Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 692 lidí

Celkem návštěvníků
9310551

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.1. 2002
Společenstvo Prstenu - recenze !Verze pro tisk

Společenstvo Prstenu - recenze !

Jeden PrstenTak nadešel ten slavný den a já stál před kinem s lístkem na Pána Prstenů v ruce. Mnoho a mnoho měsíců čekání se konečně naplnilo. Podivně rozechvělý, očekávajíce dílo, se kterým jsem do dneška v podstatě strávil stovky hodin. Ať již přípravou tohoto webu, debatami s fanoušky či agitací mezi Tolkienem zatím nepoznamenanými.
Na půlnoční premiéře se sešlo "zdravé jádro" fanouškovské komunity. Tedy alespoň ta část, která měla tu trochu štěstí a získala lístky. Atmosféra byla moc fajn. Půlnoc se přiblížila a já se usadil do pohodlných sedaček v Ster Century, obklopen lidmi, které mám rád. Tma. Galadriel vypráví o historii Prstenu. Stále jsem skoro nemohl uvěřit tomu, co se právě děje. Na plátně neúprosně běžela první část trilogie Pán Prstenů. Společenstvo Prstenu …

Nebudu se snažit popisovat děj scénu od scény a kazit vám tím radost. Snad tedy jen "zhruba". Hned ze začátku se seznámíme s tím, co jsou vlastně zač prsteny moci a specielně pak Jeden Prsten. Budeme svědky bitvy posledního spojenectví. A hned poté přicházíme do klidného a pohodového Dna Pytle, tak akorát na oslavu narozenin Bilba a Froda a na seznámení se s Gandalfem. Spatříme úžasný ohňostroj i Bilbovo náhlé zmizení. Příběh pokračuje … ale proč to vlastně píšu ? Děj filmu se poměrně velice věrně drží děje knihy, snad až na vypuštění Toma Bombadila a scény v mohyle (hobiti získají své meče jinak, opravdu "zajímavě") a nahrazení Glorfindela vyloženě roztomilou Arwen. Ve filmu uvidíme některé scény prostě jen kratčeji, či pro zvýšení efektu a napínavosti "mírně" upravené. Ale co se děje týče, obavy nejsou na místě. Dějově JE to Pán Prstenů.

Odcházel jsem z kina a směsici pocitů ve mně lze jen těžko popsat. Nadšení, skoro až euforie. A zároveň smutek. Zoufale se opakující myšlenka "To nemůže být konec!". Tiché poděkování režisérovi za práci, kterou viditelně s velkou láskou odvedl, smíšené s výtkou, že se vůbec do něčeho takového pustil. S obžalobou ze zločinu, protože po filmu už nebude pro další generace čtenářů kniha tím, čím byla pro nás… Kdyby se býval film nepovedl, bylo by to mnohem snazší smést jeho existenci ze stolu. Bohužel (bohudík?) je Společenstvo Prstenu film víc než vynikající …

RoklinkaVizuální zpracování
… je asi nejsilnější stránkou filmu vůbec. Nejen počítačové efekty, ale i kulisy a exteriéry jsou prostě dokonalé. Od začátku do konce budete nevěřícně zírat na mistrně zpracované skřety, kteří skutečně budí hrůzu. Roklinka vám vezme dech, pokus o přechod Caradhrasu rozklepe zimou. A Balrog … Balrog vás přimáčkne do sedačky. Prostě na Společenstvo je radost pohledět.

