Jak šel život...

29.03.2002 - 10.08.200229-03-2002

Celou středeční noční jsem prokašlal, a tak jsem šel ve čtvrtek ráno k doktorovi (což jsem oddaloval, abych se mohl zúčastnit srazu JCsoftu, který se však bude konat jindy, než jsem si myslel). Samozřejmě mám neschopenku a jsem doma :-))
Tak jsem aspoň dnes naskenoval další fotky z ElfConu - je jich dvanáct a hrál jsem si s nimi celý den. :-S Také jsem upravil většinu starých.


10-04-2002

Konečně! Trvalo mi to možná víc hodin, než kolik trval samotný con, ale report z ElfConu je hotov! Zde!
Stále jsem nemocný, obnovilo se mi zranění z pořezání - možná tam mám zarostlý střípek skla, antibiotika mi zase rozežraly tělo, čtyři dny jsem teď řešil věci kolem turnaje na GZ... tradičně nic nestíhám, ale... život je tak krásný! :-)


11-04-2002

Toto píši z práce. To znamená, že mi neschopenka konečně skončila :-)
Dnes jsem se též dozvěděl zajímavou informaci. Ta rána na palci nebyla jen povrchovým zraněním. Ten palec byl navíc zlomený. Prej to muselo pěkně bolet ( jo? 8) ) a ještě několik měsíců bude :-)) No, zatím je to dobrý, pokud se do toho zrovna nepraštím :-)


17-04-2002

O víkendu se konal jarní literární víkend 2002. Super :-) Pokusím se dodat brzy report. Zároveň se snažím stíhat dělat nového hraničáře a připravovat se na úpravách stávajících pravidel PPES. Moc to všechno zaráz nejde...


20-04-2002

Tak včera... ee... předevčírem, ve čtvrtek, se hrálo první kolo turnaje.
Hmmm.
Co k tomu říci.
Snad jen zkopírovat text, ve kterém to stručně popisuji :-)

No, tak první kolo je za námi.
Dá se vyjádřit jediným slovem. Katastrofa.
No dobře, nebylo to tak hrozný, ale většina věcí, co se mohla pokazit, se pokazila.
Začalo to novým klientem. Někteří lidé se ani nemohli přihlásit, včetně adminů. Museli odinstalovat novy a nainstalovat stary klient.
Pokračovalo tím, že si pousta hráčů ani nepřečetla pravidla - ne že bych to nečekal - ale dotazy, kolik her se bude hrát a na jakých mapách mě docela překvapily. Ještě víc mě překvapilo, že někteří po první mapě beze slova opustili hru, a zbytek hrál druhou 3:5 (klan TnT si zasloužil můj obdiv, kolik ostatních by šlo do předem prohraného boje...).
Jiní odešli, když se dostavili z protějšího klanu jen dva hráči - nicméně po diskuzi zde v komentářích jsem minimální počet z pravidel vypustil, takže skutečně hrát mohli. Bohužel si tím nebyl jist ani admin, a tak pět hráčů suverénně odešlo, neposlouchajíce křik dvou protivníků, že si chtějí zahrát. :-))
Dvě hodiny před zápasem jsem zjistil, že přidělený login a heslo pro upload dem ze serveru mi nefunguje.
Na dohodnutou schůzku adminů jich přišla polovina - čtvrtinu se mi ani nepodařilo kontaktovat, a co ti další... no to je jedno.
Tři hodiny před devátou utekly na IRC ani jsem nevěděl jak - GBM žádali o povolení nových členů, nekteří právě příchozí zjišťovali, že zápasy se o dvě hodiny posunuly (což se projednávalo včera večer), s nově příchozími adminy jsem probíral jejich adminování. Ani jsem se nestačil napapat. :-)
Řešil jsem některé věci, jako IRCbot a podobně, takže jsem začal adminovat se zpožděním. Procesor mě však přžekvapil, dvanáct hodin provozu při 59°C se mu nelíbilo (bylo tam moc pasty, oddělal jsem ji, a teplota o 15°C stoupla, a 59°C měl ten procesor podtaktovaný), a tak jsem měl ping 500, třísekundovou odezvu na pohyb myši, pětisekundovou odezvu na napsání písmene a zbytek se choval podobně.
Po hrozných útrapách a netrpělivém čekání nadržených klanů jsem restartoval kompl a konečně to jelo normálně. Problém byl ještě v tom, že jsem byl _zkušenými hráči ujištěn, že se hra nějak spustí, předělával jsem kvůli tomu pokyny pro adminy, jenže hra se spouštěla starým způsobem, a sice disconnectem. Se šíleným zpožděním začala hra. IRCbota jsem spustil, ale nic nezačal nahrávat, copž jsem zjistil až pozdě. Přesněji řečeno, všiml jsem si toho a zprovoznil jej 5 minut před koncem druhé mapy.
Adminování druhé hry jsem raději předal jaspymu, protože jsem řešil některé výše uvedené problémy. A to teprve všechno začínalo... :-))
Vaw, a to jsem si právě teď všiml jedné hádky dvouch klanů, u nichž jsem si myslel, že nebude žádný problém... :-D
No, jak se tak koukám, nakonec to vzali s humorem... tak to bude asi nejlepší :-)
Nebudu to už dál rozebírat, opravdu se pokazilo skoro všechno, co se pokazit mohlo. :-) Vlastně ještě ne - ještě nevím, jak dopadla dema. Sám jsem zvědav, kolik z nich bude použitelných - tipuju jedno :-)) Uzavírám sázky, tipujte si v komentářích, má jich být deset :-)
No, to jen takové malé zhodnocení, než přejdeme ke konkrétním výsledkům. Ty ale ještě nebudou, protože mi je admini většinou neposlali :-)) Vlastně vůbec :-))

