Jak šel život...

30.03.2003 - 09.09.200430-03-2003
Nikdy se neptej, komu zvoní hrana.

Dnes.. tedy včera.. jsem byl na pohřbu. Tak babička už nemá žádného z bratrů naživu. Byla (a je!) ze svých sourozenců nejstarší. Musí to být hrozné.
Nějak si nedovedu představit, jaké to bude, až tu nebude. O prázdninách, když jsem byl malý, jsme se sestrou jezdívali k ní do Zbýšova, a já si celé dny hrál na písku na dvorku, a stavěl si silnice, hromady spletitých tunelů... Provázela mne celým životem. Umí dělat výborný čaj a skvělé polívky, říká, že to je vodou, ale u nikoho jiného (bydlícího tamtéž) jsem nic tak výborného ještě nepil / nejedl, to nedokáže uvařit ani máma, a to je skvělá kuchařka :)
Tak jsem jí aspoň popřál k pětadvácátým narozeninám, když měla nedávno takové krásné výročí, ač třikrát vyší...
Hrozný, ani jsem nevěděl, že člověk, kterého jsem znal jen ze zabíjaček jako "strýce Radu", byl její bratr :-((

Když jsem na noční vycházel pro jídlo, všiml jsem si, že na neobvyklém místě svítí jedna hvězda. Nikdy tam nesvítila. Tam nikdy nic nesvítilo, nebo to alespoň přes korunu toho topolu nebylo vidět. A ten topol tam dnes už nebyl.
Připomělo mi to chvíli, kdy jsem se po návratu z Alp blížil domů. Prožíval jsem tenkrát díky jisté kytici růží rozechvělé chvíle, a když jsem vystoupal po schodech a přicházel domů, zarazil jsem se. Byly tam vidět hvězdy (byly čtyři ráno). Namísto dvou bříz, stojících přímo před naším vchodem, tam byly jen dva smutné pařezy. Ty břízy tam byly vysazeny, když jsme se tam před třiadvaceti lety nastěhovali. Koruna jedné z nich přímo zasahovala na balkón mého pokoje. V létě byl v tom paneláku příjemný chládek. Kdykoliv jsem se podíval z okna, hleděl jsem přímo do její koruny.

Sbohem a díky!


Před chvílí skončil desátý den války s Írákem. Války USA s Írákem. Vojáci, kteří si mysleli, že za tři dny dobydou Bagdád už definitivně pochopili, že to tak rychlé nebude. U "Spojenců" je stovka mrtvých, mladých zhaslých životů, protože si někdo "nahoře" chce hrát. Nezřídka přitom pálili po sobě. Česká Republika jim poslala několi tisíc nefunkčních plynových masek. Írácké protiledlové střely se netrefují do amerických stíhaček, a dopadají nazpátek na vlastní město. Včera se jeden skvělý americký námořník nechal přejet bagrem. Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet.
Američané začínají zjišťovat, že tohle nebude žádné rychlé vítězství. Když si vzpomenu, jak se hnali do Bosny, jak si tam zkoušeli veškerou skvělo výzbroj, jak ničili v městech cokoliv, co fungovalo na elektrický proud... a jak pak začali nenápadně couvat, když zjistili, že použití síly tam tak nějak nefunguje... Teď v zájmu světového míru vyhlásili válku samostatné zemi. Protože by prý mohla mít zbraně hromadného ničení, které jinak v Indii ukazují při všech lidových slavnostech. A protože by je prý mohla i použít, stejně jako by to mohlo udělat cca osm dalších zemí. A tak vojáci, věřící svému prezidentovi, bojují v poušti s vojáky, věřící jinému prezidentovi.
A američanům začíná haprovat zásobování, dochází jím ty skvělé družicemi naváděné tomahawky, co stojí 2 miliadry dolarů jeden, technika (odolná proti jakémukoliv počasí) se jim začíná v pouštních bouřích zadrhávat a tamní "osvobozovaní" lidé je vítají bombami na vlastních tělech a kameny (ale těm stačí strčit do ruky tisícovku). Docela si začínám přát, aby američanům konečně už někdo srazil ten namyšlený hřebínek, třeba by se pak méně cpali do věcí, do kterých by jim nic nemělo být. Ale... to už se vlastně stalo několikrát, ovšem oni jsou nepoučitelní...
Kolikrát se ještě tenhle útok na Habešany bude opakovat?


