Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1279 lidí

Celkem návštěvníků
7536834

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
11.11. 2002
Peter Jackson si ve Dvou Věžích zahrál Vrchovce!; Ian McKellen popsal úvodní scénu Dvou Věží!; Co prozradil v rozhovoru Gimli; Entertainment Weekly o Dvou Věžích - role Arwen, noční můry Petera Jacksona a mnohem víceVerze pro tisk
Peter Jackson si ve Dvou Věžích zahrál Vrchovce!
Díky bystrému zraku několika fanoušků filmu se podařilo odhalit, jakou roli si Peter Jackson vybral pro druhý díl Pána Prstenů. Tentokrát žádný krkající pobuda s mrkví, ale agresivní Vrchovec podpalující Rohanské vesnice! No uznejte sami, že osoba na fotografiích níže je Peterovi více než podobná. Myslíte, že stejně jako ostatní skončí naboden na kopí některého z Rohirů?


Celý obrázek

Ian McKellen popsal úvodní scénu Dvou Věží!
Na jednom ze svých vystoupení Ian popsal, jaká scéna nás vrhne do děje Dvou Věží. Ano, je to skutečně ta, o které se spekuluje (např. kvůli jménu úvodní skladby soundtracku atp.). Co se tedy odehraje na plátně?

Kamera přelétá mezi skalami a z ničeho nic projde přímo skrz ně. Spatříte padat Gandalfa s Balrogem. Od této chvíle již kamera sleduje pád do propasti a nelítostný zápas.


Co prozradil v rozhovoru Gimli
Možná nevíte, že John Rhys-Davies se původně ucházel o roli Denethora. To však nevyšlo. John byl velice překvapen, když mu Peter Jackson nabídl roli trpaslíka Gimliho. John je totiž jedním z nejvyšších herců ve společenstvu vůbec, měří šest stop (183 cm). Proto se nelze divit, že přeměna v trpaslíka trvala každý den pět hodin, celých 14 měsíců natáčení. John skončil s alergií na lepidlo, které drželo součásti masky na jeho obličeji. Pro jeho zmenšení bylo používáno krom velmi sofistikovaných technologí i naprosto primitivních triků, jako že stál vedle bývalého basketbalového hráče, který byl o hlavu větší :o)


Entertainment Weekly o Dvou Věžích - role Arwen, noční můry Petera Jacksona a mnohem více


Časopis Entertainment Weekly uveřejnil moc zajímavý článek o Dvou Věžích. Je to vlastně takové kratičké shrnutí několika zajímavostí okolo tohoto filmu.

Peter Jackson strávil prací na Pánu Prstenů zatím čtyři roky a říká: "Potřebuji jej dostat z hlavy. Každou noc se mi o něm zdá ... ležím v posteli a chci spát, ale mám kolem sebe štáb a ten chce příkazy co mají dělat dále. A já s hrůzou zjišťuji, že ani nevím, jaký film točím."

... Dvě Věže obsahují hned dvakrát klíčovou počítačem generovanou postavu - Gluma a Stromovouse. Úroveň realističnosti (nebo naopak její nepřítomnost) rozhodnou, zda tento film předvede revoluci v tvorbě filmů, nebo uvrhne diváky do další "Jar-Jar Binks" beznaděje ...

Peter Jackson přiznává, že ze všech tří dílu má ten druhý nejvíce dějových změn proti knize. Jako příklad uvádí "nemůže skončit dobře" románek mezi Aragornem a Arwen. "Není tam žádný šťastný konec! Jsem velmi spokojen s tím, jak se jej podařilo natočit. Byla to jedna z těžších částí, protože v knize je z ní tak málo."

Po pravdě - ve Dvou Věžích se Arwen nevyskytuje vlastně vůbec. Liv Tyler o svých scénách říká: "Zaměřují se na jednoduché pocity Arwen, zanechané v pozadí, zamilované a rozpolcené. Na tuhle část vztahu se film zaměřuje, nejde nikam hluboko. Čekají vás muži s meči! Kdo by chtěl poslouchat řeči o lásce? Vždyť jsou tam hlavy k setnutí!"

Odula byla přesunuta do třetího dílu a místo ní byl zvýrazněn skřetí útok na Helmův Žleb. 3 měsíce nočního natáčení (s uměle tvořeným deštěm), 20 hodin natočeného materiálu pro výběr toho nejlepšího, spousty statistů hrajících skřety a další tisíce generované systémem Massive, který zde naplno předvede svůj potenciál. To bude bitva o Helmův Žleb ...

