Úvodní stránka
TolkienCon 2018 >>
Články, zprávy (563)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (473)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (619)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1524 lidí

Celkem návštěvníků
14117689

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
27.5. 2002
Interview s Peterem Jacksonem: o vystřižených scénách a přídavcích na DVD; Příspěvek do soutěže - Aragorniana; Jak se baví v USA - příběh pomocí figurek; Další sada ikonekVerze pro tisk

Interview s PJ: o vystřižených scénách a přídavcích na DVD
Přeložila (v)Eru, díky moc !

Následující interview s Peterem Jacksonem bylo uveřejněno v LOTR Fan Club filmovém magazínu a bylo pořízeno před vyhlášením oscarových nominací.

O scénáři: Udělali jsme verzi scénáře, kde bude více scén kolem hobitů, Kmotr Křepelka je tam důležitá postava. Máme scénu se sedlákem Červíkem a jeho ženou, u kterých se hobiti octnou. Tahle scéna byla napsána hned na počátku. Je tam také hodně záběrů navíc s Chodcem a hobity mezi Hůrkou a Roklinkou. S Roklinkou to bylo těžké, její vzhled prošel mnoha podobami. V jedné z prvních verzí jsme měli ve scénáři scénu o slavnosti v Roklince s elfy, se zpěvem a tancem, odehrává se hned po příchodu hobitů do Roklinky.

O DVD: Bude tam jedna poklidná scéna s Aragornem těsně předtím, než je sestaveno Společenstvo, než se vydají pryč z Roklinky. Ale víc vám neřeknu. Také se objeví záběr se Samem v Lothlorienu, na trávě před Mallorny. Opět neřeknu, co se stane, ale je to moc roztomilá scénka. Když jsem tyhle záběry viděl, byl jsem rád, že vůbec existuje DVD a že tam tyhle scény můžeme dát.

Abych to nějak zobecnil, většina přidaných scén se bude točit kolem členů Společenstva. Hlavně půjde o Aragorna, jehož charakter se hodně vyvíjí. Také Aragorn a Boromir, objeví se tam několik hezkých momentů, které trochu více vysvětlí jejich vztah. Objeví se několik scén navíc s Pipinem a Smíškem. Nebude chybět několik scén s Legolasem a Gimlim - půjde o jejich vzájemnou rivalitu. Zajímavé je, že v mnoha názorech fanoušků, které jsem četl, se objevuje zklamání nad rychlým tempem filmu. Rádi by viděli více klidných scén. A ty se právě objeví v těch 30 minutách navíc na DVD. 

Příspěvek do soutěže - Aragorniana.
Zaslal Glorfindel, snad nebude jazyk problémem ...

Prológ
Toto je príbeh napísaný pánom Tolkienom. Pred dvoma mesiacmi som sa prehrabával archívnymi materiálmi v Ústrednej kráľovskej knižnici v Londýne, hľadajúc nejaké staré anglické texty a natrafil som na list papiera, ktorý do zložky, čo som prezeral, akosi nepatril. Asi ho tam omylom založil nejaký nedbalý zriadenec. Možno mu vypadol pri upratovaní políc z iného šanónu. A tak sa konečne našiel text, na ktorý sa Tolkien niekoľkokrát odvoláva v Silmarillione i Pánovi Prsteňov a ktorý už všetci znalci jeho diela pokladali za navždy stratený. 
Glorfindel