13-05-2003

Počet html souborů na těchto stránkách stále roste a ač se to nezdá, už je jich přes sedmdesát. Jsem tedy donucen naučit se a zavést styly, protože když chci drobně upravit barvu odkazů, musím editovat všechny tyto soubory...
Jenže jak jsem se pro své potřeby CSS naučil a napsal základní soubor, zjistil jsem, že většina html kódu je zbytečná. Tak jsem začal procházet jeden soubor po druhém, zavádět styly a nepotřebný kód promazávat. A protože jsem to dělal na různých počítačích, podařilo se mi přepsat novou verzi starší...
Do toho odevzdávat články pro DD a Magazín, beltine, Taurcon... Když jsem všechny dluhy splatil, zjišťuji, že je dnes už půlka měsíce, za dva týdny mám odevzdávat další dva články a přitom jeden týden budu v Dolomitech...
Takže času zase málo. Reportáž z Beltine v Magazínu nevyjde, tak je aspoň tady na stránkách, i když asi působí poněkud divně ;-) Včetně fotek, samozřejmě.
Report a fotky z TaurConu by měly následovat, musím je vyvěsit nejpozději ve čtvrtek.
V pátek odjíždím na literární víkend, z něho taky budu potřebopvat udělat report a fotky, to budu muset stihnout během dvou dní, protože ve středu odjíždím do Dolomit... a pak mi bude zbývat jen týden pro napsání dvou článků... no radost... :-)


19-07-2003

Delší odmlka, a další asi budde následovat (i když spíš měsíční než dvouměsíční - což je dáno nabitým prázdninovým programem, kdy nejsem téměř vůbec doma (a ani v práci). Nicméně alespoň report z GameConu a fotky bych chtěl dodat do týdne (změny na stránkácg většinou píšu do novinek - tady se nic objevit nemusí).
Stránky se pravděpodobně přestěhují na nový server, kde by mělo být místa relativně dost (na hyperlinku mi schází do maxima 4,2 MB, což asi zaplní z většiny fotografie z GameConu).
V červnu (nebo začátkem července?) přibyla galerie z ohňostrojů a posezení v čajovně - k vidění zde.
Dnes přibyly (v jistém klubu dlouho slibované) výsledky ankety o Skotsku. Zde jsou otázky a odpovědi jsou tady.
Toť v rychlosti asi vše.


19-08-2003

Velký update. Konečně. Všechny zbývající stránky převedy na styly. Nicméně to zdaleka není všechno - viz novinky. Fotografií z prázdnin mám spousty, kdoví, jak dlouho to budu zpracovávat... galerie by se už docela hodila...

