Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (477)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 677 lidí

Celkem návštěvníků
2830569

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
15.7. 2001
Pán Prstenů na MFF v Karlových Varech; Rozhovor s Mirandou `Éowyn` OttoVerze pro tisk
Neděste se, na tomto festivalu nebyla vidět žádná ukázka o kterou jste přišli. Při slavnostním zakončení festivalu však Marek Eben uvedl na pódium herečku "z napjatě očekávané trilogie Pán Prstenů" Mirandu Otto, která ztvárnila roli Éowyn.
Miranda vypadala opravdu roztomile, ale jako "štítonošku s rukou nejemnou" jsem si ji prostě představit nedovedl. Nabarvit jí vlasy na černo hodila by se spíše na roli Arwen.
Pokud jste někdo toto předávání cen nahrával a máte možnost přetáhnout z videa pár obrázků do počítače dejte mi prosím vědět. Rád bych doplnil galerii u Éowyn právě o foto z festivalu.

Další fotografie

Zdroj iDnes (Autor: MAFA - Dan Materna)


V Mladé Frontě ze dne 14.7. vyšel tento rozhovor právě s Mirandou ...

Karlovy Vary - Herečka Miranda Ottová, známá z Tenké červené linie či psychothrilleru Pod povrchem přišla k rozhovoru na minutu přesně, bez problémů i bez vizážisty vzala na vědomí kameru i fotografa. Přirozená, půvabná, veselá. Shakespeara zná nazpaměť, ale přiznala, že roli v Pánovi prstenů dostala dřív, než se s Tolkienovou knižní trilogií seznámila.

Filmovému přepisu Tolkiena se říká projekt desetiletí. Na první, dvacetiminutovou ukázku se letos v Cannes stály největší fronty. Předpokládám, že jako u všech mimořádných projektů se většina informací do premiéry přísně utajuje. Kolik toho smíte o Pánu Prstenů vlastně říct?
Moc asi ne, protože hraju až v druhém a třetím dílu. Sestřih z toho prvního jsem sama viděla až v Cannes a bylo to úžasné, opravdu. Věděli jsme, že děláme dobrý film, ale že bude tak dobrý, to jsme si nedovedli představit.

Vážně jste Tolkiena před natáčením neznala?
Věděla jsem o něm, ale přečetla jsem si jeho trilogii, až když jsem ve filmové adaptaci Pána Prstenů dostala roli. Do té doby jsem si také vůbec neuvědomila, jak obrovitý projekt to je - myslím, že podobných velkofilmů se na světě moc nenajde. Ale teď už se v Tolkienově příběhu docela orientuji.

Takže už máte mapu téhle říše, znáte jednotlivé postavičky, jejich charaktery, vztahy, oblečení - jako fanoušci sdružení ve fanklubech, kteří se z detailů a citací Pána Prstenů navzájem zkoušejí?
No, leccos už sice vím, ale u takových zkoušek bych asi propadla. Expert ze mě nebude.

Na internetu se vedou vášnivé debaty zasvěcenců, jak by měli jednotliví hrdinové Pána prstenů vypadat, kdo by je měl hrát. Může film splnit jejich představy?
Nikdy se nezavděčíte všem. Já jen věřím, že i ti skalní příznivci původního příběhu ocení, jak je film při té své obrovitosti a výpravnosti dokonale propojený, celistvý, jak jednolitý má styl. Pokud jde o internet, nejsem zrovna počítačový odborník, neumím si ani stáhnout stránku. Ale nedávno jsem sledovala internetovou debatu, která se týkala mé postavy elfa, byla tam i moje fotografie, a lidé se dohadovali, jestli bych ji měla, nebo neměla hrát zrovna já, jestli se na to hodím. Tak jsem to vypnula a řekla si, že se na to prostě musím vykašlat, nebudu se tím zabývat.

Jaké to je, trávit celé měsíce ve světě Tolkienových bytostí a pak se vracet do všední reality - k ledničkám, metru, autům, televizi?
Ze začátku to bylo hrozné, to je fakt. Při natáčení vlastně vznikla velká filmová rodina, která v tom Tolkienově světě hledala únik. Říše Pána Prstenů se nám nezdála pohádková, byl to svým způsobem reálný svět, svět o sám o sobě - a úžasně příjemný.

Naposledy jsme vás viděli v thrileru Pod povrchem jako záhadnou sousedku Harrisona Forda. Bojíte se v kině ráda?
A jak! Já se bála dokonce i při tomhle filmu, i když jsem předem věděla, jak to dopadne. Takhle jsem se celá třásla strachy! (předvádí) Nemám ráda horory, kde teče krev, ale napínavé thrilery s tajemstvím miluji. To je takový hezký strach.

Nosíte jméno jedné Shakespearovy postavy, princezny Mirandy z Bouře. Je to náhoda? Hrála jste ji někdy?
Zatím ne, ale náhoda to není. Můj otec, v Austrálii velmi známý především divadelní herec, kdysi hrál v Bouři roli Mirandina otce, krále Prospera. Snad proto mi dali tohle jméno, i když původně mě prý chtěli pokřtít Claudia.

