Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 415 lidí

Celkem návštěvníků
14092830

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

(v)Eru
20.5. 2002
Elijah Wood - Interview - o natáčení, vztahu ke knize či zda bude i Silmarillion ...Verze pro tisk

Elijah Wood - Interview
Přeložila (v)Eru, díky moc!

V článku se dozvíte několik zajímavých informací o natáčení či postoji E. Wooda ke knize a filmu. A na závěr jsem si připravil jednu fotečku, na které vypadá Elijah skoro jako Harry Potter :o) 

Q: Nejdřív ze všeho mi řekni: jaký byl Nový Zéland?
EW: Neuvěřitelný. Je těžké to přesně vyjádřit. Byl to úžasný zážitek. Strávil jsem tam přes rok a byla to skvělá kombinace životní a filmové zkušenosti. A získal jsem tam několik přátel na celý život. NZ je neuvěřitelně nádherná země pro filmování i pro život. 

Q: Slyšela jsem, že jste si nechali udělat tetování?
EW: No jo (smích), to byl myslím nápad Orlanda. Nápad nechat si ten zážitek vtisknout do kůže na zbytek života. Ale pár lidí váhalo, protože ještě nevěděli, jak se to bude celé vyvíjet. Ale týden nebo dva po skončení natáčení jsme to přeci jen uskutečnili. Ten nápad byl přijat všemi ve Společenstvu a tak jsme se rozhodli to dotáhnout do konce. Je to elfská číslice 9 (vlastně dvě písmena), která symbolizuje přátelství devíti členů Společenstva. Tak jsme všichni vyrazili do tatoo salónu a nechali se ocejchovat. Bylo to skvělé. (tetování viz. např. zde a zde)

Q: Myslíš si, že vaše přátelství ovlivnilo konečnou podobu filmu?
EW: Jasně. Mnoho přátelství z filmu se podobala těm skutečným a proto má ten film - alespoň pro mě - tak neuvěřitelný náboj a energii. V těch lidech jsem tam našel druhou rodinu. Bylo to zvláštní.

Q: Myslíš si, že to osmnáctiměsíční natáčení ti dalo pomohlo lépe Froda vstřebat, vylíčit?
EW: Jo, to určitě. V normálním filmu máš 4 měsíce na to, abys si se sžil se svojí postavou a my jsme měli tu příležitost přijmout naše postavy a dovést je až na konec cesty. Vlastně je to jako v knize, její děj se odehrává v podobném časovém úseku. Byla to pro nás velká výhoda mít tolik času na vykreslení charakteru a sžití se s ním, někdy až do té míry, že jsme nerozeznávali kde končí skutečnost, to víš, každý den osmnáct měsíců… 

Q: Bylo těžké hrát Froda? Celkem složitá postava.
EW: No určitě to byla v mnoha směrech výzva. Jeden z nich bylo ztvárnit Froda a nezklamat představy fanoušků. Knížka je tak strašně slavná už mnoho let a má mnoho skalních příznivců kteří ji čtou pořád dokola takže mají dost vytříbenou představu o Frodovi i ostatních postavách. Ale když se začalo natáčet, obavy zmizely, cítil jsem se, že jsem tam správně a Peter (režisér) byl se mnou spokojený, takže jsem poznal, že je to v pořádku. Jiný těžký úkol bylo dovést Froda z té nevinné podoby až k tomu temnému a těžkému konci. Byla to výzva, ale užil jsem si spoustu legrace.

Q: Je ti 20.
EW: 21!

Q: 21? Dobře. Nebylo to pro tebe těžké teprve v jednadvaceti pochopit Froda a očekávání lidí?
EW: Zajímavé. Frodo je nevinný a svým způsobem do světa, ale je toho tolik co - jakožto hobit z Kraje - neočekával. Neznal nic z vnějšího světa Středozemě a pro mě to bylo stejné, když jsem se vydal na 18 měsíců na neznámý NZ, v podstatě sám, bez rodiny, dá se v tom najít určitá paralela. V té době mi bylo teprve osmnáct! Bylo to pro mě těžké opustit domov a vydat se vstříc takovému dobrodružství!

Q: A teď: co jsi se během práce na LOTRovi naučil?
EW: Spoustu věcí! Byla to hlavně životní zkušenost, je těžké se na to z mého pohledu dívat jinak. Myslím že jako osobnost jsem dospěl, zesílil, víc si věřím, to je výsledek toho, že jsem byl tak dlouho sám na NZ. A jako herec - to já nedokážu říct.

