Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 274 lidí

Celkem návštěvníků
13784283

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
14.9. 2002
Jason Schleifer o svých zážitcích při tvorbě Pána Prstenů; Už nejen dřevárny, ale i paintball !; DVD je na trhu! Co přineslo?; Vivendi Universal Games a jejich počítačové hryVerze pro tisk

Jason Schleifer o svých zážitcích při tvorbě Pána Prstenů
Jason je opravdový profík, co se počítačové animace týče. Před příchodem do WETA pracoval tři roky pro Alias|Wavefront, špičku v oboru počítačové grafiky. Stál u zrodu grafických systémů jako je Maya. A poté se odstěhoval na Nový Zéland, aby se podílel na tvorbě především všemožných potvor v Pánu Prstenů.

Jaké to je, pracovat na Pánu Prstenů?
Byla to docela jízda. A takový zvláštní pocit. Hlavně u prvního dílu, kdy nikdo nevěděl, zda to celé bude fungovat nebo ne. Cítili jsme se tak trochu odstrčeni z branže, ve smyslu že jsme moc nevěděli, co se právě děje. Nový Zéland nebyl kolegům moc znám a spousta z nich si asi myslela "co tam asi sakra vyvádějí". A navíc se objevila spousta filmů, které mají skvělé efekty, ale příběh nestojí za nic. A my si nebyli jisti, zda ten náš nebude úplně stejný. Budou efekty úžasné, ale příběh úplně o ničem? Nebo bude příběh hodně kvalitní, ale efekty selžou? Uspěje to jako celek, nebo ne? Příliš mnoho otázek a nejistoty.

Ale musím říct, hned jak jsme viděli první kus snímku dokončený, byla to ta kompletní sekvence z Morie promítnutá v Cannes, všechny naše obavy vylétly oknem. Vzpomínám si na ten radostný úšklebek na mé tváři a to nadšení, které mezi námi všemi zavládlo. Jako kdyby někdo náhle zapálil pochodeň a všichni viděli, že ten film prostě bude fantastický.

Jaký ze záběrů, na kterých jsi pracoval, je tvůj nejoblíbenější?
U prvního snímku jsem strávil většinu času přípravou potvor, takže jsem dělal asi jen na devíti záběrech. Ale tím nejoblíbenějším je asi scéna s Pozorovatelem u dveří do Morie. Tam, jak Aragorn usekává chapadlo a kamera sleduje další, to, které drží Froda. Ta scéna byla prokletím. Spousty chapadel, akce, počítačem generovaný Frodo ...

V druhém díle se mnohem víc vyžívám v animování postav. A je tam několik záběrů s Glumem, na které jsem opravdu pyšný.

Co bylo na Pánu Prstenů největší výzvou? A jak to WETA zvládla?
Největší překážkou bylo po pravdě udržet celou společnost v plynulém běhu a přejít od výzkumných a vývojových struktur k plně použitelným. WETA byla zavedená společnost, ale ještě nikdy nepracovala na projektu tohoto rozsahu a nebyla připravena na množství koordinace, které bude potřeba. Ale díky skupině nesmírně talentovaných a tomu všemu odevzdaných lidí se vše nakonec podařilo. Nyní se již můžeme více zaměřit na vlastní uměleckou práci, spíš než na technologii na jejím pozadí. Pro ty, kteří na projektu pracují od začátku, je to jako závan čerstvého vzduchu.


Už nejen dřevárny, ale i paintball !
Sice ne v ČR, ale i tak. Fanoušci Pána Prstenů se přestávají řezat dřevěnými zbraněmi a přesedlávají na paintballové pistole. Turnaj v této poměrně zábavné hře se uskutečnil již loni, účastnilo se ho přes 60 týmů. A letos byl jako stežejní téma zvolen právě "Pán Prstenů". Oceněn bude nejlepší kostým i nejpřínosnější hráč pro "Společenstvo temných sil". Škoda jen, že vše se koná ve Spojených Státech. Docela rád bych si vystřelil na nějakého dobře okostýmovaného Lurtze nebo i Gandalfa :o)


DVD je na trhu! Co přineslo?
Tento text nebude zatím recenzí na samotné DVD, na tu si musíte ještě chvilku počkat (přesněji do chvíle, až film na DVD sám uvidím a budu moct text bez pochybností uveřejnit). Každopádně pro spoustu z vás bude možná zajímavý přehled technických údajů o české verzi DVD, seznam bonusů na druhém disku a také několik obrázků z menu ...

Disk 1. - DVD9 pouze s filmem
Formát PAL, délka 178 minut (toto je oficiální údaj, ve skutečnosti jde prý o 171 minut), širokoúhlý obraz 2,35:1
Zvuk: anglicky Dolby Digital 5.1EX, česky Dolby Digital 5.1.
Titulky: české, chorvatské, slovinské, srbské, bulharské (lze libovolně přepínat zvukové a titulkové verze)
Menu: Kompletně převedeno do češtiny, animováno


Všechny screenshoty ...

