Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 312 lidí

Celkem návštěvníků
14088922

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
27.7. 2003
Rozšířené Dvě věže - co za scény nás čeká a nemine; Bude v Návratu krále zpívat Annie Lennox?Verze pro tisk

Rozšířené Dvě věže - co za scény nás čeká a nemine 
Jeden človíček z Ain't It Cool News měl možnost vidět na velkém plátně projekci Dvou věží v rozšířené verzi. Takže pokud vás to zajímá, zde je pár jeho postřehů o přidaných scénách. Spoustu toho už dávno víme, ale je tu i pár velmi zajímavých novinek...

 • Rozšířený úvod, ve kterém hobiti slézají sráz pomocí lana co dostal Sam od Galadriel. Dobrá příprava na příchod Gluma...
 • Více třenic mezi Skurut-hai transportujícími Smíška a Pipina do Železného pasu, které opět připraví lepší úvod pro následující bitku o jídlo.
 • Více scén se Sarumanem pěstujícím svou armádu
 • Parádní scéna, ve které Éomer nalézá tělo Théodreda, Théodenova syna.
 • Více scén se Smíškem a Pipinem, mimo jiné rozšíření všeho se Stromovouse a přidání scény s Entím nápojem, po kterém hobiti trochu vyrostou. Přidána také scéna se Stromovousem recitujícím otřesnou poezii.
 • Théodredův pohřeb s Éowyn zpívající žalozpěv
 • Seznámení s Brégem, koněm původně patřícím Théodredovi. Aragorn žádá, aby mu byla dána volnost, což trochu lépe osvětluje záchranu u řeky později...
 • Další scény s Éowyn a Aragornem. V jedné z nich se Aragorn snaží sníst misku odpudivě vypadajícího jídla (které připravila právě Éowyn, podle všeho...)
 • Více scén s Gandalfem, Aragornem, Legolasem a Gimlim, které osvětlují mnohé události. Například jde o scénu, ve které Gandalf deklamuje o "spojenectví mezi dvěma věžemi", což jsme mohli vidět v traileru, ale v kino-sestřihu filmu nakonec ne.
 • Více Sarumanových přemítání, připravujících témata, která budou osvětlena v Návratu krále.
 • Flashback na události, které vedly k vyslání Boromira do Rokliny na Elrondovu radu. Vše se odehrává během znovudobytí Osgiliathu armádu Gondoru. Tato scéna na chvilku ukáže i Denethora, kterého si zahrál John Noble. Flashback  nejen dodává větší hloubku postavě Faramira (což je jedna z nejvíce kritizovaných postav filmových Dvou věží), ale zároveň i obohacuje postavu Boromira.
 • Těsně před likvidací Železného pasu Enty se mobilizují huorni, kteří mají "práci" jinde. Objevují se v Helmově žlebu, aby zde zlikvidovali prchající Skurut-Hai (pozn. Belcarnen: tomu se mi ano skoro nechce věřit; moc doufám, že se tam tahle scéna opravdu objeví)
 • Nové závěry jednotlivých liní. V Železném pasu nalézají Smíšek s Pipinem spižírnu se (mimo jiné) dvěma soudky tabáku. Veselá scéna, ve které si Legolas a Gimli porovnávají skóre v počtu zabitých skřetů. Faramir ukazuje Frodovi, Samovi a Glumovi cestu z Osgiliath a vyděsí Gluma. Kratičký moment, ve kterém se Sam a Glum trochu udobřují.
 • Krom těchto zásadnějších nových scén je spousta původních trochu rozšířena, obohacena a dává více informací.

Taky už se tolik těšíte? :-) V jednom ze starších článků najdete hrubý přehled toho, co se u rozšířené verze objeví na bonusových DVD. Podle všeho se máme opravdu na co těšit...

 
Předobjednejte si DVD / VHS Dvě věže
(každou objednávkou přes tento odkaz podpoříte další provoz těchto stránek)

 

Bude v Návratu krále zpívat Annie Lennox?
Annie Lennox, známá zpěvačka z kapely Eurythmics, prozradila v rozhovoru v jednom televizním pořadu, že "strávila posledních několik dní ve studiu nahráváním hudby, protože ji byla nabídnuta práce na dalším dílu Pána prstenů..." Podle všeho šlo zatím jen o "casting", takže nic není jisté. Ale Annie má dost dobrý hlas na to, aby se ve filmu objevil. Zda se bude jednat o hlavní skladbu či jen nějakou v průběhu děje zatím nikdo netuší. Osobně bych si ji dovedl představit u nějaké balady doprovázející scény typu "svatba Aragorna s Arwen" nebo tak něco :-)

Přečteno celkem 9192x, verze pro tisk

Další článek - Trailer na Návrat krále! Jeden a půl minuty děje! V článku k dispozici odkazy na stažení a několik desítek screenshotů

Předchozí článek - New Line na Comic Conu - promítnuta ukázka z Návratu krále; Nový záběr Denethora - z jaké asi scény?; Termín premiéry Návratu krále - leden ani omylem?; Keramika pro Pána prstenů - rozhovor s hrnčířem českého původu

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
MEGAJOHN, poidáno 5.8. 2003 21:16:27
jenže Huorny by fanoušci nevypískali, spíš naopak ;-)
Ruby, poidáno 4.8. 2003 21:30:44
Trpaslík: Zrovna The Sun bych brala asi stejně vážně jako náš Blesk. Takže... ;-)

