Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1235 lidí

Celkem návštěvníků
8652785

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.1. 2002
Společenstvo Prstenu - recenze !Verze pro tisk

Společenstvo Prstenu - recenze !

Jeden PrstenTak nadešel ten slavný den a já stál před kinem s lístkem na Pána Prstenů v ruce. Mnoho a mnoho měsíců čekání se konečně naplnilo. Podivně rozechvělý, očekávajíce dílo, se kterým jsem do dneška v podstatě strávil stovky hodin. Ať již přípravou tohoto webu, debatami s fanoušky či agitací mezi Tolkienem zatím nepoznamenanými.
Na půlnoční premiéře se sešlo "zdravé jádro" fanouškovské komunity. Tedy alespoň ta část, která měla tu trochu štěstí a získala lístky. Atmosféra byla moc fajn. Půlnoc se přiblížila a já se usadil do pohodlných sedaček v Ster Century, obklopen lidmi, které mám rád. Tma. Galadriel vypráví o historii Prstenu. Stále jsem skoro nemohl uvěřit tomu, co se právě děje. Na plátně neúprosně běžela první část trilogie Pán Prstenů. Společenstvo Prstenu …

Nebudu se snažit popisovat děj scénu od scény a kazit vám tím radost. Snad tedy jen "zhruba". Hned ze začátku se seznámíme s tím, co jsou vlastně zač prsteny moci a specielně pak Jeden Prsten. Budeme svědky bitvy posledního spojenectví. A hned poté přicházíme do klidného a pohodového Dna Pytle, tak akorát na oslavu narozenin Bilba a Froda a na seznámení se s Gandalfem. Spatříme úžasný ohňostroj i Bilbovo náhlé zmizení. Příběh pokračuje … ale proč to vlastně píšu ? Děj filmu se poměrně velice věrně drží děje knihy, snad až na vypuštění Toma Bombadila a scény v mohyle (hobiti získají své meče jinak, opravdu "zajímavě") a nahrazení Glorfindela vyloženě roztomilou Arwen. Ve filmu uvidíme některé scény prostě jen kratčeji, či pro zvýšení efektu a napínavosti "mírně" upravené. Ale co se děje týče, obavy nejsou na místě. Dějově JE to Pán Prstenů.

Odcházel jsem z kina a směsici pocitů ve mně lze jen těžko popsat. Nadšení, skoro až euforie. A zároveň smutek. Zoufale se opakující myšlenka "To nemůže být konec!". Tiché poděkování režisérovi za práci, kterou viditelně s velkou láskou odvedl, smíšené s výtkou, že se vůbec do něčeho takového pustil. S obžalobou ze zločinu, protože po filmu už nebude pro další generace čtenářů kniha tím, čím byla pro nás… Kdyby se býval film nepovedl, bylo by to mnohem snazší smést jeho existenci ze stolu. Bohužel (bohudík?) je Společenstvo Prstenu film víc než vynikající …

RoklinkaVizuální zpracování
… je asi nejsilnější stránkou filmu vůbec. Nejen počítačové efekty, ale i kulisy a exteriéry jsou prostě dokonalé. Od začátku do konce budete nevěřícně zírat na mistrně zpracované skřety, kteří skutečně budí hrůzu. Roklinka vám vezme dech, pokus o přechod Caradhrasu rozklepe zimou. A Balrog … Balrog vás přimáčkne do sedačky. Prostě na Společenstvo je radost pohledět.

Hudba a zvuk
… tvoří druhou složku jen podporující fascinaci a pohlcení filmem. Howard Shore odvedl víc než vynikající práci co se podkreslení vizuální dokonalosti týče. Ještě dlouho budete vzpomínka na můstek v Khazad-Dum. Ale o hudbě jsem se již rozepisoval jinde
Vřele doporučuji kino s podporou prostorového zvuku, protože zvuk a zvukové efekty prostě nemají chybu. Opět nemohu než nezmínit asi nejsilnější část celého filmu, tedy Morii. V podzemí se mistři zvukaři opravdu vyřádili. Řev Balrogův se stane vaší noční můrou …

Herecké výkony
… jsou velice slušné. Snad nikdo (ani Liv "Arwen" Tyler) vyloženě nezklamal. Dokonce i Agent "Elrond" Smith působil ve své nové roli hodně přesvědčivě. Obzvláště pak musím vyzdvihnout výkon Iana Holma v roli Bilba, Cate Blanchett jako Galadriel a Elijaha Wooda coby Froda. Velmi dobře na mne také působil Christopher Lee jako Saruman a oba dva menší hobitci, Dominic "Smíšek" Monaghan a Billy "Pipin" Boyd. A snad ještě Sean Bean coby Boromir zanechal víc než jen dobrý dojem. Ostatní jsou tím, co hrají, jejích výkon je hodně dobrý, ale ničím překvapivý.

A teď trocha kritiky …
Bohužel jsem na filmu našel hned několik (alespoň z mého pohledu) závažných chyb. Jednou z nich je v některých momentech snad až přílišné "zatraktivnění" scén. Pár mi jich přišlo opravdu silně přehnaných a snad až trochu směšných. Za všechny bych jmenoval hned úvodní zjevení Saurona v Bitvě posledního spojenectví a pak také souboj Gandalfa a Sarumana v Orthanku. Však uvidíte sami. Na druhou stranu bylo přidáno několik velmi efektních scén (např. když Frodovi u Skákavého Poníka spadne Prsten na prst), které působí víc než fantasticky. Těžko si tedy vybrat. Pro některé budou scény, které já považuji za přehnané, úplně v pořádku.
Druhým problémem (chyba není to správné slovo) je drastické sestříhání filmu. Nejde o to, že některé scény, které jsou v knize, neuvidíme ve filmu. S tím se počítat muselo. Problém je někde jinde. Na filmu je velice silně vidět fakt, že původní délka byla více než 3 a půl hodiny a na současné dvě a tři čtvrtě byl film prostě a jednoduše zkrácen vypuštěním "nepodstatných" míst. Je to vidět opravdu hodně! Nejhůře snad v Lothlórienu, ze kterého bylo ponecháno skutečně jen to "nejdůležitější" a vše ostatní prostě bez náhrady odstraněno. Na ději to nic nezmění, ale působí to velice špatným dojmem. Film má naprosto šílený spád a je poměrně hodně akční. Jedna skvělá scéna střídá druhou a není čas na oddech. A právě ona vypuštěná místa oním oddechem mohla být. Použil bych srovnání s koláčem. Ve filmu zůstalo všechno podstatné, všechna marmeláda, mandle, tvaroh .. všechno to úžasné a dobré, co s radostí zbaštíme ze středu onoho koláče. Bohužel byl odstraněn z koláče okraj, takové to skoro zbytečné suché těsto, bez kterého ten koláč ale není kompletní a všechny ty dobrůtky nám nějak nedrží po hromadě a sesypávají se do jedné velké patlanice, kterou s velkou chutí zblajzneme, ale nezasytí nás.