A pak tu máme Stromovouse, nejstaršího žijícího tvora ve Středozemi. Hobiti Pipin a Smíšek strávili společně spoustu času připásáni k patnáct stop (čtyři a půl metru) vysokému "robotovi", který byl později nahrazen počítačem generovaným Stromovousem. "Když byla přestávka na čaj, prostě jsme jim řekli `podejte nám sem hrnek a nechte nás tu`. A tak jsem tam byl jen já, Dominic a Stromovous v tichém studiu, každý se šálkem čaje. Bylo to neskutečné."

Snad ještě bizarnější bylo chování Petera Jacksona. Občas jej bylo vidět v rohu scény, jak si sám pro sebe mumlá texty jednotlivých postav. Chvíli byl Aragorn a pak zase některý z hobitů - snažil se "dostat každému do hlavy". Často opakoval, že je to vše o tom "být skutečný". To je často problém u fantasy - režisér si nemůže pomoct, aby občas na diváka "nezamrkal", a to vše pokazí.

Až na pár počítačových postav je většina Středozemě opravdová. Stále ještě panuje mylná představa, že Pán Prstenů je jeden velký počítačový efekt. Pro srovnání, Dvě Věže obsahují jen 600 SFX záběrů, zatímco třeba Spy Kids 2 jich mají více než 1000. I spousta zvukových efektů je přírodních. Třeba hukot, který vydává skřetí armáda před Helmovým Žlebem, natočil Peter na stadionu s 25.000 fanoušky kriketu. Všichni skandovali válečný pokřik, foneticky vypisovaný na obrovskou obrazovku nad stadionem.

Dvě Věže mají něco pod 160 minut, které trvalo Společenstvo. Peter se opět vyřádí na rozšířeném DVD. Již nyní je připraven hrubý sestřih Návratu Krále, ačkoliv ještě proběhnou dotáčky některých scén začátkem příštího roku.
Přečteno celkem 16001x, verze pro tisk

Další článek - Recenze na rozšířené Společenstvo Prstenu - jak působí na fanouška původního filmu? Které nové scény jsou nejlepší? Stojí zato film vůbec vidět?

Předchozí článek - Novinky o Dvou Věžích z průvodců k filmu a karetní hry - Helmův Žleb, kompletní rozpis děje a podivné zvěsti a zajímavosti!; Nová videa - objevování Edorasu, jiná verze ukázky; Jak dlouhé budou Dvě Věže? (doplněno 10.11.)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
pumpik, poidáno 13.12. 2002 3:50:15
Nu nekecej...a nehral to cely nahodou saaam???smiiich:-))
Jo anenitu nahodou negdo gdo tam takyhral?ja teda ne....,ale gdyby mi to negdo nabit tag bych sel klido!

Joss, poidáno 21.11. 2002 9:35:32
Je mi líto, že se holky trápí nad nenaplněnou láskou Arwen a Agyho. Na zamilovanej románek si holt budou muset zajít někam jinam než na pána prstenů (doporučuju Nezbedné Školačky II.- skvěklá volba romantika a akce zároveň :o))))))
Dolengwathiel, poidáno 18.11. 2002 10:34:35
Arwen to až neskutečně sluší...;o)
Galadrielka, poidáno 16.11. 2002 15:40:43
Řek jen že nebude happy-end.A to asi pro Aragorna nebude¨při pomyšlení že Arwen musí kvůli němu umřít
Hele k ¨tý fotce Elijaha a Liv:Nezdá se vám tam Lij moc velkej,vždyť na všech ostatních fotkách je Liv o hlavu větší(a to nemyslím fotky z LOTRa)

Evulka 007, poidáno 16.11. 2002 13:09:57
To s tou Arwen a Aragornem mě štve!!Proč to skara musí ten buzík překopávat.Vždyť pokud já vím tak se Aragorn a Arwen vezmou(teda v knize)Tak ať mi nevykládají,že ne!
Lucille, poidáno 13.11. 2002 20:50:24
Elijahovi to na obrazku strasne slusi, ale nekoho mi pripomina...
katy, poidáno 13.11. 2002 17:15:22
jo,ze jo tam ma bryle?!!
Nelenya, poidáno 12.11. 2002 17:35:56
Je to fakt jackson???No to na tom Stromovousovi muselo bejt super:o)
sirluin, poidáno 12.11. 2002 9:54:50
těším se na tu bitvu, těším se, jak Legolats Gimlim budou soutěžit kdo zabil víc skřetů :o) a taky se těšim na Ithillien....
Reyden, poidáno 12.11. 2002 9:08:23
Pěkný článek ;-)
MEGAJOHN, poidáno 12.11. 2002 8:38:34
Ten vrchní obrázek Vrchovce vypadá podivne, skoro jako by tam mel i brýle ;-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!