Baldur's Gate

Nedávno jsem se setkal s naprosto skvělým RPG Baldur's Gate. Ačkoli považuji většinu nových her za úplné kraviny (ať žijí hry pro 386tky a ZX Spectra), musím uznat, že Baldur se povedl. Momentálně funguji tak nějak na rozhraní mezi reálným světem a pohybem v okolí měst Beregost a Nashkel. Skvělé zbraně, ještě lepší kouzla a úplně nejlepší nepřátele. Skvělých několik set hodin zábavy. Spolu s datadiskem Tales of the Sword Coast, který nejenže přidává nové lokace a questy, ale mění i vzhled původní hry, jde o jedno z nejlepších RPG vůbec.
Zprvu mne mátl nezvyklý způsob boje. Není ani na tahy, ani realtime. V podstatě jde o to, že si můžete v kteroukoliv chvíli hru pozastavit, dát v klidu příkazy svým hrdinům a znovu hru zpustit. Takže v praxi to vypadá tak, že tlupy Hobgoblinů mlátíte realtime, zatímco u skupinky zkušených kouzelníků / válečníku jste každou chvíli v pause módu a promýšlíte další krok. A pozor! V inventáři postav se vám hra automaticky odpauzne a ještě k tomu beží podstatně rychleji. Takže ať omylem v kritické chvíli boje neotevřete inventář. Většinou to končí smrtí některé z postav.

Budoucím nebo současným hráčům hry Baldur's Gate nabízím ke stažení program, který umožní nastavovat některé parametry, které standardní Config nepodporuje. Je to například "inteligence" postav při hledání cesty složitým terénem nebo hláška o odpauznutí hry v inventáři. Program také umožní nastavit cesty pro jednotlivá CD Balduru - nahrajte si je všechna na pevný disk a nebudete vůbec muste měnit CD.

Stáhnout Baldurs's Gate Xconfig (314 KB ZIP)


LIERO ] Arcade Volleyball ] Dungeon Master ] Lands of Lore ] Dune II ] [ Baldur's Gate ] Betrayal at Krondor ] RED DRAGON ]


Nacházíte se na JCsoft's FANTASY Homepage - http://www.jcsoft.cz/fantasy/
Tuto stránku vytvořil Jan "Belcarnen" Čeřovský - Cerovsky@jcsoft.cz 

Optimalizováno pro Microsoft Internet Explorer 4.x (5.x) a rozlišení 1024x768x16/32bit
Jan Čeřovský (c) 2000 All rights reserved
Jakékoliv nalezené chyby ( špatné odkazy, chybějící obrázky, hrubky, ...) se nebojte nahlásit na můj e-mail.

TOPlist