Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 328 lidí

Celkem návštěvníků
13786398

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

SIM
13.5. 2004
Bitva Pán prstenů 2004 - několik faktů na úvod a reportáž z úst trpaslíkůVerze pro tisk

Několik technických informací o letošním ročníku Bitvy Pán prstenů na úvod:

  • Včetně poslů, speciálních postav, CP a podobně vychází (dle seznamů panovníků) účast na cca 790 hráčů. Rozložení stran bylo přibližně 400 bílá, 360 černá, k tomu šedá, poslové, CP. K černé jsou počítáni i členové jisté skupiny, kteří byli vyhozeni ráno před bitvou. Jejich popis a chování bude uveřejněn (ano, jde o tu skupinu, která se opila a poté se pustila do pálení bílých zástav a pokusila vyvolat rvačku v bílém táboře).

  • Nejdříve padly Šedé přístavy, které Roklinka opustila a Umbar je obsadil. Následně padla Moria, čímžto byl morijský národ zcela rozprášen a stal se součástí Mordoru. Rohan byl národ, kam směřovaly hlavní snahy Sarumana a ač byl trošku zmatek s rohirskými zástavami (nějakou chybou - možná právě díky tomu, že některé zástavy v noci před bitvou zmizely a pak se na herní ploše objevily náhrady v jiných barvách - prostě zelené vlajky byly 4, ač rohirové měli pouze dvě) získal všechny rohirské zástavy a následně si jejich předáním zavázal Rohiry. Co vím o Umbaru, tak ten se snad nechal zlákat, aniž by přišel o všechny zástavy. Následné bitvy byly krvavé a většina střetů byla na louce, dále se bouřlivě bojovalo o Edoras - právě při jeho vyplenění byl sarumanovými lidmi zabit Gothmog odnášející zbylé rohirské zástavy (o čemž však zřejmě věděli pouze mrtví černí). V závěru přišla o všechny zástavy i Roklinka, její panovník ji však raději nechal rozprášit a oživil své lidi pod Lórienskou zástavou, než by přijal zástavy od Sarumana.

  • závěrečné rozložení sil:
    černá: Mordor (silnější o bývalou Morii) + Harad
    bílá: Gondor, Osamělá Hora a Lórien (silnější o Roklinku)
    šedá: Saruman, Rohan, Umbar

 

Pán prstenů z úst trpaslíků

Samozřejmě všechno začalo tradičním pochodem a místo boje a večerním hodováním před bitvou. Popíjeli jsme ječné pivo (i když nepřirozeně měnilo barvy ze žluté na hnědou, červenou a nakonec nezvykle čirou s větším procentem alkoholu) a zajídali pořádnou porcí masa a dalších vybraných pokrmů. Po hodování se šlo spát, abychom nabrali síly na zítřejší závěrečnou bitvu středozemně. Ráno za východu slunce se započalo formování armád a nácviků obraných a útočných taktik. Cvičení prováděl každý národ zvlášť. Gondor se dělil na pluky, Rohan na jízdy, Roklinka s Lórienem se dělili na oddíly lučištníků atd….
Všichni cvičili útok a obranu, ale jen elfové nacvičovali „ústup“:-), který jim šel na výbornou a v boji jim obzvláště pomáhal. Jen trpaslíci z Osamělé hory byli připraveni již od večera, takže žádné nácviky nenacvičovali (trpaslíci jsou na bitvy připraveni od narození) a jen pozorovali chaotické počínání armád. Nevěděli jsme, že bitva nebude tak jednoduchá, jak jsme očekávali...