Často se mluví o astronomických honorářích hollywoodských hvězd, takže čeští producenti si je ani netroufají oslovit. Jak je to s vámi? Za jakých podmínek byste byla ochotna hrát skoro zadarmo, a kdy byste naopak odmítla i vysoké finanční nabídky?
Já se nikdy neřídím podle peněz, už jsem vzala hodně rolí skoro zadarmo, teď budu třeba točit s režisérkou Agnieszkou Hollandovou snímek Julie jede domů. A naopak odmítám role, které mi nic neříkají - i když jsou skvěle placené a mají dobrý scénář. Pokud si nejsem jistá svou postavou, pak nemohu mít ani jistotu, že bych ji zahrála pořádně.

Mirka Spáčilová.

Miranda očividně ví co hraje. Jinak by ji její "postava elfa" nemohla tolik přirůst k srdci :-/

Přečíst si můžete on-line verzi článku na iDNES ... zde ... zajímavé je, že v tomto článku už není o roli elfa ani zmínka. Byla to chyba při překladu? Kdo ví ...
Přečteno celkem 14575x, verze pro tisk

Další článek - Světová premiéra bude v Londýně
Nové obálky knih a Lurtz


Předchozí článek - Niagárské vodopády budou ve filmu
Známe délku prvního dílu filmu!


[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Nutter, poidáno 10.6. 2002 16:55:34
I don''t speak Czech, did Mirinda say she played the roll of an elf?
Luv Nutter

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 3.8. 2001 0:07:27
V posledních Květech (31/2001) je přetisk toho rozhovoru s Mirandou. Obsahuje blábol o "postavě elfa". Jestli máte někdo ty květy a scanner, prosím prosím pošlete mi ten článek. Díky
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.8. 2001 11:18:51
Maedhros: Jojo, o tomhle se už taky mluvilo. V tom rozhovoru neříká vůbec nic. Tam zamumlá jen <i>role</i> a ještě něco ... každopádně nic o elfce tam pokud vím nebylo ...
MaedhRos, poidáno 2.8. 2001 0:39:41
IMHO po zvukový stránce by si mohly být hodně podobný slova Eowyn a Elven...
Musí vědět, co hrála... Tak blbá mi nepřipadá.

Punkerka, poidáno 24.7. 2001 15:49:19
Nemůžu si pomoct, ale ať je ta Miranda sympatická sebevíc, Éowyn si teda představuju totálně jinak, mnohem studenější, vážnější a hrdější a ne jako vytlemenou selku (nic proti Mirandě, ale...)připadá mi trochu baculatější i v obličeji a to mi vůbec nesedí, Éowyn podle mě byla velmi štíhlá se spíš ostře řezaným obličejem.
Uf, no škoda že jsem tu video ukázku na iDnes neviděla, nejdou mi přehrávat (přes proxy), takže jí znám jen z fotek, třeba je můj dojem mylnej.

Ulrik, poidáno 19.7. 2001 19:55:27
Já jen věřím, že i ti skalní příznivci původního příběhu ocení, jak je film při té své obrovitosti a výpravnosti dokonale propojený, celistvý, jak jednolitý má styl.

erm...sem sklaní a proto mě ten film děsí...
Ale jinak tohle je další pro mě dobře obsazená herečka...

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 17.7. 2001 14:53:39
Taky myslím. Ale v té "papírové" mladé frontě to je. A pokud zamumlala my role of Éowyn tak někdo to mohl blbě přepsat jako elfa, kdo ví ,...
Tinne, poidáno 17.7. 2001 14:14:44
Snažila jsem se zaposlouchat do její odpovědi na videu v idnes a podle mně tam nepadlo o elfech ani slovo !!!
Charon II, poidáno 17.7. 2001 12:16:21
To teda neverim vlastnim ocim. Tohle etericke stvoreni ma predstavovat zenu symbolizujici hrdost a hlavne jak nekdo takovy muze verohodne bojovat s Nazgulem
*, poidáno 16.7. 2001 22:01:03
She was confused, or as silly
as she looks!

Mith, poidáno 16.7. 2001 17:42:19
I am sorry, I don't know Czech, but please, tell me, is it true that Miranda said she plays AN ELF?!?!?!
>:E

Thanks!

Tinne, poidáno 16.7. 2001 12:03:12
Mimochodem mov se mi na tech videových ukázkách na idnes líbí, je opravdu moc milá a hezká :-)))
Tinne, poidáno 16.7. 2001 12:01:47
Na idnes v rozhovoru hovoří Miranda pouze o své POSTAVĚ - nic o elfech tam není, není to jen chyba překladatele? Možná je v novinách chyba, která už na internetu není ...
milmor, poidáno 16.7. 2001 10:16:07
Miranda je sympatická, ale nechápu, co myslí tou "postavou elfa"? Hraje snad v PP dvě role? :-)
Bammal, poidáno 16.7. 2001 1:36:09
Nesnáším kecy herců o tom, jak je všechno a všichni super, že to chtěli vždycky dělat/hrát a že jim ta role přímo sedí a postava je jim trochu podobná a dokáže se do ní vcítit apod... :o((((((((
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 153
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 98
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 238
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 19

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1222 - 61,84% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,21% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,01% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,27% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 300 - 15,18% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,76% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,81% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 60 - 3,04% ]
Určitě ne
[ 163 - 8,25% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!