Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 316 lidí

Celkem návštěvníků
13792573

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

(v)Eru
20.10. 2002
Informace o rozšířené DVD verzi Společenstva prstenu - Xoanon z TheOneRing.net odpovídá na otázky (doplněno 27.10.)Verze pro tisk

Informace o rozšířené DVD verzi Společenstva prstenu

Xoanon z TheOneRing.net se poštěstilo zúčastnit se speciálního promítání rozšířené verze DVD Společenstvo prstenu. Tohle jsou krátké informace a dojmy: 

Rozšířené DVD je plné informací o filmu, dozvíme se něco o Tolkienovi, jeho Knize ztracených příběhů, ale také o Novém Zélandu, o tom jak probíhala tamní premiéra FOTRa. Po shlédnutí tohohle DVD máte pocit, že jste byli u každé minuty filmování osobně. 

Disk 1 a 2 obsahuje samotnou, o půl hodiny rozšířenou verzi filmu. Je úžasná a uteklo to tak rychle, vůbec vám nepřijde delší než ta původní. Trochu více času se věnuje některým postavám, některé scény jsou úplně nové, některé jsou podstatným způsobem změněny nebo nastaveny. 
Prolog je prodloužen a začátek příběhu je úplně jiný než v původní verzi. Poté Bilbo - zatímco sepisuje cosi do své knihy - vypráví o historii a charakteru hobitů. Podíváme se k Zelenému Drakovi, kde Sam a Frodo tančí a zpívají, Frodo se poté baví s Kmotrem Křepelkou. Nové jsou záběry z Komářích močálů zahalených do mlhy. Změn je spoustu, ale přece nechcete přijít o všechna překvapení! A tohle se Xoanon líbilo nejvíc:
Elrondova rada, celá sekvece z Lothlorienu, vše, kde je více Legolase, Chodce, Haldira, Celebrona…
Disk 3 (dvě a půl hodiny) obsahuje tedy krátký dokument o Tolkienovi s jeho životopisem, o Hobitovi a jak a proč začal psát Pána prstenů. Informace nejsou nijak podrobné, spíš je to zběžný pohled na toho, který to vše začal.
Následující dokument zaznamenává celý vývoj natáčení Společenstva, Jacksonovo první jednání s New Line a počátky práce na produkci film. Dozvíme se kdy a jak se připojili k týmu Alan Lee a John Howe, jak se vybíraly lokace a vyráběly kostýmy a rekvizity…
Disk 4 obsahuje další sérii dokumentů, například o castingu, přičemž byste marně čekali nějaké trapná prohlášení „Elijah Wood hraje Froda...“ – tohle samozřejmě všichni vědí, tohle je opravdu kvalitní dokument. Každý herec tu říká něco o sobě a o svém pohledu na film, a pokud jste dosud pochybovali, že tihle lidé byli opravdu jako rodina, teď už nebudete (uslyšíte Billyho Boyda vřískat holčičím hlasem, řvát Iana McKellena, nadávat maskéry na hlasitou hudbu, kterou si pořád pouštěl Elijah Wood, dozvíte se, že Sean Bean raději šel dvě hodiny pěšky na místo natáčení protože má panickou hrůzu z helikoptéry…). 
Další sekvence na disku 4 je věnována digitálním efektům, uvidíte, kolik času je potřeba věnovat jedné scéně, aby vypadala přesně tak aby si nikdo nevšiml, že není pouze dílem přírody, jak se „zmenšují“ hobiti, vlastně celý jeden malý filmeček je věnovaný pracovnímu dni herců – hobitů. 
Taky se dozvíme něco o zvucích ve filmu, např. jak se vyrábí jekot Nazgula apod. A také pochopitelně nemůže chybět část věnovaná hudbě, o sobě tu vypráví Howard Shore, také o spolupráci s Enyou a orchestrem.
Následuje krátký dokument nazvaný „The Road goes ever on…“, kde jsou hlavně záběry z některých premiér (Londýn, LA, Wellington..).
A stále ještě to všechno není ani polovina toho, co na bonusových DVD najdete. Takže dále: interaktivní mapa Středozemě a Nového Zélandu, spoustu rozhovorů s herci, režisérem a lidmi z týmu… 

Xoanon odpovídá na některé otázky fanoušků:

Otázka: Je pravda, že se v rozšířené verzi filmu vyskytne v prologu scéna, kdy Gil-Galad vyzívá Saurona na souboj?

Odpověď: Podobná scéna se objevuje v jednom dokumentu, ale nikde není zřejmé, že je to Gil-Galad, koho Sauron drží za krk.

