Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1003 lidí

Celkem návštěvníků
8652410

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.8. 2004
Detailní popis děje rozšířené verze Návratu krále! (doplněno 11.8. o několik otázek a odpovědí)Verze pro tisk

Detailní popis rozšířené verze Návratu krále!
Překlad Belcarnen a (v)Eru
Jedi_the_white, který loni perfektně a spolehlivě informoval o rozšířených Dvou věžích, se vrací s popisem toužebně očekávaného rozšíření Návratu krále. Původní text jsem pro vás společně s Veru přeložil, ale upozorňuji, že obsahuje spoustu "spoilerů", takže pokud se chcete nechat překvapit, nečtěte dále :-) Však to znáte už z dřívějška.

Kdo si v rozšířené verzi polepši nejvíce? Éomer, Smíšek, Pipin, Gandalf (konečně vyzní více jeho výjimečné schopnosti a je více jak ho známe z knihy). Dokonce i Aragorn se vytáhne trochu víc. Nepřibylo moc scén s Glumem, snad jen jedna další konfrontace se Samem, krom té, kdy je vedl k Odule. Cesta Froda a Sama skrz Mordor je konečně mnohem obtížnější záležitost proti tomu, co jsme mělo možnost vidět v kinech. Ve filmu je zpátky kupa scén, které lze vidět v traileru.

Uvidíme poslední konfrontaci mezi Gandalfem a Sarumanem, Théodenem a jeho bývalým rádcem Grímou. Po scéně, ve které Stromovou promluví ke Gandalfovi, že "je tu ještě čaroděj, s nímž je třeba se vypořádat : támhle, zamčený ve věži", následují nové záběry. Gandalf zvolá na Sarumana: "Sejdi dolů Sarumane a tvůj život bude ušetřen!" Ale Saruman odvětí: "Ušetři mne své lítosti a milosrdenství, je mi k ničemu!" Načež se chopí hole a vypálí na Gandalfa a Stínovlase ohnivou kouli, jež se však mine účinkem. K Sarumanovi promluví i Théoden, ve snaze zjistit, zda lze nějak uzavřít příměří. Saruman upozorní na to, že Gríma stojí za Théodredovou smrtí. Gríma naštvaně vzkřikne "Ne!", ale Saruman jej nazve červem a srazí na podlahu věže. Théoden se pak snaží usmířit s Červivcem, který byl ostatně dříve rohirem, přesvědčit jej, aby přestal poslouchat Sarumana. Ale Saruman Grímu stále uráží, až pohár trpělivosti přeteče a Gríma plný hněvu svrhne Sarumana k jeho konci. Jakému? To si musíte počkat. Ale ani Gríma nezůstane ušetřen, když se setká se svým přesně mířeným osudem poté, co shodí palantír z Orthanku.

Přesuňme se na křižovatku, kde spatříme jednu z vizuálně nejúchvatnějších scén filmu, když hobiti pohlédnou na věky stojící sochu krále lidí, která byla poničena skřety, kteří ji srazili hlavu. Frodovo utrpení při tom pohledu je umírněno zábleskem naděje, když si všimne hlavy ležící na zemi. "Same! Král má zase korunu!" A spatříme kamennou hlavu, kterou obepínají krásné rozkvétající květiny. Ale kde je naděje, nebývá daleko ani zlo... Glum nenechá hobity užívat si trochu té radosti... hobitci se nesmějí zastavovat! A opět je vede blíže "k ní". Střih na jezírko, kde Glum mluví sám k sobě...

A vracíme se Edorasu. HAIL THE VICTORIOUS DEAD!!! Čím lépe uctít mrtvé spolubojovníky než soutěží v pití. Legolas: "Takže soutěž v pití. O co jde?" Gimli: "Poslední na nohou zvítězí." Kdo vyhraje neprozradím, i když si myslím, že většina z vás už tuší. Ale vezměte to takhle - může se elf opít? Nemyslím, že v dodatcích je to vyřešeno. Scéna "Oko nepřítele je v pohybu" nabývá po soutěži v pití nového významu :-) Ale zpět k rozšířené verzi. V Edorasu ještě Aragorn spatří "spící" Éowyn. Celá scéna hezky ilustruje lásku Éowyn k Aragornovi a jeho respekt k ní.  Mnoho z vás už vidělo část scény, ve které Éowyn chytne Aragorna za ruku, když odchází z místnosti. Aragorn poklekne vedle její postele. Pozdější scéna, kdy jí před odjezdem na Stezky mrtvých říká "Je to jen stín a myšlenka co miluješ" nabývá na síle. V Edorasu si Éowyn stále ještě plně neuvědomuje, že osud její a Aragornův nikdy nesplynou. Každý má svou cestu, po které se musí vydat. Teprve v táboře v Šeré brázdě Aragorn konečně vyjádří, že jí prostě nemůže dát to, co ona hledá. Další scény v Edorasu, jako například s Pipinem a palantírem, jsou více méně netknuté, snad jen konverzace ve Zlaté síni má nějaký ten dialog navíc.

Přidáno bylo několik záběrů Roklinky, především scény s Elrondem a Arwen.

Pár hezkých malých scén se objevilo navíc v Minas Tirith. Například i ta nastíněná v traileru, ve které Gandalf a Pipin koukají z balkónu v citadele. Samozřejmě nemyslim tu, která byla již v kino-sestřihu. Rozšířená verze zabírá Gandalfa s Pipinem jak zepředu, tak i z pohledu z místnosti. Baví se o Bílém stromě, proč jej hlídají stráže a že jednou možná znovu rozkvete. Delší rozhovor v místnosti. Pipin přinese Gandalfovi něco k pití, chvilku předtím, než jdou balkón a "vše je tak tiché." "Sauron nenáviděl západ skrz mnoho věků, je to nenávist jež prýští z hloubek času a přes hlubiny moří." Tuto scénu je možné vidět i na jednom z bonusů na DVD s kinoverzí filmu. Uvidíme další scénu s Denethorem, který nemůže vystát svého syna, který jej zradil a nechal Froda jít, místo aby mu přinesl mocný dar. Faramir se snaží otce přesvědčit, že prsten by nemohl být použit proti Sauronovi, ale Denethor to samozřejmě nechce slyšet (více o této scéně zde). Díky přesvědčivému výkonu, který převádí John Noble, máte v rozšířené verzi filmu ještě více důvodů Denethora nenávidět. Bez debat jedny z nejsilnějších scén celého filmu jsou právě ty s Denethorem a Faramirem.