Hudba a zvuk
… tvoří druhou složku jen podporující fascinaci a pohlcení filmem. Howard Shore odvedl víc než vynikající práci co se podkreslení vizuální dokonalosti týče. Ještě dlouho budete vzpomínka na můstek v Khazad-Dum. Ale o hudbě jsem se již rozepisoval jinde
Vřele doporučuji kino s podporou prostorového zvuku, protože zvuk a zvukové efekty prostě nemají chybu. Opět nemohu než nezmínit asi nejsilnější část celého filmu, tedy Morii. V podzemí se mistři zvukaři opravdu vyřádili. Řev Balrogův se stane vaší noční můrou …

Herecké výkony
… jsou velice slušné. Snad nikdo (ani Liv "Arwen" Tyler) vyloženě nezklamal. Dokonce i Agent "Elrond" Smith působil ve své nové roli hodně přesvědčivě. Obzvláště pak musím vyzdvihnout výkon Iana Holma v roli Bilba, Cate Blanchett jako Galadriel a Elijaha Wooda coby Froda. Velmi dobře na mne také působil Christopher Lee jako Saruman a oba dva menší hobitci, Dominic "Smíšek" Monaghan a Billy "Pipin" Boyd. A snad ještě Sean Bean coby Boromir zanechal víc než jen dobrý dojem. Ostatní jsou tím, co hrají, jejích výkon je hodně dobrý, ale ničím překvapivý.

A teď trocha kritiky …
Bohužel jsem na filmu našel hned několik (alespoň z mého pohledu) závažných chyb. Jednou z nich je v některých momentech snad až přílišné "zatraktivnění" scén. Pár mi jich přišlo opravdu silně přehnaných a snad až trochu směšných. Za všechny bych jmenoval hned úvodní zjevení Saurona v Bitvě posledního spojenectví a pak také souboj Gandalfa a Sarumana v Orthanku. Však uvidíte sami. Na druhou stranu bylo přidáno několik velmi efektních scén (např. když Frodovi u Skákavého Poníka spadne Prsten na prst), které působí víc než fantasticky. Těžko si tedy vybrat. Pro některé budou scény, které já považuji za přehnané, úplně v pořádku.
Druhým problémem (chyba není to správné slovo) je drastické sestříhání filmu. Nejde o to, že některé scény, které jsou v knize, neuvidíme ve filmu. S tím se počítat muselo. Problém je někde jinde. Na filmu je velice silně vidět fakt, že původní délka byla více než 3 a půl hodiny a na současné dvě a tři čtvrtě byl film prostě a jednoduše zkrácen vypuštěním "nepodstatných" míst. Je to vidět opravdu hodně! Nejhůře snad v Lothlórienu, ze kterého bylo ponecháno skutečně jen to "nejdůležitější" a vše ostatní prostě bez náhrady odstraněno. Na ději to nic nezmění, ale působí to velice špatným dojmem. Film má naprosto šílený spád a je poměrně hodně akční. Jedna skvělá scéna střídá druhou a není čas na oddech. A právě ona vypuštěná místa oním oddechem mohla být. Použil bych srovnání s koláčem. Ve filmu zůstalo všechno podstatné, všechna marmeláda, mandle, tvaroh .. všechno to úžasné a dobré, co s radostí zbaštíme ze středu onoho koláče. Bohužel byl odstraněn z koláče okraj, takové to skoro zbytečné suché těsto, bez kterého ten koláč ale není kompletní a všechny ty dobrůtky nám nějak nedrží po hromadě a sesypávají se do jedné velké patlanice, kterou s velkou chutí zblajzneme, ale nezasytí nás.

Film, jeho zpracování, lze jen těžko hodnotit univerzálním způsobem. Každý jej bude vidět v trošku jiném světle. Z mého pohledu je nutné si rozdělit diváky na tři potencionální skupiny a napsat odlišné hodnocení pro každou z nich.
1) divák - čtenář, který jde na Pána Prstenů a prostě musí porovnávat s knihou
2) divák - čtenář, který se už dávno vzdal naděje na to, že film bude stejně dobrý jako kniha a přistupuje ke Společenstvu prstenu skutečně jen jako k filmu
3) divák - knihou nepoznamenaný, který jde na film a vůbec nic netuší o ději knihy

