Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 465 lidí

Celkem návštěvníků
13788695

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
30.7. 2002
WETA opět posiluje techniku - kdy překoná ILM; Co za informace přinesla sada obrázků; Titulky k ukázce ze Dvou Věží; Vítejte v pořadu Mňau aneb Chutná StředozeměVerze pro tisk

WETA opět posiluje techniku - kdy překoná ILM?
Je tomu pár dní, co jsem o společnosti WETA psal, že má pravděpodobně nejvýkonnější počítačový systém na jižní polokouli (spojený výkon mnoha strojů v jedné render wall). Mnohý z hráčů počítačových her závistivě pokukoval po konfiguraci každého z jednotlivých počítačů, které mají standardně 4 GB operační paměti pro každý procesor. To byla ještě nedávno normální velikost pevného disku. O pár dní později narostl počet serverů o hezkých pár desítek výše. Nesplnil se ani hrubý odhad počtu grafiků, kteří budou na tvorbu Dvou Věží potřeba. Ze 165 se mělo zvyšovat na 220 až 230. Nyní jich na plný výkon pracuje 250. Pokud vás problematika techniky okolo počítačových efektů na Pánu Prstenů zajímá, pak pokračujte ve čtení o tom, jak to vypadá v budově Weta Digital na straně údolí Miramar ...

"Někteří z našich umělců zde pracují 24 hodin denně," říká šéf techniků Scott Houston, jehož práce spočívá v zajištění toho, aby 250 výtvarníků mělo vždy k dispozici funkční nástroje pro plnění jejich úkolu. A tím úkolem je dotáhnout do zdárného konce efekty pro Dvě Věže. Peter Jackson potřebuje mít hotovou verzi snímku pro New Line nejpozději do 10 týdnů, aby se stihlo uvedení okolo vánoc. "Díky této výzvě jsme absolutně vytížení již několik posledních měsíců. Byl zčtyřnásoben výpočetní výkon, ztrojnásobena úložná kapacita a dodány další dvě spletité úrovně sítě, během čehož celý závod jel na warp faktor 10. Je to jako měnit motory na Boeingu 747 v 20 tisíci stopách, při rychlosti mach 2 a s 300 pasažéry na palubě." 

Když šedá saka z New Line před třemi týdny podnik navštívila aby se přesvědčila o postupu prací, schválila Houstonovu žádost o "více koňských sil" - zvětšení render wall, osazení nových procesorů pro práci s texturami a stínováním animací. A tak přibylo 476 serverů, každý se dvěma 2.2GHz procesory Xeon a 4 GB paměti na každý procesor! Zakomponováním do render wall podpoří stávajících 350 1GHz Pentií 3. Všechny nové servery pocházejí od Insite Technology, přidružené společnosti Renaissance, a do kupy je dávala firma Digital Video Technologies tak rychle, jak jen byl Intel schopen dodávat procesory. 

Skladiště bylo přeměněno na novou serverovnu a členové Houstonova IT týmu pracovali 24 hodin denně, aby to všechno zapojili do systému, který už je tak jako tak podle Foundry Networks největší TCP/IP síť na jižní polokouli. Každý server rack dostává hned po instalaci své jméno. Ta ze Středozemě (Amonsul, Baradour, Carndun, Durthang, Minas_Tirith a tak podobě) už docházejí, do pořadníku se dostávají výrazy jako Ruapehu či Tongariro (místa natáčení, to první je předloha Hory Osudu).

Na serverech běží program Renderman od Pixaru, operačním systémem je Red Hat Linux. Weta se i na pracovních stanicích přeorientovala na Linux. Výtvarníci pod tímto systémem používají programy jako Maya od Alias/Wavefront či Shake (nástroj na kompozici natočeného materiálu s tím vytvořeným na počítači) od Nothing Real (nyní zakoupený společností Apple). Využíván je i Houdini, Softimage 3D nebo Commotion. Nechybí spousta plug-inů vytvořených přímo ve Wetě, mezi které by se dal počítat i Massive, neskutečný systém pro generování masových scén s realisticky se chovajícími postavami. 