Film, jeho zpracování, lze jen těžko hodnotit univerzálním způsobem. Každý jej bude vidět v trošku jiném světle. Z mého pohledu je nutné si rozdělit diváky na tři potencionální skupiny a napsat odlišné hodnocení pro každou z nich.
1) divák - čtenář, který jde na Pána Prstenů a prostě musí porovnávat s knihou
2) divák - čtenář, který se už dávno vzdal naděje na to, že film bude stejně dobrý jako kniha a přistupuje ke Společenstvu prstenu skutečně jen jako k filmu
3) divák - knihou nepoznamenaný, který jde na film a vůbec nic netuší o ději knihy

1) Tato skupina bude zklamána. Velice zklamána. Neodpustí si nadávky na vypuštěná místa, bude kritizovat spoustu drobných změn, hromada záběrů ji znechutí. Bude jim hodně vadit to, že film se sice snaží skutečně věrně držet děje knihy, dokonce jsou často použity relativně dlouhé doslovné rozhovory, ale na druhou stranu toho spoustu mění. Ne, lidi z této kategorie film zklame skutečně hodně.
2) Zato tahle skupinka si z filmu odnese asi nejvíce. Nic ji nebude vadit zběsilý spád filmu. Vše správně pochopí a ocení snahu a lásku, se kterou bylo dílo vytvořeno. Vadit jim bude samozřejmě jen šílený prostřih, který ale (doufejme) bude napraven Directors Cut DVD diskem, na kterém snad dostaneme celé tři a půl hodiny v kuse.
3) O diváky ze skupiny této mám trošku "obavy". Nejsem si tak úplně jist, zda pro ně bude film úplně srozumitelný. Režisér se sice snaží podat i těmto divákům všechny potřebné informace, ale film se žene tak zběsilou rychlostí a událost střídá událost, že ne vždy bude možné vstřebat všechny potřebné informace. Takže .. pokud jste knihu nečetli, zkuste to ještě před filmem. A pokud to nestihnete, bude pro vás její přečtení nutností (a to je jen dobře). 

Celkový verdikt? Bezesporu jeden z nejlepších filmů, jaké jsem za svůj život viděl. Bylo velice těžké (hlavně prvních pár hodin po odchodu z kina) přeřadit se z kategorie "s knihou srovnávajících" do kategorie "jako doplněk knihy beroucích" diváků, ale stálo to za to. Nyní mohu zodpovědně říct, že film splnil má očekávání a nebýt několika much, považoval bych jej za téměř dokonalý. Snad až ono DVD odstraní z mého pohledu problém největší, tedy onen šílený prostřih.
Každopádně .. nechat si tento snímek v kinech ujít by byla veliká, veliká chyba.

Název: Pán Prstenů - Společenstvo Prstenu
Obsazení:  … informace zde
Režie: Peter Jackson
Hudba: Howard Shore (+ Enya)
Délka: 178 minut
Dabing / překlad: Film nebyl dabován a v kinech běží (díky za to) pouze s titulky.Překlad zajistila Stanislava Pošustová, která má "na svědomí" i překlad knih.
Hodnocení: 90 % (téměř vše může být vždy ještě o chlup lepší, pět procent navíc může dostat ona DVD verze a deset snad leda tak knižní předloha)

Napsal Jan "Belcarnen" Čeřovský, 10. ledna 2002
E-mail: cerovsky@jcsoft.cz


Právě jsem přišel z kina. Druhý dojem z LOTRa je .. stejně sporný jako první. Nevím. Vždy mi dobu trvá přesvědčit sám sebe, že je to vynikajicí snímek. Ale když odcházím z kina, je mi skoro až špatně. Z toho, jak můze být film zároveň tak dokonalý a přitom tak odpudivý. Jak můžu toužit vidět jej znovu a zároveň jej nenávidět. Jeden Prsten vládne všem ...
Přečteno celkem 25244x, verze pro tisk

Další článek - První fotografie ze Dvou Věží

Předchozí článek - Půlnoční premiéra ve Slovanském Domě

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Vevinka, poidáno 28.7. 2009 23:07:29
Nerozumiem co si myslel pod tym , ked si pisal vykon hercov a zaradil si tam ironicky Liv.Bola skvela herecka a stale je a este aj predtym ako dostala ulohu Arwen , tolko kritiky a zbytocne ..chcela by som vidiet teba
Magdaléna, poidáno 25.11. 2002 19:53:54
Příznávám, že mi to trochu ujelo, ale tak to necháme. Nebo, ne? Odpustíte mi to? Jinak právě poslouchám soundtrack a rozhodně nejlepší je 17 písníčka času: 3.53 - 5.17
Flowerstick, poidáno 31.7. 2002 19:39:00
Huh ujetá magdaléna lol
Magdaléna, poidáno 29.5. 2002 17:50:14
pardon. tak ja ..... tak ja jdu. :-/
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.5. 2002 22:21:16
Magdálena: tyhle komentáře nepatří k recenzi, ale pokud už tak třeba někam na diskusní fórum ...
Magdaléna, poidáno 28.5. 2002 21:26:37
Na kvalite webu to ale nic nemění. Jenom trochu :-)
Magdaléna, poidáno 25.5. 2002 20:07:41
Myslím tím ty reklamy atd. :-(
Magdaléna, poidáno 25.5. 2002 20:06:58
Jéžiš, ten web tak úžasně bliká. Prominte, ale fakt se přitom nedá moc číst
Michaela, poidáno 15.5. 2002 17:32:52
Ahojte všichni, já patřím do skupiny číslo 3, donedávna jsem o LOTRovi ani neslyšela, ale teď už mám dočtené všechny tři díly a naprosto šíleně očekávám další film.Můžu s čistým svědomím říct,že mi vůbec nevadil rychlý spád filmu-naopak,byla jsem nadšená, že se pořád něco dělo.A co se týče Lorienu-ten jsem si představila ve své fantazii až při čtení knížky. Ovšem naprosto mě zklamala Galadriel-v knížce je popsána samými nej a ve filmu nic moc. Ale jinak se mi film opravdu strašně líbil a knížky jsem vážně hltala!
P.S. Tenhle web je fakt bezchybný!!!
Jo a nechápu neustál srovnávání LOTRa s harry Potterem-vždyť mají společného akorát to-že jsou oba fantasy-jinak vůbec nic!A oba jsou skvělí,tak proč ty spory?

