Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (477)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 12 lidí

Celkem návštěvníků
3173343

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
22.3. 2004
Malá reportáž z ElfConu 2004 (doplněno o fotky); Kdy bude DVD Návrat krále na našem trhu?; Pozvánka na TaurCon 2004; Objednávka fanzinu Thorin a CD z TolkienConu; Nejužívanější fráze v quenijštiněVerze pro tisk

Malá reportáž z ElfConu 2004
Už se stalo takový zvykem, že krom informací o filmu Pán prstenů zde uveřejňuji i upoutávky na akce, které "mají toho správného tolkienovského ducha." A samozřejmě pak nějakou tu reportáž z těchto akcí. Čistou esencí akce výše zmíněného typu je pak ElfCon. Avari, partička báječných lidí, jej organizují už hezkých pár let. Maximální počet účastníků je omezen na stovku nadšenců, kteří se scházejí na jedné základní škole v Havlíčkově brodě vždy začátkem jara. Minulý víkend tomu nebylo jinak...

 

ElfCon není o přednáškách, Larpu a dalším programu. Tedy samozřejmě jsou to důležité součásti celé akce, ale ne základní. ElfCon stojí a padá na lidech. Vždy to tak bylo a doufejme bude i nadále. Obligátní "je to hlavně i lidech" samozřejmě platí pro všechny události podobného typu, ale myslím si, že u ElfConu je to nejvíce cítit. Letošní  ročník byl v tomto ohledu zvláštní. Stejní, ale jakoby jiní lidé. Nebo jsem se možná změnil já...

Mohl bych stále dokola opakovat, jak je ElfCon fajn, jaké je na něm báječná atmosféra, jak jsou přednášky pohodové a ElfLarp zábavný, jak účastníci skoro nespí a v neděli ráno už z nich jsou slušné trosky, jak... ale však to znáte sami. Tohle se nezměnilo. Jen se mi zdá, že trochu stárneme. Asi nejvíc to bylo poznat na samotných Avari. Stále ti stejní, usměvaví, zábavní. Ale zároveň vážnější a trošku někde jinde než dříve. Bylo to znát na ElfLarpu. Teď možná budu trochu přehánět, ale ten posuv ve stylu hru jakoby korespondoval s posunem myšlení velké části účastníků Conu. Už nešlo především o to zpráskat co nejvíc skřetů, masivním útokem obsadit co největší část lesa a sloužit temnému pánovi. Místo toho se hráči stávali občany, pracovali a účastnili se voleb starosty města. Skoro každý se, na rozdíl od stejných věcí ve skutečném životě, opravdu dobře bavil.   

Uf, sklouzávám do nějaké podivné melancholie. Tak to by nešlo. Co ještě bych tak k letošnímu ElfConu napsal... víte co, já to nechám na jiných. Ať další napíší, jak se jim líbila přednáška Františky Vrbenské či Wella. Ať někdo jiný popíše, kolik toastů celkem zbaštil. Určitě se najdou tací, kteří si do detailu pamatují politické intriky na Larpu a podělí se o ně. Já jen poděkuji organizátorům za báječný víkend, příjemné povídání o sobotní noci a vůbec za to, že podobnou akci pořádají. Takže díky.


Galerie fotografií z Conu

 

Kdy bude DVD Návrat krále na našem trhu?
Jistě víte, že letos přijde klasická i rozšířená verze Návratu krále na trh mnohem dříve, než tomu bylo v minulých letech. Ve spojených státech bude kinosestřih již v květnu a rozšířená verze by se pak měla objevit na konci letních prázdnin. Bohužel my nežijeme v civilizovaném světě a Warner Home Video nemají žádné problémy s pirátstvím (obzvláště v době snadno dostupných DVD vypalovaček), takže si nejspíš trochu počkáme... tedy trochu...

"Vydání DVD Pán prstenů: Návrak krále je plánováno na začátek září 2004 a vydání rozšířené edice na polovinu listopadu 2004." Tak alespoň pravila Markéta Kudláčková z WHV. Nadšeni stejně jako já?

