Uživatel: Nepřihlášen

 [ Seznam kategorií ] [ Vyhledávání ] [ Přidat knihu do nabídky ] [ Přidat knihu do poptávky ] [ Vyhledávací robot ] [ Uživatelská sekce ] [ Přihlásit / odhlásit ] [ Registrace ] [ Statistiky ] [ Nápověda ] 

Nápověda k Bazaru Knih

Tato součást Bazaru Vám snad zodpoví na všechny otázky ohledně jeho používání. Snažil jsem se vše popsat co nejjasněji. Pokud si stále nevíte rady, narážíte na nějakou chybu ... neváhejte mi napsat mail.

Základní ovládací prvky - co mají všechny stránky společného
Každá stránka začíná nadpisem Bazar knih a reklamním pruhem. Hned pod ním naleznete jméno přihlášeného uživatele (tj. vaše) a v případě, že nejste přihlášeni, odkaz na stránku Přihlásit / odhlásit.
Každá stránka také obsahuje rámeček s černými okraji. Na jeho horní a spodní straně se nacházejí odkazy na všechny dostupné části Bazaru.

Otázky a odpovědi

 • Jak smazat nabídku / poptávku / robota ?
  Otevřete stránku Uživatelská sekce a přihlaste se pomocí svého mailu a hesla. Na obrazovce se objeví tlačítka, která otevírají seznam Vašich nabídek, poptávek a robotů. U záznamu se vždy nachází zaškrtávací políčko s nápisem Smazat. Zaškrtněte všechny záznamy co chcete smazat a klikněte na tlačítko >>> Smazat označené <<<. A vše je hotovo...

 • Jak upravit některou položku u nabídky / poptávky ?
  Otevřete stránku Uživatelská sekce a přihlaste se pomocí svého mailu a hesla. Na obrazovce se objeví tlačítka, která otevírají seznam Vašich nabídek, poptávek a robotů. U záznamu se nachází odkaz Upravit záznam. Po kliknutí na něj se otevře nové okno, ve které můžete upravovat dle libosti.

 • Co je a jak funguje vyhledávací robot ?
  Vyhledávací robot je dle mého soudu velice šikovná věcička. Jeho fungování Vám vysvětlím na příkladu ...
  Zajímají Vás knihy od J.R.R. Tolkiena. Zadáte tedy robotovi slovo Tolkien. A robůtek pak trpělivě číhá v bazaru na to, až někdo přidá nabídku či poptávku obsahující právě slovo Tolkien. Hned jak se tak stane neváhá a zašle Vám e-mail. Už víte o co jde?
  Při používání robota zadávejte co nejjednodušší dotazy - nejlépe jedno slovo či nezaměnitelné slovní spojení (tj. Tolkien, Pán Prstenů). NIKDY nepoužívejte dotazy jako Pán Prstenů od Tolkiena.

 • K čemu je přihlášení do systému ?
  Pokud se přihlásíte do Bazaru, zjednoduší se jeho ovládání. Při přidávání záznamů není nutné vyplňovat jméno a heslo. Této povinnosti se zbavíte i při práci v uživatelské sekci. Na přihlašovací stránce je i možnost se odhlásit. Pokud to neučiníte, jste odhlášení automaticky po 20 minutách. Momentálně se pracuje na dalších možnostech přihlašování ...

 • Funguje zasílání mailů se seznamem nových knih v nabídce a poptávce ?
  Že váháte! Tato možnost je nabízena všem nově registrovaným uživatelům. Ale ani ti "staří" o ni nejsou ochuzeni. Mohou si ji aktivovat v Uživatelské sekci (tlačítko Úprava vašeho účtu).

 • Jak funguje aukce ?
  Aukce u knih v nabídce v podstatě znamená, že majiteli nabídnete koupi nabízené knihy. Ve formuláří napíšete částku kterou nabízíte, kontakty na Vás (e-mail, telefon) a další připomínky. Majitel knihy obdrží e-mail s Vaší nabídkou a zároveň se všechny tyto údaje zapíši do databáze a majitel k nim má snadný přístup přes Uživatelskou sekci (tlačítko Aukce vašich knih).

 [ Seznam kategorií ] [ Vyhledávání ] [ Přidat knihu do nabídky ] [ Přidat knihu do poptávky ] [ Vyhledávací robot ] [ Uživatelská sekce ] [ Přihlásit / odhlásit ] [ Registrace ] [ Statistiky ] [ Nápověda ] 

 


Nacházíte se na JCsoft's BAZAR - http://www.jcsoft.cz
Tuto stránku vytvořil Jan Čeřovský - Cerovsky@jcsoft.cz 

Jan Čeřovský (c) 2001 All rights reserved
Jakékoliv nalezené chyby ( špatné odkazy, chybějící obrázky, hrubky, ...) se nebojte nahlásit na můj e-mail.