Magdaléna, poidáno 3.5. 2002 14:16:44
ach jo zase ta hnusná nova vsadím se že tam bude milion reklam
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 3.5. 2002 7:09:54
Magdaléna: sice to sem vůbec nepatří, ale budiž. Matrix bude na nově 8. května ...
Magdaléna, poidáno 2.5. 2002 19:53:03
může mi kdokoli říct kdy je v televizi Matrix? ted má nekdy běžet (asi ve středu). předem díky
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.4. 2002 20:12:25
Magdaléna: sci-fi nebo fantasy? Z Fantasy asi první věci od Feista. Ze sci-fi mám já osobně dost rád cyberpunkové věci od Stephensona a Gibsona. Skvělá je taky Růže pro Algernon od Keyese.
Magdaléna, poidáno 24.4. 2002 18:57:45
Belcarnen: Už dávno jsem přečetla Tolkiena Sapkowskyho. Povinná četba je nudná. Můžeš mi poradit jakého scifi-autora mám zkusit??
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 18.4. 2002 23:44:27
Yavanna: a nejsi sama :o) Smoke rises from .. co jsem to ... aha I amar prestar .. ne, to taky ne :) Jo, díky za pochvalu, Magdaléno :o)
Yavanna , poidáno 13.4. 2002 16:38:47
Naši už jsou ze mně na hlavu. Ale já jsem asi taky dost mimo normál. A je mi to FUK.
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:57:15
Děkuji Belcarnenovi ze tenhle web! Je jeden z mých nejoblíbenějších. :-)))))
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:32:18
Dnes se mi zdálo, že můj otec je Aragorn a já mu říkám: ,,Čau Viggo!"
Magdaléna, poidáno 7.4. 2002 13:29:12
co pořád máte s Bombandilem? Uznávám mohl tam být, filmu by to neuškodilo, ale zato by se prodloužil o půl hod. a já bych se s toho pohodlného křesla už nezvedla. Proč musíte na tak dobrém filmu pořád hledat nějaké problémy? To nechápu.
Orthank, poidáno 22.2. 2002 20:35:31
Sere mě že tam není bombadil tem tam bejt měl je to můj oblíbenec jak furt skáče a zpívá a zlatěnka to musí bejt baba ta strčí všechny do kapsy. Další věc skřeti lezou po zdech blbost.
Brudra, poidáno 20.2. 2002 14:16:47
Ten film je naprosto supr,nevim co máte s tim že sou z něj vypuštěný některý scény,takovej Bombadil by se tam ani nehodil.Nastesti to mam doma,takze nemusim utracet prachy za listky do kina:)
mariellka, poidáno 4.2. 2002 20:11:22
Já nemám slov.Přesně jak napsala Lucy-Fakt film,na kterej se musí pořád myslet a znova Vás to táhne do kina.Stala jsem se jaksi závislou.Opravdu jsem se do toho zamilovala.
veru, poidáno 2.2. 2002 18:37:10
Ja jsem ted opravdu moc moc rada ze nejsem jediny blazen ktery je shopny jit na LOTRa potreti a taky ktery ma po shlednuti filmu lehkou (ne, tezkou!!!) depku ze se to neni doopravdy. P.S. dneska jsem se v noci probudila a zjistila ze macham rukou s imaginarnim mecem...
Elfka, poidáno 2.2. 2002 13:07:33
Až budu mít to dvd v počítači budu si ho pouštět jaždej den
Enderuv_stin, poidáno 31.1. 2002 13:02:28
už se nemůžu dočkat toho DVD.
Enderuv_stin, poidáno 31.1. 2002 12:55:48
je to super film
Krysař, poidáno 31.1. 2002 6:43:48
A kde je možnost sehnat Power of One od Zimmera?
Lucy, poidáno 30.1. 2002 8:01:43
Tak jo, přesvědčili jste mě:). Ono to diskusní fórum vypadá spíš jako chat, bojím se, že mi to sebere hrozně času, ale určitě přijdu:))).
Challenger, poidáno 29.1. 2002 20:32:28
Musel jsem na to jít znova, je to super, sice knížka lepší ( ale nelze srovnávat) ale to že se někdo odvážil natočil podle knihy film - nic než odvaha.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.1. 2002 21:59:26
Hudba k trailerům není tatáž co ve filmu. V ukázkách byla použita např. The Power of One od Zimmera či variace na Carminu Buranu, ale ne hudba Howarda Shorea ...
Jinak co se "fanklubu" týče, tak diskuzní fórum to řeší více než dobře. Však se organizují i setkání v reálu. A pokud vše dobře půjde, bude i malá projekce LOTRa jen pro fandy tady z webu ...

Krysař, poidáno 28.1. 2002 11:34:09
Lucy: to je zajímavý, já nemám v okolí nikoho, kdo by na to šel podruhý, potřetí, počtvrtý...A přitom je (podle mýho názoru) optimální počet shlédnutí pro vychutnání Pána Prstenů minimálně dva.
Jedna otázka k soundtracku: Je možný aby hudba k trajlerům (jmenovitě trajler č. 5) nebyla obsažena na oficiálním soundtracku? Nějak tu skladbu postrádám...

Ruby, poidáno 28.1. 2002 8:05:08
Lucy: Zaskoč do diskusního fóra, tam se scházíme :-)
Lucy, poidáno 27.1. 2002 17:55:11
Dopředu se omlouvám, tento příspěvek sem (do komentářů k recenzi) asi zrovna nepatří, ale... Když si tak čtu, co napsala Arwen, napadá mě, že je nejvyšší čas založit fanklub. Nevím, jestli už o něčem takovém byla někde tady řeč, ale pokud ne... Nechci to házet na Belcarnena, ten už má asi dost práce s údržbou tohoto webu:), a nemám ani tušení, jak takový fanklub vypadá a co to obnáší, ale mně samotné by třeba stačilo mít v dosahu pár podobných bláznů, kteří filmu dočista propadli, abychom si o něm mohli povídat nebo na něj znova společně zajít (mám obavu, že ve svém racionálně založeném okolí už za chvíli nenajdu nikoho ochotného se mnou do toho kina ještě jít:))))... Co na to, ehm, říkáte???
Arwen, poidáno 26.1. 2002 23:28:45
Vystihla jsi to přesně!Miluju a nenávidim!Ale přesto čím dál tím víc miluju!Nedokážu na něj přestat myslet!Možná se bráníme tomu přiznat si,že je nádherný!Protože s tím je spojena i bolest,že do toho světa nemužeme patřit,a že ač tomu nemužeme uvěřit,protože vše je tak skutečné...tak skutečně krásné - je to fikce!Tohle zjištění opravdu bolí!!!Já osobně se v našem světě dusím!Nepatřím sem-patřím TAM!Myslím si ,že u většiny soudících/odsuzujících je to jen OBRANA!Potřebujou si najít chyby,aby tak netrpěli!Viděla jsem film pět krát!Přijímám ho se vším všudy...Proč by měl byt dokonalý?Ale ON JE DOKONALY!Kdo z nás je dokonalý?!Nikdo a všichni!A právě proto HO BEZ VYHRAD MILUJU-pro jeho LIDSKOST!!!
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.1. 2002 22:32:52
Lucy: asi tak nějak to je ...
Má zvláštní moc, ten filmový Pán Prstenů. Človek je v klidu shcopný hodinu v debatě s někým kritizovat všechny možné chyby,ale pak stejně jít znova a znova ...