Disk 2. - hromada bonusů

Většinou jsou videa doplněna titulky. Navigace mezi nimi opět přes menu ve stylu filmu

  • Vítejte ve Středozemi (film o filmu od Houghton Mifflin,17 minut, část především s Legolasem k dispozici zde)
  • Hledání prstenu (film o filmu od Fox TV, 21 minut)
  • Cesta do Středozemě (dokument od SCI-FI channel, 41 minut, více rozbor samotného díla - rasy, místa, ...).
  • Videa vytvořená pro www.lordoftherings.net (délka 2 až 5 minut, část k dispozici již dříve na oficiálních stránkách, na DVD např. videa věnovaná důležitým místům ve filmu, hlavním postavám a hercům, elfštině, ...)
  • Trailery na Společenstvo (celkem 3 ukázky, které bylo možné vidět v kinech, a jež jsou ke stažení zde)
  • Televizní ukázky (sada videoklipů vytvořených k různým příležitostem - Oskaři atp.)
  • Videoklip May It Be od Enyi (zde najdete text skladby i v překladu do češtiny a celé video ke stažení je pak tady)
  • Ukázka z rozšířené verze filmu (něco přes 3 minuty, ke stažení zde)
  • Video o natáčení Dvou Věží (zhruba 11 minut, ukázka systému Massive pro generování bitev, animování Gluma, pár scén přímo z filmu - rozhodně stojí za vidění! Ke stažení zde)
  • Ukázky hry Dvě Věže od Electronic Arts (více informací o hře např. zde, hromady ukázek pak tady)

Pokud ještě DVD nemáte objednané, můžete tak učinit zde. Zároveň tím přispějete drobnou částkou na provoz webu. Na stejném místě je možné zakoupit i titulkovanou či dabovanou videokazetu a předobjednat si o 30 minut rozšířenou verzi filmu.


Vivendi Universal Games a jejich počítačové hry
Vivendi, které má docela velké finanční potíže, se asi snaží vydělat nějaký ten milion dolarů na Pánu Prstenů :) V posledních dnech uvolnilo mnoho desítek fotografií z připravovaných her. Užít si je mohou příznivci GameBoy Advance, PCčka, Playstation 2 i XBoxu. A nejen to. Vivendi dala k dispozici i hromadu všemožných nákresů a počítačových návrhů právě pro tyto hry. Některé z nich jsou opravdu úžasné! Je na nich jasně vidět snaha převést dílo profesora Tolkiena co nejvěrněji. I to, jak malíř zamýšlel vytvořit "dokonalé scény", ale bohužel stále ještě nedokonalá počítačová grafika vše změnila. Sledujte pravidelně sekci Nejnovější fotografie, ve které se všechny screenshoty postupně objeví. Zatím si můžete užít třeba ...

Přečteno celkem 7549x, verze pro tisk

Další článek - Miles Bellas o své práci na Pánu Prstenů; Figurkám se kývou hlavičky!; Galadriel oceněna za dabing; Společenstvo a Dvě Věže v rádiu!

Předchozí článek - 11. září - den, který poznamenal celý svět; Nová verze přepisu Společenstva; Pátek 13. bude šťastným dnem! Přichází DVD!; Zpěvník ke Společenstvu Prstenu; Postesknutí webmastera

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.9. 2002 11:28:16
ds-: díky za vysvětlení :o)
ds-, poidáno 19.9. 2002 10:31:09
Nechapu proc se stale uvadi ze film ma 178min ... on ma 178 minut ale jen v US verzi, tedy v te ktera ma 23.97fps a ne evropska s 25fps .. ta evropska ma 171min ... !! Uz to chnapete? .. pise se to vsude a nic :(
Míšánek, poidáno 16.9. 2002 7:43:42
Pánové a dámy, kroťte se ve výrazech.
Belcaner: možná bys ty sprosťárny měl vymazat. Takhle se ve Středozemi nemluví!

Lily, poidáno 15.9. 2002 15:19:18
Já mněla film LOTR na PC ale táta to posral a teď mám jenom zvuk.
Eversmile, poidáno 15.9. 2002 11:50:56
<B>Já chci DVD! ale nemám mechaniku :-( . No, ať žijou Vánoce... :-D</B>
Nenymir syn Nemirův, poidáno 14.9. 2002 23:06:17
Belcarnen: Děkuji za informaci. Namarië
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 14.9. 2002 22:48:25
Nenymir: ano, DVD se dá převést např. do DivX a v podstatě distrubuovat na normálních CD. Je to krádež, ale jde to ...

Galois: nemám nic proti okomentování článku způsobem "je to krádež a nejde o zformátování, ale ...". Jenže ty se chováš dost blbě a používáš slova, která tu nerad vidím. Prosím kroť se, ano?

Nenymir syn Nemirův, poidáno 14.9. 2002 22:02:27
Ahoj Galoisy, co tu děláš kámo začínals mi chybět. Rád se s tebou zase setkávám. K těm filmům; rád jej shlédnu. Co se věznic týče jako budoucí právník doporučuji Zelenou míli.

Jo Gali, ahoj:--)

Galois, poidáno 14.9. 2002 21:54:57
Nedávno jsem viděl vynikjící film "Vykoupení z věznice Shawshank", který tedy doporučuji, abych byl i konstruktivní, kde se objeví velmi výstižné jednoho bachaře hodnocení, které mne napadá po přečtení posloupnosti zvratků "autorský zákon","nicméně" a především neuvěřitelné "DVD se dá zformátovat na normální CD do poče" jejíž autor musí být "kolosální čurák".
Nenymir syn Nemirův, poidáno 14.9. 2002 21:18:34
Ehm, rozhodně nechci vypadat jako zločiný pohrdač autorským zákonem, nicméně DVD se dá zformátovat na normální CD do poče, že jo? :--)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!