Všiml jsem si několika drobných změn v bitvě o Osgiliath, pár záběrů z nových úhlů a tak. Není to nějak přehnané, aby to vyznělo ve smyslu, že posádka v Osgiliathu mohla skřety porazit, ale tak akorát. 

Smíšek přísahající věrnost Théodenovi. Skvělý přídavek! Jak se Rohan připravuje na přesun do Šeré Brázdy, přichází ten malý hobit s mečem, který patřil Théodenovi když byl ještě malý chlapec: "můj pane, mám meč... a nabízím vám své služby, králi Théodene." Smíšek se skloní před králem. Théoden se mu podívá do očí: "S radostí přijímám." Pak jej vezme za ruku a pomůže mu vstát z kolen a praví něco ve smyslu: "pojedeš s námi, pravý rohanský pane."

Nekonečné schodiště z Minas Morgul je doplněno o několik nových záběrů, které ukazují krajinu a okolí města. Vše ostatní zůstalo bez změny. Frodo stále posílá Sama domů.

Uvidíme, jak vzniklo přátelství mezi Faramirem a Pipinem. Moc hezké scény mezi Billy Boydem a Davidem Wenhamem. Faramir poprvé uvidí Pipina v uniformě v Bílé Věži a řekne Pipovi, že chlapec, který uniformu nosil, místo toho aby studoval jako jeho bratr, snil o bojování s draky. Tak se Pip dozvídá, že uniforma patřila Faramirovi, který ještě poznamená, že mu tak úplně nesedne. Pipin se smíchem odvětí: "Jsem vyšší, než jsi býval tenkrát ty. Ale už nemohu vyrůst o mnoho víc, tedy krom do šířky." Další scéna je, když Pip hovoří s Faramirem o tom, jaké to bylo vyrůstat s Boromirem a Denethorem, když Boromir byl ten silný a otec tak tvrdohlavý a neústupný. Pipin říká: "Tvá síla spočívá v něčem jiném... Než bude konec, tvůj otec si to uvědomí." A další scény, kde se Pipin ptá, proč je Denethor tak naštvaný a říká: "Pomohl bych, kdybych mohl." Faramir odvětí: "není nic, co bys ty mohl udělat." Všechny tyto scény jen zesilují moment, kdy Denethor praví Faramirovi, že by byl rád, kdyby Faramir zemřel a Boromir žil. Pocítíte, proč je Pipinův výraz při větě: "Jelikož jsi přišel o Boromira, vykonám místo něj, co bude v mých silách" takový jaký je.        

V táboře rohirů uvidíme pár hezkých nových věcí. Během zastávky na napojení koní praví Smíšek k Éowyn to, co si o něm všichni muži myslí: "Vím, že toho nemohu udělat mnoho. Jsem hobit a vím, že nemohu zachránit Středozem." Následuje další emocionálně vypjatá scéna, která opět posiluje jedno z hlavních témat celého příběhu - přátelství. "Chci jen pomoci svým přátelům. Ale více než co jiného je chci znovu vidět." Další scény více méně stejné, pouze trochu více dialogu při předání Andúrilu: "Každá cesta, kterou jsi šel, skrze divočinu a války, vše vedlo k této chvíli."

Stezky mrtvých si konečně zaslouží toto označení. Už žádný rychlý skok do města s armádou mrtvých, teď už cesta chvilku potrvá. Legolas má nějaký ten dialog. Aragorn, Legolas a Gimli se plíží okolo rohů a sledují cestu, všude se válí spousty lebek. Gimli má sekeru stále připravenu k úderu, Aragorn drží v jedné ruce Andúril a v druhé louči. Konečně přicházíme k městu a následuje scéna "Kdo vstupuje do mé državy." Nakonec, když Aragorn pronese "Co řeknete" naposledy, mrtví zmizí a přikutálí se pár lebek. Země se začně třást a způsobí celou lebkovou lavinu. Naší trojce se podaří uniknout a dostat ze Stezek. Film se nás snaží přesvědčit, že Aragorn zklamal, ale že to teď nemůže vzdát, když mu Gandalf řekl, že musí hledat černé lodě. Lodě korzárů připlouvají po Anduině a Aragorn, Legolas a Gimli se chystají na pokus o jejich obsazení. Tři postavy přilákají lodě k pobřeží a najednou, z ničeho nic, se objeví mrtví. Aragorn nezklamal. A mám pocit, že jsem viděl i nějaké mrtvé lučištníky, fakt si nedělám srandu...

Obléhání Gondoru - parádička!!! Ti z vás, kdo si přáli lepší předehru k bitvě, ti, kteří chtěli lepší předehru ke GRONDu, máte ji mít! Skřeti s jejich malými beranidly marně se snažící prolomit brány Minas Tirith, tuny skřetů přicházející o svoje skřetí životy díky gondorským lučištníkům na hradbách. Nabídnou se vám nové pohledy na obléhané věže, z nich přetékají skřeti, město se stává totálně obleženo. Zpátky k bráně, ok, jelikož ta malinká beranidla nezabírají, je čas na GROND!!! GROND!!! GROND!!!

Nazgúlové podnikají mnohem víc náletů a působí mužům Gondoru mnohem víc škod. Beranidlo se probourá zdí tak, jak už to známe, v záplavě skřetů a Východňanů. Viděl jsem několik nových záběrů Východňanů. A zrovna když už si myslíte, že nemůže být hůř, Pipin v citadele se rozhlíží z balkónu, něco zahlédne, otáčí se a spatří Denetora odnášejícího stále živého Faramira do domu mrtvých, tohle je nová scéna, ukazuje pohled na odnášeného Faramira jako bychom se na něj dívali skrze Bílý strom, skrze jeho větve, ale vidíme ještě další věc. Bílý strom začíná znovu rozkvétat. Takže Pipin potají následuje Denetora dolů po mostě do hrobky, kde jak už je známo vykřikuje: "Ale on není mrtvý!" Pak Denethor vyhodí Pipina z hrobky a radí mu odejít a zemřít tak, jak se mu zdá nejlepší. Pip vyhledá Gandalfa, ten se mezitím snaží nabádat vojáky k boji proti silám Mordoru. Pipin vylézá zpoza rohu a sděluje Gandalfovi, co se děje v hrobce, společně se tam vydávají a tehdy se teprve situace ještě více vyhrotí. Jednička napadá Gandalfa na čtvrté hradbě města. Gandalf vyjíždí z tunelu na Stínovlasovi s Pipinem za sebou, Nazgúl přistává na zemi a Gandalf na něj volá: "Vrať se zpátky do propasti! Upadni do nicoty, která čeká na tebe i na tvého pána!" Jednička arogantně odpoví: "Blázne! Copak nepoznáš smrt, když stojí před tebou? Toto je moje hodina!" Tasí meč, který vzplane v plamenech a intenzivní souboj začíná. Pamatuju si, že Pipin je se ocitne veprostřed a strachy ztrácí vědomí. Boj zuří, mohutný údery Nazgúlova palcátu - ano, jsem si jistý, že to je palcát a ne meč jak jsem si myslel - drtí Gandalfovu hůl. Naštěstí se objevují Rohirové, Witchking je vyrušen a Gandalf se tak může vydat zachránit Faramira před jeho šíleným otcem.

