Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 312 lidí

Celkem návštěvníků
14088924

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
1.12. 2008
TolkienCon 2009 – ano, ale v menším…Verze pro tisk

Posledních několik týdnů jsme pravidelně bombardováni dotazy, jak to vypadá s dalším ročníkem TolkienConu. Ani ne tak zda bude, jako spíše kdy a kde. Jako by každý tázající automaticky očekával, že tato tradice nebude přerušena a TolkienCon 2009, v pořadí již sedmý, se uskuteční. Ne že by nás to netěšilo, ale ono to není zas tak jednoduché.

Nebudeme se vymlouvat na pracovní problémy, svatby (ano, v organizátorském týmu se to letos dost ženilo a vdávalo) a kupu dalších záležitostí, které nám berou čas (no dobře, možná se trošku vymlouvat budeme…). Spíš nás přepadl pocit, že TolkienCon tak jak byl loni (a roky předtím) se už poněkud vyčerpal, potřebuje změny, nové věci, trochu energie navíc. Jenže nás prostě nenapadlo, jak takhle „narychlo“ od základů překopat akci pro skoro tři stovky lidí. A tak v nás uzrálo jiné rozhodnutí. TolkienCon 2009 uděláme, ale menší, spíše formou pro zvané (pravidelné účastníky co nejvíce minulých ročníků), komornější.

Víme, že se to některým nebude líbit. Že naštveme ty, kterým pozvánka (kterou i s konkrétním termínem akce budeme rozesílat mailem ještě dnes) nedorazí. Že si trochu komplikujeme případný další větší ročník (až se přiblíží Hobit), protože někteří nepozvaní prostě odepíší akci navždy. Ale letos prostě nedokážeme udělat TolkienCon pro všechny tak, abychom si za jeho obsahem stáli a sami z něj měli dobrý pocit. A snad uznáte, že nabízet vám něco, o čem si myslíme, že nemá smysl, moc dobrý nápad není. Bylo by to poznat. Stále chceme tuhle akci dělat, udržet kontinuitu, ještě nás to baví. Jen je potřeba, minimálně pro ročník 2009, tato změna.

Pokud zrovna vám, co zrovna čtete tyto řádky, pozvánka dnes nepřijde a budete to považovat za omyl, určitě se ozvěte na tolkiencon@jcsoft.cz a uvidíme, co se stalo (filtry na spam jsou často nemilosrdné, někdo se zase registroval na každý ročník s jinou adresou a nemusí tak být v seznamu pravidelných účastníků, byť jsme tento snažili pečlivě zkontrolovat atp.) či dá dělat. Buď vám přímo pozvánku zašleme znovu, nebo vás alespoň zařadíme na seznam „čekatelů“ a dáme vědět, pokud se nějaká místa uvolní (někdo z pozvaných nebude mít možnost či chuť dorazit).

Za organizátory zdraví (a v ne moc odsuzující přijetí této změny doufá)

Jan „Belcarnen“ Čeřovský

Přečteno celkem 16294x, verze pro tisk

Další článek - TolkienCon 2009 – co bylo, co bude… (doplněno 3.2. 16:50)

Předchozí článek - Režie Hobita se ujme Guillermo del Toro

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
boromira, poidáno 26.1. 2009 21:16:07
Arsiméné: škoda, o hodně jsi přišla, kromě Claredhel jsme tam byly všechny. A ať si říká, kdo chce, co chce, bylo to zase úžasné. Jak se nás většina shodla, je to pořád lepší a kratší. Ten víkend uplynul tak rychle, že jsem se z toho ještě pořád nevzpamatovala. Bele a spol. díky.
Arsiméné, poidáno 26.1. 2009 20:44:18
Ehm - správně tam mělo být mě, omlouvám se za chybu.
Arsiméné, poidáno 26.1. 2009 20:42:28
Tak u mně nakonec rozhodlo, že jsem se tuhle sobotu vracela z lyžování a stihla bych akorát tak neděli, jinak bych asi přece jen přišla. Doufám, že se to i letos povedlo.
Šírin, poidáno 26.1. 2009 20:37:50
Ještě jednou moc díky za to, že jste se přeci jen rozhodli ročník 2009 uspořádat. Díky moc!
Lyrel, poidáno 21.12. 2008 0:21:59
děkuji moc za pozvánku, pokusím se dorazit
Gilnar, poidáno 16.12. 2008 22:51:27
Mohu se zeptat zda dorazí všemi milovaná skřetí muzikálně-taneční horda?