Lucy, poidáno 26.1. 2002 22:25:27
Nesmírně zajímavá věc: Tenhle film vzbuzuje naprosto nevídané protichůdné reakce, všimli jste si? Ale ne takovým tím obvyklým způsobem, že by na to měli protichůdné názory dva různí lidé - zdá se mi, že tady nás má hodně protichůdný názor jaksi v rámci své vlastní osoby (včetně Belcarnena). "Nenávidím a miluji", tak nějak by se to dalo popsat... Já sama to cítím taky tak - film jsem viděla před čtyřmi dny a nemohu se ho zbavit. Nemyslím na nic jiného. Našla jsem na něm (jako každý pravověrný tolkienovec) fůru chyb, ale znovu mě to táhne do kina, a to čím dál víc - silou přímo magickou. Připadám si ještě teď jako v jiném světě (poprvé a naposled na mě takhle zapůsobilo, když jsem ve čtrnácti letech viděla Hvězdné války). V tomhle je ten film podle mě výjimečný a zaslouží si, aby Jacksonovi vydělal víc než Titanic a Pearl Harbor dohromady.
ADAM.H., poidáno 25.1. 2002 10:37:22
Pán prstenů je nejlepší film kterej sem kdy viděl moje hobby je DrD tedy Dračí doupě už ho hraju asi pět let je mi 12 a pán prstenů mi dodal inspiraci ke hře a dalším a dalším dobrodružstvím můj IDOL je se stát mocným vůdcem čarodějů jako je Saruman bílí jeho způsoby kouzlení se mi zalíbyli tak hodně že mám asi 250 vítisků obrázků z internetu .ČAU ADAM
Ony, poidáno 21.1. 2002 16:05:36
Jen takový detail, co mě zaujal a nikde se o něm nemluvilo. Když je tam scéna, kdy Glum najde v řece prsten, tak už je ta jeho ruka zmutovaná, ale když ho našel, tak byl přeci ještě relativně normální člověk, ne? Tak z něj udělali kreatůru hned od začátku, chudášek...
Lollitka, poidáno 21.1. 2002 15:10:33
Trošku moc kritiky ne? Zajímavý, že každýmu vadí něco jinýho, já teda odpouštím i ten prostřih, protože jinak... na konci jsem brečela a to se mi nestalo ani na Titanicu.
offinka, poidáno 21.1. 2002 12:43:30
Super, supeeeeeer...jdu cist!S otevrenou pusou dovnitr i ven z kina.A fakt jsem se i trosku bala.
Schwartzkopf, poidáno 21.1. 2002 9:48:23
YESSS!!!
videl jsem Spolecenstvo Prstenu

Krysař, poidáno 21.1. 2002 6:40:00
Jak to tady čtu, skoro se stydím přiznat, že jsem Pána Prstenů viděl jenom jednou...hmmm co není může být.
MEGAJOHN, poidáno 19.1. 2002 22:51:05
to JC: samozrejme,ale ja byl tak nadsenej :-) A nejvic sem si to myslel pro to ze u toho byli titulky kde byl rozhovor Smeagola s Deagolem apod veci kt ve filmu nebyli,tak sem si myslel ze to sou ty vystrihane veci ... Byli to ale jen titulky k anim. verzi PP :-( (ale ten film nebyl ten anim!)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.1. 2002 22:41:41
Megajohn: o délke nejde, to víš. Může to být to samé, prostě jen jiná komprese či kino grab.
--
Dnes sem viděl LOTRa potřetí ...
A teprve nyní sem si ho skutečně vychutnal. Prostě sem se bavil, užil se báječný film. Oprostil se od knihy, bral "kiksy" s humorem. Jediné, co mi stále vadí, je ta scéna s padajícími schody v Morii. Jinak už se prostě jen usměju a přejdu to :o)
A Amon Hen je geniální :o)

Jane, poidáno 19.1. 2002 22:39:13
Tak jsem si dala praci a precetla jsem si vsechny pripevky. Nechce se mi opakovat, tak co rici?
Jsem rada, ze aspon nekde funguje princip demokracie a kazdy tu rekl, co chtel.
Muj nazor - kniha mela to, co film trosku postradal - hluboke zamysleni (ale kniha je kniha a film je neco uplne jineho ;o). Na filmu bylo videt, ze se s nim hodne nadreli, tak jim snad par nedoresenych veci muzeme odpustit. Myslim, ze se na tohle tema povedou jeste dlouho bourlive diskuse. Jsem zvedava na dalsi dily, myslim, ze bude lepsi udelat si nazor na celek (prece nikdo by nepitval jednotlive knihy ale vsechny tri dily dohromady). Ale jedno vim jiste, budu muset jeste jednou odsedet ty tri hodiny v kine, neda mi to spat ;o)))
Tak dobrou noc vsem priznivcum Stredozeme! (i obyvatelum).
PS: JC to s tim kolacem bylo fakt trefny, to si budu pamatovat! ;o)))))

spider, poidáno 18.1. 2002 10:31:07
Na takovejhle úúúúžžžžassssnej film bych se mohl dívat fakt cely dny jen kdyby to bylo kompletní!!!! Jako dokreslení mých predstav ze čtené knížky je to vynikající a jsem ohromený takovým zpracováním. Na to, jak to je obtížné a "troufalé"-pro mnoho důvodů, se to naprosto povedlo a rejžovi a všem co se podíleli a žili Středozemí patří VELKÝ DÍK!!! FANTASTICKÉ!!!! :-D
Seddy, poidáno 17.1. 2002 23:38:07
Arwen je bomba. Ma skvelej dialekt. Sindarstina mi vyrazila dech. To s tim sperkem teda moc nechapu, ale osobne si myslim ze to je neco jako zasnoubeni. Snad se to vysvetli v DVD verzi.
MEGAJOHN, poidáno 17.1. 2002 7:28:42
Nebyla to ta 3CD mpeg verze,ani 550MB avi verze z nich udelana,ani 703MB avi verze z nich udelana,ale nejaka,ktera mela kolem 1,1 GB, bohuzel ten clovek se mi odpojil,a uz jsem to pak nikdy nevidel :-(
Aelinwen, poidáno 16.1. 2002 20:04:11
No,tak jsem to včera skoukla a musím říci,že mě to nadchlo.Jediný obrovský a šílený nedostatek bylo to,že to trvalo jenom 3 hodiny.Mě se to zdálo jako půlhodina.Herci,hudba a krajina svělí,překvapil mě dokonce i Elrond.Dávám 100%!!!
Durin, poidáno 16.1. 2002 19:34:22
No....sice jsem viděl film poprvé asi před hodinou, ale o to víc jsem se na něj těšil.Je prostě SUPER!!!
Garret, poidáno 16.1. 2002 17:16:10
Liv ze se nehodila do role Arwen?...ja nesouhlasim...navic hlas taky usel...trosicku si pri ty elfstine slapala na jazyk...ale to si slapou vsichni amerikani...
Lucie, poidáno 16.1. 2002 16:57:26
Už s tím otravuji někde jinde, ale překvapuje mě že se nikdo nepozastavil nad milostnou scénou Aragorna s Arwen. Tedy mě vadí pouze vybrání Liv do této role, navíc má strasně tvrdý hlas, jinak ta lovestory prospela poetice filmu, ale co melo znamenat to předání šperku, stím že se zříká nesmrtelnosti? Chápete to prosím vás někdo? To jako že ta nesmrtelnost dívky,která má život Eldar má být schovaná v tom šperku?? To snad ne... A navíc nesmrtelnosti se měla zříct až pro krále Gondoru a Arnoru a to zatím Aragorn fakt není... Už jsem se setkala s názory lidí, kteří film viděli aniž knihu četli, že si teď myslí, že Aragorn teď s tím šperkem převzal její nesmrtelnost a nic se mu nemůže stát...
Ony, poidáno 16.1. 2002 14:00:12
Přesně tak, pravděpodobně se jedná o tu kvalitnější 3cd verzi, která by se mi v tuto chvíli měla u kámoš pálit ;-) Jinak je to prý ještě na jedno cd, ale to musí být kanálová kvalita. Každopádně si to dám předtím ještě jednou v kině...
Lucie, poidáno 16.1. 2002 13:47:18
Musím naprosto vřele souhlasit s Belcarnenem, proč jen se ten film tak povedl??? Jak snadno bychom teď nějaký holywoodský paskvil smetávali se značným opovržením ze stolu!! A tenhle film mě a mnohým dalším doslova nedá spát. Sice se to nedá srovnat s dojmy ze čtení knihy, ale naprosto jsem nečekala, že mi ten film tyto dojmy připomene.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 15.1. 2002 22:29:35
Jsi vtipálek :o)
Taháš úplně zbytečně, nic takového se z labů WETY a New Line nedostalo ...