I.
Bola včasná jar. Vzduch ešte voňal topiacim sa snehom, ktorý nespočetnými vodopádmi stekal po svahoch Súmračných hôr do hlbokých vôd temného jazera Nenuial. Na jeho brehu stála osada. Niekoľko nahrubo otesaných zrubov so strechami pokrytými trávou , sa tiesnilo na úzkej plošine medzi skalnatými stenami a vodou. Háj posvätných stromov s hladkou bielou kôrou sa vynáral z rannej hmly na druhom brehu jazera. Osada Arinor sa pomaly prebúdzala k životu. Bola jedným z posledných útočíšť Dúnadanov, potomkov starobylého a mocného národa, ktorý kedysi ovládal veľkú časť Stredozeme . Ale Sauron nikdy neodpustil potomkom Isildurovým dávnu porážku a keď opäť zle sily za hradbami Ephel Duathu, uprel svoje hrozivé planúce oko na sever. Škreti prebývajúci v dierach a jaskyniach Hmlových hor sa prebudili. Opať bolo počuť vytie vlkov v húštinách a škrek dravých vtákov a nečisté sily pri koreni hor sa ozývali temným dunením. Pre kráľov Arnoru nastali ťažké časy. Vysokí tmavovlasí potomci Elendila Verného dňom i nocou strážili hranice svojho kráľovstva proti presile zla. Bojovali a umierali, ale Nepriateľ ich zatláčal čoraz hlbšie do skalnatých pustatín Súmračných vrchov. Ostalo ich len neveľa. Opevnili svoje osady a zvykli si na ťažký život v tvrdých podmienkach. Naučili sa vidieť a ostať nevidení, naučili sa chodiť ako hobiti, ticho a nebadane v tmách, naučili sa v neveľkých skupinách nečakane udrieť a opať bez stopy zmiznúť. Putovali krajinou a v tmavých kožených oblekoch splývali s kôrou stromov a šerosvitom lesa. Hoci ich nebolo veľa, poznali Stredozem ako málokto z Edain. A škreti sa ich báli. Lebo vždy na jar, keď ochranná hradba snehu a ľadu mizla, odchádzali srdnatí, vysokí , sivookí muži z osád, opúšťali svoje rodiny a až do ďalšej zimy chránili hranice Eriadoru pred Sauronovými služobníkmi.

[ Celý text - 45 KB WORD DOC ]

Jak se baví v USA - příběh pomocí figurek
Na webu http://www.foolofatook.com/af/index2.html najdete docela ulítlou zábavu. Skupina fanoušků si dala tu práci a "sehrála" Společenstvo pomocí plastových figurek od ToyBiz. Někdy to vypadá i docela hezky. A jak se bavíte vy? Máte fotky? Nebo se nehodí na net? :o)


Příspěvek do soutěže - další sada ikonek
Tony
zaslal další balíček ikonek pro váš počítač ...

Přečteno celkem 7136x, verze pro tisk

Další článek - Už se ví jak bude vypadat nový trailer na Dvě Věže; Příspěvek do soutěže - Country Společenstvo; DVD - kvalitní obrázky menu a více ...

Předchozí článek - Smršť počítačových her; Co nového okolo DVD; Pán Prstenů ve stylu Monty Python; Příspěvky do soutěže - Ikonky

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Jezdec, poidáno 8.6. 2002 18:52:48
Teda, to DVD by mohlo být fakt dobrý
Jenka, poidáno 4.6. 2002 19:05:16
Podle mého prsten negativně ovlivňuje každého nositele. Každý se časem mění k horšímu a prstenu se nechce vzdát nebo spíš - nechce ho zničit. U Boromira je to trošku jiné, ten prsten neměl přímo u sebe, takže tam asi byla nějaká ta vrozená mocichtivost. Jinak je mi postava Boromira sympatická, je taková lidská, s chybami i klady. Už když jsem knihu četla poprvé (dávno již tomu), bylo mi líto, když byl zabit, byl pro mě výraznější postavou než Aragorn. Ve filmu je Boromir bezvadně herecky zvládnutý.
Iluvatar, poidáno 3.6. 2002 23:51:02
sasheenka: Mno kdyby to mělo byt všechno tak jak říkáš, Saruman by třeba taky nebyl takovej parchant nebejt prstenu :o) (ale Lee to hraje skvjele :o) A Frodo me ve 3jce taky pekne zklamal, takovej zbabělec :o)
Sasheenka, poidáno 31.5. 2002 13:19:11
Ještě k tomu Boromirovi coby záporákovi: Ve třetím díle se přece Frodo taky kvůli prstenu krapátko rozčiluje:-). A taky neni záporák. Tak s tim Boromirem by to podle mě mělo být správné.
Sulwen, poidáno 30.5. 2002 11:48:12
Glorfindel: To je pravda. Pravděpodobně jde o jednu z ranějších verzí :-) Pak je tedy tvá objevitelská činnost velmi přínosná ;-)
glorfindel, poidáno 29.5. 2002 14:02:46
No ano, ale Tolkien mal niekedy aj niekolko verzii toho isteho pribehu :-)))- vid Stratene pribehy. Ja som "nasiel" inu ako pouzil v Silmarillione a Panovi prstenov.
PS. Dobra vyhovorka, ze:-)))?