Galerie fotografií z akce

Odchod do věží nastal nějakou tu hodinku před polednem a v tom se trpaslíci podivili…
Osamělá hora byla přesunutá. Byli jsme jako první na ráně v postupu černé „skřetí“ armády, která mířila na Gondor.
V tom se zjevil jeden z orgů (Orgové byli dobří duchové akce a zodpovědní za vše, co se mělo v blízké budoucnosti stát) a řekl nám, že nás čeká první úkol.
Měli jsme zabránit postupu skřetu přes průsmyk. Na dotaz který průsmyk jsme dostali jasnou a rychlou odpověď. Org ukázal na místo, kde se z lesa vynořila celá černá armáda a zmizel. Než jsme stačili vyslat posla pro pomoc, semkli nás do kruhu a strhla se první bitva… Trvala sice delší dobu, než „černí“ předpokládali, ale trpaslíci se nevzdávali. Každý trp zabil alespoň dva skřety, což pomohlo ostatním národům. Skřeti postupovali dál na Rohan, Gondor, Lórien a roklinku, která bila nejdál. Ale co to…? Společenstvo lidí a elfů utvořilo nedobytnou linii hned u Rohanu a „černé“ do jednoho vyhladili. Trpaslíci byli opět na živu. Vydali jsme se tedy na bitvu další a zoufalou. Vydali jsme se dobýt zpět náš prastarý domov Mórii. Jednoduché to zrovna nebylo, ale když přispěchali gondorští se svými balistkami a „rozstříleli“ brány Mórie i se strážemi, bylo vítězství naše. Trpaslíci opustili snadno dobytelnou osamělou horu a s polovinou gondorských se usídlili do našeho ztraceného domova…TRPASLUJ JE NAŠE!!!
Za nějakou dobu jsme oblehli, dobyli a zbořili Dol Guldur. Všichni jeho obránci byli padlí a byl jich doslova plný hřbitov. Frodo prošel přes Trpasluj, aniž by byl kýmkoliv zpozorován a pokračoval dál ve své (nikterak lehké) cestě. Když jsme se vrátili domů do Mórie, černá armáda podnikla další výpad a snažila se dobýt Mórii zpět. Naše a gondorské řady pomalu řídly. Přišel nám na pomoc Ent, který nás a naše životy uchránil. Vytvořil mezi černou a bílou armádou 5m široký volný prostor a zahnal skřety na ústup. Ještě že skřeti neměli zápalné šípy!!! Vypadal hrozně nazlobeně(asi skřeti cestou k nám vykáceli nějaký hájek) a hlavně se nedal zastavit. Ještě že si nevzpomněl, že jsme si večer byli taky na dřevo.
Po vyléčení jsme vyrazili na oslabený Mordor s cílem dobýt jej, ale nebyl až tak oslabený, jak všichni mysleli… Nu co na plat. Ležím zase na hřbitově se svými druhy po boku a čekám, až nás naši mágové znovu oživí (už je to přestává bavit)...
Všichni doplnili své řady a do našeho velkoměsta se hrnuly další a další skřeti. Plná síla černé strany byla strašlivá, ale dala se zastavit. Já i mí druhové jsme stáli opět bok po boku a bránili do poslední chvíle náš domov. Postupně jsme umírali po boku gondorských, kteří se prokázali jako naši největší spojenci. V tom se na obzoru objevila doslova „cválající“ jízda rohanu a vpadla na nepřítele z boku a za pomoci přispěchavšího Lórienu , který skřetům vpadl do týla se z bitvy bitva pomalu stávala bitva vítězná…
Skřeti ještě jednou sice pronesli: „vyhlašujeme obléhání“, ale to se na ně už hrnuli trpaslíci Mórie. To se ale ze znovunabytého bílého společenstva stával mlýnek na „skřetí“ maso. Skřeti byli rozmetáni a ti přeživší se stáhli zpět do Mordoru a čelili při ústupu krutému pronásledování elfů a lidí. V Mordoru se opět zjistilo, že má černá strana navrch a tak se jim podařilo vytlačit nás z Mordoru zase ven. Přispěchavší rohanští byli zastaveni Sarumanem, který si je v dřívější fázi hry. Když zbylá bílá armáda vytvořila řadu, Rohan se k ní přidal, ale po vytvoření „černé“ řady byl Sarumanem rohanská posila odvolána a skřeti, kteří nevěděli co mají dělat dřív (smát se nebo je pronásledovat), napadli bílou armádu z boku. Zase jsem zemřel a znovu mně naši mágové povolali zpět v plné síle. Vydali jsme se s našim králem (Dáinem) na konečné dobytí Mordoru, ale zaskočilo nás pár spojenců, kteří nám oznámili že se Frodo dostal nepozorovaně do Mordoru, kde byl prsten v Orodruině ukován a teď i zničen. VÍTĚZSTVÍ JE NAŠE!!! BÍLÉ SPOLEČENSTVÍ ZVÍTĚZILO!!!

