Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 611 lidí

Celkem návštěvníků
8602212

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


Tolkien Con - přihláška a informace


Tolkien Con je úspěšně za námi. V tomto článku najdete první reportáže a fotografie. Tak si je užijte!

 


Ve dnech 17. - 19. ledna 2003 se v Praze uskuteční setkání všech těch, které uchvátilo dílo profesora J.R.R. Tolkiena. Tolkien Con je pořádán k výročí 111. narozenin tohoto autora a pevně věříme, že se nás sejde k slavnostnímu přípitku co nejvíce. Kapacita místa konání však není neomezená a proto je nutné přihlásit se předem. Níže následují další detaily o této akci a přihlašovací formulář ...  

[ Detaily ] [ Registrační formulář ] [ Program ]

 

 


Detaily o Tolkien Conu

Kdy: 17. - 19. ledna 2003, registrace účastníků od 17:00

Kde: Základní škola Praha 5 - Smíchov, Grafická 13 (popis cesty pomocí MHD bude doplněn později dle aktuální dopravní situace, která se v Praze mění každým dnem). Společná návštěva Dvou Věží pak v Palace Cinemas Slovaský dům.

O co jde: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru - od nejnovějších informací o filmech, až po debatu na téma "zbytkové dobro skřetů". Na pátek se chystá vyhrazená noční projekce Dvou Věží v jednom z pražských multiplexů. Na film i Con doporučujeme přijet ve stylovém kostýmu.

Ubytování: je možné v tělocvičně; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v centru Prahy, takže o všemožné restaurace a obchody není nouze. K dispozici bude bar se základním občerstvením (čaj, káva, oplatky atp.). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku je nutné odeslat do 6. ledna. Stejně tak potřebná částka na vstupné a případné kino a ubytování musí být odeslána nejpozději v tuto dobu a na účtu do 8. ledna. U těch, kteří nedodají peníze na kino včas, není možné projekci zaručit (částka bude vrácena). Všichni, kteří platí později (a neobdrží potvrzeni přijeti jejich platby), musí s sebou vzít doklad o zaplaceni a nemusí obdržet materiály conu. 

Cena: 
Vstupné na celé tři dny je 100 Kč. Ubytování pak 20 Kč / 1 noc. Lístek na film Dvě Věže přijde na 160 Kč. Například za celé tři dny i s ubytováním a lístkem na film zaplatíte přesně 300 Kč.

Co sebou a další detaily: krom spacáku a karimatky v případě, že budete spát v tělocvičně, jsou nutné také přezůvky. Ve škole je zakázán alkohol (rozumné přání ředitelky, které se netýká slavnostního přípitku). Budova školy bude otevřena v pátek a sobotu do 2:00 (maximálně 3:00). V sobotu a neděli pak otevřena od 7:00. V pátek bude registrace účastníků možná od 17:00. Další časy najdete postupně v přehledu programu. Vezměte si také nějaké ty peníze, ať máte za co kupovat jídlo a pití (v okolí obchody otevřené i v nočních hodinách), pokud si nevezete vlastní zásoby.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailové adresy tolkien@volny.cz případně tolkiencon@jcsoft.cz.

Chcete se podílet na programu? Součástí programu bude i výstavka ilustrací a poetická čajovna. Chcete-li se aktivně zúčastnit, nezapomeňte si své příspěvky. 


Registrační formulář

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Ubytování:
Lístek na Dvě Věže: - pouze do 6.1.2003
* Poznámky: 

Registrace již není možná, kapacita Conu byla naplněna...


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

 

Program

Především v sobotu budou probíhat tři samostatné linie - přednášky, menší semináře a kulturní linie s recitací autorské poezie a předčítáním kratších próz (řídí Jakub Kočí). Svou místnost budou mít vyhrazenu i kartičkáři či příznivci deskových her.

Toto je pouze hrubý rozpis programu! Detaily a další semináře a přednášky budou postupně doplňovány. Na zásadnější doplňky budou všichni registrovaní upozorněni mailem.

Pátek 17.1.  - začátek registrace účastníků od 17:00 

- ÚVOD CONU zhruba od 19:30 

- PŘEDNÁŠKA O FILMU PÁN PRSTENŮ (BELCARNEN) (20:00 – 21:15) 

- Společná návštěva Dvou věží – kino ( 22:00 Palace Cinemas ve Slovanském domě)

 
Dvě paralelní linie přednášek a seminářů (uvedené časy se mohou ještě změnit, viz program na místě):

- JEDE BULVA CVALIMÍR (FALEŠNÉ SPOLEČENSTVO) – Jedna píseň a její interaktivní rozbor jako seminář. (10:00 – 11:00)

- AINUR - SROVNÁNI S HISTORICKYMI MYTOLOGIEMI (MONSTER) – Přednáška - Svět přirozený, z něhož se stejně snadno dostaneme do světa fyzikálního, jakož i do světa bohů a démonů. O nadčlověku, bohočlověku a Bohu. Andělé (a dáblové) ve středověku. Paralely mezi různými božstvy navzájem a s Valar. (9:45 – 11:15) 

- TOLKIEN – NEJVĚTŠÍ RASISTA 20. STOLETÍ? (SILENT) - Seminář – rasismus v Tolkienově světě - fikce, nebo krutá realita? (11:15 – 12:00)

- NÁMOŘNICTVO NA ARDĚ (CENIS) – Seminář – Lodě různých ras a věků, plavba po moři. (11:15 – 12:00)

