentací!


REGIS
(23:45 a dále do hloubi noci ) – Noir aneb městské LARPy a fanfilmy
V části Noiru si přiblížíme pro úplné začátečníky co to vůbec městský LARP je. V části FanFilmy se budeme věnovat „nezávislé“ a „inspirativní“ tvorbě nadšených amatérů, poloamatérů na téma Fantasy a Sci-Fi a poté postupně přejdeme klidně i někam dál (třeba k Jacksonovu Braindeadu). Konec závisí na unavenosti přítomných.

SOBOTA - Tělocvična

ANDRE (8:45 - 10:30) – TOLKIEN A MÝTUS (Odsouzení k mýtu)
Byl Tolkien spíše mytologem anebo mytopravcem? Hovořil o mýtu nebo hovořil „mýtem“? A jak to činil? Jedná se o zamyšlení nad obecně mýtickou tématikou, kterou Tolkien „přetavil“ svou invencí velké, živorodé struktury. Přednáška bude konkrétními jevy v Tolkienově tvorbě mapovat jeho životní vztah k mýtu a jeho život v „mýtu“. Inu odsouzen k mýtu i po smrti.


SILENT
(10:45 - 12:15)
1) Béowulf, Tolkienův hlavní inspirační zdroj
2) J.R.R.Tolkien: člověk, který viděl za jazyk
1) Pojednání o Béowulfovi jakožto hlavním zdroji Tolkienovy inspirace a to jak po stránce dějové, tak především po stránce motivické, jazykové a narativně technické. Přednáška/seminář by měl navázat na převyprávěni Béowulfa, kterého se minulý rok skvěle zhostil MB a zároveň by chtěla přiblížit Tolkienovo nejdůležitější vědecké dílo: Béowulf: The Monsters & the Critics, které by mělo spolu s dalšími esejemi vyjít tuto zimu poprvé česky.
2) Co vetkal do svých příběhů autor, který znal své nitě lépe než mnoho jiných aneb co uvidíme, odvážíme-li se s Tolkienem nahlédnout „za jazyk“?
 

MICHAEL BRONEC
(12:45 - 14:15) – O Siru Gawainu a Zeleném rytíři
Shrnutí děje u nás zatím neznámého (protože nevydaného) textu, který Tolkien přeložil z middle English do moderní angličtiny.


FINROD FELAGUND
(14:30 - 16:15) – Politické systémy na Ardě
R ozbor politických systémů Amanu, království v Beleriandu, Númenoru, v Arnoru a Gondoru, Rohanu v elfských, trpasličích a dalších královstvích a státech prvního, druhého a třetího věku. Monarchie, oligarchie, tyranie, demokracie, otrokářství, feudalismus, kapitalismus, socialismus i komunismus, to vše najdete na Ardě.


NENYMIR
(16:30 - 18:00) – Elfové a občanská společnost, Mordor a nacismus, kořeny zla a neschématičnost kladných postav


KONCERT NA HARFU
(18:15 - 19:15) – Jana šouflová a spol.
Poslechnete si mix středověkých a keltských melodií, dozvíte se něco o tomto velmi zajímevém hudebním nástroji a třeba si budete moct zkusit i zahrát :) A když budete hodní, dostane se i na pár tónu z filmové hudby k Pánu prstenů.


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ (
19:30 - 20:00) – TAJEMSTVÍ
Lehce (a možná i víc) improvizované divadelní představení, jehož obsah a další specifika jsou a pravděpodobně až do Conu i zůstanu tajemstvím i pro organizátory…


KONCERT (20:30 - 21:30) – FAUNS
Účast na Conu přislíbila kapela Fauns z Německa (můžete znát z TolkFolku), která hraje směs folku a rocku. Více si o nich můžete přečíst dále v této brožuře. Jejich web naleznete na adrese www.fauns.de a ukázky tvorby můžete stáhnout zde.
Vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší kostým
(21:45 - 22:00)


FRANTIŠKA VRBENSKÁ
(22:30 - 0:00) – Variace na Glumovu písničku
Nejen mytologie, ale literární či filmová díla, skutečné příběhy – prostě osudy a PŘÍBĚHY, které jsou nějakým způsobem s Pánem prstenů identické.