Takže tak nějak :-)
Dnes... teda včera :-)) jsem se byl uklidnit u Mrštíků (no dobře, tak teda v MDB (-: ). Smutek sluší Elektře. No, mohl jí slušet líp... holt jsem od Mrštíků poněkud zhýčkanej :o)
Nicméně pokusil jsem se to shrnout...Jedno z nejproslulejších dramat dvacátého století, a to nikoli nadarmo. Rozebírá spoustu věcí, od lásky a nenávisti přes spravedlnost a trest po zodpovědnost za vlastní činy...
Hra je to velmi dobrá, plná emocí, ale po premiéře se hercům stále ještě nepodařilo naplno využít jejího potenciálu. Byla zahrána dobře, nicméně připadá mi, že některé scény šly zahrát o něco lépe, a některé zkrátka moc nevyzněly. Svou roli prožil Petr Gazdík i Ivana Vaňková (sourozenci Nilesovi), podobně na tom byl i Ladislav Kolář (Ezra Mannon) a Miroslava Kolářová (Kristýna Mannon; tam už by šlo pár věcí vytknout, role mohla být zahrána drobet přirozeněji).
Zajímavý byl i Igor Ondříček (Orin Mannon) - ale na můj vkus byl chorobný až moc, přeháněl ještě o dost více než obvykle ;-))
Nejdůležitější roli, Lavínie, měla Helena Dvořáková, velmi nadaný nováček v MDB. Postava s největším kvantem textu, největším vývojem, možná i největšími emocemi... Nezahrála ji špatně.. v mnohých scénách si nedokáži představit, která konkrétní herečka by to zvládla lépe... nicméně určitě spoustu věcí šlo ještě dotáhnou, občas scházela jakási opravdovost, spojená souhra hlasu, těla, očí... Nicméně na to, že loni ještě byla na JAMU to byl skvělý výkon :-) Věřím, že se v této roli ještě hodně vypracuje; za několik měsíců se na ni půjdu podívat znovu.
Celkový dojem dobrý, nesmíme zapomínat, že premiéra byla před necelými dvěmi týdny a že inscenace byla zařazena tak trochu narychlo, když scénář dohodnutého představení není dosud ještě hotov (pokud vím). Jedno z mála vážnějších představení v MDB.