Otázka: Bude rozšířené DVD obsahovat i trailery a TV spoty?

Odpověď: Ne, ty jsou pouze v původní dvoudiskové verzi.

Otázka: Budou ke Dvěma věžím a Návratu krále také vydány tak „šťavnaté“ bonusové DVD?

Odpověď: To asi ne, tam už půjde jen o nové herce, triky a lokace.

Otázka: Bude v rozšířené verzi k vidění Tom Bombadil?

Odpověď: Bohužel ne.

Otázka: Objeví se ve filmu scéna, kde Galadriel předává Samovi krabičku s hlínou a mallornová semínka?

Odpověď: Galadriel mu dává pouze lano.

Otázka: Uvidíme scénu, kdy skřeti z Morie útočí na Lothlórien?

Odpověď: Je sice jisté, že tato scéna byla natočena, je i na Decipher kartičkách, ale na DVD není.

Otázka: Mluví se v dokumetech o tom, proč do filmu byly vnešeny některé dějové změny, např. pokušení Galadriel apod.?

Odpověď: Samozřejmě, také zde Jackson zdůvodňuje vypuštění některých scén (Starý hvozd…).

Otázka: Je pravda, že v rozšířené verzi umírá Boromir déle a že je ho více i ve scénách z Roklinky?

Odpověď: Ano, chudák…jeho závěrečná bitva je opravdu o něco delší. A v Roklince je přidáno hodně zajímavých scén (Boromir vypráví na Elrondově radě o svém snu, zdá se mu o tom, jak získává prsten a Gandalf mluví jazykem Mordoru a scéna se přitom zešeří…)

Otázka: Bude k vidění scéna z traileru, kdy Legolas střílí ohnivým šípem přímo na kameru (vstup do lesů Lothlorienu)?

Odpověď: Bohužel ne, ale jsou přidané nějaké bojové scény kde Legolas svižně likviduje Skurut-Hai, úžasné!

Otázka: Jak dlouhý je úryvek z Písně o Luthien, kterou zpívá v rozšířené verzi Aragorn?

Odpověď: Pouze pár veršů, v jednom z dokumentů se dozvídáme, že píseň napsal Viggo Mortensen.

Otázka: Je v této verzi filmu dán větší prostor Celebornovi?

Odpověď: Ano, starouš Celly tu má trochu víc co říct, celá tahle scéna s Celbornem a Galadriel je tu hezčí, pohyby jsou zpomalené…

Otázka: Setká se Frodo se Samem přímo s Gildorem a jeho elfy?

Odpověď: Ne, jen je pozorují zdálky. Musím podotknout, že k této scéně hraje úžasná hudba!

Otázka: Je nějak vysvětlen vztah Froda s Pipinem a Smíškem? V původní verzi to vypadá divně, setkají se v poli sedláka Červíka a hned se s ním vydávají do Hůrky aniž by bylo cokoli vysvětleno, v knížce je celkem dost podrobně popsáno jejich přátelství.

Odpověď: Nikoli, musíme holt jejich přátelství brát jako hotovou věc.

Další sada otázek a odpovědí:

Otázka: Jsou na discích 3 a 4 nějaké informace o Dvou věžích?

Odpověď: Ne, toto DVD je čistě FOTR-centrické.

Otázka: Co se týče komentářů od lidí z týmu – slyšel jsem, že komentuje více lidí najednou, není v tom trochu zmatek?

Odpověď: Ne, nezní to zmateně, myslím, že možnost mluvit má v danou chvíli vždy jen jeden člověk (většinou ten, kterého se probíhající děj týká). Na obrazovce také běží titulky se jménem právě komentujícího člověka. 

Otázka: Jsou na DVD nějaké extra informace o Viggo Motensenovi, původně měl hrát Aragorna Stuart Townsend, mluví se tam o tom? 

Odpověď: Viggo Mortensenovi se tam pochopitelně nějaký čas věnuje, vypráví, jak ho Peter Jackson kontaktoval a nabídl mu tu roli, a Viggo měl jedno odpoledne na rozhodnutí, zda radikálně změnit svůj život na další dva roky. O Townsendovi ani zmínka.

Otázka: Zajímalo by mě, jestli je na DVD nějak změněná scéna Můstek v Khazad-Dum, hlavně sekvence s Balrogem. A mluví se v dokumentech o tvorbě Balroga?

Odpověď: Scéna s Balrogem je úplně stejná jako v původní verzi. Ale o efektech se toho dozvíte spoustu!

