Red Dragon je skvělá on-line tahová fantasy strategie, která je k tomu všemu ještě kompletně ČESKÁ !!! Najdete ji na adrese http://www.itv.cz/reddragon
Pokud používáte prohlížeč Netscape, tak máte smůlu. Hra pod ním nepojede. Další dobrý důvod přejít na Internet Explorer 5 (jedna z mála povedených věcí od Microsoftu)


Zvolíte si  jméno své, svého gubernátu. Vyberete rasu, magické knihy a vyrazíte budovat své impérium. Red Dragon můžete hrát jako jednotlivec, nebo se můžete zapojit do některé z četných aliancí. Každá taková aliance má svou filozofii, strategii a cíle, jichž chce dosáhnout. Je to prostě pohoda.

[ ZPĚT NA OBSAH ]


NĚKOLIK RAD A POSTŘEHŮ

Máte-li nějakou zajímavou zkušenost se hrou Red Dragon, znáte užitečné fígle či něco podobného, nebojte se napsat nebo ještě lépe použít příspěvkový formulář

 • Než začnete hrát, nezapomeňte skočit do nastavení a vybrat nahrávaní obrázků z disku. Stáhnete si dva ZIP soubory, rozbalíte je do adresáře C:\REDDRAGON a hra poté poběží o mnoho rychleji.

 • Vyberte si tolik magických knih kolik můžete...

 • Snažte se udržet poměr Obchodníci/Alchymisti na úrovni 1/10 (tj. při deseti obchodnících sto alchymistů). Při tomto poměru je efektivita vydělávání peněz největší (tohle poradil Moose z aliance UFI, díky)

 • Pokuste se hned od začátku najímat vědce. Čím více jich máte, tím větší je efektivita práce ostatních povolání

 • Najímejte také zedníky a postavte Zedníkovu vilku. Čím více zedníků, tím rychleji se staví budovy (a budovy hodně ovlivňují efektivitu práce určitých povolání, zvyšují obranyschopnost, zlepšují přírůstek obyvatelstva ...). Ale pozor na stav kamení ! Pokud je měsíční "přírůstek" v červeném (tedy je-li to úbytëk), je nutné najmout kameníky

 • Snažte se v rámci možností zvyšovat platy (stačí tak o 2-3 za každých 15 tahů). Čím vyšší platy, tím spokojenější a lépe pracující obyvatelstvo (při platech okolo 50 je spokojenost okolo 100%)

[ ZPĚT NA OBSAH ]


JAK SE HRA OVLÁDÁ ...

Na tomto tématu se tvrdě pracuje

Zde se pokusím vysvětlit základní ovládací prvky hry. Co zde nenajdete (a že toho bude hodně) si musíte přečíst v obsáhlé nápovědě hry nebo zjistit metodou pokus-omyl.(Po kliknutí na tlačítko čekejte, než se načte zvolený obrázek - velikost okolo 14 KB)

[ ZPĚT NA OBSAH ]


Tímto Vás chci upozornit na vznik nové aliance

Důvody vzniku a cíle aliance

 • Nekromanceři jsou poněkud diskriminovanou skupinou. Tato aliance nabízí obzvláště začínajícím hráčům dobré útočiště, protože jinde je jen těžko přijmou. A ne každý nekromant rád sdílí prostor například se skřety.

 • Nekromancerské praktiky vyžadují klid a soustředění. Nelze je provozovat za neustálého otravování přihlouplých hobitků a věčně vysmátých elfů.

 • Naším cílem je naprosté ovládnutí světa a postupné smetení všech a všeho. Na této cestě nebudou ničeny slabé a začínající gubernáty, to je pod naši úroveň. Pokud je však gubernát ve hře již dlouho a přesto je slabý, nedokáže se ani v nejmenším bránit a není členem žádné aliance, pak bude smeten, protože jeho gubernátor je neschopný a ti nemají v impériu místo.

Podmínky členství v alianci

 1. Musíte být Nekromant !!!

 2. Naše aliance přijímá i začínající gubernáty. Pokud však zjistím, že hrajete hru již dlouho, máte hodně zemí a podezřele málo vojenské síly, pravděpodobně bude přijetí vyžadovat kratší či delší dobu pro ověření vaší totožnosti, důvodů vstupu do aliance a podobně (špionáž totiž není hezká věc ...)

 3. Členové aliance se zavazují účastnit se společných útoků alespoň minimální (10-15 %) částí své síly. Všichni členové taktéž uzavřou obchodní a vojenský pakt s dalšími členy aliance až do vyčerpání limitu 3 pozic pro obchodní a 2 pro vojenský pakt. Členové taktéž slíbí, že poskytnou svou pomoc při napadení aliancí, se kterými máme dohodu o spolupráci.

 4. Z aliance je možné vystoupit. Tento čin je však nutné dát vědět předem pomocí formuláře na této stránce nebo pomocí mailu.Ti jenž v alianci zůstanou se zavazují, že proti vystoupivšímu gubernátu nepodniknou žádné odvetné akce.