 

Pozvánka na TaurCon 2004
Již druhý ročník conu věnovaného fantasy, historii, mytologii a podobným zajímavým tématům se uskuteční 16. - 18. dubna. Místem "conání" je opět Centrum odborné přípravy v Nymburku. Připraveno je hned několik programových linií, svou účast potvrdil zahraniční host Konrad T. Lewandowski. Dozvíte se toho tím pádem spoustu o Polské fantasy :-) Připravena je linie o pirátech, samozřejmě je část programu věnována i dnes tak oblíbenému Pánu prstenů a Tolkienovu dílu obecně. Čekají vás i hry a soutěže, výtvarný a literární workshop, křest sbírky O nejlepší fantasy, besedy s autory a nakladateli, autorská čtení, program v čajovně, šermířské vystoupení a škola šermu, burza knih, filmy a videoprojekce, živé hraní Capture the Flag, Medieval Gothic Party a spoustu dalšího. Jen pro zajímavost si můžete přečíst můj reportek z loňského prvního ročníku. Doufám, že letos přijedete ještě v hojnějším počtu.

Více informací, přehled přednášek a on-line přihlášku najdete na: http://taurcon.avari.cz


Objednávka fanzinu Thorin a CD z TolkienConu
Jak jsem již psal, před pár dny vyšel nový Thorin, který je věnován tématu TolkienCon 2004. 

Přesný obsah:

 • Fenomény (Ladislav Ouda, Ondřej Šesták)
  - O Zdrojích světla
  - O Ungoliant
  - O Prstenech moci
  - Fenomény zla
  - Fëa a Hröa

 • Moc a vláda na Ardě (Jiří Nenutil)

 • Na východ nechodím (Jana Kopečková)

 • Profesionální práce pana profesora (Ondřej Tichý)

 • Trpaslíci (Dan Jiránek)

 • Vývoj elfských jazyků (Aleš Bican)

 • Peníze a daně ve Středozemi (Ondřej Votruba)

 • Korektorův epilog (Josef Kales)

 • Jak jsem viděl TolkienCon 2004 (Zdeněk Vošta)

Thorin má celkem 112 stran A5, cena je 50 Kč, poštovné + balné 15 Kč. Zároveň je k dispozici i audio-CD se záznamem muzikálu Pán prstenů, divadelní hry a reportáží o Conu z rádia. Cena je 20Kč, nezasílá se samostatně. Thorin i CD bude k dispozici na letošním TaurConu a je možné nechat si jej zaslat i poštou. Pokud máte o Thorin zájem, zašlete objednávku na ekan@quick.cz a uveďte své jméno a adresu pro zaslání. Platbu proveďte na účet níže, jako variabilní symbol použijte vaše PSČ a číslo domu (tj. bude to například 1100027). 
Číslo účtu pro platbu je 166399584/0300 (ČSOB Praha - Perlová; Název účtu: David Kočí)
V případě jakýchkoliv problémů či dotazů se obracejte na ekan@quick.cz

 

Nejužívanější fráze v quenijštině
Ilmë zaslala přehled několika desítek nejužívanějších frází v quenijštině. Od pozdravů, přes rozloučení a poklony až po příkazy a válečné pokřiky.

Stáhnout: 38 KB WORD DOC

Pozdravy

Elfí překlad

Hvězda svítí na hodinu našeho dalšího setkání (setkání dvou lidí)

Elen síla lúmenn' omentielvo

Hvězda svítí na hodinu našeho dalšího setkání (setkání více lidí)

Elen síla lúmenn' omentielmo

Dobrý/-é (den / ráno / večer)

Mára (rë / arin / undómë)

Zdar! Sláva!

Aiya!

Bylo to příliš dávno

Né yonta yárë

Mé srdce zpívá o tom, že tě chce spatřit

Órenya linda cenwelyo

Jsem rád/a, že se setkáváme (2 lidé)

Nányë alassëa omentielvanen

Jsem rád/a, že se setkáváme (více lidí)

Nányë alassëa omentielmanen

Vítej/te!

Mantúlië!

Přátelé!

Nildor! / Nildi!

Přečteno celkem 12712x, verze pro tisk

Další článek - Válka o Silmarilly, z pohledu jednoho z dechů Ardy, vanoucího nad hlavou hlavního organizátora Nenymira Liquinda, syna Nemirova knížete Noldor* (6.4. doplněno o fotografie)

Předchozí článek - Tisková zpráva - DVD Návrat krále; Dozvuky TolkienConu... muzikál a texty přednášek (10.3. doplněn obsah Thorina); Oslava zničení prstenu...; Silmarillion - aneb pojďme vytvořit film