MJ: Stejně tak existují i nákresy brnění pro Arwen operující v Helmově žlebu. A nakonec tam nebyla, možná jí dokonce vymazávali na poslední chvíli kvůli oprávněně hysterické reakci fanoušků. Tudíž i existence huornů byla (a stále ještě mírně je) ve hvězdách, náčrtky nenáčrtky :-)

MEGAJOHN, poidáno 4.8. 2003 20:04:05
super super super :-)
na Huorny se moc těším :-)

mj Bele, proč si to mu nechtěl věřit? existoval i jakýsi náčrtek s němi (Huorny)

Trpaslík, poidáno 3.8. 2003 23:20:06
V The Sun z 26.7. či o den později psali jako hotovou věc, že titulní píseň z ROTK Annie Lennox zpívat bude. :-)
Anaxtal, poidáno 30.7. 2003 17:13:31
Annie Lennox se nebojím, i když bych dala přednost Lise Gerrard. Jen doufám, že v rozšířené verzi alespoň obecně poopraví Faramirův charakter. Co z mého oblíbence ve Dvou věžích udělali, mě fakt naštalo.
Aelin, poidáno 30.7. 2003 10:50:04
Z Annie Lennox jsem taky trochu na rozpacích... Nechci ale předbíhat událostem. Počkám si na výsledek. :o)
Lucille, poidáno 29.7. 2003 19:26:08
Annie Lennox? Co jsem komu udelala...:-((((((
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 29.7. 2003 10:28:02
Emperor: tak nějak :-) prostě se zaregistruješ do toho obchodu, vyplníš údaje a až to bude k dispozici, máš to za chvilku doma :-)
Emperor, poidáno 29.7. 2003 10:23:47
Ohledne toho odkazu na objednani...
Musim byt zaregistrovany? Funguje to tak, ze jim zadam jmeno, adresu, atd. a ze az to bude dotupne kontaktuji mne a poslou mi to na dobirku???

Ruby, poidáno 28.7. 2003 15:28:35
Na některé věci se těším, na některé míň. Třeba Aragorn přemlouvající Rohiry, aby PUSTILI NA SVOBODU (!!!) Bréga... :-(((( To jsou to nějací otrokáři, či co? Já si myslela, že jsou se svými koňmi spíš přátelé... Chudák Tolkien, tohle si jako kavalérista vážně nezaslouží :-(
beruthiel, poidáno 28.7. 2003 12:33:22
to boromira: Já si DVD kvůli LOTROvi pořídila :) ale hodí se i jinak, takže doporučuji zainvestovat.
Myslím, že rv, opět vylepší, dojem některých fandu z TTT a jsem ráda a těším se velmi. Annie Lenox je má oblíbená (rozhodně o mnoho oblíbenější, než Enya) takže jsem ještě radši.

Míšánek, poidáno 28.7. 2003 10:23:34
Tu Enyu jsem ještě nakonec rozchodil, ale hlas A.L. se pro křehkou elfku jakou Arwen je (ať už se nám L. Tyler líbí či ne) nehodí ani náhodou. Jenže také chápu, že nesouhlasit s tím je to jediné, co proti tomu mohu dělat.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.7. 2003 9:30:46
Míšánek: ale to máš stejné jako s Enyou... taky bych si tam dovedl představit spíš Loreenu McKennit či Lisu Gerrard, ale jména jako Enya či Annie Lennox prostě prodávají :-/
Elian, poidáno 28.7. 2003 8:55:03
Annie Lenox by sa mi tam náhodou veľmi páčila.A čo sa týka rozšíreného DVD, nech žije Boromir :)
Míšánek, poidáno 28.7. 2003 7:31:03
A. Lenox, tu totálně vyřazenou komerčárnu... proboha ne!
Kilburn, poidáno 27.7. 2003 20:41:07
JA JSEM TO RIKAL!!!!!!!!! A NIKDO MI TO NECHTEL VERIT!!! JA JSEM TO VEDEL, ZE SE TAM HUORNI OBJEVI-TO MI PRECE PJ NEMOHL UDELAT, ABY JE TAM NEDAL.
Láďa, poidáno 27.7. 2003 19:49:51
HUORNI??!! No to by bylo skvělé, ani se mi tomu nechce věřit...
Sandy, poidáno 27.7. 2003 18:16:48
Já se už těším... jak malej kluk.
Annie Lennox, jsem všema deseti pro. Krásnej hlas, prožíá písně, myslím, že by to bylo minimálně skvělé. Třeba její písnička, která se objevuje v Draculovi je slušná.

boromira, poidáno 27.7. 2003 17:34:38
Mám pocit, že pro kina se udělá komerčně stravitelný sestřih, aby se uspokojilo co nejvíc diváků, ale to podstatné si autoři nechají pro rozšířené verze. Ale přece si nebudu kupovat DVD jenom kvůli Lotrovi? (I když připouštím, že o tom začínám vážně uvažovat, když zjišťuju, o co všechno jsem byla v kině ochuzená).
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 27.7. 2003 14:42:48
Malcolm: %-) jejda, tak to mi fakt ujelo :-)
Spazz, poidáno 27.7. 2003 14:42:23
Moc vesely preklep, jen co je pravda :-DDD
Malcolm, poidáno 27.7. 2003 14:20:58
Nechci rýpat Bele, vím, že T je nepříjemně blízko Z... ale jak se slézá srát?????
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!