Quenduluin, poidáno 14.12. 2008 16:03:38
Já jsem rozhodně pro, aby Anaurëa pozvánku dostala :))
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 13.12. 2008 10:25:44
Arsiméné: správné připomínky...
Anaurea ale i další: pište na ten oficiální mail conu, další zájemce kterým nepřišla pozvánka zařadím do seznamu a uvidíme, co se s tím dá dělat...

Anaurea, poidáno 12.12. 2008 23:30:59
Říct, že jsem po přečtení infa o TC 2009 zklamaná, by bylo málo, mě dovedl k slzám. Z osobních i věkových důvodům jsem se nemohla předchozích ročníků zůčastnit, jenom toho posledního, který jsem si neužila tak, jak jsem doufala, ale v tomto případě je vina na mé straně. Potkala jsem tam spoustu skvělých lidí, se kterými jsem zažila věci jako nikdy před tím a nikdy na to nezapomenu. Slíbila jsem si, že se do dalšího ročníku zbavím bariér, které mi zabnránily užít si akci naplno, a že si obstarám pořádný kostým, krásné šaty a plášť, což se mi povedlo nad rámec veškerého očekávání, a teď se dozvím, že o ten úžasný zážitek, který celý rok tak netrpělivě očekávám, přijdu. Nemohu soudit, nakolik se témata TC vyčerpala, jelikož jsem tam byla jen jednou, a i když vím, že není povinnost organizátorů dělat ho každý rok znovu, očekávala jsem od toho více.
Arsiméné, poidáno 12.12. 2008 12:38:16
Jsem na vážkách... Vždycky se mi tolkiencony moc líbily, ale tak nějak mám dojem, že se témata vyčerpala - aspoň ta, o které jsem měla zájem... navíc už tam nebude někdo z těch, na které jsem se těšívala. Každopádně děkuju za pozvání a přeju, ať se to zase vyvede.
Telperien, poidáno 5.12. 2008 22:52:27
Tauriel: To už jsem udělala a v zoufalství mě to jen posílilo :( .
Tauriel, poidáno 5.12. 2008 20:06:45
Telperien: Být tebou tak pošlu mail organizátorům, než propadnu zoufalství... ;-)
Jixipen, poidáno 4.12. 2008 11:25:47
Super, že už je info, už jsem se bála, jak to vlastně bude. Pro ty, co se bojí - TolkienCon i pro ty "jen zvané" bude dle všeho pěkně veliký - prostě lidí je opravdu mnoho. Jsem sama zvědavá na tu atmosféru kolem - menší akce ji mívají prostě trošku jinou a tím, že to je pro minulé účastníky - o své známé bychom přijít neměli a to je dobře.

A komu chybí "megaakce" - v červenci je Festival Fantasie, kde se snažíme "pozvednout" linii Pána Prstenů a dokonce stále vítáme různé přednášející i podporovatele. Kdyby byl zájem - v říjnu je Festival Fantasie Speciál a i tam by se mohla udělat část věnovaná Tolkienovi - kdyby byl zájem, který není.

Fallon, poidáno 4.12. 2008 8:25:10
Díky :)
Fallon, poidáno 4.12. 2008 8:25:10
Díky :)
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 4.12. 2008 8:08:37
Fallon: divné, tak kdyžtak tolkiencon@jcsoft.cz, ten funguje na sto procent :)
Fallon, poidáno 4.12. 2008 7:24:09
Ahoj,
zkoušela jsem psát na tolkiencon@panprstenu.info, ale mail se mi vrací jako neodručitelný...

Smaug, poidáno 4.12. 2008 4:55:37
Už to bylo řečeno, ale dodám i za sebe: v dané situaci je toto nejlepší řešení a velmi uznávám a oceňuju všechny organizátory, že se do toho vrhli i za těchto podmínek. I já si myslím, že je potřeba nějaká změna (o nedostatku času a sil na přípravy a absolutní "nepovinnosti" akci organizovat ani nemluvě), má-li si TC zachovat svou výjimečnost.