MEGAJOHN, poidáno 15.1. 2002 15:10:44
No....jeste to neni jisteeee,zda li je to ona ..... :-) Keeez by
MEGAJOHN, poidáno 15.1. 2002 15:07:05
Prave si taham Spolecenstvo v te delsi verzi :-)))))
Geforce, poidáno 15.1. 2002 10:29:55
Mam technicky dotaz, který se netýka jen filmu, proč nebyl Sauron s prstenem taky neviditelný?
koťe, poidáno 15.1. 2002 10:29:09
Super,ale sem tam to bylo divny.Kromě těchto asi 2 minut to bylo supeer
Byv, poidáno 14.1. 2002 23:20:52
Je to film na který se jen tak nezapomene. Je snadné vyjmenovat věci ,které byli jinak nebo nebyli vůbec ale připomíná to trochu popis českého kritika, jak by to udělal kdyby to uměl. Neviděl jsem zatím lepší zpracování knihy navíc s takovým složitým dějem. Je to skvělé.
Krysař, poidáno 14.1. 2002 18:50:53
Jsem docela zvědavej, jestli Jackson vydrží nátlak veřejnosti (kterej musí být už teď obrovskej) a opravdu vypustí druhý a třetí díl s roční pauzou. Nemusel by to dělat, že?

kdo ví, poidáno 14.1. 2002 14:57:18
Tak už jsem konečně taky film viděl. Většina z vás film kritizujete. Já jsem tomuto filmu naopak velice vděčný - díky němu jsem si přečetl knihu, a myslím že nejsem jediný. Mě se film velmi líbil, i když jsem od něj očekával trochu víc - myslím, že některé změny byly uplně zbytečný - souboj s Nazghúly mohl být stejný jako ve knížce, hospoda U skákavého poníka mohla bejt taky stejně atd. Další nepovedená věc byl Boromirův roh (hroznej zvuk) a tři šípy postupně zasahující Boromira (myslel jsem si, že je nesmrtelnej). Souboj Gandalfa se Sarumanem se mi nezdál zas tak hroznej jak tu všichni popisujete. Film byl jinak dobře udělanej (Hůrka, ohňostroj, Roklinka a hudba).
MEGAJOHN, poidáno 14.1. 2002 14:24:45
Asi si koupim DVD mechaniku :-) Jen jeste vedet kdy to vyjde ...
Drain, poidáno 14.1. 2002 14:23:48
Tak, ted jsem prave den po shlednuti filmu a pocity mam taky dost rozporuplny, jo musim uznat ze to dopadlo fakt slusne vzhledem k tomu jak to dopadnout mohlo. Takze strucne - Gandlalf na me taky ve filmu proste nepusobil tak jak bych si to predstavoval - shazelo mi jakesi charisma, moudrost a vaznost, Aragornuv souboj s peti nazguli me teda pekne nasral :), Boromiruv skon postupnym ukrizovavanim tremi sipy mi prisel bohuzel trochu smesny :(, Legolasovo pouzivani sipu namisto dyky se dalo jeste snest jako tonouci Samved, kyvajici se schodiste - filmovy efekt, promena Galadriel v demona :), a silene osekany Lothlorien ... :((, ale jinak to byla pohoda a az si to sezenu na DVD tak bude jeste vetsi, takze se mejte vsichni z 1. i 2. skupiny pekne, ja jsem jaksi neco mezi...
Garret, poidáno 14.1. 2002 11:33:09
K ostatnim...pri tomdle FILMU sem sedel od zacatku do konce prikovanej k sedadlu a obcas sem se pristih jak nedejcham...obrazy z toho sem mel jeste 3 dny celkem zive pred ocima...a mimochodem, uvodni zjeveni Saurona mi prislo, jako dokonala demonstrace sily zla a moci Prstenu...parada, jak se prodiral armadou a likvidoval je po skupinkach...poopularizace, nepopularizace...a ze to hned na zacatku "vyblili"...dyt vetsina uz to stejne vedela a kdo to nevedel, tak...tak uz to vi......
L@dik, poidáno 14.1. 2002 8:38:03
To bych rekl, ze je na Spolecenstvo radost pohledet!!! Recenze se mi zda az moc kriticka. Cetl jsem knihu - ma neco do sebe, neda se srovnavat s filmem. Ten byl naprosto fantasticky. Na ty moznosti (casove, financni) to natocili proste bajecne....

Byv, poidáno 13.1. 2002 20:32:58
Čím víc vás čtu, tím víc vám závidím. Kdo čekal 11 let pochopí, již zítra !!
nenwen, poidáno 13.1. 2002 20:07:43
a ja jsem to jeste nevidela,takze vase kritiky nectu.pridam se az po 24.zatim papa..
Filipo, poidáno 13.1. 2002 16:40:35
Já jsem knizni predlohu necet, ale ten film je vazne hodne dobrej. Ale pripada mi strasne stupidni, ze dalsi dil filmu pusti do kin az pristi rok.
Ony, poidáno 13.1. 2002 4:18:51
A jak jste se bavili o Gandalfovi. Už jsem slyšel názor od člověka, co nečetl knihu, ale je to fanoušek fantasy - prý co je to Gandalf za čaroděje, když za celý film vyčaroval jedno blbý světlo :)
Každopádně, na mě ve filmu značně zapůsobilo zpracování vlivu prstenu, vůbec jsem si to v knížce tolik neuvědomoval, ale Galadriel byla fakt děsivá. I Bilbo mě dost vyděsil... beru to jako plus filmového zpracování...

