Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1194 lidí

Celkem návštěvníků
7536721

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
8.11. 2002
Novinky o Dvou Věžích z průvodců k filmu a karetní hry - Helmův Žleb, kompletní rozpis děje a podivné zvěsti a zajímavosti!; Nová videa - objevování Edorasu, jiná verze ukázky; Jak dlouhé budou Dvě Věže? (doplněno 10.11.)Verze pro tisk
Novinky o Dvou Věžích z Visual Companion - Helmův Žleb a další zajímavosti!
Nedávno se objevil vizuální průvodce filmem Dvě Věže. Obsahuje spoustu zajímavých fotografií ...


Náhled na všechny ...Náhled na všechny ...

Průvodce však neobsahuje jen nové fotografie, ale prozrazuje i hromadu věcí z děje filmu v popiscích. Asi nejzajímavější jsou informace o Helmově Žlebu ...

Nebudou jej bránit řádná armáda, ale hlavně "nesourodý houf starých mužů a neověřených mladíků". Ženy a děti se skryjí do Třpytivých jeskyní, kde je bude bránit Éowyn.

Při explozi u kanálu je Aragorn shozen ze zdi přímo do hordy skřetů. Théoden vyráží se svými jezdci a Gandalfem do protiútoku bránou, kterou se skřetům s beranidlem podařilo prorazit. Objeví se Éomer s posilou 2000 Rohanských jezdců a napadne křídlo skřetí armády. Skurut-Hai prchají, ale cestu jim zahradí mohutný les z Entů a Huornů!

Théodred nebude zabit na brodech, ale pouze těžce raněn a převezen do Edorasu. V popisku se říká, že vina na jeho smrti může ležet na Grímovi. Ten je uchvácen Éowyn, kterou mu Saruman slíbil po pádu Rohanu. U popisků je také zmínka o tom, že Éomer byl poslán do vyhnanství.

Objevují se první zmínky o Umbarských korzárech. Také se potvrzuje, že se do detailu seznámíme s minulostí Gluma. Ve filmu nebude zapomenuto na "svíšišky za mrtvé" v močálech.

Další zajímavou scénou bude bitka ještě při cestě do Helmova Žlebu. Z Edorasu lidé původně vyrážejí do Šeré Brázdy, ale na cestě jsou napadeni skřety a divokými lidmi z Vrchoviny. Uvidíme velkou bitku s vrrky a v textu se píše, že Aragonovi jeho kůň Brego "dobře poslouží". Někdy v této době uvidíme scénu více rozepsanou zde. Podle všeho se Aragorn při bitce s jedním ze skřetích jezdců oddělí od ostatních a je raněn.

Bylo také potvrzeno, že Uglúk je nástupcem Lurtze. A jistě se také těšíte na scénu, kdy je Faramir sváděn mocí Prstenu. Ostatně záběry, na kterých je Frodo s rozhalenou košilí a Faramir nabírá Prsten ostřím meče, jsou dobře známé. "Faramir, stejně jako jeho bratr, je v pokušení použít Prsten pro dobro svého lidu. Vše se odehrává v bitvou zničeném městě Osgiliath, kde Faramir musí rozhodnout o osudu Prstenu a toho, který jej nese."

Doplněno 10.11.
Pokud si zakoupíte Visual Companion nebo Photo Guide ke Dvěma Věžím, získáte "titulkovaný ilustrovaný příběh podle filmu". Na následujících řádcích najdete stručný přehled toho, jak ve filmu poplyne děj. Nevím, jak vám, ale mně přijde spousta věcí velmi ... podivných ...

Vše začíná Frodovou noční můrou o tom, co se mu přihodilo ve Společenstvu Prstenu; to musí být způsob, jak popsat pozadí. (vlastní začátek filmu, prolog bude ještě asi něco navíc - nejspíše souboj Gandalfa s Balrogem v hlubinách Morie, jak se zde psalo a dokazovalo již dříve)

Pak vidíme Pipina a Smíška v rukou skřetů. Aragorn, Gimli a Legolas nacházejí sponu ve tvaru listu, dar od Galadriel, a setkávají se s Éomerem.

Skuruti jsou napadeni Jezdci, Smíšek a Pipin utíkají, pronásledováni Grišnákem a zachráněni Stromovousem. Aragorn, Gimli a Legolas potkávají ve Fangornu Gandalfa. Gandalf povolává Stínovlase.