     21-09-2003

Už to bude rok... co jsem se po LŠIT rozhodl si konečně udělat razantní pořádek v koníčcích. Z několika koňů mi zbyly čtyři - focení, RPG, příležitostná starost o tyto stránky a ještě příležitostnější psaní povídek. Rozloučil jsem se tenkrát s irskými tanci, hraním počítačových her (včetně online hraní) a psaní článků pro GameZone, a s internetem jako takovým; rok předtím jsem se rozloučil i se šermem.
Ve focení si myslím, že jsem se zlepšil tak 2x - 3x, než kolik jsem se naučil za všechny předchozí roky. Hodně mi také pomohla koupě digitálu, bez ní by to možná nebylo možné a hlavně bych platil tisícovku měsíčně za vyvolávání všeho.
V RPG jsem začal víc diskutovat na netu, získal lepší přehled, zahrál si vempajry, vymyslel vlastní téměř bezpravidlový systým (skill based), psal články pro začátečníky do Dechu Draka, čímž jsem si uvědomil další hafo věcí. Ale tak nějak zjišťuji, že už mne to hraní nebaví tolik jako dřív... možná už za ta léta mám zažitou určitou představu o stylu hraní... možná jsem znechucen styly hry některých lidí, kteří chtějí v RPG především zvítězit, místo aby si zahráli... nevím... a trochu mne to mrzí, i když nemám moc času nad tím přemýšlet...
Na povídky jsem letos téměř ani nešáh a jak to vypadá s těmito stránkami vidíte asi sami. Letošní jarní literární víkend jsem v podstatě měl hotový hned, co jsem udělal až nyní byly html galerie; GameCon zase čekal jen od 20. srpna... a i teď to pět dní leželo ladem, protože jsem nebyl schopen updatovat žurnál a novinky... :(
V hopsání jsem se ukázal od minulého září snad dvakrát, na koncertu jsem byl asi jen jednom a na beltinu jsem si zrovna moc nezahopsal. Pro GameZone jsem předstal dělat někdy v únoru, kdy jsem přestal stíhat, ještě tam mám několik restů, které bych rád splnil, ale které jsou už de facto bezvýznamné. Počítačovou hru jsem nehrál nepamatuju - občas si sice ještě zahraju offline UT, když se potřebuji odreagovat nebo probudit, ale to je tak vše. I když... myslím, že jsem letos hrál Need for Speed - Hot Persuit 2, a získal jsem ve všech závodech všechny zlaté medaile, kromě jednoho, než jsem teď před pár dny reinstaloval celý počítač. A také hraji Melior Annis, a když už jsem se dostal tak vysoko (do velmi dobré aliance a společenství skvělých lidí), tak u toho zatím setrvávám. Občas se holt potřebuju nějak odreagovat. No, a na inetu už jsem výhradně jen na JCsoftu a Nyxu, kde navštěvuji především kluby o RPG a fotografování...

Uběhl další měsíc, a máme tu několik změn, z toho jednu zásadní. Stránky byly přestěhovány na nový server. Díky tomu nemusí vše (jako počitadla, guestbook zcela spolehlivě fungovat - vše mi prosím hlaště na mail (viz kontakt).
Proběhl také velký update, zejména v akcích. Kromě několika nových linků na akce (sraz Šedých Lam) byly updatovány i některé jiné věci (report z Taurconu, vytvoření galerie z návštěvy Súrendil a ohňostrojů v Brně). Krom toho přibyly i nové - GameCon 2003, podzimní literární víkend 2001 (fotky nalezeny v poště ((-: ) a jarní literární víkend 2003. Přehledný souhrn s linky nalezenete v novinkách.

Do budoucna plánuji značné rozšíření RPG sekce (meteriály mám, možná až moc, takže je složitější je smysluplně uspořádat), založení fotogalerie (teď, když už je konečně místo) a věnování se trochu víc základům fotografie...
Mimochodem, řekl jsem tady, že se už asi půl roku snažím fotit akty? Ne? No nevadí, důležité jsou výsledky, a na těch to začíná už být docela znát...
17-12-2003

Uplynuly tři měsíce od poslední aktualizace. Za tu dobu se toho stalo opravdu dost.
Nestíhal jsem, od září do začátku prosince jsem měl snad jen jeden volný víkend, zbytek jsem strávil v práci nebo na nejrůznějších srazech. Všechny komunity, ve kterých jsem se kdy pohyboval se domluvily na srazech.
Koncem září a listopadu jsem odevzdával obvyklé články pro Dech Draka, právě nyní finišují práce na DrD, takže rozhodně je co dělat. Na diskusních serverech se téměř nestačím vyskytovat, a s trochou údivu zjišťuji, že mi nijak zvlášť nevadí.
A do toho všeho soutěž o nejlepší fotografii stromu na JCčku. Zde jsou soutěžní příspěvky a tady výsledky.

Po pročtení pár citátů jsem si uvědomil, že ačkoliv jsem se zbavil poloviny koníčků, zas tak moc se toho od té doby nezměnilo (až na velký rozvoj v oblasti fotografie a vyspění v RPG), a že musím do značné míry změnit celý styl života. Zatím se to jakš takž daří, i když už to možná začíná trošku najíždět zpátky do vyjetých kolejí. Ale nějakou větší rekapitulaci provedu až o vánocích. Snad tedy stačím ještě do konce roku provést nějakou aktualizaci.