Súlwen, poidáno 29.5. 2002 13:38:46
Příspěvek do soutěže (Aragorniana) je zajímavý a čtivý, ale má některé faktické nedostatky. Jedním z nejdůležitějších je to, že Arathorn byl zabit v době, kdy Aragornovi byly dva roky. Ihned poté byl Aragorn vzat svou matkou do Imladris, kde jej Elrond nazval Estel a jeho skutečné jméno tajil po osmnáct let (tedy Aragorn se své jméno a původ dozvěděl až ve věku dvaceti let :-)).
Trana, poidáno 29.5. 2002 8:00:50
Protože Prsten dokázal ovládnout i mocnější, než byl Boromir a Boromir byl koneckonců v jádru hodnej. :-)
Zuzi , poidáno 28.5. 2002 20:17:25
Fanautwen:No jestli je ta správná strana ležmo s 5šípama v těla,tak skončil na správný straně
Old Shatterhand, poidáno 28.5. 2002 18:42:32
Tak počkat, Boromir byl přec svobodný tvor a svobodně podlehl pokušení, tak jakto, že to nebyla jeho vina???
Ivetir, poidáno 28.5. 2002 18:30:59
Ikonky jsou super, ale jaksi nevím, jak se nastavují u Koše, Tento počítač apod. :-(
Sevein, poidáno 28.5. 2002 18:13:27
Ehm, jak se ukládají ty ikonky....
Mj. má tedy někdo to video s Frodem? Prosím...

Sasheenka, poidáno 28.5. 2002 15:07:37
Mě také nepřijde Boromir jako záporák, a řadit ho mezi Saurona a Uruk-hai je trochu divné. Nu což můj hlas patřil jemu.
Jinny, poidáno 28.5. 2002 12:57:02
PJ mi začíná dělat radost. Sakra, vědět tak, co teď právě točí za scény!
Lollitka, poidáno 28.5. 2002 12:45:13
Jde o to, koho si představuješ pod pojmem záporák. Boromir je nechutně arogantní a namyšlenej, ale vyloženě zlý není. Ale protože jsem si ho v knížce skoro nevšímala a ve filmu se mi hodně líbil, tak dávám hlas jemu.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.5. 2002 11:37:39
Původně u toho Boromir měl být smajlík :o) ale pak nějak vypadl :) A spousta lidí ho za záporáka bere, i když se "polepšil" :) a nebylo to vlastně jeho vina, ale vůle Prstenu
Fanaurwen, poidáno 28.5. 2002 9:39:08
To je pravda, Boromir přece skončí na správné straně!
Trana, poidáno 28.5. 2002 8:37:12
Bele, protestuju proti anketnimu zarazeni Boromira do zaporaku! Vzdyt zaporak neni... :-)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 14
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 76
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 13
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 15
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 10
Hobit: Neočekávaná cesta
Dne 19.12.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 29
Pozvánka na TolkienCon 2013
Dne 2.11.2012 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1288

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...Koncert Společenstvo prstenu


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1195 - 61,66% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,24% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5,11% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,29% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 294 - 15,17% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 51 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 58 - 2,99% ]
Určitě ne
[ 162 - 8,36% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!