Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 308 lidí

Celkem návštěvníků
13792171

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
9.6. 2003
Elrond dělá vtípky o Matrixu aneb co nového k Návratu Krále; Glum přebírá cenu MTV - fantastické video!; Oficiální trailer na Návrat Krále - kdy?; Nominace a ocenění pro Dvě VěžeVerze pro tisk

Elrond dělá vtípky o Matrixu aneb co nového k Návratu Krále
Jak jistě víte, právě probíhají dotáčky scén k Návratu Krále. Hobiti a Liv Tyler mají údajně již dotočeno, spousta práce je před Viggo Mortensenem. Na Ain't it Cool News se objevil krátký report z přetáček jedné zajímavé scény...

Viggo Mortensen jako Aragorn (se zatím ještě neupraveným vousem :-) je ve stanu, do kterého vchází Hugo Weaving coby Elrond. Na sobě má plášť s kápí, jeho obličej je skryt v temnotě. Peter Jackson scénu, ve které Elrond dramaticky sundává kápi, aby si promluvil s Aragonem, přetáčel hned několikrát. Z nějakého důvodu Hugo svou větu neustále kazil. Nakonec vše bylo jakžtakž uspokojivé, ale Peter nechal natočit vše preventivně ještě jednou. Tentokrát to vyšlo nejlépe :-) Elrond vstoupil na scénu a pomalu odhalil tvář. Měl nasazeny své klasické "Mr. Smith" sluneční brýle a s kamennou tváří pronesl cosi jako "Přidej se k Matrixu, Aragorne!"

Je vidět, že herci mají smysl pro humor. Ale co nám to prozrazuje o ději Návratu Krále? Kde a proč se Elrond setkává s Aragornem? Proč jde v tajnosti, se skrytým obličejem? Hledá snad svoji dceru, přináší pomoc nebo rady? Nebo přichází Aragornovi jen pogratulovat? Kdo ví.

Vše se může odehrávat na Pelennoru, kam Elrond skutečně přinese rady či pomoc. Nebo to může být před Stezkami Mrtvých. Ale na tomto místě se spíš očekává Arwen, která přiveze Aragornovi zástavu, Andůril a věštbu. Jedno je však jisté. V Návratu Krále nás nejspíš čeká víc scén s elfy, než se původně čekalo.


Glum přebírá cenu MTV - fantastické video!
Jak jsem již psal, tak Glum získal cenu MTV pro nejlepší "virtuální výkon" ve filmu. K dispozici je záznam show, ve které máme možnost vidět ukázky z dalších nominovaných filmů (velmi dobré pro porovnání, Glum skutečně bez nejmenších pochyb vede) a následně Andy Serkise, který přebírá cenu. Na scénu však vtrhne samotný Glum, "Zlatý popcorn" vytrhne Serkisovi z rukou a převede, proč si cenu zaslouží :-) Pozor, video obsahuje vulgární slova (fuc**ng Dobby atp.). Video je ve formátu QuickTime MOV a k dispozici v několika kvalitách.


Velká kvalita [8.2 MB]
Střední kvalita [5.6 MB]
Nízká kvalita [1.03 MB]

 

Oficiální trailer na Návrat Krále - kdy?
Stejně jako TheOneRing dostávám spoustu dotazů na téma "kdy sakra konečně bude trailer na Návat Krále." Informací je pomálu, ale tohle se ví téměř jistě:

- bude to brzy...
- ale ne v červnu

S velkou pravděpodobností by se trailer mohl objevit před Terminátorem 3, který má v USA premiéru 2. července. V ČR a SR je premiéra zhruba o měsíc později, 7. srpna.  Za méně než měsíc budeme vědět vše mnohem jistěji.

 

Nominace a ocenění pro Dvě Věže
Druhý díl Pána Prstenů trvale sbírá všemožná ocenění. Většinou v různých technických kategoriích, ale jsou i nějaké ty výjimky. Plakát se Sarumanem hledícím na skřetí armádu byl nominován na Key Art Award. Soupeřit bude třeba s plakátem na Blade 2 nebo Spidermana. Všechny nominované najdete zde.

Časopis Hollywood Reporter dále nominoval oficiální webové stránky jakožto nejlepší internetovou reklamu. Soupeřem jsou třeba stránky Star Trek Nemesis. Tato kategorie má krom oficiální komise i webové hlasování, které se nachází tady.