Q: Která část filmu byla pro tebe nejobtížnější?
EW: Řekl bych, že největší výzvou byly scény třetího filmu. Frodo je v té době tolik vzdálený tomu Frodovi, který je vám představen na začátku, je to spíš stín sebe sama v důsledku působení prstenu, to bylo pro mě nejtěžší: dovést Froda do těch temných míst a časů. Tyhle scény byly časově i psychicky dost náročné.

Q: Frodo je velmi silná postava. Nebojíš se, že se z tebe stane "herec jedné role"?
EW: Tak nad tím jsem nepřemýšlel. Hodně lidí to říká, ale já se toho nijak neobávám. Jsem rád, že už před LOTRem jsem měl svojí kariéru, a i teď mám několik projektů, takže se nebojím, že LOTR bude jediný film, z kterého mě budou lidé znát. Navíc všechny ostatní role jsou od Froda úplně odlišné.

Q: Už teď pracuješ na dalších filmech, jaké to je po osmnáctiměsíční práci na LOTRovi? 
EW: Zvláštní. Osvěžující. Nejdřív jsem z toho byl trochu nervózní, protože ve známém světě Středozemě jsem se už cítil v bezpečí, byl jsem tam tak dlouho…Byla to pro mě bezpečná zóna a dostat se z ní bylo to nejtěžší na tom začít pracovat na jiném filmu. Na druhou stranu - žádný make-up, žádné umělé nohy, paruka…Nosím normální boty a oblečení - to je příjemná změna. Moje nynější filmy nejsou postaveny na scenériích a vizuálních efektech. Také to byla výzva, protože jsem se po LOTRovi rok flákal!

Q: Myslíš, že teď od tebe budou lidé očekávat něco ještě lepšího?
EW: To je zajímavá otázka. Myslím, že jsem sám sobě nejtvrdším kritikem, takže já sám budu po sobě chtít nejlepší výkony, takže tlaku ze strany diváků se zas tak nebojím. Vždy si přeji být lepší než minule, tuhle tendenci si hodlám udržet. 

Q: Tak co mi řekneš o Oskarech?
EW: To je velká čest. Je to neskutečné. Opět musím říct, že film byl pro mě i ostatní zúčastněné hlavně osobní zážitek, ale i tak jsme rádi za ta vyznamenání, uznání. Je skvělé, že film byl přijat tak dobře, a ty nominace jsou pro nás potvrzením, že všechno to úsilí a nadšení převést knihu do filmu bylo oceněno. Myslím, že si film zaslouží tu pozornost, která je mu věnována, protože každý, kdo se na něm podílel (a bylo to přes 2000 lidí) do toho dal maximum nadšení a výsledkem je nádherný film. Takže si myslím, že si to zasloužíme. 

Q: Čekal jsi taky nominaci?
EW: Jako já osobně? To ani ne. Ale čekal jsem že film jako takový na něco nominovaný bude. Je totiž neobyčejný.

Q: Četl jsi Pána prstenů už před tvou účastí na filmu?
EW: Já jsem o něm věděl, ale nečetl jsem ho. Asi ve dvanácti jsem četl Hobita. Měl jsem trilogii doma už od dětství, ale nikdy jsem se nedostal k tomu, abych jí přečetl. Až na Novém Zélandu. Ale ten děj mi byl známý už předtím, takže jsem věděl, že je to něco, čeho bych chtěl být součástí.

Q: Co všechny ty temné změny, kterými Frodo projde? Pocítí je diváci už ve druhém filmu?
EW: Už tam nějaký náznak bude. Jeho břemeno se stává stále těžším a už to bylo cítit na konci Společenstva a ve druhém filmu se to bude stupňovat. Frodo se začne měnit. Prsten začíná pohlcovat jeho ducha a jeho srdce. Takže ano. Určitě. 

Q: Všichni říkají, že Frodo byl zatím nejdůležitější postava v tvé kariéře.
EW: Jistě, to určitě ano. Je a bude to pilíř mojí kariéry.

Q: Jaké bylo zahrát si po boku slavných herců?
EW: Úžasné! Já jsem filmový nadšenec a fanda spousty herců a hereček. Ian McKellen, Ian Holm, Christopher Lee, Cate Blanchett…Spolupráce s nimi byla skvělá. Stali jsem se přáteli. Obzvlášť z Cate jsem byl pěkně nervózní, ačkoli jsme spolu měli jenom pár scén, hrozně jí obdivuji! Ale myslím, že to dopadlo dobře.

Q: Jak se vyrovnáváš se zájmem fanoušků? Máš je rád, otravují tě…?
EW: Jsem jim za jejich zájem vděčný. Občas je to těžké, znáte to, všude na ulici vás staví, jsou hrozně zvědaví. Ale já se vždycky řídím pravidlem: chovej se k lidem tak, jak chceš aby se oni chovali k tobě. Snažím se být vstřícný. Ale být slavný není zas tak skvělé, jak si většina lidí myslí. Ale samozřejmě uznání a respekt k vaší práci potěší. 

