Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 574 lidí

Celkem návštěvníků
14119726

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
16.5. 2002
Sobotní sraz v Divoké Šárce; Z natáčení - fotografie olifanta; Z rozhovoru s Georgem Lucasem; Rozbagrují Roklinku?; Vyrobte si předměty k filmuVerze pro tisk

Sobotní sraz v Divoké Šárce
Takže poslední detaily avizovaného minisrazu tuto sobotu. Sejdeme se ve 14:00 na hřišti vedle McDonaldu u Divoké Šárky (dovnitř nepůjdeme :o). Divoká Šárka je konečná stanice např. tramvaje číslo 26. Vezměte si sebou něco k jídlu a pití. Má být 30° C a na konci Šárky je koupaliště (věčně ledové, na teplotě okolí nezáleží :o) V případě zájmu si tedy vezměte i plavky :o)

Z natáčení - fotografie olifanta ?
Dnes se objevila tato dvojice fotografií ...

Doprovodný komentář pak mluví o tom, jak jistý fanoušek filmu sledoval v jednu hodinu ráno automobil vezoucí někam Stromovouse, ale protože mělo vozidlo náskok, nepřijel včas ke skládání a nevyfotil jej. Na fotografiích výše pak je "prý" skelet Olifanta.
Možné to je. Mám pocit, že sucho okolo fotografií způsobuje, že vidíme enty a olifanty i tam, kde vůbec nejsou :o)

Z rozhovoru s Georgem Lucasem

Proč stoj fanouškové Hvězdných Válek a Pána Prstenů proti sobě?
Proč stojí proti sobě fanouškové 49er a Detroit Lions? Oba jsou to dobré týmy. Někdy. [smích.] Nepleťte si zasazování se o jeden tým s nenávistí ke všem ostatním. Kdyby byly ostatní týmy opravdu tak špatné, nebyl by sport vůbec žádná zábava. A stejné je to i s filmy. Kdyby zde byl jen jeden film a byl to Pán Prstenů, všichni ti fanoušci by byli velmi sklíčení.

Líbil se vám Pán Prstenů?
Myslím si, že Peter odvedl fantastickou práci. Nejen že byl věrný velmi těžké knize, ale zároveň učinil snímek opravdu "filmovým". Při natáčení nás často navštěvovali. My byli v Austrálii a oni na Novém Zélandě. Když si udělali přestávku, prostě se zastavili. To lidé od filmu ve volném čase dělají - navštěvují natáčení jiných týmů.


Rozbagrují Roklinku?
Tento web si vzal za úkol informovat o filmu Pán Prstenů. Dnes jsem byl požádán, abych uveřejnil text, který najdete níže. Netýká se filmu přímo, ale pevně věřím, že se na mne nebudete zlobit. To, co si přečtete, je totiž drsná realita. A všichni co milují Pána Prstenů ji snad pochopí lépe než jiní. Piště případně na adresu evaf@chemi.muni.cz

    Nejvyšší hora Českomoravské vysočiny, Javořice, má jedno z nejkrásnějších a dosud poměrně málo zničených okolí u nás. Od narození trávím každou prázdninovou chvíli právě tady, v jedné z vesniček Javořici nejbližších, obklopené rybníky, mezemi a lesy. Mezi nejsličnější místa tu patří samota, kopec a les, kterému se říká Rusko. Ale s přáteli, se kterými zde už téměř deset let hrajeme historické a fantazijní hry v terénu, jsme ji bez zaváhání nazvali Roklinka. Nejsou tu sice vodopády a i řeka jaksi chybí, ale malou skálu a úval s rozházenými balvany, na jehož dně se většinu roku vytváří tůňka, přesto považujeme za jeden z posledních zbytků Středozemě. Kameny obrůstá mech a ostružiní, a mezi korunami bříz, šedostříbrných lišejníkem, je v noci vidět na hvězdy. A okolo najdete kapradinové pole, a hlavně nádherný borový les zarostlý borůvčím.
    Najdete - otázkou zůstává, jak dlouho.
    S hrůzou jsme se dozvěděli, že zrovna tady má být otevřen lom (ačkoli v nejbližším okolí je už lomů několik) a celá Roklinka má tak navždy zmizet z povrchu zemského. Naštěstí se těmto plánům opřely přilehlé obce, vzniklo i sdružení na záchranu Ruska - věc je nyní ve fázi sepisování odborných posudků a vlastně ještě před konečným projednáváním.
    Prosíme, znáte-li nějakého ekologického (či právnického) odborníka, který by mohl přispět radou či pomocí, kterého by napadl ještě nějaký další krok či argument, podporující naši snahu, nebo jestli takovým odborníkem sami jste, pomozte! (Takových lidí je málo, a proto čím více čtenářů bude tato zpráva mít, tím lépe.) 
    Předem Vám děkujeme za zájem a každou "pozitivní myšlenku". Možná i ona rozhodne o tom, staneme-li se (jako už tolikrát) svědky - tentokrát nevratného - "zničení Kraje".