Jen pro zajímavost... reklamní kampaň na Dvě Věže stála v USA zhruba 31.4 milionů dolarů, což je celý rozpočet spousty běžných filmů. A protože takovéhle výdaje se musí zaplatit, licenci na "výrobky k filmu" získávají všemožná zvěrstva...


... jako třeba tahle taška ze Švýcarska

Přečteno celkem 9526x, verze pro tisk

Další článek - Anketa - DVD Dvě Věže! Co se Vám líbilo a nelíbilo na lokalizaci Společenstva Prstenu a mělo by se zlepšit; Doplněno 12.6. o tiskovou zprávu FilmCity o DVD/VHS Dvě Věže v ČR

Předchozí článek - 6. lekce elfštiny - článečky ke čtení, křížovka a další hříčky, nová slovní zásoba (zvířata, květiny, zdvořilostní obraty a další...)

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
max, poidáno 16.6. 2003 21:10:13
to WeeDee: :)))))))))))))) Fakt díky!!!
WeeDee, poidáno 16.6. 2003 21:08:15
Co se týče Matrixu a Huga - často o něm žertuji ,ale mám ho moc ráda. Je mi sympatický ať už hraje jakoukoli roli a nechápu někoho ,kdo se od Matrixu ani u LOTRa nedokáže odpoutat (mnohdy ve zlém stylu)a všude vidí jen Smitha...
WeeDee, poidáno 16.6. 2003 20:58:28
K tomu Glumovi : zkusila jsem překlad (titulky) - co jsem postřehla :
(reklamy a nominace přeskakuji ,jsou snad každému jasné :-)) Dobře radši přeci jen ty nominace – Scooby-Doo za film Scooby-Doo ,Dobby za Harryho Pottera a Tajemnou komnatu ,Yoda za Star Wars Epizoda II : Klony útočí ,Kangaroo Jack (Klokan Jack) za Kangaroo Jack a Glum za Pána Prstenů : Dvě věže)
A nejlepší virtuální výkon prokázal … dobře .. Glum z Pána Prstenů : Dvou věží!
Andy Serkis : Ahoj všichni ,jmenuji se Andy Serkis a jsem potěšen ,že mohu právě já přijmout tuto cenu za všechny ,kdo přivedli Gluma k životu. Právě teď jsem zpátky na Novém Zélandě a dotáčím další záběry Gluma pro Návrat krále a navíc stojím právě v Motion Capture studiu ,kde jsme točili většinu scén s Glumem. Rád bych věnoval velké poděkování všem fanouškům MTV ,fanouškům Pána Prstenů a všem ,kdo pracovali na Glumovi ,což je opravdu kompletní svazek těch nejlepších dovedností...
Glum (šišlání jsem vynechala) : Jsi lhář a zloděj! Je to moje! Já to vyhrál! Byl jsem to já! Vyhráli jsme díky mně!
Sméagol : A mně! MTV je můj přítel!
Glum : Vždyť ty nemáš žádné přátele ,nikdo tě nemá rád.
Sméagol : Ne ,ne….Dobby mě má rád!!
Glum : Dobby???!!! Dobby je zasr*** sr**!
Andy Serkis : To už stačí ,Glume!
Glum : Jdi se vy*** ,Serkisi! Jsi moc tlustej ,abys aspoň trochu rozuměl co dopr** říkám (tímto si nejsem jistá – možná je tam něco jiného)
Andy Serkis : Nejsem tlustý……
Glum : Nebudeme nikomu děkovat ne ,ne ,ani tobě ,ani MTV ,ani tomu pedantskému praseti ,co si říká režisér. A Petere Jacksone ,milášššku ,kdo ti dal tak zasr** práci? Hanba ti! Hanba ti! Jdi se vysr**!!!
Sméagol : Neposlouchej ,neposlouchej!
Glum : Blbče! Nic mi nezbylo než lži ,nikdo mi nezaplatí za ten vyčerpávající zážitek při tvoření tohohle zasr** filmu! Ani tenhle posr** malej kopeček zlatýho popcornu mi za ty živý sekvence na nic nebude! (tímto si taky nejsem jistá ,ale z jeho šišlání se to těžce rozpoznává)….jo ,udělal jsi posr** chybu!! Všichni jste bastardi!! Zasr** MTV ,nenávidíme vás všechny!!!!
Sméagol : Dobrou noc.