Ony, poidáno 13.1. 2002 4:11:09
Film pro mne znamenal jedno: Splnění snu o zfilmování tohoto mimořádného díla, této slonovinové věže fantazie. A tak si netroufám hodnotit a kritizovat svůj splněný sen. Z kina jsem odcházel s neurčitým pocitem, že jakákoliv slova by nedokázala vyjádřit jak se cítím. Během toho filmu jsem si prošel spoustou emocí: napětí, strach, smutek, smích i pověstné mrazení v zádech. Věci, které ve filmu v takové míře nezažívám. Bylo mi jedno, jestli Boromir mrkl, či Aragorn měl moderní boty. Bylo mi jedno, že jsem neviděl Bombandila nebo že se některé postavy pro přehlednost sloučily. Ten film měl hlavně jedno: ATMOSFÉRU. Atmosféra bylo to, co mi učarovalo. Představy převedené do konkrétních podob a zvuků se zhmotňovaly v příběhu, jenž umlčel veškeré mé chutě porovnávat film s knihou. Film je film a kniha je kniha. Kdo zná základy Zen budhismu, ví co tohle tvrzení obsahuje :-) Proto říkám, každý víme, co pro nás kniha i film znamenali, tak proč se zabývat detaily.
Jan "Dave" David, poidáno 13.1. 2002 1:58:53
Recenze je bezva,muzu se s ni celkem ztotoznit.Ale stejne zkusim napsat svoji vlastni.Film mel tri chyby: Arwen misto Glorfindela, trapnou bitku Gandalfa a Sarumana - vzneseni carodejove by se sebou navzajem nikdy nesmykali po podlaze a zkraceni Lothlorienu. S tim, ze dej byl zkracen (absence Toma Bombadila a Mohylovych vrchu) se bohuzel musime smirit.Jinak se to optravdu povedlo, Roklinka a Moria vypadaji dokonale, Caradhras taky a sochy kralu na brezich Anduiny jsou uzasny.Herecke vykony super.Myslim si, ze herec hrajici Boromira-uz mrtveho-mrkl opravdu nechtene,reflexem,protoze herec hrajici Aragorna mu pri nakloneni se nad nej prejel pramenem vlasu po oku.Film se mi moc libil a nemuzu se dockat druheho dilu.Zdar Honza Dave.
Kukla, poidáno 12.1. 2002 23:41:14
Peter Jackson odvedl opravdu sqělou práci.Již teď je jisté že se zařadí ke kultovním filmům (knižní verze je kult sám o sobě) No a pro ty kteří film teprve zhlédnou..všiml jsem si že Petera Jacksona můžete vidět ve filmu jako prvního člověka, který se objeví v Hůrce, před tím než hobiti dorazí do hostince u Skákajícího koníka.
Maers, poidáno 12.1. 2002 23:05:56
jó a radší bych seděl přikovanej na prdeli v kině 4 hodiny a viděl všechny scény, než to co nám páni sestříhali a poslali do oběhu
Maers, poidáno 12.1. 2002 23:02:42
No, co na to říct? Kvalita filmu je nezměrná, ale opravdu Jacksonovi neodpustím, že nevyužil potenciál Toma Bombadila a Mohylových duchů... Je jasné, že ve filmu nemůže být vše (zvláště rozmluva sedláka s hobiti o houbách), ale zkrátit Lórien na minimum? To je svatokrádež, jedno z nejkrásnějších míst Středozemě a tak nevyužito. Uvědomí si vůbec divák, který nečetl knihu, že je to Zlatý les? Asi ne. A taky trapná scéna s trollem mě dožrala. Jackson radší vidí ve svym filmu bitku s trollem, než to, co doopravdy vymyslel geniální Tolkien? Hanba. Ale jinak je film na velmi vysoké úrovni. Místy sem ale postřeh dost chaotické boje. A úvodní vyprávění Galadriel ja taky v pohodě. I když bere slova "Svět se mění, cítím to ve vodě..." Stromovousovi z úst (nebo co to vlastně má). Každopádně HUSTEJ FILM!!!!
Astariel, poidáno 12.1. 2002 22:12:02
Musim souhlasit s nazorem ze Gandalf by asi mel byt trochu vaznejsi nez byl ve filmu, u me je Gandalf polobuh a ne nejakej starsi popleta lehkovazne povahy. Mejte se.
Krysař, poidáno 12.1. 2002 20:33:37
Světelné meče? Opravdu? Hahaha... myslim, že to trefili naprosto přesně. Tahle scéna nejvíc sráží celkový pocit z filmu. Mohli ji klidně nahradit těma patnácti minutama z Loriénu,(nebo spíš přidat metráž v Morii) nebo třema minutama vysvětlující jenom třeba Boromirův roh...
Lolitka, poidáno 12.1. 2002 19:43:25
Ten film mě hodně překvapil z různých důvodů, ale jinak je nádhernej a skvělej. Zaslouží určitě 95 procent.
Jezdec, poidáno 12.1. 2002 17:57:39
A ještě jedna poznámka. Pamatuji-li se dobře, tak elfy v Posledním spojenectví vedl Gil-Galad a ne Elrond. No, to bude asi vše.
Jezdec, poidáno 12.1. 2002 17:55:09
Tak už to mám taky za sebou. Je to opravdu jeden z nejlepších filmů, jaký sem kdy viděl. Rozhodně tam bylo mnohem méně chyb a odchylek, než jsem čekal (dokonce mi ani Arwen nijak zvlášť nevadila), Roklinka jako by vypadla z obrazů těch dvou malířů (nemůžu si vzpomenout na jména), Kraj je přesně takový, jaký má být a úchvatná Morie. Jen v Lórienu bylo na můj vkus moc tma a boj Gandalf versus Saruman si mohli také odpustit.
Arwen, poidáno 12.1. 2002 17:25:46
Všechny vás moc zdravím!Tak včera v noci jsem to konečně shlédla!Také jsem měla nejdřive smíšené pocity.Ale přese všechno,je to nádherný film!Svět vytvořený přesně takový jaký byl...Herecké obsazeí společenstva naprosto užasné!Nejvíc mě dojímal Gandalf,Frodo a Boromir-nikdo by to lépe nezahrál!Je to nádherná iluze ve které bych chtěla věčně žít(a která mi schází)!Až na film pujdete-nepřistupujte
k němu kriticky...nechte se unášet...

