Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1296 lidí

Celkem návštěvníků
7536277

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
12.6. 2002
Další minisraz webu; Všechny tři díly LOTRa v jednom roce; Provoz webu na další rok zajištěn; Detailní pohled na rozšířenou a dárkovou edici DVD; Svět J.R.R. Tolkiena na letošním EuroconuVerze pro tisk
Další minisraz webu ...

... se uskuteční tento čtvrtek (13.6.) v zhruba od 17:00 v Čajovně u Dvou Šálků kousek od Náměstí Míru. Jedná se o mini-akci pražské frakce diskusního fóra (Belcarnen, Ruby, Thingol, Anniris, Nanthei, Láďa, Disease, Kanyapi a další), ale další návštěvnící jsou jen vítání. Veškeré detaily a upřesnění + srazy v Brně a dalších městech najdete vždy na diskusním fóru.


Všechny tři díly LOTRa v jednom roce?

Podle Russella Schwartze, prezidenta marketingu New Line Cinema, se koketovalo s uvedením všech dílů Pána Prstenů v jeden rok! Podle data postprodukce jednotlivých dílů by pravděpodobně šlo o rok 2003. Nakonec byla ale zvolena současná varianta uvádění vždy po jednom roce.

“Je to vlastně jeden film ve třech dílech, takže nedává moc velký smysl syslit si je pro sebe.” řekl pro USA TODAY. “Stručně jsme to probrali (uvedení v jednom roce), ale když vezete v úvahu uvedení pro domácí video, tak celé rozhodování padá.”

Schwartz kritizuje krok Warner Bros při uvádění dalších dvou dílů Matrixu, které přijdou s krátkým odstupem v létě a na podzim roku 2003. Ptá se, jak chtějí vyřešit uvedení na videu? Také s tříměsíčním odstupem?

Líbilo by se vám, kdyby film vyšel (řekněme s odstupem třech měsíců) v roce 2003? Jistě by měly všechny díly vyváženější efekty, čekání by nebylo tak hrozné ... ale na druhou stranu, není právě to očekávání jednou z nejhezčích věcí na celém projektu? A do budoucna se můžeme těšit na to, že tímhle stylem třeba v roce 2008 pustí do kin s krátkým odstupem ony prodloužené verze, které najdeme (minimálně u Společenstva) na DVD ...


Provoz webu na další rok v podstatě zajištěn ...

Jak je napsáno zde, během června mělo dojít k finanční krizi ohledně dalšího provozu webu. Stav, který jsem vylíčil na stránce o sponzorování webu, se téměř do puntíku splnil. Nejprve došlo ke krátkému zhroucení stránek v důsledku chybějícího místa v databázi, které asi nikdo z vás ani nezaznamenal. Byl jsem upozorněn Neuronem z fóra velice rychle a v krizové situaci neměl moc na výběr ... přiobjednal jsem dalších pár desítek megabajtů prostoru. Zároveň s řadou dalších opatření (archivace příspěvků na fóru, systém exportu komentářů k obrázkům atp.) budu schopen držet web další měsíce. Doména JCsoft.cz byla zaplacena a v nejbližších dnech bude zaplacen i hosting. Ten pouze díky operativní půjčce od Ruby, které tímto děkuji. Podle všeho se tu tedy budeme vídat i nadále. Máte se na co těšit :o)
Zároveň bych na tomto místě rád poděkoval všem, kteří už nějaký příspěvek (ať již na účet nebo pomocí I Like Q) zaslali. Děkuji za pomoc. Web peníze vesele polyká, odjet na Bahamy se nechystám.
Text na stránce o sponzorování je samozřejmě nadále platný. Uvítám jakoukoliv formu financování dalšího provozu (resp. nyní splacení toho současného) či spolupráce. K dispozici je i reklamní prostor na těchto stránkách (viz. zvětšenina obrázku u tohoto sloupku). Prosím jen o jediné - PR články se srdceryvným propagováním výrobků týkajících se filmu Pán Prstenů (snad krom DVD :o) po mně nechtějte (jeden už jsem odmítl, možná se tak připravil o par set korun ...). Banner mi nevadí (stejně se tu ve výměnné reklamě protáčí šílená zvěrstva), ale lhát lidem o "užasných mečích z trvanlivého plastiku" či "propracovaném pexesu s fotografiemi postav" nehodlám.


Detailní pohled na rozšířenou a dárkovou edici DVD
Fotografie balení a možnost otáčení krabice a sošek Argonathu v prostoru zde.
Následující údaje jsou zatím nejpřesnější dostupné, ale stále ještě ne definitivní. A platí pouze pro region USA. V ČR se mohou detaily (specielně formát zvuku) lišit.

Disky 1-2: vlastní snímek
Délka zhruba 208 minut - původní film z kin doplněné o 30 minut nových scén (hrubý seznam např. zde). Pro přidané scény složil naprosto novou hudbu Howard Shore.

Obraz: Widescreen (2.35:1, širokoúhlý)
Zvukové formáty:Dolby Digital EX 5.1 Surround Sound, DTS ES 6.1 Surround Sound , Stereo Surround Sound
Komentáře nahrané lidmi jako Peter Jackson, Fran Walsh, Elijah Wood, Ian McKellen, Richard Taylor, Andrew Lesnie, Howard Shore, Jim Rygiel, Randy Cook ... a mnoho dalších

Disky 3-4: bonusy
Hromada všemožných dokumentů od textů,fotografií a mluvených komentářů, přes krátká videa až po celé dokumenty o natáčení.

