Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1209 lidí

Celkem návštěvníků
7536716

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně... ochutnávky v Praze a blízkém okolí


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
22.10. 2002
Peter Jackson o Helmově Žlebu a vrrcích; Další kolo zápasu mezi Harry Potterem a Pánem Prstenů; Čtvrtá kapitola TORN Digital - Viggo Mortensen; Rozšířené Společenstvo pojede i v kinech; Howard Shore získal cenu za SpolečenstvoVerze pro tisk
Peter Jackson o Helmově Žlebu a vrrcích
"Velkou výzvou ve Dvou Věžích bylo natočení bitvy o Helmův Žleb, která je (zatím) největší bitva, se kterou jsme se museli potýkat."
Za Žlebem se skrývají Rohanské ženy a děti. Sarumanovou strategií není jen ničit vesnice a města, ale zabít všechny žijící lidi. Helmův Žleb, za který se obrovská část z nich ukryla, se tak stává hlavním cílem útoku jeho vojsk. Aragorn, Legolas a Gimli kolem sebe mají armádu asi 300 vojáků, proti kterým táhne armáda 10 000 nepřátel.

"Vše se odehrává především v noci a celé je to tak složité, ži si vyžádalo 4 měsíce nočního natáčení. Viggo Mortensen byl fantastický. Pustil se do toho naprosto neúnavně. Každý večer bojoval znovu a víc."

"Ve filmu máme také sekvenci, která se v knize nevyskytuje. V boji používáme vrrky, obrovské křížence mezi vlky a hyenami. Mají sedla a skřeti je používají jako koně. Jsou krutí a brutální a mohou způsobit stejně škod jako skřeti. Ve filmu je bitva mezi muži na koních a skřety na vrrcích. Bylo zajímavé rozpracovat, kdo bude způsobovat nejvíc zranění. Skřeti střílí z luků a házejí kopí, ale i samotní vrrci se vrhají na koně. Byla to docela zábava, dělat bitvu kavalerie, kdy polovina "koní" jsou podstatně krutější zvířata.

Popřena byla (již ne z úst Petera Jacksona) zpráva o tom, že bitva v Helmově Žlebu bude trvat 45 minut. Ve skutečnosti začíná prý asi 40 minut a končí 10 minut před koncem celého filmu, přičemž je ještě prostříhána záběry odjinud. Vlastní bitva tedy bude dlouhá zhruba 15 minut.


Další kolo zápasu mezi Harry Potterem a Pánem Prstenů
CNN informovala o tom, že v kinech se připravuje druhé kolo souboje Potter Vs. LOTR. S relativně krátkým časovým odstupem se v kinech objeví nejdříve Harry Potter a Tajemná komnata, kterou bude následovat Pán Prstenů: Dvě Věže. V "minulém kole" zvítězil Potter, který na tržbách získal něco přes 965 milionů dolarů, zatímco LOTR "jen" 860 milionů. Důvodem nižšího zisku bylo podle producentů pozdní uvedení v Japonsku. Velmi často mají druhé díly série nižší zisky než díl první a producenti s napětím očekávají, jak to bude tentokrát. Nejvíce mne dostala závěrečná informace článku, která jasně říká, že i na pultech knihkupectví si Potter stojí lépe než LOTR. Knih J.K. Rowlingové se prodalo v 59 jazycích celkem 175 milionů, zatímco Tolkienova sága má na kontě 100 milionů výtisků za posledních 50 let. Nikdo neuvažuje příliš o tom, že velmi často Pán Prstenů vychází jako jeden svazek (zatímco Harry Potter jsou vždy 4 díly) a ve statistice se jistě také neprojeví údaj, kolik lidí (a generací) si vlastně jeden výtisk četlo. Ale co, nechme Pottera Potterem. Může nás spíše těšit, že během několika málo měsíců dostaneme do kin dárek ve formě dvou jistě velmi zajímavých filmů. A to tu jde :o)


Čtvrtá kapitola TORN Digital - Viggo Mortensen
TheOneRing.net připravil další část svých "Digitals", videí na různá témata. Tentokrát si v téměř desetiminutovém dokumentu promluvíme s Viggo Mortensenem na téma jeho poslední knihy "Posunková řeč", o poezii, umělcích Nového Zélandu a samozřejmě ... o Dvou Věžích!

A mimochodem - je tomu jen pár dní, co Viggo Mortensen, rodák z Manhattanu, oslavil 44 narozeniny (narozen 20. října 1958). Tedy i na tomto místě gratulujeme.
Pokud máte občas problémy přehrávat videa, na které se zde objevují odkazy, snad vám pomůže tento přehled odkazů:

Rozšířené Společenstvo pojede i v kinech
Již dříve jsem zde psal, že podle všech informací je rozšířené Společenstvo připravováno tak, aby nebyl problém s jeho případným promítáním v kinech. A k tomu skutečně dojde. Bohužel jen pro 200 vybraných jedinců v soutěži, kterou v USA sponzoruje AOL, v poslední době mediální spojenec New Line Cinema. Na této adrese najdete i seznam dalších cen. Bohužel je soutěž otevřena pouze obyvatelům USA.