V mlhu oděný       Vysoká až do oblak04-02-2004

Tak už to budou dva roky, co jsem "rozjel" tyto stránky v takové podobě, v jaké je znáte dnes. Akce se rozrůstají, ale je to jen zhruba 12 měsíců, co přibylo pár věcí do RPG a povídky, a 15 měsíců, co vznikly vtipy...
Snažil jsem se udržovat pravidelnou měsíční aktualizaci, ale na podzim se mi to vymklo z rukou, nicméně teď snad zase začnu. Ono je vůbec zajímavé, že aktualizaci obvykle provádím tehdy, když mne tlačí čas a termíny v jiných oblastech ;o)
Opakovat tedy, že musím urychleně odevzdávat další článek pro Dech Draka a dokončit práci k drd+ by bylo sice tradiční, ale už trochu ohrané. Vlastně jak jsem si dnes trošku pročítal žurnál, uvědomil jsem si, že už tolik neventiluji svá rozpoložení. Možná bych v těch úvahách i rád pokračoval, ale... prostě nevím, co bych vlastně psal. Možná to souvisí s určitými změnami, kterými nyní procházím.
Nu, co tedy dodat. Další update byl proveden. Změny jsou spíše minoritní a nenápadné, za zmínku stojí snad jen fotky z Velkomoravského srazu JCsoftu, TolkienConu 2004 a z moravského testování soutěžní jeskyně pro GameCon 2004. Odkazy na to všechno najdete v novinkách.
Vlastně přeci jen... už mám soutěžní jeskyně "O spár Zlatého draka", je jich letos více a nevypadají špatně :-)
10-03-2004

Trochu jsem tu poupravoval barvy, ty předchozí odstíny zelené byly na můj vkus příliš systé. No... i když... jak teď koukám na tu fialovou... :-D No nevadí, stejně velmi rychle přejde do modré :) a to spektrum přeskočit stejně nejde.
Uběhl měsíc a já přemýšlím, co jsem za ten měsíc vlastně udělal. Upravil jsem hodně fotek - ale teď koukám, že skoro všechny galerie byly už uploadnuty minule. Přibyly jen fotografie z "brněnské vody" - ty jsou zde, na druhou stranu jsou většinou docela vydařené. A tentokrát jsem neskromnil, je jich 32, i když některé ryze dokumentačního charakteru.
Přibližně měsíc už také vystavuji své fotografie na Photopostu. Myslím, že si nevedu nějak zle, i když by to mohlo být i lepší. Ty nejhorší chyby na fotce objevím většinou až po jejím uploadu, a nemálo z nich vzniká kvůli snaze vejít se s komprimací pod 100KB. Galerii sem chystám také, ale ještě mi připadá, že nemám dostatek poupravovaných kvalitních fotografií.
Dnes jsem konečně dostal konkrétní nápad na nový design těchto stránek. S myšlenkou na jeho změnu ostatně koketuji už několik měsíců, jak se postupně plní levé menu a jak přibývají texty do RPG sekce (které však ještě zdaleka nejsou kompletní a tudíž nejsou ani vystavené), ale dosud mi scházela konkrétní představa. Nicméně realizovat ten nápad dá spoustu práce, a napřed stejně chci naplnit obsah.