Q: Dostal jsi nabídky na další filmy?
EW: Teď pracuji ve Vancouveru na Try seventeen a v létě budu točit Thumbsucker (více zde).

Q: Zranil jsi se během filmování LOTRa?
EW: Já neštěstí ne. Nějaká škrábnutí a říznutí, to ano, ale nic vážného. Sean Astin si ale pořezal nohu o nějaký kus dřeva ve vodě, který prorazil i jeho "druhou nohu" a museli ho vrtulníkem odvést do nemocnice na šití. A Viggo Mortensen si zlomil přední zub při natáčení bojové scény.

Q: Co myslíš, že lidi cítí při sledování LOTRa?
EW: Pro mě je těžké být objektivní, když jsem jeho součástí, ale každopádně filmu se povedlo přenést diváky do jiného světa a donutit je vcítit se do postav a bát se o ně, a to je na něm skvělé. Je to jakýsi návrat k starším epickým dobrodružným filmům.

Q: Je to ale pořádná zodpovědnost točit LOTRa. Spousty lidí knížku zbožňují, jak jste se z takovou zodpovědností vyrovnávali?
EW: Cítil to opravdu každý. Zfilmovat takovou legendu není zrovna lehký úkol. Peter a jeho partnerka Fran na tom dělali už několik let předtím, než se začalo točit na NZ, vyvíjelo se to hodně dlouho. Všichni se snažili udělat co se dá aby se film co nejvíc podobal knize a moc jsme se toho úkolu obávali. Všichni. 

Q: V čem by si řekl, že se podobáš Frodovi?
EW: V té nevinnosti a touze poznat svět a cestovat. 

Q: Co jste dělali na NZ ve volném čase?
EW: Hodně jsme surfovali (Billy je opravdu dobrý!), chodili do kina, na večeře, do hospody na pivo, taky jsme zkoušeli snowboarding. Někdo si vyzkoušel i bungee-jumping.

Q: Proč myslíš, že právě ty jsi byl vybrán jako Frodo?
EW: No, nevím…

Q: Ale no tak!
EW: Opravdu to nemůžu říct. Udělal jsem tu krátkou nahrávku v hobitím kostýmu v lese za Hollywoodem a když to uviděl Peter, asi to bylo to, co hledal. To je jediné, co můžu říct, nic jiného o tom nevím.

Q: Jaké byly tvoje reakce, když jsi se dozvěděl, že jsi nebyl nominovaný na Oscara?
EW: No já jsem na to vyhlášené zapomněl a zaspal ho, takže jsem měl pak spousty vzkazů na záznamníku, gratulace k nominacím. Byl jsem strašně rád a trochu zklamaný, znáte to. Bylo to hlavně krásné překvapení. 

Q: Co bys udělal, kdybys měl Jeden Prsten?
EW: Asi bych ho také zničil. Nemyslím, že bych ho chtěl použít k něčemu konkrétnímu. Mám za to, že Prsten je v postatě špatný a vím, že ke konání dobra se nedá použít. Takže bych se ho pokusil zničit.

Q: Nevíš, jestli se bude točit Hobit nebo Silmarillion?
EW: No, to by mě také zajímalo, protože bych řekl, že Hobit by byl skvělý film, a Ian McKellen mi prozradil, že by si rád zase zahrál Gandalfa. Ale vím, že Peter nic takového dělat nechce, už tak tomu věnoval šest let. Ale také vím, že mnoho lidí z Weta a z NZ by to rádi uskutečnili a zaleží na tom, jestli někdo napíše scénář a ujme se režie. Takže nevím. A Silmarillion je kniha, která se nedá jen tak shrnout nebo ořezat do dvou hodin filmu. Pochybuji, že se dožiju dne, kdy bude Silmarillion na plátně. A kdyby ano, představuju si to spíš jako nějakou minisérii nebo tak něco. Fakt nevím. Zatím žádné plány nejsou. 

Q: Jaké místo na světě se ti líbilo nejvíc?
EW: Nový Zéland. A Irsko. Točil jsem tam a tu zemi miluji. 

Q: Jaký byl pro tebe největší okamžik ve Dvou věžích?
EW: Moment, zamyslím se…Dvě věže jsou z velké části o Frodově a Samově plazení se po skalách. Tam je několik silných momentů a největší z nich pro mě jsou scény s Glumem, který se v druhém filmu stává zásadním prvkem. Bylo to poprvé, co jsem točil s neexistující postavou. 