max, poidáno 15.6. 2003 14:20:59
Souhlasím s Houmi, chtělo by to česky titulky. Alespoň zhruba. Prosííííím!!!!
Sitara, poidáno 13.6. 2003 15:41:29
Oproti plastikovému Stromovousovi je ta taška uměleckým skvostem
Petra, poidáno 13.6. 2003 13:49:16
to video s Glummo je uzasne... velmi sa pi pacilo. tesim sa na Navrat krala, mozno tam Jackson zaradil tu scenu s Weavingom a matrixom:)
Lothmíril, poidáno 11.6. 2003 13:30:39
Pardon, ne zo zeleza, ja viem. Myslim kov...
Lothmíril, poidáno 11.6. 2003 13:29:59
Smaug: Nie Matrix, ale Huga Weavinga:-))
Nebude ta scena v Extended DVD Edition RotK?:-) To by bolo SUPER...!!!
Ale ta taska... inak k tym mecom, keby len ozajstne, zo zeleza. Ale moj maly bratranec prisiel z navrhom, ze na narodky chce Anduril (polamany:-)) z nejakeho stupid hrackarstva... To je uz jak s Potterom...

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 11.6. 2003 11:31:18
Inka: vím o tom, budu to dávat do dalšího článku. Každopádně je to další nepotvrzená informace. Kdo ví, jak to nakonec bude..
Inka, poidáno 10.6. 2003 23:31:52
Na www.tolkienonline se vyskytla zpráva, že trailer bude až 26. září - s nějakýma sekondhandovýma lvama. Ach jo...
smaug, poidáno 10.6. 2003 21:01:22
sorry ze furt rejpam, ale co vsichni porad s tim matrixem mate? Vzdyt se od LOTRA lisi stejne jako se svetlo amanu lisi od tmy angbandu...
Aiwelindo, poidáno 10.6. 2003 20:13:15
bel: tak ty popisky jsou šílený(nejvíc mě nadchlo: elvské písmo)
a ty ceny ještě o hodně víc

houmi, poidáno 10.6. 2003 11:58:02
ahoj, nechcete nekdo udelat titulky k tomu mtv awards? glumovi tam teda moc nerozumim :o)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 10.6. 2003 9:59:56
Míšánek: http://www.highlife.cz/united_lotr.php :-)
Můžete si koupit třeba meč Witchking s popisem: "Tento zlověstný meč je ovládaný Nazgůlama, Těchto devět temných služebníků sloužících Sauronovi byly kdysi dávno mocný králové lidstva ale nechaly se svést temnou silou prstenu. Meč byl ukován zbrojmistry z temné země Mordor pod velením jejich pána Saurona." :-) a ostatní jsou podobné perly :-)

Míšánek, poidáno 10.6. 2003 8:37:10
Jo, prodává se kdeco... včera jsem v jednom fajnovém nožířství viděl skoro za 11000 Narsil v životní velikosti. Ten ale byl!
Ungel, poidáno 9.6. 2003 22:13:41
Tak,teď se musím udržet do 12.července-TO JE STRÁÁŠNĚ DLOUHÁ DOBA...:-(
A k té tašce(pokud se tomu tak dá vůbec říkat...%-))-no comment:-((((((((((

Aninulain, poidáno 9.6. 2003 19:21:49
Máš pravdu,Tolkien se fakt musí obracet v hrobě...chudášek
Maeglin, poidáno 9.6. 2003 14:15:28
Náhodou to musí být super: dávat si do tašky s Frodo Pytlíkem, rtěnku Arwen, mobil s krytem Roklinka, toaletní papír s prolisem skřetů, atd.:o))))
Chudák JRRT. Ten s musí obracet v hrobě.:-(((

tal, poidáno 9.6. 2003 13:39:12
Chcela by som to vidieť a počuť, čo na to PJ...
To, že na každom kroku sa stretávam s vecami s motívom LOTRa ma už začína vážne žrať-väčšinou sú príšerné

Aubi ml., poidáno 9.6. 2003 12:47:32
No, my přemejšleli, jak Smitha nacpat do parodie, a on to udělal za nás...
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!