1) Tato skupina bude zklamána. Velice zklamána. Neodpustí si nadávky na vypuštěná místa, bude kritizovat spoustu drobných změn, hromada záběrů ji znechutí. Bude jim hodně vadit to, že film se sice snaží skutečně věrně držet děje knihy, dokonce jsou často použity relativně dlouhé doslovné rozhovory, ale na druhou stranu toho spoustu mění. Ne, lidi z této kategorie film zklame skutečně hodně.
2) Zato tahle skupinka si z filmu odnese asi nejvíce. Nic ji nebude vadit zběsilý spád filmu. Vše správně pochopí a ocení snahu a lásku, se kterou bylo dílo vytvořeno. Vadit jim bude samozřejmě jen šílený prostřih, který ale (doufejme) bude napraven Directors Cut DVD diskem, na kterém snad dostaneme celé tři a půl hodiny v kuse.
3) O diváky ze skupiny této mám trošku "obavy". Nejsem si tak úplně jist, zda pro ně bude film úplně srozumitelný. Režisér se sice snaží podat i těmto divákům všechny potřebné informace, ale film se žene tak zběsilou rychlostí a událost střídá událost, že ne vždy bude možné vstřebat všechny potřebné informace. Takže .. pokud jste knihu nečetli, zkuste to ještě před filmem. A pokud to nestihnete, bude pro vás její přečtení nutností (a to je jen dobře). 

Celkový verdikt? Bezesporu jeden z nejlepších filmů, jaké jsem za svůj život viděl. Bylo velice těžké (hlavně prvních pár hodin po odchodu z kina) přeřadit se z kategorie "s knihou srovnávajících" do kategorie "jako doplněk knihy beroucích" diváků, ale stálo to za to. Nyní mohu zodpovědně říct, že film splnil má očekávání a nebýt několika much, považoval bych jej za téměř dokonalý. Snad až ono DVD odstraní z mého pohledu problém největší, tedy onen šílený prostřih.
Každopádně .. nechat si tento snímek v kinech ujít by byla veliká, veliká chyba.

Název: Pán Prstenů - Společenstvo Prstenu
Obsazení:  … informace zde
Režie: Peter Jackson
Hudba: Howard Shore (+ Enya)
Délka: 178 minut
Dabing / překlad: Film nebyl dabován a v kinech běží (díky za to) pouze s titulky.Překlad zajistila Stanislava Pošustová, která má "na svědomí" i překlad knih.
Hodnocení: 90 % (téměř vše může být vždy ještě o chlup lepší, pět procent navíc může dostat ona DVD verze a deset snad leda tak knižní předloha)

Napsal Jan "Belcarnen" Čeřovský, 10. ledna 2002
E-mail: cerovsky@jcsoft.cz


Právě jsem přišel z kina. Druhý dojem z LOTRa je .. stejně sporný jako první. Nevím. Vždy mi dobu trvá přesvědčit sám sebe, že je to vynikajicí snímek. Ale když odcházím z kina, je mi skoro až špatně. Z toho, jak můze být film zároveň tak dokonalý a přitom tak odpudivý. Jak můžu toužit vidět jej znovu a zároveň jej nenávidět. Jeden Prsten vládne všem ...
Přečteno celkem 26012x, verze pro tisk

