Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 833 lidí

Celkem návštěvníků
8602494

English version here


Tolkien Con 2005 - přihláška a informace


Tak a je po Conu!
Článek, který bude doplňován o reakce, reportáže a fotografie...


Nazgul TC2004Ve dnech 14. - 16. ledna 2005 se v Praze uskuteční již třetí setkání všech těch, které uchvátilo dílo profesora J.R.R. Tolkiena. Po (doufáme) úspěchu předchozích ročníků se osazenstvo těchto stránek (www.jcsoft.cz) ve spolupráci se Společností Přátel díla profesora J.R.R. Tolkiena (www.tolkien.cz) rozhodlo, že do toho půjde ještě jednou. Akce se uskuteční na stejném míste jako první ročník, každopádně letos počítáme s menší účastí, která bude v případě potřeby i omezena.     

[ Detaily ] [ Soutěže ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]

 


Detaily o Tolkien Conu 2005

Kdy: 14. - 16. ledna 2005, vstup možný od 17:00 

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov
[MAPA] [Seznam linek MHD]


O co jde: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s "přáteli", lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Prahy (jedna stanice tramvaje - 3 minuty - od Anděla), takže o všemožné restaurace a obchody není ani o víkendu nouze. K dispozici bude bar se základním občerstvením (čaj, káva, oplatky, bagety atp.). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku je nutné odeslat do 6. ledna.

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 150,- Kč, ubytování na jednu noc pak 25,- Kč. Při platbě až na místě je cena 250,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu) a 40,- Kč / 1 noc.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu tolkiencon@jcsoft.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=530

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky!  

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu.

Chcete se podílet na programu? Součástí programu bude i výstavka ilustrací a poetická čajovna. Chcete-li se aktivně zúčastnit, nezapomeňte si své příspěvky. Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás kontaktovat!


Soutěže

Na Conu proběhne vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže. Do literární části zasílejte své příspěvky na tolkiencon@jcsoft.cz, nezapomeňte doplnit jméno. Ve výtvarné části přivezte své dílo přímo na Con. Pokud půjde o počítačovou grafiku, je vhodné dovézt ji na CD/disketě a zároveň vytištěnou ve formátu nejlépe A4 a větším. 

Literární soutěž v kategoriích:

 • Povídka inspirovaná dílem J.R.R. Tolkiena
  Maximální délka 10 normostran (15000 znaků včetně mezer)

 • Báseň inspirovaná dílem J.R.R. Tolkiena

 • Odborné pojednání nad zvoleným tématem z díla J.R.R. Tolkiena

Výtvarná soutěž v kategoriích:

 • Kresba (malba, počítačová grafika...) libovolnou technikou inspirovaná dílem J.R.R. Tolkiena

 • Jiné umělecké dílo (socha atp.) inspirovaná dílem J.R.R.Tolkiena


Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné musí být na účtu do 10. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na tolkiencon@jcsoft.cz

 

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Přednášející?
Ubytování:
* Poznámky: 

Počet předem přihlášených dosáhl příliš velkého počtu a registrace musela být pozastavena, aby se v budově dalo vůbec dýchat. Pokud jste přednášející nebo se jinak aktivně podílíte na programu, prosím kontaktujte cerovsky@jcsoft.cz a registrace vám bude povolena.


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

 

Program Tolkienconu 2005

Poslední aktualizace: 13.1.2005

Pátek:

16:30 – 18:30 REGISTRACE (pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu)

Tělocvična:

19:00 – 19:15 ÚVODNÍ SLOVO ORGANIZÁTORU A PŘIVÍTÁNÍ ÚČASTNÍKU

19:20 – 19:45 KŘEST ZPĚVNÍKU PÍSNĚ ZE STŘEDOZEMĚ - dlouholetého to snu Michaela Bronce i mnoha dalších!

20:00 – 22:00 BESEDA – TOLKIENUV SVĚT (LÁĎA, ANDRE, NENYMIR, SILENT, MICHAEL BRONEC, FRANTIŠKA VRBENSKÁ)
Nejprve panelová diskuze výše uvedených o dle nich významných tématech, jevech a fenoménech Tolkienova světa, která by měla postupně přejít ve všeobecnou moderovanou besedu všech účastníků včetně diváků končící po jedenácté hodině (podobnou loňské o třetím díle filmového zpracování)

23:15 - 0:00 TOLKIEN V JAPONSKU (SMAUG)
Odborníci na Tolkiena v Tokiu a jaké bylo setkání s nimi, jak je na tom Tolkien v Japonsku a ukázka japonského dabingu filmu Společenstvo Prstenu.