24-04-2002

V neděli jsem byl na Koncertu osobností s podtitulem Rýmování o životě. Název koncertu docela odpovídal obsahu - tematicky zaměřené písničky osobností jako Lucie Bílá, Iva Bittová, Hana Hegerová, Jana Kirschner, Petr Hapka, Milan Lasica, Richard Muller a Jaromír Nohavica. Někdo (tedy spíše většina) zpíval jen tři písničky, někdo cca šest (Hegerová a Muller). Těmto lidem ke hraní pomáhal symfonický orchestr s několika sólisty pod vedením Petra Maláska.
Za nejúchvatnější písničku z celého koncertu považuji Kometu v symfonickém provedení. Když se poprvé zmínil o potoku, opravdu jsem jeho zurčení uslyšel - díky jakémusi africkému hudebnímu nástroji. Některá slova písně byla podbarvena dívčím sborem - ta, kdy vyjmenovává krásy země, o kterých kometě zpívá... Vysloužil si vůbec nejdelší potlesk z celého koncertu.
Naopak písničky od Mullera mi připadaly poněkud odbyté... Mám jej rád, ale docela mne naštval. Byl ze zpěváků nejuvolněnější, ale zase si na těch písních nedával moc záležet, a nerozproudil to ani Kníže Rohan. Přitom paradoxně zpíval skoro ze všech nejvíc..

V pondělí se konal sraz brněnské sekce JCSoftu. Konečně jsem se tam dostal, doteď mi do toho pořád něco lezlo - nemoce, literární víkend...
Ráno jsem poněkud zaspal, a tak jsem dopolední nákup uskutečnil odpoledne. Když jsem šel kolem třetí poblíž České, uvědomil jsem, si, že Renno říkal, že tam bude už ve tři. Tak jsem si na něj počíhal a na chvilku jsme zašli ještě do internetové kavárny (doma jsem měl problémy s přehřívajícím se procesorem, nešly mi ani nastartovat okna). Pak jsme šli nazpátek, už tam čekali ostatní. Čtvrt hodiny jsme posečkali a pak vyrazili k Alchymistovi (docela pěkná hospůdka na Moraváku, ale překvapivě i poněkud dražší - čaj stál 17 Kč). Tam si ostatní dali několik piv, někdo si dal několik čajů, :o) prohlížely se mé a Ellanořiny fotky z ElfConu, navíc jsem dotáh ještě fotky z beltajnů, a kecalo se - o akcích, o lidech, o pití, ...
O pěti dorazila Wan, pro kterou odskočila Namarie a před šestou (neskutečně rychle to uteklo) jsme se vydali k Červenému kostelu pro ostatní. Po jejich nabrání jsme zamířili do lužáneckého parku, abychom si užili slunečného dne. Bohužel, tou dobou slunce právě zapadalo... Opět se kecalo o všem možném... Snažil jsem se vyfotit Ymber, osobu, která se schovává už tehdy, když jen někdo foťák má na krku... bohužel už byla dost tma a fotit se moc nedalo, nicméně... z první várky mám zdokumentované všechny :-)
Pak jsme šli na Rok Ďábla, zajímavý (i když poněkud fiktivní) film o Nohavicovi, Čechomoru a Jazu Colemanovi. Bylo vidět, že se scénář měnil ještě při tvorbě filmu, takže koncepce nebyla moc jednotná, hodně věcí se načalo a nedotáhly se do konce, scházelo celkové zarámování formy (začínalo to, jakože někdo chce natočit určitý dokument, ale konec, kde už hrál prim Čechomor, už do tohoto schématu moc nezapadal)... Film měl hodně dobrý nápad a bylo tam docela dost zajímavých prvků (ne všechny mohli pochopit nezasvěcení), ale dost často nevyzněly a celková koncepce byla poněkud rozdrobená...
Po filmu jsme se ješte vydali do Pohody, hospůdky na Lidické. To už jsem se začínal propadat do apatie, po nemoci jsem ještě neměl tolik sil, kolik jsem si myslel.. V Pohodě však po půlhodině zavírali a tak jsme vyrazili směrem k nádraží. Za chvilku však chytla Ellanor nepřekonatelná touha pohoupat se na houpačkách ;-) a tak jsme se zase vydali do Lužáneckého parku, kolem kterého jsme právě procházeli. Houpalo se, mluvilo se o pitvách, lozilo se po stromech,... když jsem si po chvíli uvědomil, že skoro nic nevnímám ((-: zkoušel jsem to nějak zahnat rychlejší procházkou či sednutím si, ale nakonec jsem se raději se všemi rozloučil a vyrazil na šalinu. Jestli to chápu dobře, ostatní se stejně za pět minut zvedli kvůli rozjezdu... S Glumem jsem se vydal směrem k Cejlu (čas se krátil a na původně zamýšlené Tomkovo náměstí bych to asi nestihl), nakonec jsem se s Glumem narychlo rozloučil a poslední úsek dobíhal, stačilo mi jít z Brna do Bílovic pěšky, skrz celé Brno jsem už ale chodit nechtěl... s hořícími plícemi jsem doběhl na zastávku, abych tam cca 2 minuty čekal na zpožděný rozjezd :-))
Ačkoli jsem do postele ihned zapadl, tradičně jsem ani po hodině neusnul :-)) a do pěti kecal s Ymber a Desem na JCSoftu (přepastování procesoru naštěstí pomohlo).

