Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 830 lidí

Celkem návštěvníků
13776767

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
18.12. 2007
Hobit bude! První díl v roce 2010…Verze pro tisk
No a je to tady, čekání (tedy jeho podstatná část) je u konce. Přichází doba spekulací, tajemných informátorů a jejich reportů, rozmazaných fotografií, dohadů a odhalení. Ano, film Hobit bude!

Společnost MGM se dohodla s New Line Cinema a vyřešila vleklý spor o práva na zfilmování díla jako takového a práva distribuční. Obě firmy budou film financovat a distribuovat společně, New Line v Severní Americe, MGM pak celosvětově. Ale mnohem důležitější jsou první jména a termíny.

Výkonnými producenty filmu se stávají Peter Jackson a Fran Walsh, tedy stará známá dvojka z Pána prstenů. Díky těmto jménům v produkci by se mělo podařit dostat na všechny důležité posty ty správné osoby, tedy jinak řečeno profíky se zkušenostmi již z předchozí trilogie. Ovšem žádná jména zatím nepadla. A to ani u režiséra či herců v zásadních rolích.

Přípravné práce na filmech… ano, Hobit bude rozdělen na dvě části, mají začít hned jak to jen bude možné. Filmování obou dílů proběhne najednou a začne v roce 2009, první díl by měl jít na plátna v roce 2010 a druhý pak v roce 2011.

Začínají panovat drobné obavy, zda "dva filmy" a termíny jako "pokračování" neznamenají, že nepůjde o rozdělení knihy Hobit jako takové na dvě části, ale spíše jednoho "Hobita" a následně druhý film jakožto spojnici mezi Hobitem a Pánem prstenů. Vidíte, spekulace jsou tu! :o)

Kompletní tisková zpráva v angličtině na oficiálním (byť tak nevypadá) blogu filmu. Tato tiskovka vyšla i na stránkách MGM, takže to nevypadá na kachnu :o)

Těšíte se? A nepřijedete to oslavit společně s dalšími fanoušky na TolkienCon?
Přečteno celkem 11726x, verze pro tisk

Další článek - Ozvěny TolkienConu 2008 aneb `tam bubnují`... (upraveno 22.1.2008 16:42)

Předchozí článek - TolkienCon 2008 - Pozvánka

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ruby, poidáno 15.4. 2008 10:58:52
Teda češtiny... Ježkovy voči, já jsem zase mimoň! Takže oprava: Tolkien byl samozřejmě profesor angličtiny! S tím nacionalismem to nějak přehánim, proEru! :-)))
Ruby, poidáno 15.4. 2008 10:57:42
Pulper: Myslím, že hlavní problém Tolkiena je v tom, že to nebyl spisovatel. Byl to profesor češtiny, který psal většinou přednášky a jenom ve svém volnu si psal pro sebe do šuplíku a občas nějakou tu pohádku pro svoje děti. Vůbec nepočítal s tím, že to budou číst miliónové davy ani že ho jednou budou srovnávat a poměřovat s profesionálními spisovateli. Proto ani nepsal podle zaběhaných norem, podle kterých se dnes velmi důsledně třídí a vybírají knihy, ale jen a pouze podle svého citu. A řekla bych, že to je nedílnou součástí jeho kouzla :)
Pulper, poidáno 14.4. 2008 14:01:46
Ruby: Taky nemám rád náboženskou propagandu. Teď po letech znovu čtu Silmarillion a ten se mi líbí víc než Pán prstenů. I když i tam je pár takových trošku problematických místeček :) Fakt je, že i když Tolkien splácal dohromady různé mytologie, udělal to docela dobře a navíc má poetické nadání. Větší než Howard. Prostě, každý autor má něco, v čem je dobrý a něco, co mu nejde. Howk :)
Ruby, poidáno 12.4. 2008 11:42:17
Pulper: Já zase nemám ráda Narnii. Je to křesťanská masáž dětí, a to dost divnou formou, imho. Prostě to nečtu a když se mě na to někdo zeptá, tak mu to řeknu. To je všechno :)
Tolkiena čtou milióny lidí, protože se jim líbí (nebo kůvli módě, ale to jsou vždycky jenom takové krátkodobé vlny). Takže asi tak, jak je napsaný, je napsaný dobře. Aspoň pro většinu ;-)