Elwen


Vyrobte si předměty k filmu
Jiří Hájek si vyrobil několik předmětu ke knize a  filmu Pán Prstenů. Fotografie a informace se rozhodl zaslat a přihlásit je do kategorie "speciální" v soutěži. Nyní pracuje na hobití noře, máme se na co těšit ...

Jmenuji se Jiří Hájek a pocházím z krásného městečka ve východních Čechách, z Dobrušky.

Ihned po zhlédnutí filmu Společenstvo prstenu a po přečtení Tolkienovy knihy jsem se pustil do tvorby různých předmětů, které souvisí s tímto dobrodružným příběhem.

Nejdříve jsem začal pracovat na hlavní věci celého příběhu, na prstenu.
Můj úplně první prsten byl z moduritu (z hmoty která se musí uvařit, aby ztuhnula ). Ale ten nic nevydržel, a tak se zanedlouho zlomil.

Další prsten jsem vyhotovil tak, že jsem si odlil formu ze sádry, a do ní jsem nalil roztavený cín. Cínový prsten jsem později začal vybrušovat a pak jej natřel zlatou barvou. Bohužel ani tento prsten se mi moc nelíbil (jelikož jsem to broušení malinko přehnal ).
Nakonec jsem se rozhodl vyrobit prsten asi tou nejjednodušší metodou: uříznout kroužek z trubky. A tak se také stalo. Okamžitě jsem požádal svého bratra, aby mi nechal uříznout bronzovou trubku. Z trubky jsem později vybrousil kroužek a prsten byl na světě.
Pak jsem přemýšlel, co udělat dál. Procházel jsem se po lese a najednou zahlédl v trávě zelený lísteček. Okamžitě jsem ho uchopil do pravé ruky a připadal si jako Aragorn zvedající hobití sponu ze země. Doma jsem lístek malinko upravil a podlepil slabým hliníkovým plechem. Poté jsem kolem něho omotal slabý stříbrný drát. A celé jsem to nalakoval, aby byl list dobře chráněn. A vznikla z toho spona, kterou dostali darem od královny Galadriel všichni členové Společenstva Prstenu (kromě Gandalfa).
Nakonec jsem se rozhodl vyřezat hobití dýmku. Po pečlivém  výběru jsem zvolil dřevo Bezu černého. Uřízl jsem si jeden silnější kousek a druhý slabý a trochu přihnutější. Pomocí drátu jsem vydlabal bezovou duši a obě části jsem do sebe zasadil. U silnějšího jsem spodní část ucpal malým dřevěným špalíčkem a celou fajfku zabrousil do oblých tvarů. Sám jsem výtvor nazval "Frodova dýmka".

Dále jsem začal pracovat na postavičkách z moduritu (černý jezdec, Gandalf ). Skoro to mám již hotovo, ale informovat vás budu až ve chvíli, kdy to bude nafoceno. To platí i pro hobití noru "Dno Pytle". Na té právě pracuji a bude to moje největší a nejtěžší dílo.