Jakožto účastník doposavadních všech ročníků se ale po velkém vnitřním boji vzdávám svého místa ve prospěch Nové krve!
(což nebylo tak těžké, vzhledem k tomu, že budu v době konání TC hodně daleko;-).
Bude mi to letos (tj. příští rok) moc moc chybět, ta atmosféra, co vy všichni dokážete vytvořit, to souznění...:-(.

Hezky se to užijte, budu na vás myslet! :-)

Tauriel, poidáno 4.12. 2008 1:21:30
ProEru, lidi, přečtěte si ten článek pořádně, než začnete vypisovat bláboly jako "elitářství" a "akce pro celebrity"... %-)
feefee, poidáno 3.12. 2008 18:59:36
Tedy je škoda velkého tolkienconu, ale myslím si, že řešení je asi to nejlepší, co mohlo být. Všichni už tedy víme že počet návštěvníků byl omezen, jen jsem se chtěla zeptat na jak moc málo.
Nakor, poidáno 3.12. 2008 18:14:53
Meanor Tarlang: i když ti email s pozvánkou nedorazí a máš vážný zájem přijít, tak jak píše Bel, určitě pošli email na tolkiencon@panprstenu.info a uvidí se co se s tim dá dělat. Nemohu nic slibovat, ale myslim, že je slušná šance, že se nakonec místo najde...
Xandie, poidáno 3.12. 2008 16:52:16
Naprosto chápu, co tím orgové myslí. Nelze je odsoudit. Když se nad tím trochu zamyslíte, měli byste být rádi, že to vyřešili takhle. To je totiž ještě pořád šance, že se můžete těšit alespoň na ročníky potom. Vzhledem k tomu, že já i ostatní Varáci už na Tolkiencon jezdíme od počátku o pozvánku se nebojím, ale ani kdyby mi nepřišla, nezlobila bych se. Tohle se dá pochopit a myslím, že to Bel vyjádřil dost jasně. Přece se nejde vztekat proto, že jsem/nejsem pozván... nejde přeci o žádné elitářství. To byste fakt byli radši,kdyby skončili úplně?
Meanor Tarlang, poidáno 3.12. 2008 16:15:41
Já jsem byl pouze na minulém ročníku, který měl podle mě úžasnou atmosféru, velmi jsem si ho užil a stále na něj melancholicky vzpomínám... No, takže ale ani nepředpokládám, že mi nějaká pozvánka přijde... Neodsuzuji Vás, ani nejsem naštvaný... spíš smutný... Takže doufám, že se TolkienCon snad opět vrátí, ať už ve stejném nebo lehce pozměněném hávu...
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 3.12. 2008 15:30:08
Padina: doufám, že tohle je zřejmé z úvodního odstavce článku, ale raději to napíšu ještě jednou sem a jinými slovy.

TolkienCon je akce, která již mnoho let vzniká především proto, že nás to baví, dělat to chceme, máme chuť se tím zabývat. A společně s účastníky, kteří dělají 99% finální atmosféry, to lépe či hůře fungovalo po šest. Ale nikdo nemá POVINNOST další ročník uspořádat, natož v nějaké konkrétní podobě. To nadšení pro věc, chuť to celé dělat, je základem. Nechceme, aby to dopadlo tak, že se na TC vlasně vykašleme, prostě necháme lidi přijet do nějaké školy s tím, že se určitě sami zabaví. Když se to totiž podělá, tak pro všechny bude poslední vzpomínka na TC jako na akci, na kterou se organizátoři vykašlali. Spíš než to celé skončit (a jako poslední vzpomínky všem nechat ročník minulý, což je další z variant), nám přišlo zajímavější zkusit to jinak. TC děláme proto, že nás to baví. To je základem. Dělat něco jen proto, že se to očekává nebo je potřeba, ale vy to tak vlastně nechcete, toho máme skoro všichni dost na školách a v zaměstnání…

Ruby, poidáno 3.12. 2008 15:20:01
Padina: Jako že z důvodu, že letos se udělá něco menšího, je to celé hloupost a nemělo by se to dělat už vůbec? :-))) Ty se vyjadřuješ, jako kdyby snaha a investice organizátorů byla nějaká každoroční povinnost, která když není naplněna podle představ návštěvníků, je to celé podraz a hnus. Zkus si takovou akci zorganizovat, a to několikrát po sobě, a pak teprve budeš mít právo to tu soudit.