ASTALDEO, poidáno 11.4. 2008 22:45:41
S Bombadilem je to uplně jinak pánové:)))
Pulper, poidáno 11.4. 2008 11:22:27
Jasně. Škoda, že jsme u toho nebyli, když to psal :)
Míšánek, poidáno 11.4. 2008 10:21:57
Jsme rozumní lidé, nakonec se musíme dohodnout. Upřímně řečeno, mě ta pasáž s Bombadilem také nikdy moc nebavila, dědek co furt lítá po lese a prozpěvuje si, jako by se nic nedělo... Ale Tolkien to tam napsal, tak to tam je.
Pulper, poidáno 11.4. 2008 10:05:53
Já měl tenhle dojem spíš u tebe, promiň. Nesrovnávám Pána prstenů a Ordinaci. Jen upozorňuju, že velká oblíbenost nesvědčí automaticky o kvalitě. Já nemám nic proti Tomu Bombadilovi, jen v té knize neměl podle mě být, toť vše.
Míšánek, poidáno 11.4. 2008 9:49:31
LotRa bych s Ordinací a jinejma shitama nesrovnával, protože za rok dva po nich neštěkne ani pes a to přeci není případ LoTra, o kterém toho bylo napsáno už tolik, že to daleko přesahuje možná i samotný autorův záměr. Respektuji, že ti Bombadil nemusí sednout, ale připadá mi, že tvoje reakce jsou příliš emotivní. Toť vše.
Pulper, poidáno 11.4. 2008 9:37:26
Nemyslím si, že Pán prstenů je nejlepší kniha, jakou kdy kdo napsal. Pro mě je to jedna z nejlepších knih v rámci fantasy. Nic víc, nic míň. "Bombadil se v LotRovi objeví na chvilku prakticky hned na začátku, kdy se děj ještě ani pořádně nerozeběhne." Tím sám dáváš najevo, že tam vlastně nemá co dělat, ale budiž, v rámci zbytku knihy je to přece nepodstatná epizoda. Nechci přijímat nebo odmítat něčí teze. Jen nemám rád vychvalování za každou cenu. Je spousta věcí, které se mi na Pánovi prstenů a dalších knihách Tolkiena líbí, ale taky se mi spousta věcí nelíbí. To, že něco obdivují milióny lidí, není záruka kvality, ale oblíbenosti (viz Ordinace v Růžové zahradě). A že ho čtou proto, jaký je? No to dá rozum. Ještě aby ho četli proto, jaký není :)
Míšánek, poidáno 11.4. 2008 7:44:45
Pulper: Tak nevím, proč tu takhle dštíš síru nad nejlepší knihou na světě jakou kdy kdo napsal. Bombadil se v LotRovi objeví na chvilku prakticky hned na začátku, kdy se děj ještě ani pořádně nerozeběhne. Podle mě JE dějová kostra absolutně vyvážená, nemám jí co vytknout. Ty mou tezi přijmout nemusíš, ale měj na paměti, že milióny lidí na celém světě LotRa čtou desítky let právě proto, že je jaký je.
Pulper, poidáno 11.4. 2008 1:16:15
Ale to je právě to, co mi na Tolkienovi vadí. Na začátku knihy se řeší majetkoprávní vztahy, babka se tam ohání deštníkem, pak se najednou cosi povídá o elfech, tasí se zbraně, objevují se kouzla, příběh dostává temnější úroveň, zničehonic se zjeví prozpěvující si kdosi v křiklavém oblečení, na kterého nikdo nemá a takhle se to střídá ještě párkrát. U Hobita se to dá brát jako něco mezi pohádkou a fantasy, je to tam tak vyvážené (až na ten masakr na konci). Ale Pán prstenů už by snad měl mít nějakou ucelenější formu, ne? To už mi je bližší Narnie, kde se někdo dostává z jednoho světa do jiného, přičemž je tam jasně popsaný rozdíl. V Pánovi prstenů to vypadá, jakoby několik různých světů existovalo v jednom. To je, jako kdybyste do jednoho příběhu zasadili Ježíše a kouzelného dědečka. Samozřejmě přeháním.
ASTALDEO, poidáno 10.4. 2008 23:12:07
Ano, ano...Prostě je=)
Ruby, poidáno 9.4. 2008 11:11:16
Pulper: No nazdar :-) Já nevim, mě tam celkem zapadal. Líbilo se mi, že to není celé jenom vážné a temné. A že se tam ukázala i jiná stránka "světlé síly" :-D Asi to bude tím, že mi prostě Tom Bombadil povahově sedne - nepouští se mermomocí do nápravy světa, nesnaží se vypadat velkolepě a děsivě, prostě je. To mi přijde hodně sympatické :-)
Takže jsem asi pozitivně zaujatá, řekla bych...