Pokud budete mít nějaké nápady na to, co vyrobit, nebo se mne chcete jen na něco zeptat, můžete mne kontaktovat na mém e-mailu : j.hajek.email@seznam.cz nebo  p.hajek@seznam.cz

Přečteno celkem 6917x, verze pro tisk

Další článek - Zajímavá komerce - The Noble Collection; Electronic Arts - novinky o počítačových hrách; Co se děje a tak vůbec ...; Příspěvky do soutěže; Klasické počítačové hry - The Lord of the Rings, Vol. I; Anketa na téma Pán Prstenů

Předchozí článek - Zajímavá komerce okolo Elijaha Wooda; Dvě Věže lepší než Společenstvo; Petice za změnu názvu Dvou Věží - zbytečné komplikace; Příspěvky do soutěže

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jezdec, poidáno 19.5. 2002 21:55:39
Ty věcičky se mi hodně líbí, mít víc času, asi bych taky něco podobného dělal.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.5. 2002 18:38:50
Sraz byl mooooc fajn :o)
Až budou fotky (digitál nebyl k dispozici, bude se vyvolávat), hodím sem reportek :)

Kementári, poidáno 19.5. 2002 10:36:51
Moje handmade aktivity se zatím omezují na propagaci: korálkové náramky s nápisy jako LOTR: TTT nebo JCSOFT. CZ.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.5. 2002 11:12:14
Fosko: na tohle téma jdi na diskuzák, sem to nepatří ...
A Dooku je Saruman jak vystřižený ...

Fosko, poidáno 18.5. 2002 10:03:04
Náhodou byly lepší, než Epizoda I, taky tam byl lepší humor, než ty stupidní gagy Jar Jara...Palpatine se nádherně pomalu vizuálně mění...ANI nám ale vyrostl:-))) Nelíbila se mi jen jedna věc- Železný pas i s těžkým průmyslem a se Sarumanem-Dookou...
Fosko, poidáno 18.5. 2002 9:59:15
YODA!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!!!!!!!!!:-)))
Fosko, poidáno 18.5. 2002 9:59:13
YODA!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!!!!!!!!!:-)))
Fosko, poidáno 18.5. 2002 9:59:11
YODA!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!YODA!!!!!!!!!!!!!:-)))
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 17.5. 2002 22:12:40
Glum: svůj názor jsem dnes vkládal do místnosti Filmy, Filmy na fóru. Nové Star Wars se mi až na efekty vůbec nelíbí ...
Glum, poidáno 17.5. 2002 18:38:02
Nové "Hvězdné války" jsou prý odfláknutý, nezábavný shit bez nápadů.
Ivetir, poidáno 17.5. 2002 10:18:26
Bagrovat ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mamí!!!!!!!!!!!!!!! Ale olifanta nevidím. A ty věcičky jsou dobrej nápad!<img src="http://www.jcsoft.cz/fantasy/rtchat/smile0.gif">
(v)Eru, poidáno 17.5. 2002 9:10:09
No neco jsem o Rusku slysela...Nejsem aktivista (ani ekologicky ani zadny jiny), ale musim podotknout, ze tato cast republiky ma opravdu neco ze Stredozeme (hora Vetrov u Rajcherova :o)
Ty hand - made vecicky jsou pekne :o)

Jája, poidáno 17.5. 2002 8:31:59
Ta spona je opravdu moc hezká.
honza dave, poidáno 16.5. 2002 22:37:56
Znam hodne eko aktivistu a dalo by se rict,ze jsem tak trochu jednim z nich.
Zde jsou nejake weby,kam se muzete obratit a poslat jim mail.

OKOLI BRNA (A TIM PADEM I VYSOCINY)
www.nesehnuti.ecn.cz, nesehnuti@ecn.cz
www.hnutiduha.cz, lide@hnutiduha.cz

URCITE POMUZE !!!!!!!!!
Ekologicky pravni servis BRNO
Bratislavska 31
05 / 45 21 44 31
!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JINAK ZKUSTE:
www.greenpeace.cz
www.detizeme.cz, deti.zeme@ecn.cz

OMBUDSMAN CESKE REPUBLIKY OTAKAR MOTEJL
Udolni BRNO
www.ochrance.cz


Fosko, poidáno 16.5. 2002 21:51:26
Ty předměty jsou docela originální záležitost, ale počkat, udělat si svou hobití noru byl můj nápad!:-))
Karolin, poidáno 16.5. 2002 20:24:40
Myslím,že už je to tady.Jak říkal PJ,TT bude mnohem temnější než FOTR.Asi měl pravdu.Nemluvě o petici o přejmenování 2.filmu,Společenstvo zdaleka neopouští kina a už nám předčasně ničí Roklinku.To místo znám,takže můžu říct,že jetu čím dál více Šéfů.Mnozí vědí,co tím myslím,je to smutný.....:,(
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!