30-04-2004

Dnes je třicátého dubna, čas pálení čarodějnic, zvyku starého celá století, navazující na keltský beltain. Už delší dobu o něm chci něco hodit na tyto stránky, ale stále na to nemohu najít čas. Letos poprvé po mnoha letech beltine pořádaný Bratrstvem Keltů vynechám a pojedu na Slovensko, do Červeného Kameňa. Přijde mi, že ten český každým rokem ztrácí atmosféru a nabírá na komerci. Komerční byl tedy skoro vždycky, ale teď už i poslední stánky s původními historickými výrobky byly vytlačeny stánky s vuřty a příznivců piva je tam víc, než příznivců medoviny a vína, což dávají všem v okolí patřičně najevo. Snad si ten slovenský beltine, který má teď teprve čtvrtý ročník, zachoval něco z té nevinnosti, kterou kdysi dávno míval i ten český...
Akcí od minala bylo samozřejmě vícero. V březnu se konal Elfcon, který z tradice nevynechávám, a před dvěmi týdny se konal i Taurcon. Cony jako takové se velmi vyvedly, ale Taurcon byl možná kvůli malému počtu lidí a vysokým nákladům posledním. Fotografie lze najít tady (Elfcon) a tady (Taurcon). Alespoň z Elfconu bych také rád dokončil reportek, který mám už z většiny hotový, ale musel jsem dělat na důležitějších věcech. Už několikrát jsem se tento měsíc chystal k aktualizaci stránek, ale bez dodělání Elfconu a následně i Taurconu mi to připadalo zbytečné. Nicméně času mezitím už uplynulo tolik, že jsem ji nakonec provedl bez nich. Snad je dokončím v nejbližších dnech - ale časový rozvrh na květen mám plný, jak už dlouho ne.
V posledních měsících se také potýkám s hardwarem - štval mně příliš hlasitý a pískající větrák. Když mi odešla CD-RW mechanika, koupil jsem novou, k tomu větrák a televizní kartu, protože televize mi už docela dlouho nefunguje. Ani jsem to nerozjel, protože mi odešel zdroj. Koupil jsem tedy novou kisnu. Pak mi odešel procesor. Už jsem byl díky nákupům s financemi na dně, ale Honza mi půjčil jeden svůj starší, duron 800. Přechod to byl šílený, všechno se trhalo - ale počítač fungoval. Pak jsem koupil nový procesor - nejsilnější, jaký motherboard mohl snést a nejslabší, jaký se vůbec prodával - ale nedařilo se ho rozjet, motherboard ho odmítal. Když jsem tam po několika hodinách vrazil ten starý, tak najednou nefungoval ani ten (ač 30 minut předtím ještě fungoval) a motherboard hlásil závadu na paměti. Pamětí to ale nebylo - Honzova nefungovala také. Skončilo to koupí nového motherboardu, a od té doby je všechno v pořádku. Tedy až na videokartu, kterou se mi ve sledovatelné kvalitě rozchodit nepodařilo. Mohl bych ji využít alespoň jako rádio - kdyby se se po minutě automaticky nevypínalo. Až na tuto "drobnost" je tedy všechno v nejlepším pořádku - až na to, že za cenu utracení mnoha tisíc a mnoha hodin času mám počítač téměř s takovými parametry, jako předtím...
Ale významného pokroku přeci jen bylo dosaženo - už jsem na wifině, permanentním vcelku rychlém přístupu k internetu. Na žádné velké stahování to sice není, ale 5x lepší jak modem a mým potřebám to postačuje.
Práce je pořád dost, ale konečně mám pocit, že ubývá. Včera jsem odeslal své připomínky k nové verzi dobrodružství do DrD+, předevčírem jsem posílal Bouchimu hodnocení většiny příspěvků do soutěže O spár Zlatého draka, a několik dní předtím další článek do Dechu draka, tentokrát O hráčích. V nejbližší době musím ještě opoznámkovat Lumíkovo dobrodružství na letošní GameCon, které je neobvykle kvalitní, dodělat svou práci o vytváření světa pro DrD+, a dělat na dalším článku do Dechu spolu s dobrodružstvím, které by mělo sloužit jako vzor a ilustrace k mým dosavadním teoretickým výplodům. Mimochodem, k těm článkům - včera jsem našel útržek mé mailové korespondence s Bouchim, kde mám poznámku, že by ty články měly mít kolem 10 kB čistého textu (tedy na čtyři strany). V reálu ale většinou měly kolem 32 kB...
Nedávno jsem měl menší fotografickou krizi. Podílelo se na tom několik faktorů. Dlouhodobý nedostatek času se fotografování trochu více věnovat, to, že jsem už před časem narazil na hranice svého fotoaparátu, a jediná cesta dál by vedla pouze přes digitální jednookou zrcadlovku, z nichž ty nejlevnější stojí přes 40 000 Kč, komentáře a malé hodnocení mých fotografií se "starým foťákem" na photopostu (a kritika všech fotek s lidmi, na kterých nebylo zcela rozmazané pozadí), a v neposlední řadě to, že jsem dlouho neudělal žádnou fotografii, která by opravdu za něco stála.
Nicméně tato krize už snad byla úspěšně překonána, a asi mne i trochu změnila. Sice u toho, co se lidem líbí či nelíbí nevycházím stále ještě z údivu, ale... k posunu došlo. Přemýšlím daleko více nad každou fotografií, nad tím, co, proč a jak vlastně fotím. Nad myšlenkou každé fotografie, nad kompozicí... tak, jako každý jsem s digitálem poněkud zpohodlněl. Už si nejsem ničím tak sebejistý, už víc přemýšlím a míň cvakám... aspoň teda doufám. :-) Na beltine si beru klasiku i stativ. Myslím, že k překonání té krize pomohl mimo jiné i film z klasiky, který jsem tam měl od listopadu a teprve až nyní dofotil a nechal vyvolat. A některé snímky se docela povedly! ;-)
Znovu jsem si založil webový prostor na wulf.kvalitne.cz, a asi budu nucen si tam zřídit silně provizorní galerii. No, aspoň něco. Kdoví, zda by vůbec existovaly tyto stránky, kdybych někde neřekl, že do určité doby je tam prostě vyvěsím, ať budou hotové nebo ne, takže podobně to možná dopadne i s tou galerií. Nicméně stejně nevím, jaké fotografie tam strčím, těch dobrých moc nemám...
No, nějak jsem se rozepsal, už bych měl končit. V nejbližší době bych chtěl dokončit (nebo také nedokončit a vykašlat se na ně) galerie z Taurconu a Elfconu, report z Elfconu, fotografie a snad i reportek z oslavy beltainu. Mezitím můžete nakouknout třeba do galerie nominací fotografické soutěže na JCsoftu, konané na téma "Zimní romantika".