"Jsou zde lidé, kteří pracují na vzhledu každé nestvůry. A takoví, co je animují - přidávají chůzi, pohyby. Pak jsou tu také výtvarníci pracující na světlech, stínování a texturách. Máme oblast pro vývoj prostředí - mraky, kouř, oheň, voda. Všechny tyto vrstvy jsou spojovány a komponovány do finální scény." Tato finální kompozice stále běží jen na osmiprocesorovém SGI Onyx, protože používaná aplikace (Inferno od Discrete Logic) jede na operačním systému Irix právě od SGI. 

Primární pracovní stanice grafiků jsou dvouprocesorové IBM, ale většina si ponechává v záloze i stará SGI pro ověřování některých efektů. "Ze začátku tu byla potíž se stabilitou Linuxu a podporou ovladačů, ale většina už byla vyřešena." Když výtvarník opustí svou stanici, monitoring sítě to zaznamená a přidá její výpočetní výkon do render wall, která se tak může dostat až na 1300 procesorů.

Více než dva terabyty dat jsou ve Wetě vytvořeny každý den, ale každá renderovaná scéna nemusí být uložena - jen skripty co určují, které elementy budou použity v záběru. Takže se musí zálohovat asi jen 300 gigabytů dat každou noc. Houston má k dispozici zhruba 200 terabytů úložné kapacity. Vyhradil pro ni speciální místnost v pořádně klimatizované počítačové místnosti. Na vrcholné pozici stojí  StorageTek L700, 60 terabytová úložná mašina, která nahradila původní 20 terabytovou StorageTek 9710. 12-procesorový SGI Origin 2000 s programem Data Management Facility (DMF) je využíván pro správu přenosů z této do on-line skladovny. "Co potřebujeme je dát grafikům co největší výpočetní  úložnou kapacitu," říká Houston.


Co za informace přinesla sada obrázků ?
Včerejší nášup obrázků z prodlouženého DVD a ze Dvou Věží přinesl nejen potěchu očím všech fanoušků, ale také potvrdil několik zvěstí, které se už nějakou dobu tradují. Krom klasických a očekávaných scén jako je předávání darů v Lórienu uvidíme i mnoho dalšího. Vezměme si to tedy pěkně popořádku ...

 

Titulky k ukázce ze Dvou Věží
Thalicraban zpracoval titulky k ukázce ze Dvou Věží. Fungují u MPEG / DivX verze ukázky a jsou ve formátu AQT (na většině oblíbených přehrávačů fungují). Velikost je jen 1 Kb, toho textu není moc. Použit byl překlad od Lollitky uvedený v komentářích právě v článku o ukázce.
Stahovat můžete ZDE


Vítejte v pořadu Mňau aneb Chutná Středozemě
Příspěvek do soutěže zaslal Paní prstenu

V dnešním díle si představíme pár vynikajících receptů, které čerpají výhradně ze surovin, které najdete jen ve Středozemi!!
Naším prvním dnešním receptem bude hobití guláš, tzv. hogul.
Vezmeme největší hrnec, jaký na skládce najdeme a naplníme ho po okraj vodou, stačí z potoka či z říčky (Vy, co bydlíte v blízkosti Temelína, nevěšte hlavu, nevadí radioaktivní voda). Poté vezmeme několik nadrobno nakrájených hobitů (nejlépe chutnají ti hobiti, kteří mají jména začínající na F, B, P, S, a zbytek písmen abecedy) a přidáme je do vody spolu s nakrájenou zeleninou, např. zelí, kapusta, kukuřice či mrkev. Hrnec dáme na oheň či na sporák a počkáme, než se na vodě začnou objevovat bublinky zbarvené do červena. Mohou vyplavávat i kusy masa či chlupů, ale to tak má být. Když se začne vše okolo barvit do ruda, sundáme hrnec z ohně a za stálého míchání rozlejeme do předem vyhrabaných důlků v zemi, neboť hobiti jsou vždy spojení se zemí. Dobrou chuť!

Dalším dnešním receptem je elfí koktejl, tzv. Quendtejl, velmi oblíbený zvláště dětmi pro lehkou přípravu.
Vezmeme mísu, velkou podle toho, kolik osob hodlá Quendtejl pít. 
Do ní dáme čerstvou elfí šťávu, kterou vymačkáme z omytích a chemicky ošetřených elfů, pocházejících jen z těch nejlepších sadů na slunci. K ní přidáme pěnu do koupele, nejlépe s jahodovou vůní a dle chuti také různé vodičky na vlasy a pro mírné zhoustnutí také gel na vlasy. Když už bude koktejl podle Vaší chuti, zamícháme ho a přizdobíme sklenici patřičně upraveným prstem, nosem či uchem, dle chuti. Pro děti doporučujeme přidat shnilé jablko či hrušku. Pozor!! Do tohoto koktejlu nikdy nepřidáváme přípravky neprošlé po datumu spotřeby a také čerstvé ovoce!
Dobrou chuť!