- ELFÍ JAZYK A KULTURA VŠEDNÍHO DNE (LAISI FINWEN) Přednáška, všední život v běžné (elfí) rodině ve Středozemi - způsoby obživy, bydleni, stravování, rodinné vztahy atd. atd. podle informaci v zachovaných dokumentech ze Středozemě a náznacích ve slovní zásobě quenijštiny, podle možnosti doplněno scénkami a písněmi v quenijštině (s tlumočníkem). (12:15 – 14:00) 

- POJETÍ ZLA A MELKORŮV PÁD (ANDRE) - V této své přednášce bych se nejprve věnoval takovému obecnému nastínění pojmu zla, ukázkami některých analogií z velkých náboženských systémů, zejména asi velmi stručné podání gnostického mýtu…Poté bych přistoupil k „Pojetí Tolkienova zla“ nejprve ze šířky, posléze by mělo jít o čím dál větší konkretizaci jednotlivých projevů zla a jejich rozbor (ne však příliš hluboký, vzhledem k času) a nakonec bych se dostal k personifikaci zla v podobě Melkora….Mělo by také jít o kontrastní srovnání dvou principů zla, v podobě Melkora a Ungolianthe… (12:15 – 13:50) 

- O MAPOVÁNÍ MAP (PETR STROSSA) – Přednáška, srovnávání map Ardy (především Středozemě) s mapou současné Evropy a blízkého okolí, přikládání map na sebe, rozebírání různých možností... (14:15 – 15:45) 

- O ZDROJÍCH SVĚTLA A NESVĚTLA (LÁĎA) - Seminář, Pokus o zpodobnění Lamp, Stromů, Slunce a Měsíce a jejich světla, jak si je představuji já na základě popisu v Silmarillionu a dále O Ungolianthe aneb obhajoba nevinných pavouků a nesvětlo jako aktivní tma. (14:05 – 14:50) 

- SILMARILLION / ZTRACENÉ POVĚSTI - NOVODOBÝ MÝTUS? (KANYAPI + ANDRE) - seminář - Pár úvah na téma, proč Tolkienovo dílo působí na čtenáře tak, jak na ně působí. Co je na něm tak přitažlivého? (15:00 – 16:00) 

- KONEC SKŘETŮ VE STŘEDOZEMI (LAISI FINWEN + LÁĎA) - Přednáška, doložené a pravděpodobné prvky religiozity u elfu - jejich osudy po zničení těla - otázka "zbytkového dobra" ve skřetech - příčiny jejich prvotního selhání (vznik skřetů) a možné naděje do budoucnosti (náprava), podle možnosti opět doplněno scénkami. (16:00 – 18:00)

- JAK SE PŘIPRAVUJÍ STRÁNKY O FILMU PÁN PRSTENŮ (BELCARNEN) - Přednáška o tom, jak vznikají stránky www.panprstenu.info a diskuse o jejich možné budoucnosti s vaší pomocí. (16:15 – 17:45) 

- DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - FARMÁŘ GILES Z HAAMU(18:30 – 19:30)

- OFICIÁLNÍ PŘÍPITEK KE 111. NAROZENINÁM J.R.R.Tolkiena – aneb dlouho očekávaný dýchánek(po 19:30)

- KONCERT - přehlídka (nejen) tolkienovských hudebních skupin (pokud se chcete předvést s nějakou skladbu, určitě nám to dejte vědět) (20:00 – 21:00) 

- ŽIVOT, SMRT, VZKŘÍŠENÍ - CESTA MÝTŮ MEZI STALETÍMI A MÉDII, SE ZVLÁŠTNÍM ZŘETELEM K DÍLU J.R.R. TOLKIENA (FRANTIŠKA VRBENSKÁ) - Přednáška, Zrození a přeměny mýtů: co z nich ještě dnes živé a co slouží jako inspirace autorům nejen fantasy? Změny, kterými prošla mýtická vyprávění v písemných záznamech. Vztah mezi původními dramatickými podobami mýtů a současným filmovým uměním. Je možná konverze mezi filmem a knihou, textem a obrazem, a za jakou cenu; pokud ne - proč? Příklady z kinematografie a knižních pultů. Tolkien jako scénárista. Právo na osobní verzi? (21:00 – 23:00)

POETICKÁ ČAJOVNA (JAKUB KOČÍ) – kulturní linie conu všeho druhu, po celou sobotu cca mezi 10:00 – 18:00, a možná i jindy (viz. níže)

DESKOVÉ A KARETNÍ HRY – ANEB HRÁČSKÉ DOUPĚ - herní linie conu od 10:00 do přípitku a pak možná celou noc… 

Po 23. hodině - nevázaná zábava a debata v kuloárech a eventuelně ty nejšílenější semináře :o)

 
Neděle 19.1.  - ZNÁTE TOLKIENA JAK SVÉ BOTY? (BELCARNEN) - Kvíz o ceny, který prověří vaše znalosti díla JRRT a jejich filmových i jiných zpracování (10:00 – 11:00)

- povídání, výměna kontaktních informací atp. :o)

- ukončení Conu

Poetická čajovna

Teoretická část

 • Metrický impuls (30 min, 10:00)
 • Veršová schémata (20 min, 10:30)
 • Metrum a stopa (2 hodiny, 11:00)
  • Trochej
  • Daktyl
  • Jamb
 • Figury a tropu (1 hodina, 13:00)
 • Rým, základní druhy rýmů (1 hodina, 14:00)
 • Struktura básně (1 hodina, 15:00)

Praktická část

 • Podstročnik (20 min, 16:00)
 • Seznámení s originálem (20 min)
 • Seznámení s existujícími převody (20 min)
 • Vlastní převod (do divadla - 2 hod)

Večer po divadle

 • Případný poetický workshop

 

Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!