Lidi, nebuďte hned načuřený! Počkejte v klidu na informační e-mail, v případě jeho neexistence do zítřka si napočítejte do deseti a pak si teprve stěžujte a obviňujte!

Padina, poidáno 3.12. 2008 14:59:52
Potty: Nedočetla jsem se o žádném důvodu nutnosti omezení počtu atd. Jen o pocitu. že se Tcon vyčerpal, potřebuje změny a kdoví, jestli by měl v dosavadní podobě vůbec smysl. K tomu není co navrhovat
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 3.12. 2008 14:59:04
Ligea: možná by stálo za to počkat na pozvánku, kde se konkrétně o těch doprovodech jasně mluví %-)

"Elegantnější" řešení nás nenapadlo. Ale varianta to nechat někomu jinému se nám nezdála vhodná (mimochodem se v tomto smyslu nabídl Vašek Pravda...)

Ligeia, poidáno 3.12. 2008 14:51:30
No, tak vzhledem k tomu, že jsem byla na všech 6 předcházejících akcích, se teda o svou pozvánku nebojím, ale co třeba můj přítel, který se mnou začal jezdil tepve loni, a dost se mu to líbilo? To ho mám nechat doma, aby byla akce komornější? Proto si nechává šít na TC kostým? Netušila jsem, že i TC fandom je uzavřená struktura. Smutné. Jestli už není co říct, neříkejte to nikomu. Síly docházejí, dobře, rozumím. Ale tohle řešení teda není zrovna elegantní. Nepodezřívám vás z ničeho, takhle jsem prostě Belův text pochopila.
Barbara (Potty), poidáno 3.12. 2008 14:43:42
Padina: A jaké bys navrhovala řešení, jestliže z různých důvodů je třeba omezit počet účastníků? Kdo dřív přijde, ten dřív mele? Nevím, oč by to mělo být spravedlivější, než soudit podle toho, kolikrát kdo dorazil, i kdyby nakrásně žádná druhá vlna nebyla.
Padina, poidáno 3.12. 2008 14:10:23
Bel: Takže v druhé vlně se budou moci přihlásit i nepravidelní nebo noví účastníci? Pokud je tomu tak, budu se muset omluvit (což v daném případě ráda učiním) a uznat, že jsem reagovala přemrštěně.
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 3.12. 2008 13:50:26
Padina: jo, přesně takových reakcí jsem se bál. Z textu je doufám zřejmé, že "výběr" je postaven na velmi jednoduchém pravidlu, prostě pozvánka v první vlně putuje pravidelným účastníkům minulých ročníků. Nic složitějšího v tom není, žádné "tohodle chceme a tady toho zase ne". Ale chápu, podezřívat nás můžete z čehokoliv, to je velmi snadné.
Padina, poidáno 3.12. 2008 13:43:44
Tak výběrová akce, pouze pro celebrity?
Koukám, že elitářství se časem objevuje i tam , kde by to člověk fakt nečekal.

Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 2.12. 2008 16:44:00
Ligeia: jojo, zítra :)
Ligeia, poidáno 2.12. 2008 15:26:02
Uf uf! Už mě to zpoždění info začalo skutečně zněrvózňovat. Ovšem, středa je až 3. 12., takže mluvíme o letošku, doufám?:-)
Gilnar, poidáno 1.12. 2008 20:55:50
No, jak pro koho :D (Ne, dělám si srandu, pro mě určitě ne)
Ale abysme tu nerozběhli nějakou apologetickou přestřelku-prostě Vánoce jsou fajn, Velikonoce taky, TolkienCon taky. Těšme se na ně :-)

Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 1.12. 2008 19:43:37
Gilnar: uf, postavit to mezi Vánoce a Velikonoce.. náboženský svátek to snad ještě není :-D
boromira, poidáno 1.12. 2008 18:55:10
Taky mi spadl kámen ze srdce. Ono už takhle není moc proč se radovat, a ještě kdyby nebyl con. Hrůza!
Gilnar, poidáno 1.12. 2008 18:39:28
Uf, to sem rád!
Už jsem se bál, že jedna z mála dobrejch věcí mezi Vánocema a Velikonocema nebude.

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!