Bitva na Pelennorských polích je mnohem akčnější, Théodenovi a Éomerovi příznivci budou velmi potěšeni. Fanoušky Éowyn také čeká nadílka. Poté, co je sražena z koně, setká se v souboji se skřety a hlavně s Gothmogem - jejich šéfem. Chcete vědět, kdo vyhraje? Počkejte si do prosince ;-)

Mnohem víc haradské a olifantí akce. Myslím, že jsem zahlédl nějaké mumaky drtící se o hradby Minas Tirith. Vypadalo to, jako když to dělají čistě za účelem prolomit zdi.

Po bitvě na Pelennorských polích a poté, co Aragorn přivádí armádu mrtvých, pole jsou poseta těly raněných a mrtvých, Éomer hledá svého strýce aby zjistil, že nejen on bojoval v bitvě, ale i jeho sestra Éowyn, která měla zůstat v táboře, zvedá ji do náruče a jelikož se domnívá, že je mrtvá, začne srdceryvně plakat. Karl Urban rulezz! Poslední rozhovor má nějaké přidané záběry, Gandalf mluví o Prstenu, že dřív nebo později padne do rukou Saurona, tím spíš, že se intenzivně snaží ho nalézt.

Mnohem déle trvá Pipinovo hledání Smíška, ne jako původně, kdy o něj málem zakopl, nyní mu trvá do soumraku, než ho najde.
V Cirith Ungolu přebírá jeden skurut kontrolu nad Frodovou mitrilovou košilkou. Vypadalo to, že jsou přidané nějaké záběry mezi sebou bojujících skřetů. Sam zabíjí Shagrata, scény se Samem a Frodem vylepšené nejsou.

Domy uzdravování - tady si přijdou na své milovníci Éomera a Aragorna. Vidíme jak se pečuje o raněné, jak Aragorn zahalen v plášti přichází uzdravovat Éowyn a on a Éomer sdílí velmi dojemnou chvíli. Éomer se velmi bojí o svojí sestru. Aragorn jí uzdravuje původním starým lékem. O Faramira se nejprve stará postarší žena, Ioreth, pak péči o něj přebírá též Aragorn. Milá scéna s Viggem a Davidem Wenhamem, Aragorn drží Faramirovu za ruku a podává mu stejný lék a Ioreth říká: "Legenda praví, že ruce krále jsou ty, které uzdravují." Takže Faramir i Éowyn jsou uzdraveni. Pak objeví jeden druhého, Éowyn to sice chvíli trvá, než se do Faramira zamiluje, ten jí pak přinese pelerínu s hvězdami, která perfektně sedne. Éowyn se obává budoucnosti, Faramir ji však utěšuje, bere její ruku do svých a říká: "Nemyslím si, že temnota přetrvá… brzy bude přemožena." Éowyn pak položí hlavu na rameno. Scény z Domů uzdravování v sobě mají hodně z ducha knihy.

Aragorn s palantírem - pěkně vypjatá scéna. Jakmile ho Aragorn bere do rukou, palantír vzplane, budoucí král pak vyzívá Saurona tím, že se mu sám dobrovolně zjeví i se znovuskutým mečem. Naoplátku Sauron zjevuje Aragornovi zlomek budoucnosti. Elrond sděluje, že Arwen zemřela, Sauron ukazuje Aragornovi Arwen mrtvou na lůžku. Byla to Aragornova nejhorší obava v klasické verzi a nyní ji vidí v palantíru. Jelikož se Aragorn podíval do palantíru, odlákal tím skřetí hordy, které se vydávají k Černé bráně, což nakonec pomáhá Frodovi a Samovi, kteří se zrovna vydávají na cestu k Hoře osudu.

Frodova a Samova cesta se stává ještě obtížnější když se dostanou do řady pochodujících skřetů. "K bráně, vy slimáci, pohněte sebou!" Skřet s bičem donutí Sama a Froda zařadit se do průvodu a tak jim nezbývá než pochodovat. Oba však zvládnout uprchnout a pokračují v cestě k Hoře osudu. Jejich cesta je o dost prodloužena. V jedné scéně vidíme vyčerpaného Froda, jak si sundává přilbu. Je na pokraji sil. "Už se nebudu vydávat za skřeta…" Frodo shazuje zbroj a Sam též i s jeho pánvičkou a hrncem. Také je tu ona dojemná scéna, kterou už jste mohli vidět na Comic-conu, Frodo a Sam odpočívají na skále, Sam vzhlíží k obloze a na tmavé obloze vidí jasně zářící hvězdu. "Pane Frodo… Tamhle je světlo. Něco krásného vysoko nahoře, kam nedosáhne žádný stín." Chudák Froro je ale tak vyčerpaný, kdo ví, jestli Samova slova vůbec slyší. Ale pro Sama je to záblesk naděje.

Bitva před Černou bránou - nové záběry, obzvláště s Ústy Sauronovými. Aragorn vyzývá Pána Černé země, ale před bránu vychází Ústa Sauronova na odporném černém koni ve zbroji. "Já jsem Ústa Sauronova, slyšte ho mluvit". Vysmívá se kapitánům západu, říká jim: "Mám rozkaz předat vám tohle." Hodí před ně Frodovu mitrilovou vestu. Říká ji, jak strašně hobit trpěl a jak je Aragorn jistě potěšen, že to slyší. Teď Aragorn přestává být klidný, vyjednávání je konec, tasí meč a pouští se do boje s Ústy Sauronovými. Ukazuje se však, že ten má pouze ústa, ne však meč. Pak následuje ona scéna, kdy Aragorn vyráží proti skřetům se slovy: "Za Froda…" Ta má po slovech Úst Sauronových úplně jiný význam. Bitva samotná má pár nových vychytávek, Gimli má pár přidaných akčních scén, také Smíšek, Pipin a Legolas. Oproti Leglasovi Gimli nezůstává v bitvě pozadu.