0:15 - 1:00 ZPRÁVA ZE SETKÁNÍ S HERCI Z LOTRA NA CONECH (ZDEŇKA ZEMÁNKOVÁ)
Setkání na zahraničních conech, také upozornění na výstavu podepsaných fotek další den v čajovně

1:00 Střelené fandovské filmečky všeho druhu, promítání, volná zábava

Třídy:

Čajovna a hráčské doupě, cca od 19h v provozu


Sobota:

1. přednášková linie - tělocvična

8:45 – 10:30 FENOMÉNY - II (ANDRE)
Tato přednáška volně navazuje na přednášku minulého roku se shodným názvem. Předmětem budou jak fenomény Tolkienova světa v řádu bytostí (jako jsou Balrogové, Pozorovatel ve vodě, Enti a Huorni, vlkodlaci, z jistého "úhlu" nahlédneme i mezi draky), tak obtížné jevy, jakým je Tolkienův "Twilight world" ( Soumračný "svět" např. i Prstenových přízraků-Nazgulů). Budeme sledovat vztah mezi Fear a Hroar ( "elfským" vymezením duše a těla, což je dost zavádějící termín - budeme si to vyvracet), mezi vědomím (vůle) a schopností řeči ( Tolkienovské má zvíře "Fea" anebo nemá?). Dále se pokusíme nahlédnout na jisté prameny Tolkienových inspirací, fenomény irského/waleského a Finského "lesa" (vazba k Entům a Huornům) apod. V průběhu celé přednášky se budeme dotýkat, skrze jednotlivé řády bytostí, Tolkienovy kardinální otázky pojetí Zla jako kategorie odlišení (a budeme se snažit se alespoň dotknout jeho inspirací, jinými slovy "odkud vedou nitky jeho tapisérie"). Tato zdánlivá nesourodost by měla ideálně na konci splynout v horizont, který v Tolkienově duchu udrží prostor, pro vytvoření vlastního názoru, bez "ohledu" na názor přednášejícího :o)

10:45 – 12:20 TOLKIENOVY JAZYKOVÉ ZDROJE A PROBLÉMY PŘEKLADU (SILENT)
V této přednášce se pokusíme nalézt zdroje, z nichž Tolkien čerpal při tvorbě svého vymyšleného jazykového systému a zároveň analyzovat, jak s těmito zdroji naložil.
Dále se pokusíme nastínit problémy související s překladem jazykové sítě originálu tzv. Červené knihy do Tolkienova originálu v angličtině a z něj dál do ostatních živých jazyků. Podíváme se, jak některé problémy řešil sám Tolkien, jaké řešení navrhoval ostatním překladatelům a jak se ho zhostili.

12:30 – 14:00 ZBRANĚ VE STŘEDOZEMI (HAD)
O zbraních ve Středozemi, jejich výrobě použití a zvláštnostech. Přednáška též obsahuje válečné stroje a teorii útočných technik. Je provázána s mojí druhou přednáško Zbroje ve Středozemi.

14:10 – 15:55 PÁD (NENYMIR)
Jako Feanor předstoupím před plný sál dám jim nahlédnout v plamen svého srdce, možná dojde k setmění a dotknu se tužeb Toho který povstával v moci, snad i osudů Ea, domluvím a zmizím v noci
No prostě si sednu a jako Feanor předvedu svůj projev ve stylu apokryfu, následně jej okomentuji a představím myšlenkové pochody Melkora najdu styčné body zmíním Boromira, řeknu byl to dobrý chlapy,ale život je sviňa nechám tam šokovaný sál a půjdem na lembas:o)

Pozn. - Zdeněk Neubauer ze zdravotních důvodů nebude moct přednášet a zatím nevíme, zda dorazí alespoň jako host. Každopádně zaslal moc pěkný omluvný dopis všem účastníkům, který tedy alespoň přečteme...

16:00 – 17:00 Překvapení v podobě zatím tajného vzácného hosta

17:15 – 18:45 ZBROJE VE STŘEDOZEMI (HAD)
O zbrojích, štítech a jiných ochraných pomůckách pro boj užívaných ve Středozemi. Přednáška též obsahuje válečné stroje a obrané strategie. Je provázána s mojí první přednáško Zbraně ve Středozemi


Kulturní linie v tělocvičně:

19:00 – 20:00 PÁD GONDOLINU (FALEŠNÉ SPOLEČENSTVO)
Hudebně-scénické pásmo, písničky přeložené z anglického cyklu – A. Lewis

20:15 – 20:45 MONTY PYTHONUV JCSOFTI SILMARILLION (DiProTo)
Bezpočet rolí, bezpočet aktérů, drama Ardy v patnácti (no spíš třiceti) minutách, v podání dokonale (ne)sehraného týmu :)

21:00 – 22:00 KONCERT (STŘIZLIVÍ HOBITI)
Hudební skupina z Polska uspořádá na našem conu své představení