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ruby, poidáno 8.4. 2005 10:03:53
Mana enta: Máš svým způsobem pravdu, ale není mi jasné, proč to píšeš k článku o ElfConu? Navíc existuje taky něco jako zvyk a vzhled, a to především v písmu. Když si tam sám Tolkien přál psát "ë", kdo jsme, abychom mu do toho kecali? ;-)
Ilmë, poidáno 7.4. 2004 21:44:18
Nepoužívala, ale quenijština byla vymyšlená spolu se sindarštinou jako první, až pak k ní byl vymyšlen svět a jeho dějiny! olkien miloval mytologii severských zemí, nevím teda kde ti kentauři byli, ale v nějakých bájích či mýtech určitě ano!!
Therru, poidáno 7.4. 2004 21:23:55
Peťas (jestli tu ještě někde je): rozšířenou verzi TT na třech CD mám a titulky k ní rovněž, nevím ovšem, jestli je prostě stačí zaslat jako přílohu (sub) s tím, že si je tvůj přehravač sám najde...? Každopádně to můžu zkusit.
Lothmíril, poidáno 5.4. 2004 16:25:46
Monster: rozporuplnou uroven? pochybne zdroje? Nevadi, ze sa casto jedna o veci, kde nie je reci o zdrojoch... a nemylis si to ty nahodou so Sindarstinou???:-)
Ilme: ale nejake detailiky ma zaujali. Kouzla? a kentauri? pouzivala sa quenijstina aj inde ako v Arde?;)

Ilmë, poidáno 30.3. 2004 21:03:30
Umíš quenijsky?Ono je to dobře.Zajímalo by mě, co poznáváš(myslím ty pochybné zdroje)No já jsem to kontrolovala a mělo by to být dobře!:-))))))))
Milamber, poidáno 30.3. 2004 13:44:35
Master: raději už nic neříkej, když nevíš o čem mluvíš...
Monster, poidáno 29.3. 2004 14:37:50
Teda nechci bejt moc kverulant, ale ta quenijstina ma dost rozporuplnou uroven. Zrejme je to sesbirano z netu z obcas dost pochybnych zdroju (lecktere poznavam), takze se tam vyskytuji obcas docela nesmysly. Je skoda kazit praci tim, ze se neprovede kriticka analyza. Takhle to neznaly clovek nemuze pouzivat bez toho, aby si mohl byt jisty co je dobre. A muzu garantovat, ze vetsina veci, ktere cloveku pripadnou jako zabavne nesmysl jsou ... bohuzel :-(
Baacinka, poidáno 29.3. 2004 10:34:32
No jo,můžu jen tiše závidět...Já si se svym superrychlym připojeném nestáhnu ani záznam muzikálu z Conu...:o(
Rex, poidáno 29.3. 2004 1:23:18
Doufam, ze CZ verze PPIII DVDcka zaujme minim. kvalitnimi cz titulky, abych mel duvod si ji koupit. Jinak zustavam u meho aktualniho stazeneho amer. DVDcka...
Rex, poidáno 29.3. 2004 1:14:25
Master: Cili odpoved zni ano, po internetu jiz samozrejme davno koluji image soubory 2DVD verze PP III. Nejaky hodny clovek udelal kopie tech DVDcek ..a lidi si je stahuji a vypaluji na svych DVDvypalovackach. Pri dnesnich rychlostech kabelovych pripojek je tohle bezna praxe...
Rex, poidáno 29.3. 2004 1:12:42
boze v jake zijete dobe? dnes se jiz nestahuji vadne a nekvalitni ripy (2/3cd verze v kodecich xvid/divx), kde clovek nemuze ovlivnit funalni verzi produktu a kde se musi ruzne dodelavat/stahovat titulky.

Ja dnes stahuji vetsinou DVD images (image soubory DVDplacek v NERO/apod.), coz jsou xxx.img soubory, kde kazdy ma max. 4.7GB. Ty si pak nechavam na disku (dnes ma kazdy v pocitaci mnoho 120+GB disku, protoze jsou zadarmo) a vkladam je do virtualni dvdromky, abych se pak mohl na ne koukat v PowerDVD prehravaci. Nebo si z nich delam vlastni ripy na 2/3 cdcka, ovsem proc, kdyz kvalita DVD (Mpeg-2?) je absolutne neprekonatelna, ze....

Master, poidáno 29.3. 2004 0:51:03
Kostěj: Nechceš nám tvrdit že máš více jak 6Gb verzi PP ROTK???? nenech se vysmát....tohle ti fakt nežeru....mam doma DVDrip ale Image DVD????
Ilmë, poidáno 27.3. 2004 13:36:15
Půlka:No jo, konečně jsem se dočkala!Bel na to nějak zapomněl:-)))Ale to neva!!
Jednička:Nemáš zač!