Posledním receptem v dnešním dílu Mňau aneb Chutná Středozemě jsou trpasličí koláčky, kterým říkáme také trepky. Jsou velmi vydatné a skutečně dlouho trvanlivé, vhodné zvláště jako svačina na výlet či na horskou túru. 
Do mísy či do hrnce dáme hrubou mouku a vodu, pouze však s chemickým vzorcem H2O+další stejně omamné a psychotropní látky. Pořádně promícháme (nejlépe holýma rukama, omytýma v 100% alkoholu). Když vytvoříme husté těsto, uplácáme z něj kuličky a položíme je na vymazaný a vysypaný plech. Na vymazání doporučujeme trpasličí krev a na vysypání trpasličí vousy. Plech vložíme do předem rozehřáté trouby a pečeme koláčky na 200 stupňů Celsia. Když už se nám koláčky zdají upečené do barvy pravého trpasličího zlata, vyndáme plech z trouby a necháme koláčky trochu vychladnout.
Poté, co vychladnou na teplotu varu, je uložíme do košíčků z mithrilu (každý koláček zvlášť), které si předem připravíme a také je vymažeme trpasličí krví. Poté je uložíme na slunce do vhodně vlhkého místa a dle potřeby odebíráme.Dobrou chuť!
A to je z našeho dnešního dílu Mňau aneb Chutná Středozemě opravdu vše. Přejeme Vám příjemný den a dobrou chuť!!

Přečteno celkem 8278x, verze pro tisk

Další článek - DVD je na trhu a objevují se pirátské kopie bonusů; Co prozradil Ian `Gandalf` McKellen; Monstrózní raport z webového srazu - hlavně o LARPu; Až dělící moře a Pro mallorny

Předchozí článek - DVD a VHS se Společenstvem Prstenu - ceny, detailní popis obsahu potvrzen, reklamní plakát od Warner Bros; Webový sraz u Kanyapi jak jej sepsala Ruby; Soutěž o pár dní prodloužena

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Case, poidáno 5.8. 2002 22:55:06
No, ono zase na druhou stranu těch pár vět...;-)
Thalicraban, poidáno 5.8. 2002 19:42:43
No jo máš pravdu mohl jsem si dát víc
záležet.

Case, poidáno 5.8. 2002 12:08:52
Ad titulky - místo "Je zde spojenectví" bych dal něco jako "vzniká" nebo "vzniklo", teď jak to je z toho hrozně čiší angličtina. Ono by těch vět chtělo místy přeformulovat víc, ale alespoň tohle. Ještě lepší by IMHO asi bylo něco jako "Dvě věže teď stojí jako spojenci - Barad-Dúr (atd.)...- a Orthank (atd.)..." Třeba. Jedna z mnoha možností.
Fingolfin, poidáno 4.8. 2002 19:50:24
Ty titulky jsou docela dobrý
Pani Prstenu, poidáno 1.8. 2002 19:18:43
Děkuji za komentáře, poučím se z rad a v dalším díle Vás snad nezklamu!:o)
Eówyn°, poidáno 31.7. 2002 20:50:12
No, ehm, ech-eště, že jsem už dojedla, nějak jsem ztratila chuť. :)) Jinak celkem souhlasím se ZY, jen jeden by byl lepší. No, ale komu čest, tomu čest, tohle by mě teda určitě nenapadlo! :))
ZY, poidáno 30.7. 2002 22:39:51
K tomu jídlu: kdyby byl jen jeden recept, docela by se mi to líbilo, ale takhle to svým opakováním se ztrácí kouzlo.
Lollitka, poidáno 30.7. 2002 20:59:47
Eh... teda můj slovníkový překlad bych zrovna nepoužívala. Sice jsou tam chyby, ale docela hezky se to čte. No nic, končim, mám hlad.
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!