V úterý jsem lítal po nákupech, jelo se do Globusu pro pár běžných věcí (jako třeba vysavač) a zchudnul jsem o nějaké čtyři tisíce - po hardwaru a zahraničních zájezdech můj největší jednorázový výdaj v životě :-)
Večer jsme s Démáirtem jeli do Fryštáku (poblíž Zlína) na tradiční soustředění katedry anglistyky filosofické fakulty MU, něco jim předvést (já se do poslední chvíle bránil, že jenom řídím) a hlavně je zkusit něco naučit... docela jim to šlo a hlavně bylo tam spousta hezkých děvčat ;)
Získali jsme si je hned prvním tancem, když kluci cosi popletli a oni to poznali :-))
Docela to šlo, byla docela sranda a o to bylo hlavní.
Já dva měsíce nic netančil a tak jsem v Nákří polce trochu nestíhal house around; dvakrát jsem se při swingu zpozdil a pak už díky přesnému rozvržení kroků nezvládal house around dohnat... který mi ostatně nešel nikdy :(
Pak jsme byli pozváni na něco k snědku a zůstali jsme na posezení s kytarou v baru. Dostali jsme víno (tedy krom nás, řidičů) a začalo se hrát... naši to napřed ani nebrali na vědomí, pak chvíli zpívali a pak proti výběru písniček reptali... aby ale něco sami navrhli, to tak nějak nee... Některé písničky parodovali nebo se jim vysmívali, až ten, co hrál na kytaru odešel k vedlejšímu stolu, kde měl podstatně vděčnější posluchačstvo...
Situace v Démáirtu mne už docela dost štve. Něco jako kolektiv v podstatě neexistuje... Démáirt je nyní roztříštěná sbírka individualit, snažících se nějak prezentovat se před ostatníma... :-(( (naštěsstí tohle platí jen o pár jedincích, ale naneštěstí o těch nejhlasitějších). Kraviny a flákání se na tréninku, ve většině vystoupení něco nějak havaruje (rozhodně ne v každém tanci, ale v každém vystoupení, na které si vzpomínám, se nějaký ten omyl našel), neustálý blbý kecy některých lidí... :-((( Jednu chvíli jsem už vážně uvažoval, že s hopsáním přestanu, ale... mám to rád, ale ti lidi mně prostě štvou :-(( Začal jsem tam chodit kvůli lidem, a je pro mne dost smutné, že teď tam chodím už jen kvůli tomu tančení, kterému jsem se ze začátku chtěl vyhnout :-((


24-04-2002 - večer

Ty Win98 se mi doslova rozpadají pořed očima, teď už nejde spustit ani IE :-(( Updatuji to z WinXP, které se mi náhodně odpojují...

Uuuuuuuuuuuuffffff. To byl dneska den. Ale žiju :o)


25-04-2002

Na úvodní stránce se od dnešního večera náhodně zobrazí jeden ze čtyř citátů. Časem jich přibude víc.