Kostej Nesmrtelny, poidáno 26.3. 2004 15:42:06
Rastr : kdyz rikam image DVD, myslim tim kupodivu image DVD a ne DVDrip na 3 CD! Kristapana!
Rex, poidáno 26.3. 2004 2:55:53
Mas tip na program, kterym bych si tam ty titulky pridal? chci to mit samozrejme porad jako dvd. diky.
Milamber, poidáno 26.3. 2004 0:11:37
Rastr: Image 2 DVD najdeš na Torrentu... Má 5.1 a 2.0 ENG zvuk, ENG a ESP titulky. Pokud chceš české, tak si je musíš přimasterovat.
Peťas, poidáno 25.3. 2004 21:56:55
Nevíte, kde prosím sehnat české titulky k rozšířené verzi Dvou věží? (3 CD verze).
Rastr, poidáno 25.3. 2004 18:35:44
Kde si sehnal image dvd ???
Nebo myslíš 3cd verzi grablou z dvd ?

Kostej Nesmrtelny, poidáno 24.3. 2004 21:47:52
P.S: jednalo se pochopitelne o kino-sestrih
Kostej Nesmrtelny, poidáno 24.3. 2004 21:47:47
P.S: jednalo se pochopitelne o kino-sestrih
Kostej Nesmrtelny, poidáno 24.3. 2004 21:45:51
No nevim vazeni, ale vcera touhle dobou sem dokoukaval prvni DVDcko ROTK. Image DVDcka, abych byl presnej - ten co s kompem neco umi bude vedet o cem mluvim.
At se jdou WB vycpat - muzou si za to sami! Dokud slo o film v kinech, byl jsem ochotnej pockat a pak zaplatit abych ocenil PJovu praci, ale tohle uz teda ne!

boromira, poidáno 23.3. 2004 19:31:30
O nadšení se v tomto případě ani nedá mluvit. Jsem unavená. Naštěstí je to naposledy - tedy co se distribuce týče. Kdyby šlo o příběh, s radostí bych čekala dál.
Uzzi, poidáno 23.3. 2004 12:50:07
Sem kurňa zrovna včera čet že NK vyjde už v květnu a teď se dozvim že jen pro amíky. Fuck Warner fuck.
Míšánek, poidáno 23.3. 2004 11:43:10
Tiskoví mluvčí jsou darmožrouti, kteří jsou placeni ne za to, aby o něčem pravdivě informovali, ale jen aby mlžili a vytáčeli.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 23.3. 2004 9:47:10
Gismoo: ta paní odpovídá na dotazy zákazníků a měla by na ně odpovídat podle správných údajů, jestli to má WHV blbě i interně je mi jedno. Že vyjde klasická ve státech dříve je fakt. Rozšířená už tak jistá není, ale mnoho tomu napovídá...
Gismoo, poidáno 23.3. 2004 9:44:15
teda nic proti warnerům (zatim), ale řekl bych že ta slečna/pani co odpovida, o tom nema ani paru. Vi akorat to, co ji tam napisou do papiru, a ze ty papiry neaktualizujou je ji asi vcelku jedno
a navíc neni ani jistý, že v zahraničí vyjde RV dřív. Na jednom plakátu to sice bylo, ale jinde zase psali, že se dodělává asi 400 trikových záběrů, takže...

Azirafal, poidáno 23.3. 2004 9:34:15
Hm, a opět s polským dabingem a polootitulkovanými bonusy? To bude zase kvalitka...
Míšánek, poidáno 23.3. 2004 7:52:02
Belcaner jistě promine ten neslušný výraz, ale copak se po této zprávě dá o Warnerech mluvit jinak než o "zmrdech"?
Tauriel, poidáno 22.3. 2004 22:25:28
Ooo, rozsireny ROTK uz v listopadu? Super! :-D

Inac, diky moc za zakladne frazy v Quenyi! :-)

Půlka, poidáno 22.3. 2004 20:18:31
Ilmë tak, přece ses jenom dočkala, ale stahovat si to už nebudu ;-) .-D
jednicka, poidáno 22.3. 2004 19:09:27
Hanta rimbevë!
jednicka, poidáno 22.3. 2004 19:08:43
Děkuji Ilmë za Nejužívanější fráze v quenijštině!

Annaí, poidáno 22.3. 2004 18:36:54
No když už jsou Warneři tak líní, tak alespoň doufám (ale asi marně), že tam nenasekají tolik a tak strašlivých chyb jako v prvních dvou dílech!
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 153
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 98
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 238
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 19

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1222 - 61,84% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,21% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,01% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,27% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 300 - 15,18% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,76% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,81% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 60 - 3,04% ]
Určitě ne
[ 163 - 8,25% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!