 5. Členové aliance také mají povinnost nahlásit jakýkoliv pokus o špionáž či pokus přetáhnout je do jiné aliance.

Takže ? Na co čekáte ?
Připojte se do hry ještě dnes. Vyberte si mocnou rasu nekromantů (nebo jinou, ale to bych vám neradil :-)) a vstupte do aliance.

P.S. Pokud nejste nekromant, ale nějaká jiná (živější) rasa, jako jsou lidé či skřeti, ani se nezkoušejte do aliance přidat. NEPŘIJMU VÁS !!!

Tímto formulářem můžete poslat vzkaz imperátorovi aliance ...
* jsou označeny povinné položky

* Jméno / příjmení / GUBERNÁT:
 
 
URL (adresa stránek):

ICQ:* Co chci vzkázat:

[ ZPĚT NA OBSAH ]


ČLENOVÉ ALIANCE A JEJICH STRÁNKY + MAILY + ICQ

Zakladatelem a současným imperátorem aliance jsem já, tedy Belcarnen v čele gubernátu Midkemia. Při politických jednáních, návrzích smluv a podobně se tedy obracejte na mne. Jako svého zástupce jsem stanovil Khunaga, Pána Darkmooru. Na něj se můžete obracet s návrhy a dohodami stejně jako na mne a on vaše poselství vyřídí a předá mé maličkosti ke konečnému podpisu. Na Khunaga se také obracejte v případě, že nereaguji na vaše dopisy (tj. že odpověď nepřišla nejpozději den po tom, co jste mail odeslali). Důvod mé nepřítomnosti na netu bude s největší pravděpodobností vysvětlen v Novinkách (a téměř určitě půjde o nějakou dočasnou smrt způsobenou kupříkladu zkouškami).

Jméno gubernátu URL E-mail ICQ číslo Další
Midkemia stránky E-mail 69409387 (1)
City of death stránky E-mail 57024977  
Omarie stránky E-mail 68307885  
Landers Land stránky E-mail    
Zahrada Mrtvych stránky E-mail    
Black Daemon stránky E-mail    
Valhala stránky E-mail    
QUAKEr stránky E-mail 71745396  
DungeonEdge stránky E-mail    
Raniel_land stránky E-mail    
Graveland stránky E-mail    
Dares Regnum stránky E-mail 75715431  
Stone_gold_plains stránky E-mail    
Burnland stránky E-mail    
Darkmoor stránky E-mail 77080053 (2)
Zapadni Krocehlavy stránky E-mail    
Rat NEST stránky E-mail    
Snake Land stránky E-mail    
Drussovo sídlo stránky E-mail    
Nekris stránky E-mail    

Jste členy aliance a chybí zde Vaše jméno ? Nebo je u něho snad špatný mail / ICQ číslo ? Máte své vlastní stránky a ICQ, avšak zde nejsou uvedeny ? Neváhejte a napište mi nebo použijte formulář pro vzkazy !!!

(1) ... to jsem já ... zakladatel a současný imperátor aliance
(2) ... Khunag ... můj zástupce a "ministr zahraničí" ... také na něj se můžete obracet s návrhy a dohodami

[ ZPĚT NA OBSAH ]


SPŘÁTELENÉ ALIANCE

Chcete se i vy stát naší spřátelenou aliancí ? Napište mi nebo použijte formulář pro vzkazy. Nejlépe však bude, pokud si přečtete základní smlouvu o toleranci a v případě, že ji uznáte za vhodnou vyplnění, tak učiníte a zašlete ji na můj mail

Jméno aliance Vzájemná tolerance Spolupráce Stránky
Tsurannuani Ö   stránky
UFI Ö Ö stránky
Říše strachu Ö   stránky
Spojené národy zemí Draka Ö [ SMLOUVA ]   stránky
Apokalypsa Ö   stránky
Chemici Ö   stránky
Lost Souls Ö   stránky

 [ ZPĚT NA OBSAH ]


NAŠE Aliance a války

Jméno aliance kdo útočil důvod stav
LSSAH my nacistická propaganda ukončeno
Svobodné Říše oni neznámý (asi země) ukončeno
Agfarský hvozd oni neznámý (asi země) ukončeno
Anti USA oni země ukončeno
E_V_B oni neznámý (asi země) ukončeno

[ ZPĚT NA OBSAH ]


LIERO ] Arcade Volleyball ] Dungeon Master ] Lands of Lore ] Dune II ] Baldur's Gate ] Betrayal at Krondor ] [ RED DRAGON ]


Nacházíte se na JCsoft's FANTASY Homepage - http://www.jcsoft.cz/fantasy/
Tuto stránku vytvořil Jan "Belcarnen" Čeřovský - Cerovsky@jcsoft.cz 

Optimalizováno pro Microsoft Internet Explorer 4.x (5.x) a rozlišení 1024x768x16/32bit
Jan Čeřovský (c) 2000 All rights reserved
Jakékoliv nalezené chyby ( špatné odkazy, chybějící obrázky, hrubky, ...) se nebojte nahlásit na můj e-mail.

TOPlist