26-04-2002

Tak už jich víc přibylo :-))


03-05-2002

Tak máminu oslavu životních kulatin i Beltine mám za sebou.
Právě jsem si byl vyzvednout film z těchto dvou akcí, ty fotky se fakt povedly, je to jeden z mých nejvydařenějších filmů :)
Beltine nebyl špatný, ale tradičně příliš mnoho lidí na malém prostoru. Nicméně mělo to velkou výhodu, že se snadno dalo od těch lidí utíct do skal a lesů... Všude všechno kvetlo, pod kvetoucími jabloněmi jsme i přespávali. Se zásobováním se značně zlepšili, sele bylo ještě ve středu dopoledne.
Včera byl další ze série zápasů na GZ... přežilo se to i pořes některé problémy celkem hladce, ale ten ping je vážně děsnej :(
Zítra jedu na zabíjačku.. a pak zase několik dní zase v práci... Mám teď spousty fotek z různých akcí, ale doma v podstatě nejsem, abych je naskenoval :(


04-06-2002

No to se docela povedlo. Report z některých představení z proběhlého měsíce mám už dva týdny hotov, ale chtěl jsem tam připsat ještě další věci, a takhle to dopadlo.
Času je nechutně málo a práce hodně. Už před týdnem jsem měl dodělat všechno k PPE-Svět, a stále to ještě nemám hotové, je toho moc a ten závěr se špatně uspořádává. Stojí mi práce na hraničáři k DrD+, co měla být hotová před dvěmi měsíci :-(( a s tím hlavním, co mám pro DrD+ dělat, jsem ještě ani nezačal... :-/ Do toho šílený chaos kolem připravovaného dobrodružství na GameCon, psaní reportů a scanování fotek z akcí, které mě udržují při životě, roční zpoždění práce na Pískovišti, měl bych dodat nějaké články pro GZ, protože redaktoři se tak nějak rozprchli... no vážně dobré :-))
No, tak teď ty reportky ztěch divadel :-)


Předminulé pondělí jsem byl na Mistrovi a Markétce. Geniální představení, dle mého soudu nejlepší ze všech, co jsem kdy viděl. Byl jsem se s ním rozloučit - mělo z nepochopitelných důvodů derniéru. Potěšilo mě, že úvodní slovo patřilo Černínovi, režiséru této inscenace. Připomenul výjimečnost a kvalitu představení, herecké výkony, že profesor Woland Rudolfa Krátkého byl jedním ze dvou kandidátů na Thálii a Alena Antalová získala loni ocenění za mladého herce do 33 let, mimo jiné právě s přihlédnutím k tomuto představení...
Představení vyniká neopakovatelnou atmosférou. Je příběhem o lásce, strachu, odvaze i zbabělosti. Děj se odehrává v meziválečné Moskvě, v době upevňování stalinismu. Literáty se nestávají ti, kteří dobře píší, ale kteří mají průkazky, kritikové jsou pečlivě vybírání z těch nejzapálenějších straníků, lidé udávají své blízké ve snaze pomoci si k lepšímu... Do této Moskvy přijíždí profesor Woland, ďábel, se svou suitou, aby se přesvědčil, jak moc se Moskvané změnili a pokusil se je napravit nebo potrestat. V takovéto Moskvě se odehrává příběh dvou lidí... Mistr, autor románu o Pilátovi Pontském (člověku, který mohl pomoci, ale nepomohl) se zamiloval do krásné Markétky. Ta jej přemluví k tomu, aby román zkusil publikovat. Jenže... kniha s náboženskou tematikou to rozhodně v této době nemá jednoduché. Mistr se setkává s omezeností a tupostí úředníků, ale i s udavačstvím lidí. Je vyslýchán tajnou službou a "naučen" strachu. Končí v blázinci, kde konečně nachází alespoň částečný klid. Markétka jej všude hledá, ale nemůže jej najít. Dostává od Wolanda nabídku stát se hosteskou na svatojánském plese, za což jí je splněno jedno přání. Zjišťuje, že vysvobodit z utrpení nemůže ďáběl či bůh, ale jedině lidé samotní, prostřednictvím odpuštění. Dostává se zpátky k Mistrovi, a spolu se jim konečně plní jejich sen - získání věčného klidu (samozřejmě že za přispění Wolanda). Na konci Mistr dokončuje svůj román tím, že odpouští Pilátovi.
Toto představení mi bude velmi scházet, za tu dobu, co jej hrají jsem jej viděl celkem 4x, což o žádném jiném tvrdit nemohu...