Další článek - První fotografie ze Dvou Věží

Předchozí článek - Půlnoční premiéra ve Slovanském Domě

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Vevinka, poidáno 28.7. 2009 23:07:29
Nerozumiem co si myslel pod tym , ked si pisal vykon hercov a zaradil si tam ironicky Liv.Bola skvela herecka a stale je a este aj predtym ako dostala ulohu Arwen , tolko kritiky a zbytocne ..chcela by som vidiet teba
Magdaléna, poidáno 25.11. 2002 19:53:54
Příznávám, že mi to trochu ujelo, ale tak to necháme. Nebo, ne? Odpustíte mi to? Jinak právě poslouchám soundtrack a rozhodně nejlepší je 17 písníčka času: 3.53 - 5.17
Flowerstick, poidáno 31.7. 2002 19:39:00
Huh ujetá magdaléna lol
Magdaléna, poidáno 29.5. 2002 17:50:14
pardon. tak ja ..... tak ja jdu. :-/
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.5. 2002 22:21:16
Magdálena: tyhle komentáře nepatří k recenzi, ale pokud už tak třeba někam na diskusní fórum ...
Magdaléna, poidáno 28.5. 2002 21:26:37
Na kvalite webu to ale nic nemění. Jenom trochu :-)
Magdaléna, poidáno 25.5. 2002 20:07:41
Myslím tím ty reklamy atd. :-(
Magdaléna, poidáno 25.5. 2002 20:06:58
Jéžiš, ten web tak úžasně bliká. Prominte, ale fakt se přitom nedá moc číst
Michaela, poidáno 15.5. 2002 17:32:52
Ahojte všichni, já patřím do skupiny číslo 3, donedávna jsem o LOTRovi ani neslyšela, ale teď už mám dočtené všechny tři díly a naprosto šíleně očekávám další film.Můžu s čistým svědomím říct,že mi vůbec nevadil rychlý spád filmu-naopak,byla jsem nadšená, že se pořád něco dělo.A co se týče Lorienu-ten jsem si představila ve své fantazii až při čtení knížky. Ovšem naprosto mě zklamala Galadriel-v knížce je popsána samými nej a ve filmu nic moc. Ale jinak se mi film opravdu strašně líbil a knížky jsem vážně hltala!
P.S. Tenhle web je fakt bezchybný!!!
Jo a nechápu neustál srovnávání LOTRa s harry Potterem-vždyť mají společného akorát to-že jsou oba fantasy-jinak vůbec nic!A oba jsou skvělí,tak proč ty spory?