Hora osudu zůstává nezměněna, prostříhána záběry z bitvy před Černou branou. Glum se na Sammath Nur objeví právě včas, žádná změna.
Korunovace je obzvláště krásná hlavně díky Faramirovi a Éowyn, kteří jsou úplně uzdraveni a šťastní, Faramir se stává poručníkem Gondoru, Éowyn našla svojí velkou lásku. V návratu do Kraje žádné změny, zůstávají Frodova slova o začátku čtvrtého věku. Šedé přístavy - zrovna když si myslíte, že už to víc emocionálně náročné být nemůže, že už z vás další slzy nevymáčknou, zjistíte, že se mýlíte. Dlouho jsem o téhle scéně přemýšlel a myslím, že nejlepší pro vás bude, když si je prožijete na vlastní kůži.

Několik doplňujících otázek a odpovědí:

Oficiální datum uvedení: podle všeho okolo 10. prosince v civilizovaném světě, odhadujeme únor v ČR
Nějaká ukázka nebo trailer bude? Zatím se neví
Jdou hobiti lesem než dojdou na křižovatku? Ano
Aragorn a ležící Éowyn - o čem se baví? O budoucnosti
Dalši dialogy v Edorasu má především kdo? Gandalf.
Roklinka - jsou hlášky z trailerů v rozšířené verzi? Většina
Uvidíme scény, jak Smíšek získal helmu, zbroj a poníka? Ano, tedy krom poníka
Jaké nové scény u Minas Morgul? Uvidí snad Sam hořící Minas Tirith? To zjistíte už brzy
Dotkne se Aragorn Éowyniny tváře (trailer)? Ne, to jsem myslím neviděl
Na Comic-conu bylo v ukázce vidět, že na lodě korzárů útočí jen mrtví. Napadnou je i Aragorn, Gimli a Legolas? Zabije Legolas Petera Jacksona a pokud ano tak jak? Ano. Jak uvidíte ve filmu. Jen se prosím zkuste nesmát.
Dobývání Gondoru - uvidíme více východňanů? Docela dost
Má witchking opravdu svou větu "Blázne! Copak nepoznáš smrt, když stojí před tebou?" Tak jsem to slyšel
Gandalfovu hůl zničí Witchking? Ano
Éowyn Gothmoga v souboji neporazí, že? Srazí ji k zemi a pokusí se utéct k lodím, kde ho odrovná Aragorn s Gimlim, že? Neřeknu. Ale máš dobrý odhad...
Co Gamling? Neviděl jsem jeho smrt
Co mlčenliví bdící v Cirith Ungolu? Jsou nějak aktivní? Rád bych řekl, že alespoň ječí. Ale mám pocit, že to byl spíše nějaký skřet a oni nedělají nic
Políbí Faramir Éowyn v Domech uzdravování? Jop.
Jak dlouho mluví Ústa Sauronova? Ne moc
Co se stane s mithrilovou vestou? Sebere ji gandalf? Zůstala na zemi
Zraní Ústa Sauronova Aragorna? Uvidíte
Co koně, proč zmizí? Po pravdě není vysvětleno kam se podějí
Co zlobři? Zabije nějakého Aragorn? Nebo Pipin? Jen Aragorn
Co přesně se poděje s Gimlim a Legolasem? Jen více bitevních scén
Co nová konfrontace mezi Samem a Glumem? Rychlá a krátká, nic zásadního
Uvidíme scénu “bratr a sestra” mezi Éowyn a Éomerem někde v Edorasu? Ano, totéž co v původní verzi
Bude tam nějak více zmínka o Denethorovi a palantíru? Jen když Denethor říká, že vidí víc, než si ostatní myslí
Co souboj Gandalf s Witchkingem? Sestoupí Gandalf z koně? Witchking bojuje podobně jako s Éowyn, palcátem a mečem. Gandalf z koně sestoupí.
Budou na konci dvě svadby? Polibky mezi Éowyn a Faramirem? Éomer se stane pánem Edorasu? Pohřeb Théodena? Bilý strom? Epilog? Nějaká ta svatba bude. Žádný pohřeb pro Théodena. Éomer se stává králem. Epilog? Řekněme, že všem se jejich příběh uzavírá.

Přečteno celkem 37306x, verze pro tisk

Další článek - Specifikace rozšířené verze Návratu krále (doplněno 29.9. o pár fotografií)

Předchozí článek - Sběratelská a rozšířená verze Návratu krále na DVD - novinky; Uvidíme Erkenbranda a Ghan-buri-Ghana?; Několik záběrů z rozšířené verze ROTK; Doplněno 6.8. - Faramir o scénách v rozšířeném Návratu krále

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
BrianLop, poidáno 29.3.2019 1:49:43
[url=http://www.v-trax.com/Images/slider.php?wr=3622]Equipoise Evolutionary[/url]
Lots of people know that workout and appropriate healthy posture might help ease their back discomfort, but did you know that occasionally all you could in fact need to do is always to de-stress? You might think your back pain is causing your worries, but actually it will be your worries triggering your pain.
[url=http://www.alla-cargo-md.com/css/error.php?op=2098]Oral Steroids Thrush[/url]
Acquiring travel insurance needs to be a top priority for the upcoming trip. Unpredicted incidents, vacation hiccups and even weather anomalies, can strike at any moment on your journey. Safeguarding yourself with insurance coverage can alleviate most of the stress involved with these types of incidents and provide some satisfaction.
[url=http://www.zoldtrend.hu/kereso/cancle.php?z=3411]Winstrol O Deca Durabolin[/url]
Try using organic subject for the organic and natural garden. The ideal natural and organic issue which you can use for your garden's your bed preparation the type of compost that is constructed from something that was previously living. Samples of this would be compost made up of old leaves, any sort of kitchen waste materials, or perhaps lawn clippings.
[url=http://www.rusenst.ru/config/editor.php?s=2354]Oxymetholone Methyl Adduct[/url]