Potom jsem byl v Mahence na Katu a Bláznovi. Nehrál jej činoherní soubor, nýbrž operetní. No... raději to nebudu komentovat, skoro vůbec se mi to nelíbilo... zásahy do textu, předělání celé písničky "Kat a blázen", aby krále, kata a blázna nahradili volným trhem, vypuštění několika písniček a nahrazení je jinými... :-(

V pátek jsem byl na Barillonově svatbě aneb svatbě na druhou. Od Feydeaua jsem viděl Brouka v hlavě, a ten se mi pro svou přílišnou situačnost moc nelíbil. Nešlo zahrát skoro vůbec žádný charakter - postavy byly strkány do nezáviděníhodných situací a musely rychle a nedůstojně reagovat, aby se velmi neztrapnily. Na Barillonově svatbě jsem viděl, že podobně napsanou hru lze též velmi dobře zahrát a hraní si užít.
Celá hra je o tom, jak díky chybě úředníka ožení člověka nikoliv se svou chtěnou manželkou, ale s její ovdovělou matkou - tudíž s tchýní. Zdá se, že to horší být už nemůže - dokud se nevrátí její domněle zesnulý manžel...
Přestože mám daleko raději vážná témata, tohle představení stálo za to :-) Opravdu skvělé herecké výkony - ostatně, to je u Mrštíků dobrým zvykem :-)

Byl jsem na koncertu Vanessy Mae. Velmi mile mě potěšila, fakt umí. Považoval jsem ji za komercí pozdvihlé děvče, ale daří se jí kloubit vážně všechny styly. A sama třetinu písniček zpívala.


Na reportu z beltajnu se pracuje, ale protože nemám ani osnovu, už jsem na všechno zapoměl, takže bude malý :)
Ale fotek je dost, a hodně dobrých, takže... :-)

Srazy JCsoftu začínají být četnější, zřídím na to v akcích samostatnou kategorii a ještě udělám report z víkendového srazu...

BTW ani jsem to sem nestačil dát, hodil jsem to jen do novinek, je report a fotky z Jarního literárního víkendu 2002.

Na EuroConu budu mít přednášku o změnách v DrD verzi 1.6 - o těch, co jsou vidět trochu méně. Změny zejména v přesvědčení a také ve vývoji družiny po jednotlivých úrovních, aby pořád jen nezachraňovali svět... osnovu přednášky už mám, ale raději bych ji měl zpracovat celou...


12-06-2002

Čas kvapí příliš rychle.
Měsíční série nočních konečně skončila, snad teď budu mít víc času jak na domáctnost, tak doma na net, zejména pak na turnaj na GZ.
Pravidla pro tvorbu světa do PPE-Svět konečně hotova. Uuuuuuuuufffffffff.
Dnes odjíždím do Švýcarska, vrátit bych se měl v neděli večer.
Když si konečně najdu čas na aktualizaci, tak se nedá na hyperlinx připojit :-// Diakritiku v předchozím příspěvku, kterou si server sám velmi logicky mrví, aniž by se mě na cokoliv zeptal, spravím až příště.
V akcích zřídím samostatnou část pro srazy JCsoftu, už mám spoustu fotek, ale teď jsem je nestíhal scanovat...
Byl jsem na předpremiéře představení v MDB "Dvě gorily proti mafii". Crayzy komedie. Místy až moc. Ale nebylo to nějak zvlášť špatný...19-06-2002

Vcera prijdu domu, spustim pocitac, a co to, disk boot failure.
Po mensim sachovani a testovani jsem to rozjel s disketou, nikde jsem vsak nenasel zadny ze sedmi disku. Po chvilce testovani uzasne zjisteni - jeden disk tam je - Ceecko - a ma 76 000 MB unallocated.

Zmizely mi vsechny partitions, vsechny disky, vsechny programy - a vsechna data.
Veci mnou vytvorene - pocinaje povidkami pres obrazky a screenshoty po mapy a levely ruznych her; vsechny zapsane poznamky, informace a kontakty, tykajici se vseho mozneho; vsechny maily od lidi, pratel a konferenci, vcetne lidi, kteri mi uz nikdy zadny mail nenapisi :'-( ; mailove adresy, linky, bookmarky i stazene stranky; stejne jako spousty nezazalohovanych multimedii, programu a dat. Nekolik GB dat, zaplacenych silenym mnozstvim casu na modemu a desitky tisicu korun prevedenych na ucet Telecomu.
Vsechna ma prace pro jednotlive konference tykajici se DrD, prace pro GZ, me jeskyne, starsi ale obsahove bohate verze mych stranek, ktere jsem nestacil prevest do aktualniho kabatu, desitky MB naskenovanych veci, z nichz vetsina neni nikde vyvesena..