Magdaléna, poidáno 3.5. 2002 14:16:44
ach jo zase ta hnusná nova vsadím se že tam bude milion reklam
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 3.5. 2002 7:09:54
Magdaléna: sice to sem vůbec nepatří, ale budiž. Matrix bude na nově 8. května ...
Magdaléna, poidáno 2.5. 2002 19:53:03
může mi kdokoli říct kdy je v televizi Matrix? ted má nekdy běžet (asi ve středu). předem díky
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.4. 2002 20:12:25
Magdaléna: sci-fi nebo fantasy? Z Fantasy asi první věci od Feista. Ze sci-fi mám já osobně dost rád cyberpunkové věci od Stephensona a Gibsona. Skvělá je taky Růže pro Algernon od Keyese.
Magdaléna, poidáno 24.4. 2002 18:57:45
Belcarnen: Už dávno jsem přečetla Tolkiena Sapkowskyho. Povinná četba je nudná. Můžeš mi poradit jakého scifi-autora mám zkusit??
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.4. 2002 23:44:27
Yavanna: a nejsi sama :o) Smoke rises from .. co jsem to ... aha I amar prestar .. ne, to taky ne :) Jo, díky za pochvalu, Magdaléno :o)
Yavanna , poidáno 13.4. 2002 16:38:47
Naši už jsou ze mně na hlavu. Ale já jsem asi taky dost mimo normál. A je mi to FUK.
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:57:15
Děkuji Belcarnenovi ze tenhle web! Je jeden z mých nejoblíbenějších. :-)))))
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:32:18
Dnes se mi zdálo, že můj otec je Aragorn a já mu říkám: ,,Čau Viggo!"
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:29:12
co pořád máte s Bombandilem? Uznávám mohl tam být, filmu by to neuškodilo, ale zato by se prodloužil o půl hod. a já bych se s toho pohodlného křesla už nezvedla. Proč musíte na tak dobrém filmu pořád hledat nějaké problémy? To nechápu.
Orthank, poidáno 22.2. 2002 20:35:31
Sere mě že tam není bombadil tem tam bejt měl je to můj oblíbenec jak furt skáče a zpívá a zlatěnka to musí bejt baba ta strčí všechny do kapsy. Další věc skřeti lezou po zdech blbost.
Brudra, poidáno 20.2. 2002 14:16:47
Ten film je naprosto supr,nevim co máte s tim že sou z něj vypuštěný některý scény,takovej Bombadil by se tam ani nehodil.Nastesti to mam doma,takze nemusim utracet prachy za listky do kina:)
mariellka, poidáno 4.2. 2002 20:11:22
Já nemám slov.Přesně jak napsala Lucy-Fakt film,na kterej se musí pořád myslet a znova Vás to táhne do kina.Stala jsem se jaksi závislou.Opravdu jsem se do toho zamilovala.
veru, poidáno 2.2. 2002 18:37:10
Ja jsem ted opravdu moc moc rada ze nejsem jediny blazen ktery je shopny jit na LOTRa potreti a taky ktery ma po shlednuti filmu lehkou (ne, tezkou!!!) depku ze se to neni doopravdy. P.S. dneska jsem se v noci probudila a zjistila ze macham rukou s imaginarnim mecem...
Elfka, poidáno 2.2. 2002 13:07:33
Až budu mít to dvd v počítači budu si ho pouštět jaždej den
Enderuv_stin, poidáno 31.1. 2002 13:02:28
už se nemůžu dočkat toho DVD.
Enderuv_stin, poidáno 31.1. 2002 12:55:48
je to super film
Krysař, poidáno 31.1. 2002 6:43:48
A kde je možnost sehnat Power of One od Zimmera?
Lucy, poidáno 30.1. 2002 8:01:43
Tak jo, přesvědčili jste mě:). Ono to diskusní fórum vypadá spíš jako chat, bojím se, že mi to sebere hrozně času, ale určitě přijdu:))).
Challenger, poidáno 29.1. 2002 20:32:28
Musel jsem na to jít znova, je to super, sice knížka lepší ( ale nelze srovnávat) ale to že se někdo odvážil natočil podle knihy film - nic než odvaha.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.1. 2002 21:59:26
Hudba k trailerům není tatáž co ve filmu. V ukázkách byla použita např. The Power of One od Zimmera či variace na Carminu Buranu, ale ne hudba Howarda Shorea ...
Jinak co se "fanklubu" týče, tak diskuzní fórum to řeší více než dobře. Však se organizují i setkání v reálu. A pokud vše dobře půjde, bude i malá projekce LOTRa jen pro fandy tady z webu ...

Krysař, poidáno 28.1. 2002 11:34:09
Lucy: to je zajímavý, já nemám v okolí nikoho, kdo by na to šel podruhý, potřetí, počtvrtý...A přitom je (podle mýho názoru) optimální počet shlédnutí pro vychutnání Pána Prstenů minimálně dva.
Jedna otázka k soundtracku: Je možný aby hudba k trajlerům (jmenovitě trajler č. 5) nebyla obsažena na oficiálním soundtracku? Nějak tu skladbu postrádám...