Pulper, poidáno 6.4. 2008 20:58:57
Ruby ahoj. O Tomu Bombadilovi si nemyslím nic špatného, jen se podle mě do té knihy nehodí. O těch básničkách vím, ale tady šlo spíš o souvislý příběh.
Ruby, poidáno 4.4. 2008 22:14:47
Pulper: Nestraš! Já si teda Silmarillion neumim jako film představit! Ne CELÝ Simarillion, ani rozdělený na trilogii. I číst ho a vyznat se v něm bylo dost náročné, natož aby se to někdo snažil narvat do pár filmů a ještě to zjednodušit na americkou úroveň...
O Tomu Bombadilovi si můžeš myslet, co chceš, až poznáš jeho pozadí víc, tak pochopíš, že to je velmi zajímavá postava, která zaměstnává celé týmy fanoušků :-) A ta knížka mu vyšla, jsou to básničky.

ASTALDEO, poidáno 20.3. 2008 16:33:44
Dělal sem ročníkovou práci na historii moderní fantasy:)...
Doporučuji si přečíst Tolkienovu Esej o pohádkách..je docela známá...

Pulper, poidáno 19.3. 2008 22:34:54
No nevím, ale knížka, která začíná "Byl jednou jeden" a končí velkou bitvou, ve které zahyne část hrdinů, to je pohádka? Jasně, můžeš namítnou, že Andersen taky není zrovna idylka, ale přesto mi tam něco skřípe. Co jsem se dočetl, tak Bombadil měl vyjít jako samostatná kniha, ale vydavatel neměl zájem, ale pak se dostal alespoň do Pána prstenů. A v celkově temnějším a epičtějším pojetí zbytku knihy na mě svým oblečením a chováním prostě působí jako pohádková postavička. Ono je takových míst v Pánovi prstenů víc a Tolkien to sám uznal, že během psaní se řekněme žánr knihy pozvolna měnil. Jen tak pro zajímavost: Tolkien je považován za zakladatele moderní fantasy a druhý tvůrce žánru R. E. Howard je odsunut na druhou kolej. Ale Howardova Hodina draka mi připadá typičtější fantasy než Pán prstenů. To je škoda, že nejsou na Silmarillion práva. To by byl spektákl par exellence.
ASTALDEO, poidáno 19.3. 2008 20:11:24
Tak zrovna u Hobita si myslim že Tolkien přesně věděl co píše. Od začátku to publikoval jako pohádku a mám za to že nejdřív to byl příběh pro jeho děti.
S Bombadilem se to má jinak než že by byl obyčejná vsuvka, ale o tom se vedou krvavé debaty jinde:)..
A silmarillion natočit nelze páč na to nejsou práva..


Pulper, poidáno 19.3. 2008 10:44:36
No, uvítal bych spíš natočení Silmarillionu než Hobita. Souhlasím s tou pohádkou. Osobně mám z té knihy pocit, že Tolkien vlastně sám nevěděl, co to bude, až to bude. Koneckonců se podobně vyvíjela i tvorba Pána prstenů, kde např. Tom Bombadil působí jako vyloženě pohádková vsuvka. A dva díly? No to snad ne?
ASTALDEO, poidáno 16.2. 2008 15:55:38
Tak si nějak tim Hobitem nejsem jistej, včera sem četl v metru jedné paní přes rameno Mladou frontu a tam se psalo, že Tolkienovi potomci chtějí po New Line nějakou nehoráznou sumu, kterou ještě nedostali po PP, jinak že se točit nebude či co..
carnach, poidáno 11.2. 2008 19:00:09
Míšánek: No já mám takovej pocit, že i Tolkien o Hobitovi mluvil jako o pohádce, nebo knize pro děti. PP pak měl být pokračování v cca stejném duchu, alějak se mu to zvrhlo. (rřesně si to už nepamatuju, ale tak nějak to tam psal).
Ramgad, poidáno 25.1. 2008 10:58:31
Protom> skirti sú len v rozhlasovej hre. V slovenskom preklade kníh sú to "ohyzdi" :-)
Protom, poidáno 24.1. 2008 20:23:55
Skřeti jsou ve slovenštině skirti
Jinak když budete mít nějaké informace kde sehnat slovenskou dramatizácii tak mi prosím napište