Disk 3 - "Od Knihy k Vizi"
 • Adaptace knihy do scénáře & plánování filmu
 • Návrhy a tvorba Středozemě
 • Nákresy představ o ději
 • Návštěva u Weta Workshopu - pohled zblízka na zbraně, zbroj, potvory a miniatury ve filmu
 • Atlas Středozemě: Sledování cesty Společenstva
 • Interaktivní mapa Nového Zélandu zvýrazňující proces hledaní míst pro natáčení
 • Galerie obrázků a celých obrazových sad s komentářem malířů
 • Průvodce světem oděvů a oblékání ve filmu
 • Ukázky z ranných setkání, příprav nákresů, pásků s představami o snímku ...
 • ... a ještě mnohem víc ...

Disk 4 - "Od Vize k Realitě"
 • Přivádíme postavy k životu
 • Obyčejný den v životě hobita
 • Nejdůležitější fotky: příběhy z placu
 • Měřítko: vytváříme iluzi rozdílné velikosti
 • Galerie fotografíí ze zákulisí natáčení a osobní fotečky herců
 • Režie a vizuální efekty
 • Jak se dělal zvuk
 • ... a mnoho dalšího

U dárkové edice navíc získáte páte DVD s novou verzí (doplněna o pár fotek a ukázek) National Geographic - Beyond the Movie: The Lord of the Rings. Vše bude zabaleno v krabici s obrázky Alana Leeho (viz. zde) a DVD uložena do krabičky připomínající knihu vázanou v kůži. Dostanete také pár exkluzivních karet do sběratelské hry od Decipheru a figurky Argonathu od Sideshow / Weta Collectibles (opět viz. zde)

DVD-ROM obsahuje i přístup na exkluzivní neveřejné stránky na internetu. Celkově se tedy máme na co těšit. Je jen škoda, že rozšířená edice přijde na trh v ČR až v zimě (do Vánoc se teoreticky stihne) a dárková až někdy v roce 2003. Cena rozšířené edice bude zhruba 1600 Kč.


Svět J.R.R. Tolkiena na letošním Euroconu

Eurocon 2002, který se koná 3. - 7. 7. 2002 v Chotěboři, obsahuje i programovou linii Svět J.R.R. Tolkiena. Pro fanoušky filmu jistě stojí za pozornost přednáška Silvie Šustrové o chybách ve Společenstvu, Skogenova prezentace skřetů nejen v LOTRovi (ti, co byli na Elfconu, už vědí) či přednáška Martina Antonína o bující komerci. A samozřejmě, ale o tom snad není nutné psát, Pavel "Well" Němec opět přednese aktualizovanou verzi své legendární přednášky o filmu jako takovém, která se jistě bude věnovat především Dvěma Věžím. A ještě jedna přednáška jistě stojí za pozornost - FantasyPlanet bude mít předváděčku mimo jiné svého webu o Pánu Prstenů. Tak se určitě přidejte do následné diskuze a upozorněte, že je tu i konkurence :o))) (já osobně se na Eurocon bohužel nedostanu).

Detaily o celé akci na http://www.avalcon.cz/ ...
Přečteno celkem 12866x, verze pro tisk

Další článek - Pán Prstenů se stává uměním; Truck ve stylu LOTRa; Frodo se nám zamiloval; Čtvrteční minisraz proběhl úspěšně; DVD bude možné kopírovat

Předchozí článek - Jak dopadl Pán Prstenů v prestižních Saturn Awards; Hobit v rádiu a výborný film Petera Jacksona v televizi; United Cutlery chystá nové meče; Storyboard k parodii na koncil u Elronda; Kouzla Weta Workshopu - rozhovor s Richardem Taylorem

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
gasaga, poidáno 12.1. 2009 23:19:38
sbirku figurek po cislo 94 plus 3 figurky specialni prodam za 15.000 Kc. Piste na gasaga@seznam.cz
Lollitka, poidáno 17.6. 2002 15:02:41
Ta dárková edice vypadá fakt nadupaně. Doufám, že někdo zvěřejní aspoň část na webu.
carnach, poidáno 17.6. 2002 13:32:11
S tim čekáním máš recht, neni to tak špatný. Člověk má aspoň místo na představy :->.
Scalex: DOST pochybuju. Voni počítaj, že se za to lidi vypláznou práve kvůli němu. Taky bych ho takhle bral; ten set bude asi mastnej.

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.6. 2002 22:59:20
Scalex: nejen že se ví, ale už se dávno prodává :o) Je to v článku z 25.3. (id 175). Ale nedováží se přímo do ČR a samotné CD je dražší než klasická edice LOTRa ...
Scalex, poidáno 12.6. 2002 22:51:22
Neví se něco o tom, že by se ten pátý disk, co bude u dárkové sady, dal koupit i zvlášť (byť třeba později) ?
Andre, poidáno 12.6. 2002 20:31:46
Uvažuju, že bych zajel na Eurocon:o)Podle toho jak mi to vyjde....to bych se u Nerona určitě ozval,Bele:o)))))
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!