Momentalne shanim informace, jestli by to slo nejak obnovit.
Mozna ano, ale bez zachovani adresarove struktury, coz je pri stavajicim cca 40GB zaplneni disku - a nekolika tisu adresaru - docela nestastne.
At uz se to podari nebo ne, budu muset znova rozdelovat a formatovat partisny, instalovat operacni system pro provoz a druhy pro pripojeni k netu (at ziji drivery pro WinXP), vsechny ovladace, programy, sestavovat znovu bookmarky, vyladovat HW i SW...
Coz jinymi slovy take znamena, ze v nejblizsich dnech (a vzhledem k blizicimu se EuroConu a akci nasledujich) nebudu prilis schopen jakekoliv rozsahlejsi cinnosti v mnoha oblastech, kde jsem dosud vicemene aktivne pusobil.
Take mnoho dosavadnich kontaktu - zejmena elektronickych - je znacne omezeno ve svem provozu, na net se zatim dostanu jen z prace (a to jeste se znacnym omezenim), kde nedelam na zadne stale smeny. Pokud mate na mne neco urgentniho, napiste mi na radovan.vlk@ct.cz, ale vzhledem k nepravidelnosti smen i tak muze treba tyden trvat, nez odpovim.

Uzivejte si zdravi sveho i zdravi sveho pocitace, az budu plne schopen provozu, ozvu se.

P.S. Omlouvam se za veci, ktere nemusi az tak patrit k tematu, ale pisi jediny text pro vsechny sve aktivity.23-07-2002

Předpředminulý týden byl EuroCon, jehož součástí byl i GameCon. Nebylo to moc šťastné spojení - přihlásilo se jen 22 družin (normálně jich bývá kolem padesáti), protože se věnovaly přednáškám. Také my jsme neměli nic pořádného ani z GameConu (neustálé odbíhání a mizení PJů, kteří měli zrovna čas), ani z EuroConu (já byl jen na třech věcech - na půlce přednášky o DrD+, na divadelním představení "Muži ve zbrani", jehož zpracování mne zrovna moc nenadchlo, a na vlastní přednášce...).

Předminulý týden byl sraz JCsoftu na Ellanořině chalupě. Nebylo to špatné, na spoustu lidí jsem si upravil názor - a většinou k lepšímu :o), získal docela dost pro mě nových zkušeností, které brzy upotřebím, poznal krásnou krajinu kolem Zlína (Klenčov), udělal pár fotek a promyslel si pár věcí.

Minulý týden jsem si hrál s počítačem, respektive s obnovováním, tříděním a zálohováním ztracených dat. Jde to pomalu, ale jde to, což je hlavní. Úspěšnost obnovování dat není nijak závratná, ale aspoň něco.
Rozdrobila se mi má velmi členitá adresářová struktura, takže teď mám cca 2 - 3 tisíce adresářů s názvy typu "0A83E6" a snažím se je pojmenovat a zatřídit zpět do původní struktury, což jde velice pomalu :(

Rozhodl jsem se trochu napravit své neustálé zanedbávání těchto stránek, takže jsem rozdělil žurnál do tří souborů (54 KB jen tak nějaká běžná html stránka nemá) - mělo by se to podstatně rychleji načítat. Také jsem si konečně pohrál s barvičkami, což jsem na těchto stránkách na tomto serveru zatím ještě nedělal, zatímco téměř vždy předtím ano :o)
Do žurnálu přibyl druhý citát - mající vypovídat o mé aktuální náladě, či spíše o tom, jak a co právě cítím :o)25-07-2002

Opraveny nepřesnosti (zejména co se jmen týče (o: ) u reportáže z ElfConu 2002.