20-05-2004

Tak beltine na Slovensku se opravdu vydařil, fotografie naleznete zde. Po mnoha letech se mi zase velmi líbil. Více reportkoidních informací můžete nalézt u těch fotografií.

britská skupina Flook       stánky s občerstvením i s historickými řemesly

Týden poté se konal Barbarcon - komornější akce Conan Society na hradě Svojanově. Dozvěděl jsem se o ní dva dny předem, ale o to to byla vydařenější akce. Poštěstilo se mi nafotit několik zajímavých architektonických fotek. Ještěže jsem vzal na obě akce stativ :) Fotografie i s krátkými popisky naleznete
zde. Vypadá to, že by mohl bývat i dvakrát do roka, další by byl na podzim.

střecha      abstraktní schody      Stairway to heaven

Včera jsem se pokoušel udělat galerii z beltinu pomocí javy tak, aby se okna otevíraly ve velikosti zobrazovaného obrázku, ale po několika hodinách trápení jsem to musel vzdát. V javě se nevyznám a pořád se to chovalo úplně jinak, než podle mých představ. Jakoukoliv radu na toto téma bych docela ocenil.
Nějak se teď na mně opět nahrnulo moc věcí - článek a dobrodružství do Dechu Draka, dobrodružství do DrD+, soutěžní dobrodružství na GameCon, doplněná tři dobrodružství ze Spáru... prostě samé žůžo dobrodrůžo! ;-D Budu se snažit za tři týdny o další aktualizaci, ale nejsem si jist, zda se k tomu dostanu. Tak snad ano ;-)


18-06-2004

Uffff...
Další článek do DD odevzdán. Teď ještě dodělat všechno to k plusku, do konce června a mám pokoj... takže teď žiji rušné a zcela zaplněné dny. Už si docela oddychnu, až to bude za mnou.

Minule jsem měl strach, zda se k aktualizaci žurnálu vůbec stačím dostat - to jsem stačil, ale nic jiného zaktualizovaného není. Vlastně... na wulf.kvalitne.cz jsem udělal takovou minigalerii, aby mi ty stranky nezrušili :o), ale je to opravdu hrubvě provizorní počin ;-) Ale možná, že se někdy v blízké době vrhnu na aktualizaci, jelikož ten kód je opravdu naprosto primitivní a odsejpá to hodně rychle.