Míšánek, poidáno 5.1. 2008 8:13:54
Já bych Hobita tak zas jiného neviděl, ono to bude hlavně o překladu a ten se panu Vrbovi podle mého příliš nepovedl - alespoň tedy myslím tu verzi, co mám doma - 2. vydání vydání Odeon 1991, překlad 1978. Nevím, jestli další reedice byly přeloženy paní Pošutovou. K tomu dětštějšímu pohledu přispěly jistě i sice velice milé ale šíleně naivní ilustrace Jířího Šalamouna. Domnívám se, že Hobit, alespoň v některých částech, je stejně temný, jako Pán Prstenů a film, který bude natočen, rozhodně žádná dětská pohádka o hobitovi a jánevímkolika trpaslících nebude.
Carnach, poidáno 4.1. 2008 16:01:43
No uvidíme. Je potřeba si uvědomit, že mezi PP a Hobitem je HODNĚ velkej rozdíl Hobit je v podstatě pro děti.
Jiank pokud jde o problém DVD/BR/HDDVD/něco jinýho myslím že v roce 2010 to už bude vyřešený.

Tauriel, poidáno 21.12. 2007 17:07:49
Zatím ještě není nic jisté, ani herci, ani režisér. Takže jakákoliv jména jsou zatím pouhé dohady.
Menelluin, poidáno 21.12. 2007 16:13:57
No já už o tom četla článek v Premiere a tam i psali o obsazení,ale nevím odkud čerpali.No v každém případě je jisté,že Hobit BUDE!:o)
Jan "Belcarnen" Čeřovský, poidáno 19.12. 2007 14:17:50
Tuvirien: je to určitě pravda, viz i odkaz na stránky MGM v článku :) Dneska to proběhlo hospodářkami, mladou frontou a tak :) Velká sláva okolo :)
Tuvirien, poidáno 19.12. 2007 13:54:56
Četla jsem o tom i v nějaké časopise, takže to asi bude pravda. Už se moc těším :-)
Talpanda, poidáno 19.12. 2007 12:15:18
No ale je to hudba pěkně vzdálené budoucnosti:-)
Míšánek, poidáno 19.12. 2007 7:20:54
Velice miloušký dárešek k Vánocům. Snad to nakonec dopadne podle našich představ. Typnete si, kdo bude hrát Bilba? Ian Holm asi ne, v jeho úctyhodných 76 letech pochybuji, že se do takového projektu ještě pustí. Byla by to mimořádná odvaha. A pro koupěchtivé fanoušky to bude také dilema, který formát vlastně zvolit: klasické DVD, BlueRay , HDDVD či něco dalšího, co se objeví?
Sangi, poidáno 18.12. 2007 23:47:58
Já se těším, jak zas půjdeme na TolkienConu hromadně do kina přes půlku Prahy :)))
Teda aspoň doufám, že premiéry stanoví zase na prosinec/leden....

Tauriel, poidáno 18.12. 2007 21:03:41
No KONEČNĚ!!! :-))) Skvělá zpráva, zase bude na co se těšit. Doufám, že PJ opět bude režírovat, a samozřejmě že se zase vrátí herci jako Ian McKellen, Andy Serkis či Hugo Weaving.
Aman, poidáno 18.12. 2007 20:59:48
Že bych byl první?
Tož JUCHŮŮŮŮ!!! Zdá se, že se zase bude na co těšit a o čem diskutovat...

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!