22:30 – 23:30 PÁSMO PÍSNÍ A ZPĚVU (ORSEJKA a mnozí další)
Ale může pokračovat i déle, bude-li zájem… :)

2. přednášková linie - třída

9:00 – 10:30 PŘIBĚH LEGENDY LEITHIAN (JANA KOPEČKOVÁ)
Příběh před legendou: Tolkien a Edith Brattová; Rané verze příběhu o Berenovi a Lúthien - Noldo Beren, psi versus kočky, kočičí princ Tevildo jako Sauronův předchůdce a hrůza Melkových kuchyní, přísaha Feanorových synů Barahirovi a jejich nahrazeni Felagundem a další zajímavosti; Báseň Lay of Leithian; Fanverze pribehu - Leithian a internet (obzvlášť "divadelní" scénář "Kluk, holka a pes" z anglicky hovořícího netu; a ve stručnosti Briljeva z ruského originálu).

10:45 – 12:15 FAUNA A FLORA STŘEDOZEMĚ (HANA`AN a RVR)
Zábavná poznávací soutěž

12:30 – 14:00 TOLKIEN A VYTVÁŘENÍ LITERÁRNÍCH SVĚTŮ (MIGUEL)
V přednášce budeme sledovat okolnosti a proces vzniku (především) Tolkienových děl Hobit a Pán prstenů. Náš záměr přitom nebude "biografický", nemíníme zkoumat, jak Tolkien psal, nýbrž nás bude zajímat, co nám analýza jeho postupů může říci obecně o tom, jak se literární dílo postupně prolamuje k bytí, o otázkách, problémech a paradoxech, spojených s vytvářením fiktivních, imaginativních literárních světů (samozřejmě v neodmyslitelné provázanosti se světem "skutečným") - pochopitelně pak zejména takových, jež jsou exponovány v celé své šíři a bohatosti antropologické, lingvistické, geografické, historické, etnologické, mytologické - tedy světů, jichž je Středozem chtělo by se říci archetypem. (Dílčí změny a odchylky od této anotace vyhrazeny)

14:15 – 15:45 DRACI NEJEN VE STŘEDOZEMI (RUBY)
aneb Od kolébky do hrobu. Nezávazně neuspořádaná přednáška s diskuzí o původu, rozmnožování, chování a vůbec existenci draků. Srovnání velkých ještěrů z děl profesora Tolkiena a jiných autorů, stejně jako z naší historie a mýtů.

17:15 – 18:45 DYNAMIKA SVĚTU JRRT (MONSTER)
Co jsou to světy a jak jsou vymezovány. Provázanost světů. Pojem místa. Nic a prázdnota. Kde je vlastně fea a hroa. A proč vyskakuji elfové a trpaslici z trávy.

19:00 – 20:00 ORKOVIA (LOKI)
Budem sa zaoberat otazkou vzniku pojmu ork, skret ako aj jazykovemu pozadiu Tolkienovych skretov. Pokusam sa riesit otazku vzniku orkov ako aj problem ich rozmnozovania. Osobitnu pozornost venujem vojenskym tazeniam orkov v priebehu vsetkych vekov Ardy. Na zaver podavam galeriu orkov ocami roznych umelcov (Howe, Lee, Nasmith, Kirk...).

22:30 – 0:30 LÁSKA, TRUN, MEČ A SMRT (FRANTIŠKA VRBENSKÁ).
„aneb pravdivé variace na romanci o zamilovaném Hraničáři“


3. přednášková linie - třída

12:30 – 13:15 POHLED NOLDOR (FINROD)
Krátký přehled hlediska Noldor na Mandosovu sudbu, konflikt v Alqualondë (jako Noldo Neuznávám termín Vraždění rodných, neboť nešlo z mého pohledu o vraždu a to chci také rozebrat, Obležení Angbandu a Válku Hněvu.

17:15 – 18:15 ELFOVÉ – SEXUÁLNÍ SYMBOL DOBY (VERONIKA TESAŘOVÁ)
Byl Beren pedofil? Co znamená "elfovitost"? Legolas jako z televizní reklamy aneb chceme skutečně elfy, nebo jsou jen předmětem módy?

18:30 – 20:00 "PENNAS I LAM EDHELLEN" – ANEB HISTORIE SINDARŠTINY (ARGIL)
Výprava do historie nejrozšířenějšího eldarského jazyka, který vytlačil Quenyu do pozadí... - jeho vznik, rozšíření a změny v průběhu věků. Sindarština nejen ve Středozemi ale i v Gondolinu, na Númenoru, a taky v Amanu. Dostupnost a kvalita sindarských učebnic na síti.