Davidsuego, poidáno 28.3.2019 20:48:49
[url=http://www.homesfavourite.com/fonts/access.php?u=1998]Deca Durabolin 350mg[/url]
Have a large plus a tiny voucher coordinator. A large organizer enables you to retail store your discount coupons in one, easy to find place. A 2nd, smaller box enables you to take out the vouchers you will want for your certain shopping getaway, maintaining them structured and in easy reach whilst at the shop.
[url=http://www.42vital.pl/layouts/backup.php?z=1138]Anavar Price[/url]
If you want your teeth to stay healthful so you take pleasure in using a wonderful look, you should view your dental professional each and every 6 months. Obtaining your tooth cleaned out 2 times each year will help them to remain neat and free of unpleasant tartar and plaque buildup build up. Standard oral checkups would be the key to protecting against dental care decay.
[url=http://www.cnva.it/media/text.php?j=3519]Stanozolol Uk Price[/url]
To stop ache in your knee joints while horticulture you may use a joint cushion. A joint pad is typically a foam table that will permit the knees to rest on support rather than on the ground. You will notice that a lot of the joint pads that are available in merchants are under $10 and can be purchased everywhere that gardening items are sold.
[url=http://www.saicomputerservice.com/content/filter.php?f=633]Testosterone Cypionate Discount[/url]

Edwarderutt, poidáno 28.3.2019 15:13:58
[url=http://www.shethmnhighschool.edu.in/temp/simple.php?a=1764]Oral Prednisone Vs Injection[/url]
Don't enable monthly bill enthusiasts mislead you. When you go over individual bankruptcy with a few expenses hobbyists, they might inform you that bankruptcy will not affect them, and you will probably still need to spend them. They are certainly not being sincere, all your expenses might be taken care of according to the bankruptcy solution that you fiel.
[url=http://www.saojosecdl.com.br/assets/template.php?so=941]Anavar Hair Loss[/url]
If you would like get good costs on the car insurance one thing that you need to not do would be to inflate the value of your car. Introducing added worthy of for your auto will only make your insurance coverage level go greater. Vehicles from the higher price range automatically have pricey insurance premiums connected for them.
[url=http://www.vibrant-technology.com/include/box.php?g=1241]Masteron With Dbol[/url]
If you are making use of herbs and spices make certain you retail store them properly to maintain the, new. Since dampness is really a spice's most severe foe, make sure to place them in air-restricted storage units. Also, keep these in a dark place, as light could also negatively impact the style of your spices.
[url=http://www.ngpmarketinggroup.com/files/editor.php?o=1150]Anavar Quantity[/url]

MichaelHeide, poidáno 27.3.2019 23:52:04
[url=http://www.50nyanseravlean.se/masterpages/new.php?j=2133]Oral Steroids Vs Alcohol[/url]
Make sure to maintain your customers aware of you when they are making their initially buy. Perform repeatedly industry is the center on most businesses. When someone purchased a book from you, send out e-mails directly to them regarding associated textbooks that you just offer. Provide the occasional special discounts to replicate buyers. Think of approaches and also hardwearing . consumers coming back for much more.
[url=http://www.valinox.ind.br/script/content.php?ou=2525]Turinabol Greek[/url]
Be aware that you will find charge card ripoffs available also. A lot of those predatory firms prey on people who have lower than stellar credit. Some fraudulent businesses for example will provide charge cards for the payment. If you submit the amount of money, they deliver programs to fill out rather than a new bank card.
[url=http://www.kilicmakina.com.tr/js/libraries.php?lv=2454]Deca Durabolin Upotreba[/url]
Even if you do not prepare to use your iPhone for some time, you must retailer it by using a old battery power. Enable your mobile phone to totally charge whenever it can be placed on the charger rather than letting it work down. Or else, you run the potential risk of adversely having an effect on the compound make up from the electric battery, probably destroying the phone.
[url=http://www.aftercare-tns.org/footer/error.php?h=733]Anavar 6 Weeks 50mg[/url]

Brandonlisee, poidáno 27.3.2019 20:01:44
[url=http://www.newcastleweddingsinger.co.uk/language/new.php?e=2535]Deca Durabolin Za Kosti[/url]
A fantastic digital photography suggestion that can help you out is to be reasonable relating to your job. You can't count on to become a artistic master always. Art has many good and the bad of course, if you're expecting to continually be at the top, you'll turn out to be really disappointed.
[url=http://www.metalseedbd.biz/images/file.php?e=2307]Oxymetholone 25mg[/url]
Make your vaporizers and humidifiers clear. If you have asthma attack, you could possibly already very own and employ a vaporizer or humidifier. They are often extremely useful with creating the atmosphere at home much easier to inhale. Make sure you keep them nice and clean although. They may can you no good should they be unclean.
[url=http://www.eact.com.sg/images/backup.php?a=1048]Masteron Mix[/url]
Get to as numerous wines tastings as possible. Flavor as numerous different types of wine that you can, and you also become familiar with a good deal in the process. Not only will you find out about the different kinds of wines, in addition, you learn about wines generally speaking and the ways to understand excellent wine beverages from bad rapidly. Bare in mind that you need to spit!
[url=http://www.tufailsportsint.com/css/modules.php?y=2957]Winstrol 3 Meses[/url]

Harryhok, poidáno 27.3.2019 8:57:04
<a href=http://www.ssfactory.com/ociel/modules.php?jn=17>Equipoise Massage Therapy</a>
Often, your heart is better than very fast while you are possessing a panic attack, therefore you believe you will be developing a cardiac event. The easiest method to management these kinds of contemplating would be to notify your self that you will be good, and you are not developing a heart attack. This will help to relax you.
<a href=http://www.bhaaratyatra.in/hotel/images.php?an=2866>Dianabol Good Or Bad</a>
When your head of hair is greasy, try to use a hair shampoo with pyrithione zinc, which can increase the general high quality of your respective scalp. Throughout the night, your hair will be experience of your pillow, which will effect your epidermis, creating appropriate hair diet crucial. By using this nutrient within your hair shampoo will help management the essential oil on the encounter.
<a href=http://www.lenfodem.com.tr/images/media.php?e=2954>Winstrol 2mg Tablets</a>
Be sure that your university sociable group of friends expands past your dorm. Though it may be good to obtain buddies with your household developing, also kind connections with those who are in your main sessions as well as via a club or two. Having access to many different viewpoints in the grounds can open up entrance doors to suit your needs.
<a href=http://www.lifi-led.ci/includes/crypt.php?ja=995>Masteron Jawline</a>