Otázka: Mluvili jste při promítání rozšířeného Společenstva o easter eggs (skryté vtípky)? Nečekám, že bych se tu přímo dozvěděl kde je hledat, ale rád bych věděl, zda tam nějaké jsou…

Odpověď: Ano, mluvili jsme o to, jsou tam dva – za prvé jeden trailer na Dvě věže a za druhé parodie na Elrondovu radu z MTV. 

Otázka: Co věnuje Galadriel Aragornovi při scéně s dárky? 

Odpověď: Galadriel mu nedá nic, jen mu řekne, že to, co potřebuje už má a podívá se přitom na Arwenin přívěšek, který mu visí na krku. 

Otázka: V bonusových dokumentech je také část věnovaná kostýmům, mluví také o kostýmech méně významných postav?

Odpověď: Samozřejmě, Nglia Dickson – hlavní kostymérka vás touto s problematikou seznámí opravdu důkladně, mluví jak o kostýmech hlavních postav tak o rozdílech v ošacení elfů z Roklinky a Lothlorienu, o hobitích oblečcích…

Otázka: Píseň In Dreams , která se vyskytuje na soundtracku v původní verzi filmu není slyšet, zazní alespoň na té rozšířené?

Odpověď: Ne, bohužel.

Otázka: Je pravda, že si ve special edition užijeme více Saurona a že jek Nazgula je ve skutečnosti digitálně upravený řev Billyho Boyda?

Odpověď: Sauron naštěstí větší možnost k vyjádření svých charakterových kvalit nemá a s tím Nazgulem – ne, ale přihořívá!

Otázka: V této verzi prý budeme mít možnost poznat zhoubnou sílu prstenu na Bilba dříve…

Odpověď: Ano, Bilbo nás na začátku filmu seznamuje s hobity a jejich světem a přitom si uvědomí, že nemůže najít prsten a začne panikařit a zběsile ho hledat – celkem působivá scéna.

Otázka: Uslyšíme v dokumentech na discích 3 a 4 něco o zraněních herců během natáčení? Slyšel jsem něco o Viggově zubu, Orlandově zlomeném žebru a pořezané noze Seana Astina…

Odpověď: Sean Astin byl zraněn dokonce víckrát! Ale mluví se tam jen o tomhle zranění, protože je zachycené kamerou. Je to ta scéna, kdy se Sam vrhá za Fordem, který se v elfím člunu vydává přes Anduinu poté, co opustil Společenstvo. Sean se vrhne do vody a najednou zůstane stát se skloněnou hlavou a oni si uvědomí, že je zraněný a vytahují ho z vody, která je červená od krve – na něco ostrého šlápl. A je slyšet Elijaha :“Ty vole, ty sis něco udělal, mrkej na tu spoustu krve, to musí bolet, ne?“ A tak pro Seana Astina přiletí helikoptéra a odveze ho na šití do nejbližší nemocnice. 

Otázka: Obdrží Gimli pramen vlasů Galadriel?

Odpověď: Ano, ale jen ho o tom uslyšíme mluvit. 

Otázka: Je pravda, že bonusové dokumenty nejsou širokoúhlé?

Odpověď: Ano.

Otázka: Zmiňuje se někdo o lembasu a šedých elfích pláštích?

Odpověď: Ano, Legolas vypráví Pipinovi a Smíškovi o tom, jak jedno sousto lembasu dokáže ukojit hlad člověka na několik dní. A Pipin dodává, že už snědl 4 celé „oplatky“. Lothlorienští elfové pouze říkají, že ještě nikdo, kdo není elf tyto pláště neoblékl.

Otázka: Nějaké vysvětlení vztahu elfů a trpaslíků? V původní verzi můžeme pouze vytušit jejich „náklonnost“ z vražedných pohledů na Elrondově radě…Mají Gimli a Legolas nějaké nové společné scény? Pro další vývoj jejich přátelství v dalších dílech by se hodilo připravit půdu!

Odpověď: Jo, pár scének navíc tam je. Například před branami Morie Gandalf říká, že trpaslíci skryli vchod tak dobře, že ho sami kolikrát nemohli najít a Legolas si pro sebe mumlá: „To mě ani nepřekvapuje…“. A pak samozřejmě scéna, kdy Gimli přísahá v trpasličí řeči před Haldirem a lothlorienskými lučištníky. 

Otázka: Nevíš, zda bude DVD kompatibilní s Macy?

Odpověď: Nevím, nebyla šance to zkusit, ale podle dosavadních informaci by mělo být.