 
Kulturní bloky - třídy

HRÁČSKÉ DOUPĚ – celý con
Kartičkové, destičkové, RPG a další hry všeho typu s tolkienovskou i netolkienovskou tematikou.

ČAJOVNA a BUFET (JAKUB „DRAK“ KOČÍ) – celý con

ELFÍ KOUTEK (LAISI FINWEN) – 10:00–21:00
Odpočinkově laděné elfí utočiště k volnému spolubytí a tvořivým činnostem podle chuti :

 • hudba, zpěv, volná příležitost k tanci po celý den, možná i taneční workshopy (historické, evtl. i irské tance)
 • studené občerstvení, teplý lembas (příspěvek dobrovolný)
 • výtvarná dílna (šperky z drátů, jemných drátků a korálků, kůže, knotwork a dalsi - PŘINESTE SI MATERIÁL!!!)
 • konzultace ohledně elfích reálií, Quenyi, vytvářeni quenijských jmen, interaktivní Quenya pro uplné začátečníky
 • hráčské doupě elfích stolních her, další (jiné než stolní, ale asi ne nové) hry nevyloučeny
 • cca od 15:00 koňácký workshop zaměřený na historii chovu koní u elfů a elfí způsob ježdění a komunikace s koněm vůbec
 • 18:00 – 20:00 večerní slavnost (vstup ve vhodném oblečení a s estetickou nádobkou na pití)

 

UGLÚKOVO LEŽENÍ (SKŘETI z TRUTNOVA) – hlavní program sobota, jinak celý con
Skřetí reálie, bubny a bubínky; dále jistá soutěž o největší básnické střevo, malování obličeje a též skřetí kuchyně, o tu nikoho ochudit nemůžeme; poživatelné ne příliš pohledné :) Atd. Kdo může a chce, nechť si nějaký bubínek donese sám také, ať si můžeme lépe zahrát.

 

Neděle:

1. přednášková linie - tělocvična

9:00 – 10:30 SPISOVATELÉ A PISÁLKOVÉ VE STŘEDOZEMI I ZA VELKOU LOUŽÍ (ADOLESCENT)
Podtituly: "Pengolodh, noční můra Tolkienova - Dalimil úplný hadr - Tajemný a neodtajněný Unótimo - Dálnopisná linka z Amanu - Epochální Červená kniha"
Anotace: "Věcná, ale rozverná sonda do písemnictví, letopisectví a plagiátorství naší milé Ardy"

10:45 – 12:30 MOHL ZÁPAD VYHRÁT I BEZ ZNIČENÍ PRSTENU? (SMAUG)
Přednáška se bude zabývat rozborem sily jednotlivých armád obou znepřátelených stran (i v závislosti na odhadu počtu obyvatel jednotlivých zemí) a následně dedukcí výsledku války v případě, že by Prsten do děje nezasáhl (např. byl tajně ukryt u Bombadila apod.).


2. přednášková linie - třída

9:00 – 10:30 HUDBA INSPIROVANÁ DÍLEM PROFESORA TOLKIENA (BELCARNEN)
Jména jako Howe a Lee zná každý, ale dílo profesora Tolkiena inspirovalo i mnoho hudebníků. Folk, rock, metal, jazz... skoro žádný žánr nezůstal ušetřen. Přednáška s mnoha ukázkami.

10:45 – 12:15 TOLKIEN V OBRAZECH (LYREL)
Středozem v obrazech aneb ilustrátoři inspirovaní dílem JRR Tolkiena. Bude to o Leem, Howeovi, Nasmithovi a mnoha dalších.


Kulturní linie

12:45 - 13:30 ZNALOSTNÍ KVÍZ O CENY – I KOLO (SMAUG)
- 20 písemných otázek (forma stejná jako na TC2004, pouze otázek o třetinu méně)
- napětí a debata publika, urputné vyhodnocování výsledků v mezidobí :)

14:00 - 14:25 ZNALOSTNÍ KVÍZ O CENY – FINÁLE (SMAUG)
- postoupí do něj 5 nejlepších z prvního kola (při bodové shodě kolem 5. místa se počet finalistů navyšuje až k číslu 10); bude vedeno ústní formou

14:30 PŘEDÁNÍ CEN, ZÁVĚREČNÉ SLOVO A UKONČENÍ CONU


Propagační grafika

Sloupek 130 x 600 pixelů
<a href="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tolkiencon2005.asp" target="_blank">
<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tc2005images/sloupek1.gif" alt="TolkienCon 2005" width="130" height="600" border="0">
</a>

Klasický banner 468x60 pixelů
<a href="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tolkiencon2005.asp" target="_blank">
<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/tc2005images/banner1.gif" alt="TolkienCon 2005" width="468" height="60" border="0">
</a>
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!