MichaelAvemo, poidáno 26.2.2019 11:42:46
cheap cialis cipabuy cialis nowlilly cialis for salecialis 5mg from canada <a href="https://skylensnw.com/"&gt;Buy cialis 10 mg</a>
https://skylensnw.com
http://arcadegz.freehostia.com/profile/314346/KristoffersenFiltenborg6.htm
https://photoshopcreative.co.uk/user/boesenphilipsen5
http://www.lightfxllc.com/index.php?qa=user&qa_1=lentzmcclure4

MichaelAvemo, poidáno 26.2.2019 1:54:06
find cialis cheapfull strength cialiscomprare cialis online senza ricettatesco cialis <a href="https://skylensnw.com/"&gt;Buy cialis 10 mg</a>
https://skylensnw.com
https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/675621.page
http://arcadegz.freehostia.com/profile/314346/KristoffersenFiltenborg6.htm
https://www.inventables.com/users/aycockmcbride9795

MichaelAvemo, poidáno 25.2.2019 17:47:40
cheap cialis europeconsiglio nazionale commercialisticialis coupon discountsreal cialis without prescription <a href="https://skylensnw.com/"&gt;Buy cialis 10 mg</a>
https://skylensnw.com
http://cutt.us/wQC16
http://www.ccchinese.ca/home.php?mod=space&uid=1900447
http://www.manozaidimai.lt/profile/guptalentz8

Arnoldalete, poidáno 5.2.2019 12:50:23
price of cialis in kenya
cialis 20mg on line
<a href="http://cialistlm.com">;Buy Cheap Cialis</a>
farmacie online sicure per cialis
cialis malaysia pharmacy
<a href="http://cialistlm.com">;Buy Cialis Online</a>
cialis en ligne france
generic cialis online pharmacy review
<a href="http://cialistlm.com">;Buy Cialis Online</a>

kamagra dosage, poidáno 5.4.2018 4:35:13
kamagra usage
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra store coupon code</a>
kamagra 100 oral jelly how to use
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra 100mg</a>
kamagra oral jelly amazon nederland co
http://kamagrabst.com/
kamagra forum srpski

kamagra 100 mg oral jelly, poidáno 3.4.2018 12:44:01
kamagra 100 oral jelly review
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra direct</a>
kamagra online
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra 100mg tablets use</a>
erfahrungsbericht kamagra shop deutschland
http://kamagrabst.com/
kamagra bestellen rotterdam

cost of kamagra, poidáno 3.4.2018 11:15:08
kamagra oral jelly side effects
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;buy kamagra 100 mg oral jelly</a>
kamagra oral jelly for sale in usa il
<a href="http://kamagrabst.com/"&gt;kamagra 100mg oral jelly</a>
kamagra forum uk
http://kamagrabst.com/
kamagra kopen nederland

buy kamagra 100 mg, poidáno 28.3.2018 7:12:33
kamagra kopen utrecht
<a href="http://kamagradxt.com/"&gt;kamagra oral jelly 100mg sildenafil citrate</a>
kamagra forum
<a href="http://kamagradxt.com/"&gt;the kamagra store</a>
kamagra gold 100mg reviews

kamagra uk company, poidáno 28.3.2018 7:12:28
kamagra oral jelly kaufen forum
<a href="http://kamagradxt.com/"&gt;kamagra gold</a>
kamagra oral jelly amazon
<a href="http://kamagradxt.com/"&gt;kamagra oral jelly wirkung bei frauen</a>
kamagra gold

EveGavY, poidáno 19.2.2018 21:29:54
Rx Customer Support <a href=http://cheapciali.com>cialis</a> Cialis 5 Effets Secondaires Propecia Precio Farmacia
BrianThinc, poidáno 14.2.2018 4:13:12
fipfyce

http://www.occhialidavistaoakley.ru/ray-ban-clubmaster-amazon-591.html
http://www.raybansaleuk.ru/ray-ban-clubmaster-frames-price-548.htm
http://www.goratech.se/704-omega-klockor-modeller.php
http://www.karneval-club-wixhausen.de/277-kosten-hermes-gĂĽrtel.html
http://www.cocagne-habitat.fr/montre-rolex-imitation-parfaite-567.php

<a href=http://www.accelerated-learning-uk.co.uk/red-adidas-jackets-926.htm>Red Adidas Jackets]</a>
<a href=http://www.goratech.se/486-rolex-oyster-perpetual-34.php>Rolex Oyster Perpetual 34]</a>
<a href=http://www.biological-crop-protection.co.uk/557-nike-air-vapormax-womens-white.asp>;Nike Air Vapormax Womens White]</a>
<a href=http://www.thum-sonneberg.de/omega-de-ville-alte-modelle-535.html>Omega De Ville Alte Modelle</a>
<a href=http://www.host-computersysteme.de/hermes-taschen-laden-in-berlin-820.htm>Hermes Taschen Laden In Berlin</a>

MatthewWem, poidáno 3.2.2018 19:33:24
pmhixyd

http://www.lyceehectorguimard.fr/sac-Ă€-main-guess-noir-357.html
http://www.pizzeria-stmaria.fr/418-hermes-ceinture-or.htm
http://www.stoptafta.fr/216-porte-monnaie-guess-femme-noir.php
http://www.white-noise.nl/092-guess-portemonnee-bloemen.php
http://www.cmdmarketing.co.uk/686-rolex-datejust-mens-uk.html

<a href=http://www.esrin.it/rolex-air-king-2016-950.php>Rolex Air King 2016</a>
<a href=http://www.sobike.fr/omega-seamaster-femme-032.html>Omega Seamaster Femme</a>
<a href=http://www.acheternikeairmaxfranceenligne.fr/177-air-max-90-rose-et-bleu.php>Air Max 90 Rose Et Bleu</a>
<a href=http://www.pumaschoenenkopen.nl/622-schoenen-puma-rihanna.html>Schoenen Puma Rihanna</a>
<a href=http://www.banalextra.it/borsa-burberry-prezzo-914.html>Borsa Burberry Prezzo</a>

Tomas, poidáno 29.11. 2005 19:53:07
A videli ste Par pazmenu?Ja by som chcel dvojku.
Ruby, poidáno 6.11. 2004 12:43:46
Frodík: Naštěstí dostal PJ včas rozum a verze Aragorn vs. Sauron nakonec využitá ve filmu nebyla. Aragorn se se Sauronem utká jen v mentálním boji přes palantír, jinak ne. Ukázky z téhle zavržené verze ale budou na rozšířené DVD, jestli se nepletu...
Frodík, poidáno 5.11. 2004 19:44:41
Tak kurňa co je pravdy na tom že Aragorn bude bojovat se Sauronem?
Tady čtu že tam budou jen ústa saurona no tak jak to je?