Frodo, Sam a Glum jsou v Mrtvých Močálech. Retrospektiva (flashback) na Sméagola, jak vraždí Déagola. Gandalf, Aragorn, Gimli a Legolas vstupují do Edorasu.

Červivec "utěšuje" Éowyn po smrti Théodreda. Gandalf osvobozuje Théodena ze zlého Červivcova vlivu; Théoden následně doslova odhodí Červivce ze schodů Meduseldu. Saruman posílá Vrchovce a divoké muže vypálit Rohanské vesnice.

Théoden se rozhodne evakuovat své město do Helmova Žlebu. Aragorn zjišťuje, že Théodredův kůň je volný. (Kůň se jmenuje Brégo a je v šoku z boje, kterým prošel)

Glum přivádí Froda a Sama k Černé Bráně. Uvidí pochodující armádu Východňanů. Gríma se vrací k Sarumanovi a informuje ho, že Théoden posílá uprchlíky do Helmova Žlebu. Saruman posílá své skřety do boje.

Elrond svolává radu elfů v Lothlórienu. Snaží se je přesvědčit, aby se elfové účastnili boje. Rozmlouvá Arwen její rozhodnutí zůstat ve Středozemi s Aragornem.

Uprchlíci jsou napadeni vrrky. Froda a Sama zajme Faramir, který přísahal, že donese Prsten do Minas Tirith a dokončí Boromirův úkol. Smíšek a Pipin jdou na Entí sraz. Uprchlíci dorážejí do Helmova Žlebu.

Théoden oznamuje Éowyn, že Aragorn zmizel při nájezdu vrrčích jezdců. Aragorn je sice těžce raněn, ale přežije. Zápasí o život z posledních sil, když v tom se objeví Brégo a zachrání jej. Aragorn vyráží k Helmovu Žlebu a informuje Théodena, že se blíží tisíce skřetů. V pevnosti jsou jen tři stovky obránců. Legolas se cítí být zrazen svým lidem.

Faramir vezme Froda, Sama a Gluma do Osgiliathu. Sam ho přesvědčí, aby je nechal jít i s Prstenem. Faramir je tedy zavede do starých kanálů pod Osgiliathem a pomůže jim tak vyhnout se skřetům. Ze své věže Saruman pozoruje Enty ničící obranu Železného Pasu.

Po bitvě v Helmově Žlebu Gandalf říká: "Bitva v Helmově Žlebu je u konce. Ale bitva o Středozem teprve začíná. Všechna naše naděje se nyní upírá ke dvou malým hobitům kdesi v divočině."


Několik zajímavých i velmi podivných informací o Dvou Věžích z kartiček
Karetní hra od Decipheru se stala dobrým zdrojem zajímavých fotografií z napjatě očekávaného filmu, ale prozrazuje mnohé také díky komentářům, které jsou vždy v dolní části karty. Ostatně se podívejte na osm nových kartiček z posledních dní ...


Náhled na všechny ...

Co tedy prozrazují popisky ...
  • Karta 26: Stromovous bere Smíška a Pipina "za čarodějem" (Gandalfem)
  • Karta 36: Exorcismus - karta odkazuje na vymýtání Théodenovy posedlosti (způsobené Červivcem). Mohla by to být opravdu zajímavá scéna ...
  • Karta 38: Táhni, Červivče! - Théoden doslova vrhne Červivce ze schodů Meduseldu. Tato scéna je vidět v ukázce, jen nebylo poznat, kdo Červivce hází :o)
  • Karta 47: Spřátelení s Gimlim - Éowyn a Gimli naváží přátelství při společném boji. To by mohla být zábava %-)
  • Karta 57: Frodova posedlost - Faramir je zaujat Frodem, který svádí boj s mocí Prstenu. Frodo vypadá opravdu rozčileně.
  • Karta 78: Ve stokách Osgiliathu - Faramir vezme Froda se Samem do stok pod Osgiliathem, kudy vede "tajná cesta do Mordoru". Osud celé Středozemě závisí na tom, co se zde stane. To si asi někdo dělá srandu, ne ?!?

