Další minisraz webu; Všechny tři díly LOTRa v jednom roce; Provoz webu na další rok zajištěn; Detailní pohled na rozšířenou a dárkovou edici DVD; Svět J.R.R. Tolkiena na letošním Euroconu
Napsal: Belcarnen dne 12.6. 2002, e-mail: cerovsky@jcsoft.cz


Další minisraz webu ...

... se uskuteční tento čtvrtek (13.6.) v zhruba od 17:00 v Čajovně u Dvou Šálků kousek od Náměstí Míru. Jedná se o mini-akci pražské frakce diskusního fóra (Belcarnen, Ruby, Thingol, Anniris, Nanthei, Láďa, Disease, Kanyapi a další), ale další návštěvnící jsou jen vítání. Veškeré detaily a upřesnění + srazy v Brně a dalších městech najdete vždy na diskusním fóru.


Všechny tři díly LOTRa v jednom roce?

Podle Russella Schwartze, prezidenta marketingu New Line Cinema, se koketovalo s uvedením všech dílů Pána Prstenů v jeden rok! Podle data postprodukce jednotlivých dílů by pravděpodobně šlo o rok 2003. Nakonec byla ale zvolena současná varianta uvádění vždy po jednom roce.

“Je to vlastně jeden film ve třech dílech, takže nedává moc velký smysl syslit si je pro sebe.” řekl pro USA TODAY. “Stručně jsme to probrali (uvedení v jednom roce), ale když vezete v úvahu uvedení pro domácí video, tak celé rozhodování padá.”

Schwartz kritizuje krok Warner Bros při uvádění dalších dvou dílů Matrixu, které přijdou s krátkým odstupem v létě a na podzim roku 2003. Ptá se, jak chtějí vyřešit uvedení na videu? Také s tříměsíčním odstupem?

Líbilo by se vám, kdyby film vyšel (řekněme s odstupem třech měsíců) v roce 2003? Jistě by měly všechny díly vyváženější efekty, čekání by nebylo tak hrozné ... ale na druhou stranu, není právě to očekávání jednou z nejhezčích věcí na celém projektu? A do budoucna se můžeme těšit na to, že tímhle stylem třeba v roce 2008 pustí do kin s krátkým odstupem ony prodloužené verze, které najdeme (minimálně u Společenstva) na DVD ...


Provoz webu na další rok v podstatě zajištěn ...

Jak je napsáno zde, během června mělo dojít k finanční krizi ohledně dalšího provozu webu. Stav, který jsem vylíčil na stránce o sponzorování webu, se téměř do puntíku splnil. Nejprve došlo ke krátkému zhroucení stránek v důsledku chybějícího místa v databázi, které asi nikdo z vás ani nezaznamenal. Byl jsem upozorněn Neuronem z fóra velice rychle a v krizové situaci neměl moc na výběr ... přiobjednal jsem dalších pár desítek megabajtů prostoru. Zároveň s řadou dalších opatření (archivace příspěvků na fóru, systém exportu komentářů k obrázkům atp.) budu schopen držet web další měsíce. Doména JCsoft.cz byla zaplacena a v nejbližších dnech bude zaplacen i hosting. Ten pouze díky operativní půjčce od Ruby, které tímto děkuji. Podle všeho se tu tedy budeme vídat i nadále. Máte se na co těšit :o)
Zároveň bych na tomto místě rád poděkoval všem, kteří už nějaký příspěvek (ať již na účet nebo pomocí I Like Q) zaslali. Děkuji za pomoc. Web peníze vesele polyká, odjet na Bahamy se nechystám.
Text na stránce o sponzorování je samozřejmě nadále platný. Uvítám jakoukoliv formu financování dalšího provozu (resp. nyní splacení toho současného) či spolupráce. K dispozici je i reklamní prostor na těchto stránkách (viz. zvětšenina obrázku u tohoto sloupku). Prosím jen o jediné - PR články se srdceryvným propagováním výrobků týkajících se filmu Pán Prstenů (snad krom DVD :o) po mně nechtějte (jeden už jsem odmítl, možná se tak připravil o par set korun ...). Banner mi nevadí (stejně se tu ve výměnné reklamě protáčí šílená zvěrstva), ale lhát lidem o "užasných mečích z trvanlivého plastiku" či "propracovaném pexesu s fotografiemi postav" nehodlám.