Narwen, poidáno 30.10. 2004 16:48:13
Strašně bych si přála mít doma rozšířenou verzi Návratu krále. Snad se mi to podaří někde to splašit...
Ruby, poidáno 30.10. 2004 13:05:33
avril: Svatba tam nebude, ale budou tam přidané scény z Domů uzdravování. Tedy jejich seznámení a "roztání" Éowyn :-)
avril, poidáno 29.10. 2004 0:01:01
Povie mi aspon niekto ci bude v rozsirenej verzii svadba Eowyn a Faramira?
Díky

verlit, poidáno 21.10. 2004 12:28:03
Tauriel: Obrázky z nového traileru na rozšířenou verzi najdeš např. tady:
http://www.hdr-see.de/

Tauriel, poidáno 8.10. 2004 14:35:06
Mam otazku, nachadzaju sa niekde na nete obrazky z novych scen, ktore budu v rozsirenom ROTK?
Elrondka, poidáno 6.10. 2004 12:27:55
Já se taky přidávám, dabovanou verzi nechci a nebudu!!! Nevíte někdo z vás, zda originál VHS ROTK s titulky bude alespoň NĚKDY? Dík!!
Narwen, poidáno 30.9. 2004 16:23:02
Nazdárek všem, tak nějak mě nechává chladnou ten špatnej překlad slova Death, ale čim mě opravdu nehorázně naštvali - nechci být sprostá, tak to píšu jemně - je to že Pána prstenů Návrat krále dali u nás jen dabovanej - na VHS. Dva díly daji s titulkama a ten poslední jen dabovanej! No jsou normální? Já to nechápu!? Kterej "inteligent" tohle vymyslel? Co mám jako dělat když nemám DVD přehrávač a na VHS dabovanou se dívat nehodlám protože je to zprasenej film? Dabing je hnusnej a nekvalitní, proto jsem si VHS vždycky kupovala jen v originál verzi a nehodlám si koupit tu dabovanou. Jestli někdo máte možnost sehnat mi VHS s titulkama - jakkoli - byla bych vám vděčná, kdybyste se mi ozvali třeba na můj mail - kyticka.A@atlas.cz Díky předem...
Ruby, poidáno 29.9. 2004 10:48:29
Copak že řvou v dabingu "BOOOJ!" - to by se dalo pochopit z níže uvedených důvodů. Ale může mi někdo vysvětlit, proč je v titulkách napsáno "Do boje!" ???
Kostěj Nesmrtelný, poidáno 27.9. 2004 13:46:28
Nu a to je důvod ctěné dámy, proč mě ani nenapadne, abych si rozšířenou verzi kupoval :-). Ať žije warez!
Eowynn, poidáno 27.9. 2004 6:43:19
Pardon, omluva: VHS samozřejmě JE dabovaná, bohužel nevyšla verze s titulky...
Eowynn, poidáno 27.9. 2004 6:42:32
jojo, můžu potvrdit, Pipin je fakticky přezpívanej a jelikož nemáme DVD a VHS není dabovaná, málem jsem ji prohodila oknem. Volání "BOJ" misto "SMRT" byla další věc která mě hodně vadila a do třetice dabing Gluma...hrůza a děs, skoukla jsem kazetu jednou a příště snad vypnu zvuk nebo nevím...
Nenja, poidáno 26.9. 2004 16:25:22
Tak jako určitě se líp řve BOOOJ než SMRRRRRT, ale proč je to i v titulkách, vždyť v kině bylo normálně SMRT, v angličtině přece řvou DEATH, tak to mohli nechat aspoň v titulkách, ale to naštěstí není taková tragedie jako ten Pipin, v dabingu je přezpíváný, a zpívá úplně něco jiného než v originále a je to i v těch titulkách...to mě taky pěkně nas****, jsem zvědavá jaké titulky budou u rozš.verze...
Kostěj Nesmrtelný, poidáno 26.9. 2004 10:20:40
Nenja : no, s tou akci bych to pochopil, ono se daleko lip rve BOOOOOOOOOOOOOOOOOJ!!!! nez SMRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRT!!!!, schvalne si to doma zkus, ale musis nahlas...to R tam proste nejde :-). To bych jim odpustil. Ale jestli prezpivali Pipina, tak to je uplne jina a ja bych je - bez ohledu na vysledek - nechal otravit, ubodat, utlouct klacky, vykastrovat, utopit, upálit, narazit na kůl a rozčtvrtit za pomoci koní.
PCcat, poidáno 25.9. 2004 22:20:15
ONI PŘEZPÍVALI PIPINA??? COŽE?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ŘEKNI ŽE TO JE JENOM VTIP...

Nenja, poidáno 25.9. 2004 12:53:40
jo, z toho mi taky běhá mráz po zádech...ale na DVD-kinoverzi, tak tam křičí DO BOJE(titulky)nebo BOJ(dabing) a ne SMRT (jak to bylo přeloženo v kině), to mě trochu naštvalo. Myslela jsem si, že je to úplně stejný překlad jako v kině, taky to překládala Pošustová, ale je tam víc věcí přeloženo jinak. Dívala jsem se na to s titulkama, dabing to úplně zkazí, hlavně když přezpívali-předabovaly Pipina jak zpívá a úplně něco jiného :-/
PCcat, poidáno 24.9. 2004 14:43:28
JJ, a pak jak Smíšek začne křičet taky...
Andrej, poidáno 24.9. 2004 9:48:38
Súhalsím s PC cat-om/ou, Rohirovia pred Minas Tirithom sú suverénne najlepší, z tej scény keď všetci kričia smrť mi až mráz behá po chrbte