Zajímavá nová videa - objevování Edorasu, jiná verze ukázky, ...
Na oficiálních stránkách najdete nové video Objevování Edorasu. A je to opravdu nádhera. Skvělé záběry z natáčení např. setkání Éomera s Aragornem, pohledy na kulisy, rozhovory s herci... Soubor (11.6 MB MOV) pak můžete přímo stáhnout zde

V Německu se objevila jejich verze poslední ukázky ze Dvou Věží. Jde vlastně jen o sestřih známých scén, ale podle všeho uvidíte i trošku (opravdu jen trošku) nových záběrů. Je jím třeba pohled "přes rameno" Stromovouse. Ukázku můžete stahovat ZDE (formát MOV) ...

Doufám, že všichni pravidelně sledujete výborná FLASHová videa - kompletní převyprávění děje Pána Prstenů. Na internetu se objevila již třetí část, najdete ji TADY.

A pokud nemáte stahování dost, tak tady je pro vás připravena jedna reklama na rozšířené Společenstvo (v MOV) a ZDE speciál o tomto filmu z E!Online.


Jak dlouhé budou Dvě Věže?
Po nějakou dobu bylo téměř jisté, že Dvě Věže obsadí plátna kin na 2 hodiny a 43 minut (bez závěrečných titulků, čistě jen film). V posledních dnech se opět začínají množit spekulace o délce jiné, které přicházejí z Norska. Několik zdrojů tvrdí, že film bude dlouhý 3 hodiny a 10 minut (i s titulky, je to o deset více než má Společenstvo). Vzhledem k tomu, že film je již dokončen a kopie se pomalu začínají distribuovat, bude brzy vše naprosto jisté. Jedna informace se objevila např. z Německa, kam film již dorazil. Podle zdroje je kopie dlouhá 15873 stop. Společenstvo mělo 16130 stop. Tato délka se dá přepočítat na minutovou stopáž, ze které pro Společenstvo vychází 2h 59min a pro Dvě Věže 2h 56min, ale to je doba včetně titulků. No nejsou někteří fanoušci šílení, když se zabývají něčím takovým? :o)
Přečteno celkem 15407x, verze pro tisk

Další článek - Peter Jackson si ve Dvou Věžích zahrál Vrchovce!; Ian McKellen popsal úvodní scénu Dvou Věží!; Co prozradil v rozhovoru Gimli; Entertainment Weekly o Dvou Věžích - role Arwen, noční můry Petera Jacksona a mnohem více

Předchozí článek - Saruman a Červivec v Návratu Krále?; Střihne si Christopher Lee roli Brumbála?; Ještě jednou hobití vesnička v Norsku; Premiéra na Novém Zélandě a změny kvůli terorismu

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Šarkan, poidáno 11.11. 2002 19:42:09
S tim Osgiliathem se m i to ale ani trochu nelibi!!!
Glum, poidáno 11.11. 2002 10:37:58
to je přesvědšil Sméagol. vlhká díra, šmrdutá, špoušta chutňouškých červíšků, glum!
el, poidáno 10.11. 2002 22:33:50
Lucille,WeeDee:Já bejt hobit, tak tam nelezu! Stoka=podzemní díra,pěkně smrdutá, tam se musí líbit skřetům jako doma!!;))
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 10.11. 2002 21:02:05
Megajohn: fakt? Zajimave. Tak v tom textu je to asi mysleno tak, ze ho Theoden vyhodi ze salu. Ze schodu jej asi hazi nekdo jiny. Musim na to mrknout...
WeeDee, poidáno 10.11. 2002 20:09:29
Lucille:To víš ,krycí manévr :-)

Stejně se na Dvě věže nesmírně těším :-))

Lucille, poidáno 10.11. 2002 18:46:58
el: nema tam bejt vubec, ale pokud se nepletu, tak je to v ukazce...ale do stoky! Fuj kluci, budete smrdet ( ale zase zapadnou mezi skrety:o)!
MEGAJOHN, poidáno 10.11. 2002 18:29:11
MJ sem se dival na tu Nemeckou ukazku a Cervivce tam ze schodu neshazuje Theoden,ale dva ze straze...
MEGAJOHN, poidáno 10.11. 2002 18:17:56
ani ne, to tam snad nebude...
Nelenya, poidáno 10.11. 2002 16:22:19
el: detail:o)))))
el, poidáno 9.11. 2002 22:54:53
Co má Frodo co dělat v Osgiliatu??? To si docela zašel...
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!