Ruby, poidáno 28.1. 2002 8:05:08
Lucy: Zaskoč do diskusního fóra, tam se scházíme :-)
Lucy, poidáno 27.1. 2002 17:55:11
Dopředu se omlouvám, tento příspěvek sem (do komentářů k recenzi) asi zrovna nepatří, ale... Když si tak čtu, co napsala Arwen, napadá mě, že je nejvyšší čas založit fanklub. Nevím, jestli už o něčem takovém byla někde tady řeč, ale pokud ne... Nechci to házet na Belcarnena, ten už má asi dost práce s údržbou tohoto webu:), a nemám ani tušení, jak takový fanklub vypadá a co to obnáší, ale mně samotné by třeba stačilo mít v dosahu pár podobných bláznů, kteří filmu dočista propadli, abychom si o něm mohli povídat nebo na něj znova společně zajít (mám obavu, že ve svém racionálně založeném okolí už za chvíli nenajdu nikoho ochotného se mnou do toho kina ještě jít:))))... Co na to, ehm, říkáte???
Arwen, poidáno 26.1. 2002 23:28:45
Vystihla jsi to přesně!Miluju a nenávidim!Ale přesto čím dál tím víc miluju!Nedokážu na něj přestat myslet!Možná se bráníme tomu přiznat si,že je nádherný!Protože s tím je spojena i bolest,že do toho světa nemužeme patřit,a že ač tomu nemužeme uvěřit,protože vše je tak skutečné...tak skutečně krásné - je to fikce!Tohle zjištění opravdu bolí!!!Já osobně se v našem světě dusím!Nepatřím sem-patřím TAM!Myslím si ,že u většiny soudících/odsuzujících je to jen OBRANA!Potřebujou si najít chyby,aby tak netrpěli!Viděla jsem film pět krát!Přijímám ho se vším všudy...Proč by měl byt dokonalý?Ale ON JE DOKONALY!Kdo z nás je dokonalý?!Nikdo a všichni!A právě proto HO BEZ VYHRAD MILUJU-pro jeho LIDSKOST!!!
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.1. 2002 22:32:52
Lucy: asi tak nějak to je ...
Má zvláštní moc, ten filmový Pán Prstenů. Človek je v klidu shcopný hodinu v debatě s někým kritizovat všechny možné chyby,ale pak stejně jít znova a znova ...

Lucy, poidáno 26.1. 2002 22:25:27
Nesmírně zajímavá věc: Tenhle film vzbuzuje naprosto nevídané protichůdné reakce, všimli jste si? Ale ne takovým tím obvyklým způsobem, že by na to měli protichůdné názory dva různí lidé - zdá se mi, že tady nás má hodně protichůdný názor jaksi v rámci své vlastní osoby (včetně Belcarnena). "Nenávidím a miluji", tak nějak by se to dalo popsat... Já sama to cítím taky tak - film jsem viděla před čtyřmi dny a nemohu se ho zbavit. Nemyslím na nic jiného. Našla jsem na něm (jako každý pravověrný tolkienovec) fůru chyb, ale znovu mě to táhne do kina, a to čím dál víc - silou přímo magickou. Připadám si ještě teď jako v jiném světě (poprvé a naposled na mě takhle zapůsobilo, když jsem ve čtrnácti letech viděla Hvězdné války). V tomhle je ten film podle mě výjimečný a zaslouží si, aby Jacksonovi vydělal víc než Titanic a Pearl Harbor dohromady.
ADAM.H., poidáno 25.1. 2002 10:37:22
Pán prstenů je nejlepší film kterej sem kdy viděl moje hobby je DrD tedy Dračí doupě už ho hraju asi pět let je mi 12 a pán prstenů mi dodal inspiraci ke hře a dalším a dalším dobrodružstvím můj IDOL je se stát mocným vůdcem čarodějů jako je Saruman bílí jeho způsoby kouzlení se mi zalíbyli tak hodně že mám asi 250 vítisků obrázků z internetu .ČAU ADAM
Ony, poidáno 21.1. 2002 16:05:36
Jen takový detail, co mě zaujal a nikde se o něm nemluvilo. Když je tam scéna, kdy Glum najde v řece prsten, tak už je ta jeho ruka zmutovaná, ale když ho našel, tak byl přeci ještě relativně normální člověk, ne? Tak z něj udělali kreatůru hned od začátku, chudášek...
Lollitka, poidáno 21.1. 2002 15:10:33
Trošku moc kritiky ne? Zajímavý, že každýmu vadí něco jinýho, já teda odpouštím i ten prostřih, protože jinak... na konci jsem brečela a to se mi nestalo ani na Titanicu.
offinka, poidáno 21.1. 2002 12:43:30
Super, supeeeeeer...jdu cist!S otevrenou pusou dovnitr i ven z kina.A fakt jsem se i trosku bala.
Schwartzkopf, poidáno 21.1. 2002 9:48:23
YESSS!!!
videl jsem Spolecenstvo Prstenu