Q: Kdybys nehrál Froda, kdo bys chtěl ve filmu být?
EW: Moc bych stál o to být Glumem. Už v Hobitovi mě zaujal, Hádanky ve tmě atd…Něco mě na něm fascinuje. Je to vyloženě zlá postava a stejně je na něm něco moc smutného, protože je v něm pořád kousek lidství. Jeho posedlost prstenem je smutná, úplně ho to ničí. Kdybych nebyl Frodo, tak Glum. 

Q: Co myslíš, že by si pomyslel Tolkien o filmu LOTR?
EW: No to je těžké. Pro každého, jehož kniha je přenesena na plátno, je to obtížné. Jsou to jeho postavy a příběhy. Udělali jsme co jsme mohli a snažili jsme se zůstat věrní Tolkienově předloze. Doufám, že by to ocenil. Myslím, že to kouzlo knihy je ve filmu zachyceno. 

Q: Co děláš ve svém volném čase? Máš nějaký?
EW: Hodně se věnuji filmům. Také hudbě, rád chodím na koncerty, kupuji CD, chodím na večeře, trávím hodně času s přáteli, taky mám X-box, takže teď hodně hraji. 

Q: Co bys dělal kdybys vyhrál Oscara?
EW: Ztratil bych ho. 

Q: Je pravda, že máš doma Jeden Prsten?
EW: Jo, když jsem byl loni na NZ kvůli nějakým dokončovacím pracím, navštívil jsem Petera a Fran v přípravně a oni mi dali dárek. Byla to krásná dřevěná krabička, v ní váček a v něm Prsten na řetízku. Takže ano, mám ho doma. Ještě plánuji ukořistit některé předměty z filmu.

Q: Před chvílí jsi tvrdil, že bys Prsten zničil…
EW: Ale já ho jen ukrývám…před zraky lidí…je můj. Nikdo jiný ho nedostane.

Q: Jaká je podle tebe ideální žena?
EW: Hmm, určitě by musela mít obrovský smysl pro humor a chuť se smát. Také by měla být poctivá a čestná. A nadšená pro život a cestování. Vášnivá a romantická. 

Q: Máš rád Beatles. Víš, že Beatles chtěli v 60. letech natočit LOTRa? Kdo by podle tebe hrál Froda?
EW: Paul by byl dobrý Frodo. Nebo možná George.

Přečteno celkem 7934x, verze pro tisk

Další článek - Do ČR se nebude dodávat prodloužená verze DVD?; Kampaň Nový Zéland = Středozem + video; Písně ze Společenstva - originální texty + překlad

Předchozí článek - Zajímavá komerce - The Noble Collection; Electronic Arts - novinky o počítačových hrách; Co se děje a tak vůbec ...; Příspěvky do soutěže; Klasické počítačové hry - The Lord of the Rings, Vol. I; Anketa na téma Pán Prstenů

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
EveGavY, poidáno 20.2.2018 13:01:41
Stendra Avanafil Compare Viagra To Generic <a href=http://cial20mg.com>cheap cialis</a> Le Viagra Sur Ordonnance Viagra Compra En Madrid Comprar Cialis Profesional
wooloong, poidáno 30.6. 2002 21:09:24
Na to, jak je mladej (a už tak slavnej), to má v hlavě podivuhodně srovnaný. Doufám, že mu to vydrží.... :-)
Ifca, poidáno 26.5. 2002 14:53:08
Zrovna včera jsem se o tom bavila s kamarádkama, že by Daniel mohl vypadat podobně jako Elijah, až vyroste samozřejmě.
(v)Eru, poidáno 23.5. 2002 18:33:44
Zadne fanynky? Co se deje?
Helcza: :o)
Fakt tu neni uplne nepodobny HP...

Helcza, poidáno 22.5. 2002 21:39:39
Díky v(Eru). Super rozhovor. Četla jsem rozhovory některých ostatních protagonistů, ale ne EW. Dlouho sem si přála dozvědět se něco i o hlavním představiteli.
Ivetir, poidáno 22.5. 2002 19:47:26
Fanynky Froda-nepo... se z toho :-)
Pipin, poidáno 22.5. 2002 15:31:31
Ta zena kterou hleda no to jsem cela jaaa.Proste jak by rekl kamos Satan:Fakt BOSS.
Garion, poidáno 21.5. 2002 19:37:13
Aspoň, že četl Hobita :-)
Andre, poidáno 20.5. 2002 23:03:02
Zajímavý rozhovor,ale měl jsem za to, že Wood LoTRa četl už před natáčením...hmm.tak jsem byl vyveden z omylu..:-)
lotrice, poidáno 20.5. 2002 22:25:49
No Frodicku ses trida, ale na Andela nemas.
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!