Odešli jsme tedy spolu s ostatními na Pelenorská pole, kde se konala závěrečná bitva. Zde se ukázalo, že Saruman si nepodmanil jen Rohan, ale i Roklinku a Umbar. BYL NÁM TÍM VRAŽEN NŮŽ DO ZAD!!! Nic naplat. Sarumanova šedá armáda se ocitla mezi bílou a černou a byla pobita. Vyhrát může ale jen jeden. Po celodenních porážkách skřetů se nečekal ani žádný zázrak. Na celém poli ležela těla padlých lidí, elfů, trpaslíků a skřetů. Zbyla jen malá hrstka statečných, která černou armádu na dobro porazila a zvítězila.
Byl nastolen věčný mír a dobře se žilo ve Středozemi.

Elfové odpluli z šedých přístavů do zemí neumírajících, Gondor získal zase po dlouhé době krále. Stal se jim Aragorn a za ženu si vzal Elfí princeznu Arwen. Trpaslíci a hobiti zůstali každý u svých předchozích činností a ve Středozemi zavládl na dlouhé časy mír.
#13#10
Do kroniky zapsal SIM

[Odkazy na reportáže, fotografie a videa]

Přečteno celkem 10159x, verze pro tisk

Další článek - Frodo v Praze... (článek bude postupně doplňován o informace a případně fotografie - naposledy 22.6.)

Předchozí článek - Reportáž z bitvy Pán prstenů 2004 z listů Celeborna Lóriénského, sepsaných a poznámkami doplněných pobočníkem Nenymira Liquinda, syna Nemirova

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Ruby, poidáno 24.3. 2005 11:15:35
Karioka: Zkuz se kouknout třeba na Nejnovější fotografie nebo Obsazení - herci, tam se určitě nějaký ten Wood občas najde ;-)
Katka, poidáno 6.6. 2004 15:26:05
Vím, že tohle není žádný bazar apod., ale už dlouho sháním, protože nemám DVDmechaniku, filmy LOTR1a 2 na CD, doplněné o scény, které jsou na DVD. PROSÍM ozvěte se všichni, kdo byste mi to mohli sehnat a prodat. DÍKY moc!
Eówyn°, poidáno 4.6. 2004 19:58:45
BELE, TY NEDOPLŇUJEŠ COMICS OD SANDYHO DO ODKAZU TADY NA BOKU, JEN DO NOVÝCH FOTOGRAFIÍ. JÁ A NEJSPÍŠ POVÍCERO DUŠÍ ŽILO/JE V MYLNÉ DOMNĚNCE, ŽE TO USTRNULO U 149 DÍLU! Bele, já tě...!
Ganjalf, poidáno 2.6. 2004 0:11:32
Hej "Slovač". Však to je na nás. Všetci len chcú, ale nikto nič. Ale až máte niekto fakt seriózny záujem kliknite na www.tolkien.sk a v diskusných fórach nájdete množstvo spraznených duší!
!!!Alert!!!, poidáno 23.5. 2004 10:44:57
Tak to se mi taky nelíbí, jdu tam hlasovat
Murdoc, poidáno 19.5. 2004 12:54:02
dobrej článek to jo. Akorát šedá nebyla rozkašena... Rohan se dokázal stáhnout z vřavy (sice nás žila v té době jen hrstka) a po malích zmatcích se Sarumanovou smrtí nás elfové přivítali na bílé straně... každopádně dvě desítky Rohanu se dožili konce bitvy a odešli živí....
Ilwin Indiliel, poidáno 14.5. 2004 12:40:12
Ninas: ted jsem nekde cetla, ze se na slovensku bude neco podobneho organizovat ;)
Zkus se podivat sem http://www.ucw.cz/drevarny/

Lothmíril, poidáno 14.5. 2004 12:31:46
Ninas: To vies, clovek cita vsetky tie spravy a reportaze z drevaren, a oni su vsetky v cesku. Teda ak aj s na Slovensku (co by ma veeeeeelmi potesilo), tak si to zase nikde neprecitam, lebo nie su nijake SF casopisy... no, zacarovany kruh.
SIM, poidáno 13.5. 2004 18:43:48
Mooooc dík za zveřejnění...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 13.5. 2004 13:50:36
Ninas: stačí hledat, dřeváren je dost :-) na některé jezdí lidé i pár set kilometrů, chce to jen trochu snahy :)
Ninas, poidáno 13.5. 2004 12:49:27
Ja by som sa tak veľmi rada na niečom takomto zúčastnila. Prečo to pre všetkých bohov a Boha nerobia v Považskej Bystrici??????????????????????????????????? :(((((((((((((
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!