Krysař, poidáno 21.1. 2002 6:40:00
Jak to tady čtu, skoro se stydím přiznat, že jsem Pána Prstenů viděl jenom jednou...hmmm co není může být.
MEGAJOHN, poidáno 19.1. 2002 22:51:05
to JC: samozrejme,ale ja byl tak nadsenej :-) A nejvic sem si to myslel pro to ze u toho byli titulky kde byl rozhovor Smeagola s Deagolem apod veci kt ve filmu nebyli,tak sem si myslel ze to sou ty vystrihane veci ... Byli to ale jen titulky k anim. verzi PP :-( (ale ten film nebyl ten anim!)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.1. 2002 22:41:41
Megajohn: o délke nejde, to víš. Může to být to samé, prostě jen jiná komprese či kino grab.
--
Dnes sem viděl LOTRa potřetí ...
A teprve nyní sem si ho skutečně vychutnal. Prostě sem se bavil, užil se báječný film. Oprostil se od knihy, bral "kiksy" s humorem. Jediné, co mi stále vadí, je ta scéna s padajícími schody v Morii. Jinak už se prostě jen usměju a přejdu to :o)
A Amon Hen je geniální :o)

Jane, poidáno 19.1. 2002 22:39:13
Tak jsem si dala praci a precetla jsem si vsechny pripevky. Nechce se mi opakovat, tak co rici?
Jsem rada, ze aspon nekde funguje princip demokracie a kazdy tu rekl, co chtel.
Muj nazor - kniha mela to, co film trosku postradal - hluboke zamysleni (ale kniha je kniha a film je neco uplne jineho ;o). Na filmu bylo videt, ze se s nim hodne nadreli, tak jim snad par nedoresenych veci muzeme odpustit. Myslim, ze se na tohle tema povedou jeste dlouho bourlive diskuse. Jsem zvedava na dalsi dily, myslim, ze bude lepsi udelat si nazor na celek (prece nikdo by nepitval jednotlive knihy ale vsechny tri dily dohromady). Ale jedno vim jiste, budu muset jeste jednou odsedet ty tri hodiny v kine, neda mi to spat ;o)))
Tak dobrou noc vsem priznivcum Stredozeme! (i obyvatelum).
PS: JC to s tim kolacem bylo fakt trefny, to si budu pamatovat! ;o)))))