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.1. 2002 15:00:52
Rozjela se tu docela zajimava debata ...
Prosim vsechny, co maji napsany nejaky trosku delsi nazor na film, aby jej pridali do nazoru/recenzi/hodnoceni co sem udelal na http://lotr.jcsoft.cz (tabulka nad aktualnimi novinkami)
Da se tam vlozit text + na stupnici 1-10 vybrat hodnoceni stezejnich apektu filmu (herecke vykony, hudba, ...)
Aktualni hodnoceni se jako prumer ukazuje na hlavni LOTR strance. Predem diky

Jajoch, poidáno 12.1. 2002 14:28:44
A trošku kritiky: Jak se psalo v Lidových novinách(strašná recenze,ale v tomhle měli pravdu) souboji čarodějů v Orthanku chybí jenom světelné meče... být režisérem,tohle tam nikdy nedám! No a Sauron s palcátem ničící armády...ach jo!Tomu se asi říká daň z filmu...:-)

Jajoch, poidáno 12.1. 2002 14:24:21
Takže:Viděl jsem to.Je to dobrý.Naprosto souhlasím s touto recenzí! Je to zbytečně moc zakčněný,ale když jsem přišel do školy a ptal se kamarádky,která to nikdy nečetla,řekla,že tam bylo málo boje...jenom jsem valil oči...na herecké výkony nemám námitky,hudby a visuální efekty jsou naprosto sqělé. Ovšem to obsazení...nemůžu si pomoct,ale kromě Elronda a Arwen,ze kterých jenom sálá neelfskost mi přišla podobná jim i Galadriel.Když si člověk představí její krásu vylíčenou v knize a zde jen ubohou lidskou náhražku...ale to asi jinak nešlo.Příběh běží moc rychle,ale myslím,že by stačilo pár klidných večerů a hned by to vypadalo jinak.Mým známým se to líbilo,a dva z nich,kteří to spíše kritizovali,mě po shlédnutí filmu požádali o půjčení knihy...co s lidmi jeden takový film udělá...no,a ve čtvrtek na to jdu podruhé :-)
Určitě se na to běžte kouknout!

Garion, poidáno 12.1. 2002 12:08:13
Taky doufám Krysaři, že Gandalf takhle působí na diváka proto, aby jako Gandalf Bílý v dalších dílech ukázal svou moc. Aby tam byl velký kontrast a průměrný američan to pochopil. Uvidíme...
Krysař, poidáno 12.1. 2002 10:52:12
Zdravim tě, Garione.
Nejde vlastně ani tak o scény s raketami a ohňostrojem (koneckonců, hobiti tak Gandalfa znali, o jeho pravé práci nevěděli vůbec nic), ale spíš o jeho postavení jako vůdce Pěších. Skutečne si myslíš, že by knižní Gandalf vedl Prsten do Morie, kdyby věděl, že je tam Balrog? Hádanku na dveřích za něj rozluští Frodo, souboj se Sarumanem o počasí nad Caradhasem, rozhodování v důležitých věcech za něj dělá někdo jiný. Vlastně nikde pořádně neukázal svou moc (nepočítám-li vystrašení Bilba).
Kapitola "Balrog" :podle knížky Pán Prstenů, je popsán trochu neurčitě, nikde jsem se nedočetl o tom, že má rohy, výšku jak barák a hoří. Nicméně mi bylo řečeno, že popis Balroga je v jedné ze dvou dalších knížkách a podle nich to ztvárnění sedí. Můžete mi někdo tuhle postavu objasnit?
Na závěr bych chtěl říct, že v žádným případě nemám v úmyslu film schazovat (některý scény vzali dech i mě viz. úvodní bitva Elendila se Sauronem) a pevně doufám, že se v dalších dílech postavy trochu vylousknou a nabudou knižních profilů, tak jak jsme je znali až doteď.

Kerltír, poidáno 12.1. 2002 10:01:30
Re: Garion
Gandalf vesnický čaroděj - to se ti povedlo. Maia pouťový kejklíř ;-) - docela´s mě dobře pobavil - (myšleno v dobrým - vážně je do dobrej vtip ;-) )

Susee, poidáno 12.1. 2002 9:40:15
Mne se film mooooc libil. Opravdu je to moc uspechany a souhlasim taky s tim, ze nektery sceny byly prehnany. Tak treba se mi moc nezamlouvala Galadriel pri scene se zrcadlem, jak ztemnela a podobne. Predstavovala jsem si to trosku jinak, ale kazdopadne patrim i tak do 2. skupiny. Docela me vzali Cerni jezdci, sel z nich opravdu strach. I Orthank byl opravdu uzasnej. Jeste jsem necetla zadny komentar na Gluma. Libily se mi jeho oci, no uvidime v dalsich dilech. Z kina jsem odchazela taky se silene zmatenou smesici pocitu, prevazuji ale porad ty kladny. V pondeli to uvidim znovu na pocitaci. Jsem zvedava jakej to bude rozdil, protoze v kine byl fakt super zvuk. Trosicku me zklamal Boromiruv roh. Vsichni se v kine ohlizeli co se to deje, ten roh se jim fakt moc nepovedl. Ja ten film beru jako doplnek knizky a v tomhle ohledu je to opravdu perfektni film. To si myslim ja.
moebius, poidáno 11.1. 2002 21:07:40
I já jsem včera shlédl 165ti minutový trailer na film a na jeho konečnou verzi se opravdu těším. Fakt dobrý, přesně za těch 85 vočí, co mě stál lístek. Za finální verzi jsem ochoten zaplatit dvakrát tolik. Myslím, že NLC došly prachy a potřebovala rychle nějaké získat, aby mohli film dokončit a tak vypustili do světa tuhle beta testovací verzi. Jsem rád, že jsem i já mohl přispět na tuto charitativní akci. :-)
Jinak znám knížku doslova a trochu jsem se filmu děsil, když jsem vyšel z kina, byl to šok, ale po 24 hodinách si myslím, že to byl opravdu jeden z nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Ale ta hodina děje tam chybí. Takže: Ať žije Společenstvo prstenu verze 2003.

