Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 375 lidí

Celkem návštěvníků
13791551

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
16.12. 2002
Nové skvělé video spoty na Dvě Věže!; Další informace o premiéře Dvou Věží v ČR a předprodeji lístků; Výborná nefanouškovská recenze na Dvě VěžeVerze pro tisk

Nové skvělé video spoty na Dvě Věže!
Stále se objevují nová a nová videa. Poslední ze sady jsou odpočty k premiéře Dvou Věží. Ukázky hostuje opět web TheOneRing.net a obsahují úžasné nové záběry. Bleskem jenž zrovna udeřil do Gandalfova meče počínaje a novými scénami z Helmova žlebu, s Olifanty a Faramirem konče.

Odpočet "5 dní" můžete stahovat:

Odpočet "3 dni" můžete stahovat:


Další informace o premiéře Dvou Věží v ČR a předprodeji lístků
Dnes jsem se po telefonickém rozhovorů s paní Zemanovou z Palace Cinemas dozvěděl, že předprodej lístků v termínu 19. prosince na pokladnách kin Palace Cinemas je sice plánován, ale zatím nebyl schválen Warner Bros. a tudíž není jistý. Stejně tak očekávané uvedení Společenstva Prstenu tak, aby na něj po pár minutách na občerstvení navázala půlnoční premiéra Dvou Věží, je sice plánováno, ale opět se čeká na rozhodnutí vyšší instance. Každopádně od 2. ledna poběží Společenstvo (v klasické kino verzi, rozšířenou nečekejte) opět na velkých plátnech. 


Výborná nefanouškovská recenze na Dvě Věže
Na Guardian Unlimited se objevila moc zajímavá recenze na Dvě Věže. Není psána z pohledu fanouška knihy či filmu a z tohoto pohledu je v záplavě "spoiler" recenzí plných popisů dějových změn a různých záhadných zvratů osudu velmi osvěžující. Text přeložila (v)Eru, díky moc!

Asi před rokem režisér Peter Jackson prohlásil, že první díl Pána prstenů vnímá cosi jako poněkud rozsáhlejší úvod a poslední film jako jedno velké vyvrcholení. Dvě věže jsou podle něj co do očekávání diváků nejsložitější, vše v příběhu se jenom zhoršuje. Už jen první vteřiny filmu: Gandalf se po boku Balroga přímo za nosem řítí do nitra země. Vůbec se nelepší ani situace Froda, který na cestě k Mordoru začíná podléhat zhoubnému kouzlu Jednoho prstenu. A vůbec nejhorší situace panuje u Sarumana, který vysílá armádu 10 000 skřetů, aby obléhali 300 mužů, žen a dětí ve vzdálené horské pevnosti. Od začátku až do konce jsou prostě Dvě věže strašný, brutální a velmi dlouhý (přes tři hodiny trvající) film plný soptící lávy a ječících Nazgulů, zkrátka nic pohodového. 

Ale nenechejte se odradit. Je to totiž také velmi poutavý, strhující a plnohodnotný příběh. Zapomeňte na růžolící rozmarné hobity, Dvě věže jsou plné temnoty, neúprosného zla, jednoznačně se odvíjející děj se tu dělí do tří paralelních linií. 

V té první a nejspíš hlavní se Aragorn společně se znovuvzkříšeným Gandalfem pokouší přesvědčit zlomeného a oslabeného krále Théodéna, aby poslal svoje vojáky proti zkaženému Sarumanovi. Mezitím Frodo a Sam zjistí, že mají na cestách nevítaného společníka – vyzáblého, naprosto nedůvěryhodného Gluma, který chorobně touží získat prsten pro sebe. A ve třetí linii (nejméně zajímavé) sledujeme setkání Smíška a Pipina s mluvícím a chodícím stromem, který vypadá jakoby vypadl z obrazu Arthura Rackhama.