spider, poidáno 18.1. 2002 10:31:07
Na takovejhle úúúúžžžžassssnej film bych se mohl dívat fakt cely dny jen kdyby to bylo kompletní!!!! Jako dokreslení mých predstav ze čtené knížky je to vynikající a jsem ohromený takovým zpracováním. Na to, jak to je obtížné a "troufalé"-pro mnoho důvodů, se to naprosto povedlo a rejžovi a všem co se podíleli a žili Středozemí patří VELKÝ DÍK!!! FANTASTICKÉ!!!! :-D
Seddy, poidáno 17.1. 2002 23:38:07
Arwen je bomba. Ma skvelej dialekt. Sindarstina mi vyrazila dech. To s tim sperkem teda moc nechapu, ale osobne si myslim ze to je neco jako zasnoubeni. Snad se to vysvetli v DVD verzi.
MEGAJOHN, poidáno 17.1. 2002 7:28:42
Nebyla to ta 3CD mpeg verze,ani 550MB avi verze z nich udelana,ani 703MB avi verze z nich udelana,ale nejaka,ktera mela kolem 1,1 GB, bohuzel ten clovek se mi odpojil,a uz jsem to pak nikdy nevidel :-(
Aelinwen, poidáno 16.1. 2002 20:04:11
No,tak jsem to včera skoukla a musím říci,že mě to nadchlo.Jediný obrovský a šílený nedostatek bylo to,že to trvalo jenom 3 hodiny.Mě se to zdálo jako půlhodina.Herci,hudba a krajina svělí,překvapil mě dokonce i Elrond.Dávám 100%!!!
Durin, poidáno 16.1. 2002 19:34:22
Garret, poidáno 16.1. 2002 17:16:10
Lucie, poidáno 16.1. 2002 16:57:26
Ony, poidáno 16.1. 2002 14:00:12
Lucie, poidáno 16.1. 2002 13:47:18
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 15.1. 2002 22:29:35
MEGAJOHN, poidáno 15.1. 2002 15:10:44
MEGAJOHN, poidáno 15.1. 2002 15:07:05
Geforce, poidáno 15.1. 2002 10:29:55
koťe, poidáno 15.1. 2002 10:29:09
Byv, poidáno 14.1. 2002 23:20:52
Krysař, poidáno 14.1. 2002 18:50:53
kdo ví, poidáno 14.1. 2002 14:57:18
MEGAJOHN, poidáno 14.1. 2002 14:24:45
Drain, poidáno 14.1. 2002 14:23:48
Garret, poidáno 14.1. 2002 11:33:09
L@dik, poidáno 14.1. 2002 8:38:03
Byv, poidáno 13.1. 2002 20:32:58
nenwen, poidáno 13.1. 2002 20:07:43
Filipo, poidáno 13.1. 2002 16:40:35
Ony, poidáno 13.1. 2002 4:18:51
Ony, poidáno 13.1. 2002 4:11:09
Jan "Dave" David, poidáno 13.1. 2002 1:58:53
Kukla, poidáno 12.1. 2002 23:41:14
Maers, poidáno 12.1. 2002 23:05:56
Maers, poidáno 12.1. 2002 23:02:42
Astariel, poidáno 12.1. 2002 22:12:02
Krysař, poidáno 12.1. 2002 20:33:37
Lolitka, poidáno 12.1. 2002 19:43:25
Jezdec, poidáno 12.1. 2002 17:57:39
Jezdec, poidáno 12.1. 2002 17:55:09
Arwen, poidáno 12.1. 2002 17:25:46
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.1. 2002 15:00:52
Jajoch, poidáno 12.1. 2002 14:28:44
Jajoch, poidáno 12.1. 2002 14:24:21
Garion, poidáno 12.1. 2002 12:08:13
Krysař, poidáno 12.1. 2002 10:52:12
Kerltír, poidáno 12.1. 2002 10:01:30
Susee, poidáno 12.1. 2002 9:40:15
moebius, poidáno 11.1. 2002 21:07:40
Shadow, poidáno 11.1. 2002 20:20:47
Zenethian, poidáno 11.1. 2002 19:35:37
Garion, poidáno 11.1. 2002 18:32:20
Ivetir, poidáno 11.1. 2002 10:08:21
Pulper, poidáno 11.1. 2002 10:07:52
MEGAJOHN, poidáno 11.1. 2002 8:47:12
beren, poidáno 11.1. 2002 8:36:16
beren, poidáno 11.1. 2002 8:34:55
Krysař, poidáno 11.1. 2002 6:54:31
milmor, poidáno 11.1. 2002 6:39:03
MEGAJOHN, poidáno 11.1. 2002 1:13:18
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.1. 2002 0:43:23
Lethare, poidáno 10.1. 2002 23:58:40
Frix, poidáno 10.1. 2002 23:10:57
Daisy, poidáno 10.1. 2002 21:32:38
Nanthei, poidáno 10.1. 2002 20:34:37
Garion, poidáno 10.1. 2002 20:33:26
Andrej, poidáno 10.1. 2002 19:39:58
MEGAJOHN, poidáno 10.1. 2002 19:12:36
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 10.1. 2002 18:40:44
Pulper, poidáno 10.1. 2002 18:35:38
MEGAJOHN, poidáno 10.1. 2002 18:35:15
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Společenstvo Prstenu - recenze !">
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2469 - 75,81% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 29 - 0,89% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 103 - 3,16% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,24% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,84% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,74% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!