Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (472)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 439 lidí

Celkem návštěvníků
13761430

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
30.5. 2002
WETA posiluje svůj strojový park; Kdy budou oficiální informace o DVD a VHS; Soundtrack ke Dvěma Věžím opět před filmem; Interview s Tony Wolfem; Fotografie ze srazu; Další sada ikonek; Co se dělo před rokemVerze pro tisk

WETA posiluje svůj strojový park
Firma tvořící počítačové efekty pro Pána Prstenů má asi trochu víc peněz než na začátku tvorby a cítí potřebu pro další díly této trilogie nakoupit nějakou tu další techniku. Skoro 10 milionů dolarů bude stát 150 mašin IBM 6580-WEA Intellistation. Budou díky tomu bitvy vypadat ještě efektněji? A Glum reálněji? Ne, to je vždy spíš na schopnostech lidí. Ale díky těmto počítačům půjde zaměstnat právě více mladých nadaných grafiků a animátorů, které mají lidé od Wety ve zvyku vybírat si třeba přímo na vysokých školách ... a to se určitě projeví. Jen tak dál, ať má ILM konkurenci při Oskarech za vizuální efekty (protože Epizodě II tato nominace určitě neunikne).

Oficiální informace o DVD a VHS ...
... budou bohužel k dispozici až v tiskovém prohlášení distributora WHV, které bylo původně očekáváno již v květnu, ale nakonec se jej dočkáme až v úterý, 4.6.2002. Držte palečky, aby všechny naše tužby dopadly co nejlépe.

Soundtrack ke Dvěma Věžím opět před filmem ...
Stejně jako loni si budeme moci poslechnout hudbu k filmu dlouho před jeho premiérou. V Austrálii má dle jejich magazínu Sanity Music přijít na trh již 4. listopadu (a jinde ve světe to bude velmi podobné). Za pár měsíců se určitě objeví i seznam skladeb a opět prozradí "dějovou linii" filmu, která bude podstatně odlišnější od knihy než tomu bylo u Společenstva (na rozdíl od knihy neuvidíme nejdříve příběh Aragorna a spol. a poté Froda se Samem, ale tyto dvě linie se budou prolínat).

Interview s Tony Wolfem, který navrhl bojové styly pro LOTRa
Přeložila Nenwen, díky !

Tony(Wolf) je expert.Jeho bojová režie a design byly součástí více než 150 filmů, televizních , operních a baletních inscenací.Pro Pána prstenů byl designérem bojových stylů.
...

"Je to ten samý proces jako při umělecké režii nebo designu kostýmů," říká. "Je tam výzkum, estetické volby, a musíte znát postavy, abyste je správně posoudili." 
...

Používá tzv. Re:Action, je řízena šesti zásadami. Když zadáte do těchto zásad požadavky na bojovou scénu, můžete vybudovat souboje muž proti muži, duel se zbraněmi nebo celou škálu bitev, které padnou do dramatu a přesvědčí diváky, říká.

Zásady jsou : spolupráce (komunikace s herci) ;artikulace (rozdělení akce - rána nebo zásah mečem-na přípravu, akci a reakci) ;sekvenční pohyb (kontrola pádu); podvod (matení divákova zraku, jakožto i neuškrcení zvědavého novináře) a prodloužení (projekce energie zabití od jiného herce).

V Pánovi prstenů šla Wolfova úloha hlouběji než jen choreografie. Musel vytvořit bojové styly pro druhy, které neexistují - např. bojujících Skurut-hai, obávaných válečníků zrozených k bitvě.

Wolf zkoušel modely , jak budou Skurut-hai vypadat, jejich kostýmy, masky a brnění, zbraně, s kterými zacházeli. " Viděl jsem je jako gorilo-buldoky - těžké, silné, instinktivní bojovníky. Zrozené v bolesti."