Během toho všeho si nechal Jackson čas na to, aby nás uvedl do galerie spousty Tolkienových dalších hrdinů. A jakože jsou postavy Faramira, Éowyn nebo Grímy Červivce skvělým obohacením filmu, všichni jsou zastíněni výkonem počítačem vytvořeného Gluma, navíc skvěle namluveného Andy Serkisem. Až doteď byli všichni CGI obyvatelé filmového světa spíše jakýmisi neskutečnými fantomy, na nichž bylo vidět, že nejsou v kontaktu s prostředím, ve kterém je vidíme. Oproti tomu Glum je opravdu jako živý. Je to zmučená, nedůstojná, zsinalá troska vydaná napospas osudu…

Krom toho si Jackson vystřihl pěkný milostný trojúhelník (Aragorn se rozhoduje mezi láskou nesmrtelné elfky Arwen a lidské ženy – Éowyn), spousty odporných skřetů a záběry z helikoptéry na zasněžené vrcholky hor Středozemě (alias Nového Zélandu). Tříhodinový promítací čas se plynule rozpadá v tři celky, bouřlivé bojové scény jsou možná o trochu delší než bylo nezbytně nutné a Legolas je po pravdě řečeno namyšlený blbeček :-), ale jinak ve všech dalších ohledech se Dvě věže stávají důstojným a plnohodnotným pokračováním ságy a splňují všechny své ambice. I když se všechno jen a jen zhoršuje, Pán prstenů se svým druhým pokračováním stává ještě lepším.

Přečteno celkem 6596x, verze pro tisk

Další článek - Den D pro velkou část civilizovaného světa již zítra; Zkrocení Gluma - rozhovor s Andy Serkisem; Zajímavá recenze na Dvě Věže; Pán Prstenů na mobilech Eurotelu

Předchozí článek - Nová reklama na Dvě Věže - sestřih fantastických scén!; Proběhla Londýnská premiéra Dvou Věží; Gothmog LOTR ke stažení!; Pán Prstenů a další knihy v elektronické podobě!; Peter Jackson mluvil o rozšířeném Společenstvu

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Monster, poidáno 20.12. 2002 10:17:06
Lada: V knizce to bylo jasne dane. Poznal, ze se ji libi a mrzelo ho to. Ale ani naokamzik nezauvazoval, ze by o vztahu s ni premyslel. Tak doufam, ze to bylo opravdu jen nepochopeni.
Krysař, poidáno 19.12. 2002 6:53:57
Ta recenze je "výborná" tím jak je napsaná, nebo je "výborná" tím, jak se pisatel rozplývá nad filmem?! Někdy mám pocit, že lidi ztrácejí naprostou soudnost. Možná že se Dvě Věže opravdu povedou, ale o Společenstvu se to říct nedalo...
Teprve po premiéře a po shlédnutí přijde čas na bilance a kritiky.

Láďa, poidáno 18.12. 2002 16:51:18
MONSTER: Já mám pocit, že na nečtenáře to bude působit jakože se rozhoduje, na čtenáře nikoliv.

"Mluvící a chodící strom", to je dobré :o))

Že jsou všechny linie podobně důležité a nejvíc ta Frodova, se asi těžko může nečtenáře podařit přesvědčit...

meresjeff, poidáno 18.12. 2002 8:58:44
jojo, kdybychom už mohli dneska do kina, tak nemusíme číst takovéhle slátaniny :-))
p.s. pro smrtelníky holt budou elfové namyšlenými blbečky asi už navždy

Susee, poidáno 17.12. 2002 18:26:00
Už to mám, netřeba odpovídat :)
Susee, poidáno 17.12. 2002 18:22:22
Mám dotaz, asi hloupý: To je osm spotů, nebo dva v různých kvalitách? Díky :)
Monster, poidáno 17.12. 2002 8:54:21
To mysli vazne, ze se Aragorn rozhoduje? To si delaj srandu, ne? To uz by byl skutecne nevkusny zasah do knizky.
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!