Shadow, poidáno 11.1. 2002 20:20:47
Me pocity jsou velice kladne. Snazil jsem se riakt si, ze film proste neni mozne natocit PRESNE podle knihy a povedlo se! Film se mi opravdu velice libil! Az na ten strih samozrejme. Je velika skoda, ze tomu nejde trochu pridat na case. Snad to DVD spravi. At si lide ze 2. skupiny drzi klobouky, nebo jim je film ufoukne!
Zenethian, poidáno 11.1. 2002 19:35:37
V Lórienu mi dost chyběla změna Gimliho, který si nejdříve nemyslel o Galadriel nic dobrého, ale nakonec... no však to znáte...
Garion, poidáno 11.1. 2002 18:32:20
AD KRYSAŘ: Pro mě Gandalf představoval jedno z největších kladných překvapení. Po předběžném hodnocení postav kdekdo Gandalfa předem odepisoval, ale mě se líbilo (a je to tak i v knížce) jak se střídá jeho role. Nejdříve vesnický kouzelník, později získává na vážnosti. Ten rozdíl je vidět na první pohled.
Ivetir, poidáno 11.1. 2002 10:08:21
Já to do soboty nevydržíííííím!!!!!!!
Pulper, poidáno 11.1. 2002 10:07:52
Nevíte někdo, jestli bude v Návratu krále Imrahil? Teď si nejsem jistej, jestli nevystupuje už ve Dvou věžích, já mám bohužel jen ten třetí díl.
MEGAJOHN, poidáno 11.1. 2002 8:47:12
Vida,co se nelibi jednomu vyzdvihuje druhy :-) Pres vsechno je to proste nadherny film
beren, poidáno 11.1. 2002 8:36:16
pardon za ty trapný chyby:)
beren, poidáno 11.1. 2002 8:34:55
Taky přidám svou trošku:viděl sem TO a moje zážitky ihned po konci byly v podstatě jen kladné...později sem si uvědomil že mi opravdu vadil rychlý střich, herecké výkony se mi zdály v pořádku-hobiti byli super!Gandalf taky-takový má být!sem moc rád že na filmu spolupracovali Alan Lee a John Howe-jejich práce je opravdu vidět pokud jste někdy viděli alespoň pár jejich děl-Kraj,Roklinka,Moria,Balrog...a spousta dalších...Lothlorien sem si představoval jinak(ale jinak patřím do 2.skupiny)- za největší plus považuji exteriéry a interiéry-Moria mi brala dech a rozhodl sem se že si na NZ koupím vilu :) Saruman byl podle mne tak trochu zjednodušený na pouhopouhého zrádce a sluhu Saurona,a napraveno trochu "vyrobením Skurutů"...souboj čarodějů byl fakt divnej ale třeba Gwaihir a vůbec spůsob jak ho Gandalf zavolal byl skvělej!a tak bych moh pokračovat...celkový dojem:až to uvidím znovu tak Vám řeknu - teď je to rozkouskováno na plusy a minusy!
Krysař, poidáno 11.1. 2002 6:54:31
Bohužel, jsem asi jedním z mála, co spadá do skupiny jedna. Vizuální stránka je opravdu dobrá a nelze jí nic vytknout, ale nechápu, jak se nikdo nepozastaví nad těžkým zprzněním charakteristik postav. Gandlaf byl přece vůdce skupiny, ale ve filmu to byl jenom nerozhodnej kejklíř s raketama, Aragorn, pro kterého je zjevení Prstenu osudový ůkol, před ním utíká a schovává se (a promiňte, i když je Aragorn jedna z hlavních hrdinů, pět Nazgulu by porazil ztěží. Opravdu si nedovedu představit tohohle Aragorna, jak ve Dvou Věžích promlouvá k rohanským jezdcům) a tak bych mohl pokračovat. Snad jen Frodo byl zahrán a zpodobněn víc než skvěle. A tak bych mohl pokračovat: Lorien je tu zpodobněn ve stejných odstínech jako Morie (která byla opravdu zdařilá) ale snad to DVD napraví, souboj Gandalfa se Sarumanem, jako scéna z filmu o šaolinských mniších, Skákavý poník připomínající zapadlou putyku 18. století...Jo jsem hnidopich, kritik a neuznalec, na druhou stranu, když někdo udělá takovou práci s efektama a prostředím a pak to zkazí na základním prokreslení postav, je to víc než smůtný...Nezbývá než doufat, že další díly už budou v tomto směru lepší...
milmor, poidáno 11.1. 2002 6:39:03
Jsem ráda, že vaše ohlasy jsou kladné a moc se těším, až to konečně taky uvidím.
MEGAJOHN, poidáno 11.1. 2002 1:13:18
Tak uz jsem se konecne dockal a videl jsem Spolecenstvo i v kine :-) Je to moooc pekny zazitek,to platno a ta hudba a zvuky kolem :-) Viva skupina 2 :-)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.1. 2002 0:43:23
Hudba je podle mne skvela ..
Co se CD verze tyce, tak jo .. jde to. Ale kazdopadne jdete nejdriv do kina.
Doplnil sem neco malo do clanku .. reakce na druhou navstevu kina

Lethare, poidáno 10.1. 2002 23:58:40
Právě ted jsem se vrátila z kina (poté co jsem si vše nechala projít hlavou v hospůdce) a musím říct,že recenze přesně vystihuje moje pocity.Poté,co jsem se přesunula ze skupiny jedna do skup. dvě (to jest odpustila si kritiky nevěrnosti knize,rozpaky z úvodu pro neznalé diváky atd.),tak jsem víceméně nadšená.Herecké výkony jsou vynikající,scény dokonalé a zvuk?-v jednu chvíli jsem se ohlížela,kde je ten skřet,co mi šíleně řve u ucha.Jediné,co mě zklamalo,je hudba.Cekala bych,že mě bude mrazit až do morku kostí(což se ale bohužel nestalo)a na můj vkus byla místy hodně přeslazená.No ale na závěr....?...prostě na nezfilmovatelnou literární předlohu naprosto vynikající.
Frix, poidáno 10.1. 2002 23:10:57
Co rict... Snad jen, ze je to v kine o neco lepsi, nez na kompisi :) Jinak jsem byl naprosto nadseny a jedinou chybou je podle me velke prostrihani a pro vetsinu lidi mozna az prilis velky spad, ale me to sedlo uplne presne tak, jak jsem si predstavoval :) Taky byl hezky pocit sedet v kincu uz s tim, ze vim co cekat a neklepal jsem se jako aspik na koleckovejch bruslich. Mno JC, dej vedet, co rikas na tu cd verzi :)
Daisy, poidáno 10.1. 2002 21:32:38
Dneska jsem se vrátila ze Zlína (tam je premiéra až 31. 1. :o((( do Ostravy, abych zítra mohla sedět v kině a konečně.... :o)
Nanthei, poidáno 10.1. 2002 20:34:37
Já jsem dneska taky chtěla sedět v nějakym tom křeslíčku, ale bohužel mam hnusnou chřipku:-( Takže příští týden. Už se nemůžu dočkáááát!
Garion, poidáno 10.1. 2002 20:33:26
I mně se povedlo se přeřadit z první divácké skupiny do druhé. Ze začátku jsem byl zklamán. Vyprávění o prstenech moci, kdy se vybleje vše, co má čtenář dostávat po kouskách, ale pak se člověk zažere do děje a najednou je konec filmu. Dostala mě hudba a samozřejmě Moria. Dokonalá, Balrog úžasnej. Škoda jen té dlouhé scény s jeskynním obrem. Drahocenej čas mohl být využit jinak.
No, už aby rok uplynul...

Andrej, poidáno 10.1. 2002 19:39:58
nooo...takze galadriel je fantasticka a jeji temna kralovna...dechberouci...proc tam nemuzu sedet tyden aby to mohl film ukazat vsechno...me taaaak stvalo ze to konci...hja byl tri hodiny ve stredozemi.........diky jaksone a tolkiene
MEGAJOHN, poidáno 10.1. 2002 19:12:36
Je tech zaberu skoda,uz se tesim na tu DVD verzi. Jinak sem PP zatim videl jen na pocitaci (da se to stahnout) ale v 21hod uz budu sedet v kreslicku v kine a vychutnam to lepe :)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 10.1. 2002 18:40:44
Loriénu chybí odhadem 15 minut :-/
Až na scénu se Zrcadlem Galadriel a komplet předání darů až na lahvičku se světlem tam není nic ...

Pulper, poidáno 10.1. 2002 18:35:38
Vau, vau ,vau. Už se nemůžu dočkat. Já jsem sice něco mezi jedničkou a dvojkou, ale i tak se hrozně těším.
MEGAJOHN, poidáno 10.1. 2002 18:35:15
Presne tak,rozhodne souhlasim,hlavne se strihy,kt. je nejvice poznamenany Lorien
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Společenstvo Prstenu - recenze !">
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2465 - 75,94% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 100 - 3,08% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,77% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 9,27% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,49% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,6% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,85% ]
Určitě ne
[ 187 - 5,76% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!