Detailní pohled na rozšířenou a dárkovou edici DVD
Fotografie balení a možnost otáčení krabice a sošek Argonathu v prostoru zde.
Následující údaje jsou zatím nejpřesnější dostupné, ale stále ještě ne definitivní. A platí pouze pro region USA. V ČR se mohou detaily (specielně formát zvuku) lišit.

Disky 1-2: vlastní snímek
Délka zhruba 208 minut - původní film z kin doplněné o 30 minut nových scén (hrubý seznam např. zde). Pro přidané scény složil naprosto novou hudbu Howard Shore.

Obraz: Widescreen (2.35:1, širokoúhlý)
Zvukové formáty:Dolby Digital EX 5.1 Surround Sound, DTS ES 6.1 Surround Sound , Stereo Surround Sound
Komentáře nahrané lidmi jako Peter Jackson, Fran Walsh, Elijah Wood, Ian McKellen, Richard Taylor, Andrew Lesnie, Howard Shore, Jim Rygiel, Randy Cook ... a mnoho dalších

Disky 3-4: bonusy
Hromada všemožných dokumentů od textů,fotografií a mluvených komentářů, přes krátká videa až po celé dokumenty o natáčení.

Disk 3 - "Od Knihy k Vizi"
Disk 4 - "Od Vize k Realitě"
U dárkové edice navíc získáte páte DVD s novou verzí (doplněna o pár fotek a ukázek) National Geographic - Beyond the Movie: The Lord of the Rings. Vše bude zabaleno v krabici s obrázky Alana Leeho (viz. zde) a DVD uložena do krabičky připomínající knihu vázanou v kůži. Dostanete také pár exkluzivních karet do sběratelské hry od Decipheru a figurky Argonathu od Sideshow / Weta Collectibles (opět viz. zde)

DVD-ROM obsahuje i přístup na exkluzivní neveřejné stránky na internetu. Celkově se tedy máme na co těšit. Je jen škoda, že rozšířená edice přijde na trh v ČR až v zimě (do Vánoc se teoreticky stihne) a dárková až někdy v roce 2003. Cena rozšířené edice bude zhruba 1600 Kč.


Svět J.R.R. Tolkiena na letošním Euroconu

Eurocon 2002, který se koná 3. - 7. 7. 2002 v Chotěboři, obsahuje i programovou linii Svět J.R.R. Tolkiena. Pro fanoušky filmu jistě stojí za pozornost přednáška Silvie Šustrové o chybách ve Společenstvu, Skogenova prezentace skřetů nejen v LOTRovi (ti, co byli na Elfconu, už vědí) či přednáška Martina Antonína o bující komerci. A samozřejmě, ale o tom snad není nutné psát, Pavel "Well" Němec opět přednese aktualizovanou verzi své legendární přednášky o filmu jako takovém, která se jistě bude věnovat především Dvěma Věžím. A ještě jedna přednáška jistě stojí za pozornost - FantasyPlanet bude mít předváděčku mimo jiné svého webu o Pánu Prstenů. Tak se určitě přidejte do následné diskuze a upozorněte, že je tu i konkurence :o))) (já osobně se na Eurocon bohužel nedostanu).

Detaily o celé akci na http://www.avalcon.cz/ ...

..:: Článek na webu: http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=235 ::..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento text byl převzat 23.1.2022 4:17:00 z webu Film Pán Prstenů - http://lotr.jcsoft.cz/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------