Otázka: Dozvíme se něco nového o vztahu Sama a Růži Chaloupkové?

Odpověď: Je tam jedna nová půvabná větička…

Otázka: Objeví se Gildor Inglorion a Radagast Hnědý?

Odpověď: Ne, ani jeden z nich.

Přečteno celkem 6391x, verze pro tisk

Další článek - Peter Jackson o Helmově Žlebu a vrrcích; Další kolo zápasu mezi Harry Potterem a Pánem Prstenů; Čtvrtá kapitola TORN Digital - Viggo Mortensen; Rozšířené Společenstvo pojede i v kinech; Howard Shore získal cenu za Společenstvo

Předchozí článek - Dvě Věže definitivně natočeny a určena přístupnost; Dnes má narozeniny Howard Shore; Muzeum Středozemě za 2 miliony dolarů; Zajímavá komerce k Pánu Prstenů; Dvě nová videa a šetřič obrazovky

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Paydayloan , poidáno 10.2.2018 21:41:27
500 fast cash <a href="https://smallloans.us.com">small loans</a> small personal loans <a href=https://smallloans.us.com>need a loan with bad credit</a>
Jamesabods, poidáno 10.2.2018 21:40:43
write my paper <a href="https://writeapaper.stream">write my paper</a> write a paper <a href=https://writeapaper.stream>secondary school homework help</a> motivate me to do my homework <a href="https://illustrationessay.trade">illustration essay</a> my.hrw.com homework help <a href=https://illustrationessay.trade>essay help</a> cash advance loan <a href="https://cashadvancelenders.trade">online loan</a> advance payday loans <a href=https://cashadvancelenders.trade>cash advance lenders</a> free sex webcam <a href="https://freewebcamsex.stream">free webcam sex</a> free webcam sex <a href=https://freewebcamsex.stream>free webcam sex</a>
Pay Day Loans , poidáno 7.2.2018 2:46:23
loans online <a href="https://loansonline.us.com">hard money loans</a> installment loans bad credit <a href=https://loansonline.us.com>personal loans online</a>
Cash Loan , poidáno 7.2.2018 1:08:49
tribal loans for bad credit <a href="https://personalloans.us.org">personal loans</a> personal loans <a href=https://personalloans.us.org>personal loans with bad credit</a>
Homework For Pre K , poidáno 6.2.2018 18:54:24
best assignment help <a href="https://homeworkhelp.us.com">can you do my homework</a> can you do my homework <a href=https://homeworkhelp.us.com>homework help</a>
auto ins , poidáno 6.2.2018 15:02:22
car insurance quotes <a href="https://autoinsurancequotes.us.org">car insurance quotes</a> auto insurance quotes <a href=https://autoinsurancequotes.us.org>auto insurance quotes</a>
Speedy Cash , poidáno 5.2.2018 11:27:23
faxless loans <a href="https://loansforbadcredit.us.org">short term cash</a> quick loans 100 approval <a href=https://loansforbadcredit.us.org>online loans for bad credit</a>
Online Essay , poidáno 1.2.2018 14:58:38
research essay <a href="https://researchessay.us.com">contrast essay</a> buy research papers <a href=https://researchessay.us.com>buy research papers</a>
best insurance rates , poidáno 1.2.2018 1:01:17
triple aaa car insurance <a href="https://autoinsurancequote.us.com">car insurance quote online</a> online car insurance instant quote <a href=https://autoinsurancequote.us.com>car insurance quote online</a>
krisa, poidáno 23.10. 2002 21:50:44
heeej, ja chcem to DVD! no, uz ale vidim...ako to dostanem...ach...preco je ten zivot taky kruty :-)
huder sem tui, poidáno 23.10. 2002 13:47:41
Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVD Já chci DVDJá chci DVD Já chci DVD
MEGAJOHN, poidáno 21.10. 2002 17:09:42
jo, je to v knize! to je nejakej renonc :-)
Ale jinak, JA UZ TO CHCIIIIII, kdy to budeeeee? :-)

Elennion, poidáno 21.10. 2002 14:45:54
Presne tak. Pokuseni Galadriel v knize je. Na 100%.Můj zcela subjektivní názor je, že ve filmu je to lepši než v knize.
Trana, poidáno 21.10. 2002 10:52:57
Dotaz pro vsechny: Co se mini temi dějovými změnami = pokušení Galadriel? Dyt to je preci i v knizce!

WeeDee, poidáno 20.10. 2002 19:52:29
Tak to bych neskutečně ráda viděla ......
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!