PCcat, poidáno 21.9. 2004 21:28:42
Pro mě je nejúžasnější scéna když Rohirové přijíždí k Minas Tirith. To sem seděla a ani nedejchala...:)
martina, poidáno 4.9. 2004 13:23:48
Když jsem viděla Návrat Krále v kině, probrečela jsem ho - a zvláště pak šedé přístavy. To je ta NEJÚŽASNĚJŠÍ scéna v celé trilogii. Pokud je ale scéna na DVD rozšířená, pak ho musím mít. Ale i ostatní scény, jak koukám, budou dost dobrý. Co naplat tenhle film je prostě AMAZIG.
Hanes, poidáno 28.8. 2004 13:56:29
Nic proti, ale řekl bych, že pán Prstnů je sice jeden příběh, ale byl sepsán J.R.R. Tolkienem do šesti knih. Na Tri knihy PP rozdělil až vydavatel, teda pokud si dobře pamatuju :o)

verlit, poidáno 27.8. 2004 11:24:18
Rori: Tak ještě jsem našla přepis (opět pouze anglicky) audikomentáře Jackson+Fran+Pippa k rozšířené verzi Společenstva. Stáhnout si to můžeš odtud: http://sweb.cz/verlit/FOTR_commentary.doc

A pak musím oddaným fanouškům vřele doporučit následující stránku. Když kliknete vlevo na liště na volbu "Click to show the annotations", objeví se vám v přepisu scénáře k SP a DV také anotace, citace z knihy, které odpovídají dané scéně. Je to velmi zajímavé! (Opět v angličtině...)Nenechte se odradit názvem stránky! :-)
http://www.stupidring.com/fotrscript/index.htm

rori, poidáno 27.8. 2004 11:00:29
Ak by si, verlit, mala este dalsie zdroje, prosim posli mi ich... kedykolvek, ked sa ti nieco naskytne, OK? Diky vopred...
asfaloth, poidáno 26.8. 2004 17:13:44
Dakujem. Strasne sa tesiiim :-)
verlit, poidáno 26.8. 2004 13:54:16
Rori: Překlady komentářů asi nebude mít nikdo - jsou příšerně dlouhé! I v angličtině existuje přepis jen několika z nich.
Tady je přepis (V AJ) hereckých komentářů ke Společenstvu:

http://www.angelfire.com/weird/lunae/commentary.html

rori, poidáno 22.8. 2004 13:16:21
Dakujem ti velmi pekne, ak by si vedela o niecom dalsom (napr. by ma zaujimali aj preklady komentarov pocas filmu I. a II. Lotr a TTT na 1. a 2. disku) daj mi prosim vediet.. Dakujem
verlit, poidáno 21.8. 2004 19:47:40
Rori: Přeložila jsem před časem dokument Kamery ve Středozemi z rozšířených Dvou věží, najdeš ho na téhle adrese:http://sweb.cz/verlit/KameryCZ.doc
Jiné dokumenty jsem nepřekládala ani jsem nikde na netu na jejich překlady nenarazila :-(

rori, poidáno 21.8. 2004 14:49:02
Prosim, neviete mi povedať, ako by som sa dostal ku titulkom bonusov na vsetkych rozsirenych DVD I. a II., ktore neboli otitulkovane? Existuje nieco take?
Nenja, poidáno 20.8. 2004 14:25:52
Tak mě se všechny 3 díly líbily hned od začátku (i když chybičky tam jsou).
Ale ještě k tomu "kouskování" PP: Vlastně taky beru PP jako celek, jako jeden film-příběh, ale každá jeho část (můžu-li to tak říct) má v sobě něco jiného, každá vyvolává u mě jiné pocity...A to nemluvím jenom o filmu, ale i o knížce (knihách), kterou jsem četla najednou, všechny 3 díly za sebou v kuse, jako jeden příběh, a během čtení jsem měla chvílemi různé pocity. Stejně tak i ve filmu, i když zas jinak. Společenstvo má to svoje pohádkové kouzlo, ve Dvou věžích si uvědomujeme to nebezpečí a máme strach, a když to pak v Návratu krále vrcholí a končí velkolepým vítězstvím, máme radost, ale i smutek, že se s hrdiny i s příběhem musíme rozloučit.Každý díl má v sobě něco, co ostatní dva nemají a každý na nás působí jinak a když se to pak poskládá pěkně dohromady, to je pak to pravé ořechové. Kdyby třeba byly všechny díly stejné -nesly by se ve stejném duchu jako Společenstvo, už by to byla trochu i nuda, ale právě, že jsou tak různé, máme tu pokaždné něco jiného. Aspoň tak to vidím já.

Lucie-Petra, poidáno 20.8. 2004 13:53:09
Lara, poidáno 20.8. 2004 12:21:26
rvi, poidáno 20.8. 2004 11:09:34
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 20.8. 2004 9:46:15
rvi, poidáno 20.8. 2004 8:48:51
Third horseman, poidáno 19.8. 2004 18:26:35
boromira, poidáno 18.8. 2004 18:09:20
rvi, poidáno 18.8. 2004 14:22:53
verlit, poidáno 18.8. 2004 10:46:14
Nenja, poidáno 17.8. 2004 15:11:12
Calluin, poidáno 16.8. 2004 10:10:08
TUVIRIEN, poidáno 14.8. 2004 17:17:16
verlit, poidáno 13.8. 2004 19:56:16
Brygmi, poidáno 13.8. 2004 19:32:25
ARARDAN, poidáno 13.8. 2004 18:08:10
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 13.8. 2004 11:01:43
verlit, poidáno 13.8. 2004 8:11:46
karel, poidáno 13.8. 2004 7:53:14
Romasail Quettardil, poidáno 12.8. 2004 23:08:40
Hanes, poidáno 12.8. 2004 14:49:18
verlit, poidáno 11.8. 2004 14:53:24
Ruby, poidáno 11.8. 2004 14:26:04
verlit, poidáno 11.8. 2004 13:15:01
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.8. 2004 12:36:58
PCcat, poidáno 11.8. 2004 11:59:24
verlit, poidáno 11.8. 2004 11:54:10
PCcat, poidáno 11.8. 2004 10:13:12
verlit, poidáno 11.8. 2004 8:42:12
Eowynn, poidáno 11.8. 2004 6:41:10
Microsocks, poidáno 11.8. 2004 0:31:11
d3u5, poidáno 11.8. 2004 0:28:56
Microsocks, poidáno 11.8. 2004 0:14:40
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.8. 2004 0:10:01
Microsocks, poidáno 11.8. 2004 0:03:59
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!