Belcarnen, provozující JCsoft, zřídil redakční systém relativně jednoduchých weblogů. Zahraniční weblogy mne před mnoha lety inspirovaly k tady tomu, co teď čtete, nicméně se změnou formy by přišla i radikální změna obsahu. Byly by tam rencenze na muzikály, divadelní představení, filmy; nějaké úvahy a fejetony o světě kolem, postřehy z RPG a z fotografování... Cožeto ty weblogy jsou? To vlastně nikdo neví :) a spousta lidí má na ně velmi různé názory, viz třeba tyto dva články na Lupě.


09-09-2004

Tak jako obvykle jsem se přes léto odmlčel. Napřed horentní práce na plusku, pak GameCon a přípravy na něj, dvoutýdenní Chorvatsko, dokončování článků do Dechu Draka, problémy s netem, stěhování, malování, stěhování, uklízení… Definitivní likvidace přístupu k internetu (doma) a poslední dny i s nastartováním počítače… prostě rušno. :-)

Dosud jsem byl v nejmenším pokoji našeho (no, spíše mého) třípokojového bytu se spoustou nábytku, s malou postýlkou, a minimem prostoru k chození. Teď jsem pro zmenu v největší místnosti, s dostatkem volného místa a solidním, letištěm ;-) Stěhovali jsme jen uvnitř bytu, ale o to to bylo s nábytkem zajímavější, když vždycky musel být nastrkán jen v jedné místnosti. Ale máme to se Sangí úspěšně za sebou a dokonce je už většina věcí i na svých místech (i když zdaleka ne všechno).

Než jsem začal stěhovat, musel jsem proškrtat dva články, měly rozsah např. 32 000 znaků a bylo potřeba, aby měl 26 000. Bylo to pro mě něco nového - muset se loučit s tím, co jsem věděl, že tam zapadá, patří, není to špatné - ale být to tam nemůže. Strávil jsem nad tím spoustu času. Ke konci už zdaleka nestačilo vyškrtávat přídavná jména a útlé informace obalené velkým množstvím textu. Před stěhování jsem pak dělal pořádek v komoře (tak jako předchozí roky, jako dělám už od dětství) - a povyhazoval jsem i dost věcí, které tu máme od nastěhování naší rodiny - čily tam byly nevyužity pětadvacet let. Dost mi v tom pomáhala zkušenost z toho proškrtávání textu - když to tam leželo 25 let nevyužito a je to strašně staré, proč to schovávat i nadále? A podobně jsem pak likvidoval i další věci. A určitě to využiju, když zanedlouho budu dělat pořádek v papírech, ve stolcích, v souborech na počítači…

Teď právě dělám velké změny ve svém "týdenním plánu" - dokumentu, kde mám sepsány všechny věci (či spíše jejich většinu), co "mám" udělat. Některé z nich jsou tam tři roky i více a mne se na ně nechce ani dívat, vždycky mne to otráví, když vidím, kolik mám práce. A většina z nich už asi nemá ani smysl - např. reporty či fotografie z 20 měsíců starých akcí…

A podobně se teď snažím optimalizovat vše. Snad se mi podaří zoptimalizovat si i vlastní život, přestat se snažit stíhat nestíhatelné (kolik let už naříkám, kolikže to mám práce?) a cítit se zase trochu šťastnější… A odpočívat a nikam se nehnat, tak jak se mi to podařilo v Chorvatsku.

Těch změn je holt víc. Za týden budeme mít v Bílovicích ADSL, hned jak to půjde, si ho objednám (ta naše wifi mi téměř pořád nefunguje a takhle budu mít za nižší cenu větší rychlost). Koupím 512 MB RAM - s tou 256 je to na WinXP opravdu utrpení. Kupuju větší hardisk - ten 80GB mám díky upravování fotek pořád plný. Musím reinstalovat počítač. Pokusím se zbavit většiny dat. Chystám dělání velkého pořádku ve všech mých věcech - patnáct let skrývaných v šuflících. Chci konečně dokončit svou práci na plusku a články do DD. Zítra jdu na pohřeb mé babičky. Za dva měsíce měla mít 77 let. Chci si začít víc užívat života a nepracovat jen pořád a nebýt zavalen tím, co "musím". Mění se vše kolem mne. Chci se změnit taky.

Blíží se podzim, všimli jste si? :-)

Copyright © Wulf
poslední aktualizace: 10-01-2005