SOBOTA - Třída

JANA KOPEČKOVÁ (9:00 - 10:30) – Knihy kolem Tolkiena
Editoři, badatelé, příživníci, epigoni – povídání o druhotném světě, který se vytvořil kolem a na úspěchu Tolkienových příběhů – od Historií Středozemě Christophera Tolkiena až po Za pár prstenů a Kouzelný svět Pána prstenů.


MONSTER
(10:45 - 12:30) – Ztracená cesta z hlediska uzavřených časupodobných křivek aneb cestování v časoprostoru v Tolkienově světě
Manuál ke správnému zakřivování země. Byla skrytá cesta do Valinoru červí dírou? Dokázala Vingilot překonat rychlost světla? A co na to říkal Earendil? Jsou Ungoliantiny sítě důkazem teorému, že černé díry nemají vlasy? Jak rychle teče světlo a co dělat aby neuteklo?


SINDOR
( 12:45 - 14:15) – Stavitelé světů
Základní kameny světa * Pohádku nebo realitu? * porovnání s filmovými a VR světy * Postupy tvorby - od celku k části a naopak * Ideál rozvíjení Detailu v zachování souvislostí s Celkem * Středověké a starověké reálie * Fantasy světy – Tolkienův syndrom * Moderní světy * Sci-fi světy * Ne-lidské a extrémní světyRUBY
(14:30 - 16:00) – Draci II: Ledoví a polární
Amatérsky nadšenecká přednáška s volnou diskuzí o dracích, žijících za polárním kruhem. Zaměříme se na způsob života největších draků, kteří kdy chodili po Středozemi a možná i po Zemi. Projdeme s králem bílých plání celý jeho život, od vylíhnutí k jeho poslednímu vydechnutí. Aneb National Geographic hadr! ;-


BOROMIRA
(16:15 - 17:00) – Filmové inspirace a paralely
Skutečnost – zrcadlo fantazie, aneb filmové stavby, kostýmy a zbroje očima historika.MANWE (17:15 - 18:00) – Bol Tolkien kapitalista? Alebo mylili sa sudruhovia?
Rozbor a porovnanie s kritikou Strany s miernym odbocením na homosexuálnu stránku postáv + ukázky a narázky na konanie a cítenie jeho postáv v LOTR.


F(AL)EŠNÉ SPOLEČENSTVO
(22:00 - 23:30) - Neřesti Středozemě Hudebně-naučné pásmo

SOBOTA - Různě celý den

ELFÍ KOUTEK (LYREL a spol.)
Elfí koutek bude slavnostně otevřen v pátek ve 22:00 s večeří.

  • poslech původní elfí hudby – živá i CD, Boru a harfa bretaně a irska za doprovodu flétny, Digital Unicorn (původní hudba s fantasy tematikou) + zpívání tradičních elfích písní + písně Poetického společenstva
  • ochutnávka elfích jídel – celou sobotu se podává drobné občerstvení
  • workshopy – Výtvarný koutek: Výroba čelenek, drátenictví, malování na sklo; elfí zbraně a zbroje, poradna jmen, interaktivní quenya
  • večer elfí slavnost – překvapení
  • čtení z Melianina Neldorethu, sborníku elfí poesie sestavené JCsoftími fandy

-krásné prostředí, místo k odpočinku a posezení s přáteli


UGLÚKOVO LEŽENÍ (SKŘETI Z TRUTNOVA)

Jako minule především skřetí randál, bubny, bubínky a mnoho dalších nástrojů, tvořících dohromady děsivou kakofonii trochu podobnou hudbě (lze se zapojit, vlastní nástroje uvítáme). Dále proběhne již druhý ročník Soutěže o největší básnické střevo, přednášky se skřetí tematikou, večerní žranice se spoustou nechutných a těžko poživatelných pokrmů, následovaná slavností. Také průběžné malování na obličej, hraní tematických deskových her, zpívání skřetích písní, názorné ukázky zeskřetovatění,
uctívání Velkého Oka a kurz ježdění na vrrcích (pozn.: vrrka si přiveďte vlastního). Dále zuřivé debaty o temné stránce Tolkienova díla, možnost vyřádit se nebo si odpočinout odkaždodenního bezduchého vraždění a mnoho dalšího...