Howard Shore získal cenu za Společenstvo
I teď, v době, kdy už je na světě hudba ke Dvěma Věžím, je Howard Shore oceňován za svůj výkon ve Společenstvu. Naposledy získal cenu za nejlepší orchestrální hudbu k filmu na World Soundtrack Awards v Belgii. Jen tak dál. Uvidíme, jak si v letošní tvrdé konkurenci povede na příštích Oskarech.
Přečteno celkem 11396x, verze pro tisk

Další článek - Co bude úvodní částí Dvou Věží?; Peter Jackson se objeví ve Dvou Věžích; Kdy bude rozšířené DVD?; WB budou vysílat scény ze Dvou Věží; Pán Prstenů na PS2 od Vivendi/Universal - jak to dopadlo?

Předchozí článek - Informace o rozšířené DVD verzi Společenstva prstenu - Xoanon z TheOneRing.net odpovídá na otázky (doplněno 27.10.)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Varda, poidáno 24.10. 2002 22:06:54
Porovnávať PP s HP môže len človek ktorý nepozná rozdiel medzi klasickou fantasy a klasickou rozprávkou.
A, áno, aj ja teraz ľutujem že nie som Američanka (nie po prvý a asi ani posledný raz...)

Súlwen, poidáno 24.10. 2002 0:14:25
Ježíšmarjá vrrci jsou kříženci vlka a hyeny. Tak to mě hodně pobavilo :-))) To je dobře, že bitva bude jenom 15 minut, 45 minut bych asi nepřežila.
HP x PP - Proč stále srovnávat něco, co je nesrovnatelné. To už bychom také mohli srovnávat Tolkiena s Pratchettem a přít se o to, kdo je vtipnější ;-)

krisa, poidáno 23.10. 2002 21:39:12
a ti amici musia mat zase vyhody! :-) ale nie? inak podla mna je sprostost porovnavat HP a PP. ale PP je LEPSI aj tak :o)))). ale ne. ale sak je jasne ze HP bol napisany ako take lahke citanie urcene AJ pre mensie deti, pricom PP ma podla mna ovela "hlbsiu" myslienku a je ovela prepracovanejsi.
Láďa, poidáno 23.10. 2002 17:35:14
Cílem Tolkiena nebylo napsat veselou vtipnou knížku, lehce čitelnou, s velkým komerčním úspěchem.
Martina, poidáno 23.10. 2002 16:08:51
Asi jsem nejaka leva, ale s tim chatem mi to nejak nevyslo, takze se optam zopakuju uz polozenou otazku: kdo vi, kdy vyjde 5. kniha HP? Jinak souhlasim s el a huder sem ui. Film PP je lepsi a HP je vtipneji napsany - a neni to jenom prekladem, cetla jsem oboje anglicky. Tolkien je samozrejme tezsi.
huder sem tui, poidáno 23.10. 2002 13:46:28
Ale film PP je o moc lepší!!!! HP tak trochu té své kouzelné atmosféry pozbyl.
huder sem tui, poidáno 23.10. 2002 13:45:03
Mrzí mě, že PP je tak trochu nudně přeložen ( odpusťte mi ) Medek na HP odvedl vynikající práci a nenudila sem se na jediné stránce, kdežto u PP trochu jo ( odpusťte mi )
MEGAJOHN, poidáno 23.10. 2002 8:33:58
to se dalo cekat, ze nebude tak dlouha ta bitva :-) Ona by to byla asi pak uz i nuda...
ZY, poidáno 22.10. 2002 23:43:25
Třeba USÁmu, Antrax, Sadáma a Fidela, že?
Jinak na TTT už se nemůžu doškat... :-(

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 22.10. 2002 21:54:34
Enja: tady na diskusním fóru je o HP docela dobrá místnost, zaskoč tam ...
el, poidáno 22.10. 2002 21:44:08
Jo to je nevíhoda dosud žijících autorů, že nelze zajít do knihovny a zapůjčit "sebrané spisy". :)) U těch mrtvých je zas smůla, že už nic nenapíšou...:o(((( Chudáci...prostě se nezavděčej.
Enja, poidáno 22.10. 2002 21:24:47
Jo, souhlasím s tebou, el, máš naprostou pravdu:-) Ale taky mám prosbičku - neznáte někdo nějaký spolehlivý web HP, který se zabývá hlavně knížkama - chtěla bych vědět, kdy že to vyjde pátý díl. Už se ho nemůžu dočkat:-P
el, poidáno 22.10. 2002 20:55:39
Já vážně nevím,proč ppořád někdo proti sobě staví PP a HP. Jsou to dvě skvělé knihy a obě určitě probouzejí fantazii,ale srovnávání mi připadá nemístné.HP je psán nesmírně čtivě a myslím, že má šanci najít širší pole čtenářů než PP.Už proto,že je srozumitelný i dost malým dětem a zároveň poutavý i pro dospělé. Ale PP jde více do srdce a jeho obdivovatelé jsou myslím mnohem ;o))) fanatičtější :o))) a "trvanlivější".Ale HP zase-- no prostě znám pár dětí,které prvně v životě přečetly jedním dechem celou knihu...a pak další...a to je skvělá zásluha.Ale PP je ovšem PP.
Legsie, poidáno 22.10. 2002 20:50:31
béééé,já ci bbýt amík a vyhrát,bééé
Anja, poidáno 22.10. 2002 19:35:08
Přesně tak, Amíci mají všechno...
Pendragon, poidáno 22.10. 2002 19:34:31
Galadrielka: A to jako proč?
Galadrielka, poidáno 22.10. 2002 18:08:19
Někdy vážně lituju že nejsem Američanka grrrrrr
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2271 - 74,46% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,79% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,25% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,82% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,87% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,49% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,7% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,97% ]
Určitě ne
[ 187 - 6,13% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!