Mít vousy může mít výhody i nevýhody. Po šesti letech s vousy jsem se oholil a pozoroval výsledky. Nyní, po deseti dnech od oholení, mohu zodpovědně zveřejnit naměřené hodonty.

Výhody:
 • Všichni mi už zase hádají o deset let méně (no ještěže mi už není 20). Hmmm, je to vlastně výhoda?
 • Už se za mnou nikdo neotáčí a nekřičí "Hele, Ježíš!"
 • Úspěšně se před některými svými známými vydávám za svého (neexistujícího) mladšího bratra.
 • Najednou mě poznávají lidé, kteří se posledních šest let tvářili, že mě neznají.

  Nevýhody:
 • Když procházím kolem jakékoliv odrazové plochy (zejména kolem výkladních skříní), neustále se toho člověka lekám.
 • Mám tendenci hladit si bradku nebo se drbat ve vousech na tváři. Když jsem oholený, vypadá ta snaha trochu divně.
 • To holení ráno není tak děsné, jak dřív, ale mohu si dovolit neoholit se pouze jednou, protože pak rychle narůstá spotřeba nových ostrých žiletek.
 • Hned první den po oholení mi vyrašila na krku jakási vyrážka. Před dávnými časy, když jsem se ještě holíval, jsem ji míval také, zmizela mi, až když narostly vousy.
  Táta ji míval také, po několika letech snahy zbavit se jí to vyřešil tím, že se přestal holit, a vyrážka zmizela.  30-07-2002

  No už jsem myslel, že hyperlinx docela skončil :-//
  Několik dní se sem nedalo dostat - to se mi už ostatně stalo mockrát, že jsem chtěl updatovat stránky, a nefungovalo to tu. Vlastně jsem se sem nedostal v polovině případů. Začínám vážně uvažovat, že stránky přesunu někam jinam, nebo je alespoň budu mirorovat na jiném serveru.

  28.07.2002 měla krásné kulaté narozeniny Alena Antalová, má oblíbená herečka z MDB. Gratuluji a do dalšího života přeji, aby měla kolem sebe stále ty správné lidi, a aby měla ruku na šťastná rozhodnutí, ať ta rozhodnutí budou jakákoliv :-)
  10-08-2002

  Za těch jedenáct dní se toho stalo až moc.
  Věc kolem stránek nejdůležitější: Hyperlinx se zcela mění na profi. No, a za kvalitu se platí. A docela uvažuji, že do toho půjdu, ty ceny jsou lákavé. Jenže s tím se také změnilo to, že není http přístup, tudíž že to mohu updatovat pouze skrze ftp. A to mohu dělat pouze od sebe z domu. Což je docela problém, ne pořád mi doma funguje net, trávím tam relativně dost málo času, nemohu to updatovat z kavárny, od případného kamaráda ani z práce.
  Proto to také updatuji až dnes, ačkoliv jsem se na to chystal už několikrát.

  Free stránky budou na serveru ponechány pouze do 30.10.2002. No, a to je samhain. A k němu jsem chtěl zprovoznit stránky o keltské mytologii, a na každý další svátek přidat další povídání o něm. Co kdybych to tedy rozšířil, zaplatil si to (na drtivou většinu freeweb serverů se tyto stránky už nevejdou), vylepšil pár věcí, naházel linky do vyhledávačů a začátkem roku (na samhain) to slavnostně spustil?
  No ještě uvidím, do značné míry to bude záviset i na mém (ne)stíhání.

  Dnes jsem na stránkách provedl několik drobných změn - přidání dvou citátů (hádejte odkud (; ) a výměna menu za znovu udělané, takže je to tu takové světlejší a modřejší :-)

  V sobotu 17. srpna odjedu na Letní Školu Irských Tanců, tři dny po příjezdu odjedu na Skalickou LANpárty, odtama přijedu předčasně, abych se mohl vypravit do italských Dolomit, a po návratu zjistím, kde přesně se na Lužnici nachází výprava JCsoftu a vyrazím na tři dny za nimi.
  Takže se na net dostanu až někdy kolem 10.9., takže teď asi dlouho nebude žádná aktualizace... a pak reporty z těchhle všech akcí nebudu absolutně stíhat :(


  Copyright © Wulf
  poslední aktualizace: 10-01-2005