VIDLÁCKÝ KOUTEK (NENYMIR)
Koutek obyčejných lidí aneb „vidláci z Lossarnachu“ - přijďte si zaházet herní hnůj jekorovými vidlemi v třídním ležení, poslechnout flétny a kytary kol kartónového ohně, ochutnat ovčí sýr a bylinkové nápoje, možná i kuře a buchty, dát turnaj v páce a mariáši a zazápasit si na žíněnce…


VÝSTAVA PRACÍ Z TOLKFOLKU
Elek, zpěvák v navlékacích hobitích nohách z minulého Conu, přiveze sadu prací, které které se za posledních 8 let umístily na špici soutěží pořádaných při příležitosti polského letního TolkFolku.


ČAJOVNA, BUFET – DRAK, MÍRWEN
I letos možnost báječně se najíst a osvěžit přímo na Conu.

VOLBA NEJLEPŠÍHO KOSTÝMU
Během sobotního večera bude vyhlášen nejlepší mužský a ženský kostým na Conu. O vítězích rozhodujete jen a jen vy, všechny potřebné detaily se dozvíte dále v brožuře a samozřejmě při zahájení Conu. Viz. výše.

Opět bude k dispozici i MÍSTNOST PRO HRANÍ DESKOVÝCH A DALŠÍCH HER. A to včetně možnosti jejich zapůjčení a předvedení.


Neděle - Tělocvična

LOKI (9:00 - 10:30) – Sedem divov Stredozemeaneb Ilustrovany Sprievodca Stavebnictvom Ardy
Stredozem sa pysni viacerymi pozoruhodnymi stavbami, ktore by v mnohom dokazali prekonat aj tradicnych sedem divov starovekeho sveta. Vo svojej prednaske sa venujem architekture v Stredozemi na prikladoch tych najzaujimavejsich stavieb Gondoru, Rohanu, ale aj stavitelskeho umenia Mordorskej rise zla. Pod drobnohlad si zoberiem aj nory hobitov a doly trpaslikov.

HANA NAVRÁTILOVÁ (10:50 - 12:20) – Středozem a Černozem
Předivo severoevropské mytologie a jeho vztah k dějinám Středozemě není žádnou neznámou. Sám Tolkien však zmínil i jiné zdroje, jiné látky a vzory, které pronikly do jeho dovedně utkaného příběhu. Monumentální stavby Gondořanů, jejich obratnost v zacházení s kamenem a jejich záliba v hrobkách v sobě snad nesou příbuzenství se starověkým Egyptem, bájnou „Černozemí“ starověkého světa. Ostatně rovněž egyptská královská koruna by se nevyjímala nikterak cize na hlavách Anárionových, potažmo Isildurových následovníků. Jsou to shody čistě náhodné? (Přednášející je egyptoložka)

ZNALOSTNÍ KVÍZ O CENY (SMAUG)
– 1. KOLO - 20 písemných otázek - 12:30
– FINÁLE - 13:45 - bude vedeno ústní formou; postoupí do něj 5 nejlepších z prvního kola (při bodové shodě kolem 5. místa se počet finalistů navyšuje až k číslu 10);


PŘEDÁNÍ CEN, UKONČENÍ CONU - 14:30

Neděle - Třída

ADOLESCENT
(9:00 - 10:40) – Revize mýtů o Akallabeth
Přednáška bude tentokrát o spekulativní a chatrné povaze pověstí obestírajících Pád Númenoru a zároveň pokusem nastínit tuto událost z pohledu méně patriotického a sporného, než nabídla Elendilova Akallabeth.


Propagační grafika

Klasický banner 468x60 pixelů
<a href="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tolkiencon2006.asp" target="_blank">
<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tc2006images/banner1.gif" alt="TolkienCon 2006" width="468" height="60" border="0">
</a>
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!