Sledování videopásek s buldoky a gorilami v boji a na lovu mu vnuklo nápady, jak se budou Skurut-hai pohybovat - trhavým, těžkým krokem.Dal jim bojové pohyby blízké středověkým bojovým uměním.Do kontrastu dal elfům půvabný, formální styl boje.

Wolf byl sám bojovníkem.Věnoval se bojovým uměním už v 10 , a v 80.letech byl "Nejmenší profesionální zápasník Nového Zélandu".(Jeho metricky převedené odhady jsou 165 cm a 68 kg).

Bojoval, dá-li se to tak říct, jako "Kanadský vlčák", vousatý a chlupatý a obvykle vypískán diváky pro své ošklivé způsoby.

Přešel k vyučování herců pro bojové scény. Poté se objevil ve filmech Petera Jacksona z 80.let jako kaskadér. 

Fotografie ze srazu v Divoké Šárce
Tak konečně mám fotky ze srazu 18.5. v Divoké Šárce. Omluvte sníženou kvalitu nascanování, ale mám k dispozici je poměrně dost špatný průchozí scanner (ano, to ještě existuje). Snad se mi podaří fotky nascanovat někde jinde a tyhle jimi nahradím (komentáře zůstanou zachovány).


Fotky ze srazu v Divoké Šárce (a pak u mne v bytě :o)

Další sraz se koná tento víkend. Tentokrát jsem neupozorňoval dříve zde, protože jde o akci diskusního fóra. Sejde se nás dav, zatím je přihlášeno asi 25 lidí :o) Chcete být příště jedním z nich? Fórum je otevřeno i pro vás. O minisrazech v Praze a případně jiných městech budu informovat podobně jako o Divoké Šárce i zde, to se zase bát nemusíte ...

Příspěvek do soutěže - další sada ikonek
Tony
zaslal další balíček ikonek pro váš počítač ...

Co se dělo před rokem ...
Jen tak z nostalgie jsem se podíval, co se okolo LOTRa dělo v loni okolo konce května, a jak vypadaly články na toto téma. Po pravdě bylo skoro stejné sucho jako teď. Objevila se pouze první zpráva o spojení LOTRa a Burger Kingu, že najdeme postavičky v Kinder Vajíčkách, Cate Blanchett čeká dítě, Aragornův meč není Narsil či že John Rhys-Davies (Gimli) namluvil také Stromovouse.
Zajímavostí byl rozhovor s Ianem McKellenem. Útržek z příslušného článku přepíši i zde. Nyní už můžeme posoudit, zda měl Gandalf pravdu ...

Závěrečnou scénu prvního dílu filmu, ve které Frodo (Elijah Wood) a Sam (Sean Astin) jdou vstříc Hoře Osudu popsal jako srdcervoucí …
Scéna byla doplněna hudbou Howarda Shorea v podání Novozélandského symfonického orchestru za doprovodu mužského chóru.
“Seděl jsem před Peterem Jacksonem natěsnaným u obrazovky na které běžela scéna s Frodem a Samem v loďce. A jak se majestátní průvodní skladba ke Společenstvu nesla nad scénou … Slyšel jsem a viděl první momenty dokončeného filmu. A věřte mi: Je to velkolepé!“

Přečteno celkem 6280x, verze pro tisk

Další článek - Zelený Raul a Pán Prstenů; Kniha pro fajnšmekry; DVD a desetiminutová ukázka ze Dvou Věží; Kdy bude nová ukázka a ceny pro film; Příspěvky do soutěže; Proběhl další sraz webu ...

Předchozí článek - Už se ví jak bude vypadat nový trailer na Dvě Věže; Příspěvek do soutěže - Country Společenstvo; DVD - kvalitní obrázky menu a více ...

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 2.6. 2002 16:32:30
Počkej si na fotky z Plzně :o) Ty jsou skvělé :o) Holt dobrý digitální foťák ..
Sasheenka, poidáno 31.5. 2002 13:23:06
Fotečky ze srazu jsou dobrý, jen ta kvalita:-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!